Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Kolin »

Soomlastel on nagu pind persses. Tõsiselt püüavad nad mõjutada Tänakut sellise sitaga. Eks naha vahel on väike hirm, et uuel hooajal võib Tänak neid somme kiusata.
Kinlasti on üks junn see jouhki. Talle ei mahu siiamaani pähe, et Tänak ta omalajal üle tyra saatis.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 950
Joined: Thu Feb 13, 2003 8:34 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by STI »

Kolin wrote: Thu Dec 29, 2022 12:14 pm Soomlastel on nagu pind persses. Tõsiselt püüavad nad mõjutada Tänakut sellise sitaga. Eks naha vahel on väike hirm, et uuel hooajal võib Tänak neid somme kiusata.
Kinlasti on üks junn see jouhki. Talle ei mahu siiamaani pähe, et Tänak ta omalajal üle tyra saatis.
Jouhki tiim söödab läbi erinevate kanalite seda sitta. See vimm eestlaste vastu algas tal minu arvates juba Märtini koostööst keeldumisega ja jätkub pärast Tänaku Toyotast lahkumisega:
https://www.is.fi/ralli/art-2000006324194.html
Märtin väitti, että Toyota-tallista ja sitä läheltä olevilta tahoilta on syötetty suomalaisiin tiedotusvälineisiin suoranaisia valheita.

– Hän voi mennä itseensä siinä, jos väittää, että muut ovat valehdelleet. Pitää myös muistaa, että se mitä mediassa on kirjoitettu, niin ne kaikki eivät ole olleet minun sanomisiani, Jouhki muistutti.
Last edited by STI on Thu Dec 29, 2022 2:42 pm, edited 2 times in total.
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1902
Joined: Sun Oct 02, 2005 8:26 am
Location: Good Morning
Contact:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by kiilakass »

Sommidel oli eelmine aasta hea soe olla kui Rovanpera võidust tehti tilgad püksi, aga nüüd kui soojus hakkab kaduma, siis enne uue hooaja algust hakkab jahe ja ebamugavustunne. Eks see põhjustabki nende meeleheite.
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by skahar »

Kahju, kui kellegi isiklikud solvumised ja pikad vinnad sellist jama meediasse koguaeg paiskavad, aga lõpeks mõjutab see neid ennast kõige rohkem.
Meie kaasmaalastest asjaosalistest oleks kõige õigem mitte alluda provokatsioonidele ja oma tegude ja sõnadega kõrgemat taset hoida - ja ma julgen väita, et korralduse poolepealt oleme juba ammu põhjanaabritest suure sammu võrra paremal tasemel, kuigi sealsed katsed on enamasti omamoodi kihvtid samuti ja väga nõudlikud.

Tänaku poolt väga kaalutletud ja kenad vastused sellistele labastele väidetele, niiet hoidkem lippu kõrgel!
Loodetavasti saab ta Fordiga sõbraks ja saab näha korralikku andmist.
AutoralliSuurSõber
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by tfr »

Postimees kajastab, et soomlased, sedakorda Jari Ketomaa isikus, on jälle Tänakule vett peale tõmmanud:
https://sport.postimees.ee/7689817/soom ... -roosiline
swrt
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 271
Joined: Thu Dec 22, 2005 10:05 am

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by swrt »

No eks kõigil on oma arvamus ja eks tõetera ole ka selles jutus. Sitast saia naljalt ei tee, ole kui kõva sõitja tahes, reaalsus on reaalsus. Vaevalt et Ford mingi märgilise arenguhüppe teeb. Aga imesi on varemgi juhtund. Loodame parimat

Lappi teemas minu arvamus näiteks on vastupidine, sittagi ta Neuvillele vastu saab
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1902
Joined: Sun Oct 02, 2005 8:26 am
Location: Good Morning
Contact:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by kiilakass »

Kust otsast see Ford nüüd nii **** ja kehva järsku on :D Vanameister saab sõidetud ja nüüd Ott ei saa järsku üldse hakkama mõne mehe jutu järgi.
Lappi hakkab sama hulgumist seal Hyundai tegema mis ta Cittöenis ja Fordis tegi :)
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5076
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by CTR »

Sama meelt, et mis krdi pask jutt see koguaeg Fordi suunas käib..
See, et eelmine aasta käpikud ei suutnud autoