Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

Ühesõnaga, saarlane tookord mingit udu ei ajanudki, vaid sisuliselt pani otse-eetrisse, et ühtegi lepingut pole ja eks näis mis saab.
Ses suhtes - ega parimat uudist olla enam saandki, väga äge!

Jaa, seal intervjuudes ja kommentaarides sai välja lugeda, et Ford panustab samuti, see rahustas ka kohe:) Ju siis saavad ikka asjad jonksu ja 22a. probleemid lahendatud ka.
Kui need uued massinad kõik välja tulid, siis Puma oli/on nendest ikka kõikse autolikum/stiilsem ka väljanägemiselt.

Hea, kui ka Loeb teeks sõitusid kaasa, kuigi ega ei tea, kui hästi nad Otiga läbi saavad. Teistelt pilootodelt pole vist küll midagi õppida või tuge loota sõidu/arenduse jms. poolepealt.

Nüüd läheb alles lahinguks ja 2023 ehk selgub see tõeline meister:)

Edu Otile ja Martinile?
AutoralliSuurSõber
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

CTR kirjutas: 07 Dets 2022, 22:12 Mõni vend võiks siin üle saada oma pessimismist ja butthurtist..
Tundub nagu oleks rohkem testinud ja proovinud Pumat, kui Ott ja teised sõitjad ise seda teinud on.
See, et autoga iga ralli keegi võpsikusse sõidab ei tähenda, et masin kehv oleks..
Selle tõestuseks on väga hästi Loubet, kes kanti Huydaiga sõites maha, aga Fordi istudes on nagu teine mees.
Kui sa siin mind silmas pidasid siis tegemist pole pessimismiga, vaid lihtsalt tekkinud arvamusega seoses nähtule ja loogikale.

Alati kui ma sarnaseid postitusi näen, siis paneb muigama ja mõtlen, et kui hell saab üks inimene olla, kes ei pea vastu teistsugustele arvamustele. Viimati oli sama teema Hyundaisse minnes, enamus rallifoorumist olid sillas, et lõpuks ometi saab lagunevast Toyotast ära. Mul ja väga vähestel oli samal ajal, et halloo, siin on jama majas praegu, mis lagunev Toyota, sellega ju võidetakse rallisid mängleva kerglusega. Ja seda enne kui Tänakul oli nö esimene sessioon Fordiga ja ta pea iga ralli mingi jamaga hakkama sai ja kui siis julgesid kritiseerida siis oli siin samasugune ususekti hõng, et kohe hüppas 10 venda kaitsele. Et olgem rohkem avatud ka teistsugustele arvamustele, pole vaja töinama hakata siin iga kritseldusse peale, mis pole 100% positiivne ja ei ennusta Tänakut maailmameistriks iga masinaga millesse istub. Asju saab arutada ka viisakalt ja näiteid tuues. Muidu tekib lihtsalt lumepalli effekt, sest ma võin sinu tasemele ka laskuda ja hakata ka isiklikuks minema. Kuni mõni kolmas lumehelbeke siin närvivapustuse saab ja ütleb et aitab mehed, ma ei suuda enam.

Ja ma tõesti südamest loodan, et Tänak suudab M-Spordiga teistele pasunasse panna ja tulla maailmameistriks. Poleks midagi ägedamat. See oleks kordades ägedam kui mis iganes ta Toyotaga, tolle aja kõige parema masinaga suutis. Hetkel lihtsalt mu arvamus on, et seda ei tule toimuma. Aga nagu ma ka eelnevalt mainisin, siis võib olla Tänaku kohalolek muudab ka tiimi effektiivsemaks ja kardinate taga käib edaspidi kõvem töö kui seni. Võib olla tehti ka mitme aastane leping ja ta hakkabki asju üles ehitama seal enda jaoks sobivaks teades et läheb aega, et kui järgmine aasta ei õnnestu siis laob vundamenti seni, kuni maja on valmis üks hetk ja ülejärgmine hooaeg näiteks võib juba hoopis teistsugune jõudude vahekord olla. Võib olla masin ei lagune pea iga ralli, võib olla ei jäeta testisõite tegemata edaspidi. Juba oleks väga kõva edasiminek. Tehasetiimide vastu lõdva püksikummiga minna ei saa lihtsalt.

Aga midagi huvitavat oled ka siiski suutnud kirjutada, nimelt näide Loubet kohta. Sellega olekski võinud välja tulla, oleks saanud viisakalt oma arvamusi võrrelda.

Loubet koha pealt ma ei ole sinuga nõus. Mina isiklikult ei näe, mis see Loubet see aasta nii erilist teinud on võrreldes eelmise aastaga Hyundais (seal vist sõitis samuti vana Hyundaiga, mitte teistega võrdse versiooniga), millest sa järeldad midagi Fordi headuse kohta. Positiivsena võib see hooaeg tema puhul välja tuua kaks neljandat kohta rallidelt kus tal oli hea stardipositsioon esimeseks päevaks, Itaalia ja Kreeka. Eelmine aasta oli samuti ühel sellisel rallil kolmas. Kui keegi on teda maha kandnud millegi pärast, siis loomulikult võib tänavune hooaeg super välja näha, need kes teda maha kandnud pole, nende jaoks mitte. Mina näen sõitjat, kellel on toimunud tavapärane areng, nagu iga sõitja puhul peakski toimuma. Kui sa oled eelmine aasta rallil kolmas, siis oleks imelik kui ta neid tulemusi see aasta poleks saanud pigem. Teiseks Loubet on minu jaoks sõitja, kes ei võta veel masinast maksimumi välja, seega masin tema istumise all ei mängi ka nii suurt rolli nagu näiteks Tänakul. Sama teema Solbergiga, minu arvamus on, et vahet pole mis masin tal istumise all oleks see hooaeg olnud, ta oleks ikka jamasid korraldanud. Ta lihtsalt polnud valmis.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Apr 2017, 20:53

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas tfr »

KidrA kirjutas: 07 Dets 2022, 23:16 Võib olla tehti ka mitme aastane leping ja ta hakkabki asju üles ehitama seal enda jaoks sobivaks teades et läheb aega
https://dirtfish.com/rally/wrc/tanak-re ... next-year/
"DirtFish understands the agreement is a multi-year contract for Tänak and co-driver Martin Järveoja."
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

Minu tagasihoidlik arvamus on lihtsalt, et kui üks ja sama isik on korduvalt kilomeetrite pikkuste postitustega ühe ja sama teema osas puusse pannud (no way lahkub Hyundaist, no way läheb M-Sporti, heal juhul poolik hooaeg jne.), siis ühel hetkel võiks olla piisavalt enesekriitikat ja enesetsensuuri, et lõpetada see pidev ämbri kolistamine. Sest ilmselgelt ei ole mingit aimu sellest, mis tegelikult toimub ja kõik see paistab ka neutraalsele lugejale mitte enam arvamuse avaldamisena välja, vaid mingi naeruväärse targutamisena.

Konkreetne näide:
Kui kodanik X ütleb: "Kindlasti ei lähe M-Sporti, sest see auto pole konkurentsivõimeline"

... siis olukorras, kus Tänak läheb M-Sporti teeks mõistlik rallifänn X järelduse: "OK, ju ma siis eksisin ja Ford on ilmselt ikka konkurentsivõimeline", mitte ei taoks sama trummi edasi, et läks küll M-Sporti aga ikka ma arvan, et Ford ei ole konkurentsivõimeline, sest ma olen targem kui Tänak, Wilson ja kogu ülejäänud maailm kokku.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

ElvisP kirjutas: 08 Dets 2022, 00:31 Konkreetne näide:
Kui kodanik X ütleb: "Kindlasti ei lähe M-Sporti, sest see auto pole konkurentsivõimeline"

... siis olukorras, kus Tänak läheb M-Sporti teeks mõistlik rallifänn X järelduse: "OK, ju ma siis eksisin ja Ford on ilmselt ikka konkurentsivõimeline", mitte ei taoks sama trummi edasi, et läks küll M-Sporti aga ikka ma arvan, et Ford ei ole konkurentsivõimeline, sest ma olen targem kui Tänak, Wilson ja kogu ülejäänud maailm kokku.
Mõistlik rallifänn oskab lugeda ja kui Tänak ütleb, et Ford oligi ainuke variant või siis olla kodus. Siis mõistlik rallifänn loeb sellest välja, et Ford oligi ainuke variant või siis olla kodus. Kas see kui laual on ainult üks variant, teeb sellest variandist automaatselt konkurentsivõimelise. Kui nii siis olekski tore kui olekski ainult üks variant laual igakord. Kohe võidu variant automaatselt seega.

CMR'i postitusega tundus mulle, et pean latti natuke allapoole laskma, siit tuli kohe päris jõhker kukkumine.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas: 08 Dets 2022, 01:03Mõistlik rallifänn oskab lugeda ja kui Tänak ütleb, et Ford oligi ainuke variant või siis olla kodus. Siis mõistlik rallifänn loeb sellest välja, et Ford oligi ainuke variant või siis olla kodus. Kas see kui laual on ainult üks variant, teeb sellest variandist automaatselt konkurentsivõimelise. Kui nii siis olekski tore kui olekski ainult üks variant laual igakord. Kohe võidu variant automaatselt seega.

CMR'i postitusega tundus mulle, et pean latti natuke allapoole laskma, siit tuli kohe päris jõhker kukkumine.
"See on meie jaoks suur väljakutse, aga tean Dovenby Halli inimesi. Ma tean, milleks nad võimelised on ja tean nende kirge anda endast kõik. Me suudame meistritiitli eest heidelda. Olen õnnelik, et olen tagasi M-Sport Fordi rallimeeskonnas ja anname endast järgmisel aastal kõik!"

Wilson sõnas, et on Tänaku naasmise üle ääretult õnnelik. "Ta on olnud Dovenbys meie valdustes ja testinud Pumat Greystoke'i metsades. Oti esimese tagasiside põhjal saame enesekindlalt öelda, et oleme võimelised 2023. aastal MM-tiitli eest võitlema. Vaid paar päeva Oti siinviibimist on näidanud meile seda taset, mida on rallide võitmiseks tarvis."

Mul on siiralt kahju, et siin foorumis on ka inimesi, kes ei suuda lihtsat teksti lugeda ja veel vähem sellest aru saada. Lisaks veel peab olema ka piisavalt rumal mitte mõistmaks, et juba MM tiitli võitnud Tänakul ei oleks mingit motivatsiooni lihtsalt raha pärast sõita ja Wilsonil lihtsalt selle eest talle palka maksta.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

No näed, ongi järgmise aasta tulemused teada. Wilson ütles, Tänak ütles. Boom...meistritiitel ongi taskus. Õnnitlen kõiki rallifoorumlasi tiitli puhul.

Nagu räägiks venelasega väikesest botoxi huiloost või ekre valijaga poliitikast.

Unustame muidugi ära, et M-Spordil pole samad tööriistad ja võimekus nagu tehasemeeskondadel. Neil pole inseneride armeed nagu Toyotal. Unustame ära ka, et juba esimesel hooajal uute masinatega loobuti testisõitudest, sest ilmselgelt testisõitudel pole midagi kasulikku teha. Unustame ära kõik need pidevad vead, mis M-Spordi sõitjaid tabasid. Ainuke mis loeb, et Wilson ütles. Ja loomulikult ei ole mingit deja vu'd, Wilson pole sama juttu juba viimased 10 aastat iga aasta rääkinud, kindlasti mitte. Unustame ka ära, et M-Spordi masin oli hooaja alguses konkurentsis, raske oli isegi öelda, kas M-Spordi või Toyota masin oli parem. Hooaja lõpus olid M-Spordi sõitjad jälle oma vanas headuses tagasi, et suht mitte kuskil. Kas sõitjad jäid aeglasemaks või masin ei püsinud tehasetiimide arengu tempos. No ilmselgelt sõitjad jäid aeglasemaks.

Kui raske on ajud tööle panna ja mõista, et me kõik tahame siin ühte asja, et Tänak tuleks maailmameistriks. Kui tõenäoline see on, et kõik 100% samamoodi arvavad? Ilmselt vist mitte. Seega teile kahele soovitan aru pähe võtta ja aru saada et olete foorumis. Kui ei oska rallist rääkida ja tulevad isiklikud solvangud, vastan alati samaga.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

Eks ongi ilmselt väga keeruline mõista, et "konkurentsivõimeline" ei võrdu automaatselt MM-tiitel. Ja kui õnnelikud on siinse foorumi kasutajad, et meie seas on mees, kes teab tõde, et Wilson ja Tänak lihtsalt valetavad. Ja ta on kogu aeg tõde teadnud, sest ta viitsis eelmisel hooajal mõned etapid ühe silmaga vaadata ja juba sellest piisas, et kogu tõde Fordi võimekuse kohta oleks selge. Mis sest, et paljud (võlts) eksperdid ja ralliajakirjanikud, kes käivad igal etapil kohal ja suhtlevad näost näkku inimestega arvavad teisiti ... meie Eesti klaviatuurikangelane teab tõde.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Apr 2017, 20:53

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas tfr »

Elvis, Sa muidu siiralt arvasid, et Wilson ja Tänak tuleks ametlikus pressiteates välja Lennart Meri tüüpi "olukord on s*tt, aga see on meie tuleviku väetis" statementiga? :)
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Olarir »

No minu lihtne talupoja mõistus ütleb kõige selle peale,

et kui Ott Huyndaist enne lepingu lõppu niimoodi lahkus ja see auto ka ju paar aastat nüüd juba ta ajusid ruineerinud. Küll pole konkurentsis, küll on mingid krdi ajuvabad probleemid, küll on rallist rallisse korduvaid probleeme (Mõni mees väidab, et need on ainult m-spordil ja tehase tiimides neid pole) siis ma arvan, et ta oli juba leppinud sellega, et ilmselt istub kodus ja vaevalt ta oleks hyundaist oluliselt sitemasse masinasse istunud, lihtsalt et sõita saaks.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 6
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

See arutu vaidlemine saab vastuse hooajaga 2023.

( Arvamus on nagu persseauk igal ühel enda oma. Aga see ei tähenda, et teistele seda näitama peaks)
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

tfr kirjutas: 08 Dets 2022, 09:07 Elvis, Sa muidu siiralt arvasid, et Wilson ja Tänak tuleks ametlikus pressiteates välja Lennart Meri tüüpi "olukord on s*tt, aga see on meie tuleviku väetis" statementiga? :)
Ma arvan, et Otil on oma tavaelus valitsevat olukorda arvestades parematki teha kui konkurentsivõimetu auto roolis sõita mitme hooaja peale (väidetavalt) tehtud lepinguga. Kusjuures ilmselt polnud tal selle teadmise saamiseks vaja isegi Fordi rooli istuda, sest reaalselt Fordiga sõitnud meeste tagasiside (Loeb, Breen) ja oma silmad/kõrvad on piisav. Väike test oli lihtsalt kinnituseks.

Ja see jutt "meil muud varianti polnudki" on ilmselt paras udu arvestades kui kaua Toyota ootas enne kui enda poolt asja lukku lõi. Ilmselt alles siis kui kitsas seltskonnas juba teati, et Tänak on kas M-Spordis või kodus.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas AS »

Ai kurja, nüüd siis näeme meie meest ka kolmanda auto roolis Rally Estonial. Toyota ja Hyundai oli, nüüd Fordi kord. Mina ei oota uuel hooajal mitte midagi muud kui vaid seda, et Neuvillele korralik müts pähe kootakse. Hooaja kokkuvõttes kõik hyndaid seljataga, siis võib rahul olla. Veel parem, kui kõik rallid Hyundaid Tänaku Fordi sabas sörgiks. :)
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

See aasta pandi ju mees paika hundais - sõiduga ja isegi ehk kerge eelisega tema kasuks (kui ned jutud masina sobivusest Neule tõesed on).
Keegi siin kusagil tõi välja "oleks kui" tabeli, kus Tänak oleks isegi võind tiitllile tulla, kui rootsi/keenia jms. jamad ära oleks jäänud. Ja siis oleks Neu ja Tänaku vahe suisa kalender olnud:)

Ma ei tea, mis selles Neuvillis nähakse -jah, vahest sähvatab, aga sellest ei piisa ju MMks saamiseks, enam mitte.
Olid ju mitmed rallid, kus tüüp ei saand isegi neljahulka see aasta (kui elimineerida tehn.probleemid jms.).
Aga tõsi ta on, et kedagi teist hundail võtta ka pole, kes vähemalt mõne ralligi võidaks. Kuid Oti või nüüd siis ehk ka Kallega ei kannata ta küll võrdlust ammu enam.

Edu ja igatahes WRC mõistes M-Sport päästis 23' hooaja:)
AutoralliSuurSõber
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Kes suhelda ei oska, ma soovitan teha tuuri rahvusvahelises foorumis ja vaadata kuidas toimub viisakas suhtlemine erinevat arvamust omavate inimeste vahel. Arutatakse rallit ja rallit ainult. Ei ole kellegi suu kinni panemise üritamist, ei ole inimeste nimetamist mingite nimedega, mingit tühja plõksimist. Tasub mõelda ja selgeks teha, et kelle ja mille pärast siin ollakse, kas ralli ja Tänaku pärast või mõne kaasfoorumlase pärast.

Postitustele saab vastata viisakalt, ilma isiklikuks minemist. Kui minnakse isiklikuks, siis tasub oodata, et minnakse ka vastu isiklikuks. Küsimus, et kes seda saasta näha tahab, ma ei kujuta ette.

Nii et väike 5-10 minutit rahvusvahelisse foorumisse ja võib olla keegi saab midagi kõrva taha panna. Ma vaatasin seal M-Spordi teema on minuga sarnaseid arvamusi täis. Aga üllatus üllatus, kõik jäävad viisakaks.

Ei tea küll miks.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas: 07 Dets 2022, 23:16 Muidu tekib lihtsalt lumepalli effekt, sest ma võin sinu tasemele ka laskuda ja hakata ka isiklikuks minema. Kuni mõni kolmas lumehelbeke siin närvivapustuse saab ja ütleb et aitab mehed, ma ei suuda enam.
KidrA kirjutas: 08 Dets 2022, 01:03 CMR'i postitusega tundus mulle, et pean latti natuke allapoole laskma, siit tuli kohe päris jõhker kukkumine.
KidrA kirjutas: 08 Dets 2022, 01:40 Kui raske on ajud tööle panna ja mõista, et me kõik tahame siin ühte asja, et Tänak tuleks maailmameistriks.
KidrA kirjutas: 08 Dets 2022, 18:01 Seega teile kahele soovitan aru pähe võtta ja aru saada et olete foorumis.
Sa küll käid seal rahvusvahelises foorumis, aga endale midagi külge ei jää?
marko1509
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 965
Liitunud: 02 Juun 2006, 09:26
Asukoht: Tartu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas marko1509 »

Kes otile luges selle testi ajal? Või pani üksi?
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

marko1509 kirjutas: 08 Dets 2022, 18:47 Kes otile luges selle testi ajal? Või pani üksi?
Videodest tundus küll, et oli üksi.
Polkovniku lesk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 525
Liitunud: 12 Jaan 2016, 14:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Polkovniku lesk »

Kraag oli kõrval.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 5

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

Kraag oli kaasas/kõrval, aga mõnest kaadrist on näha, et keegi istus nagu M-Spordi lilla kombega kõrval..
Vasta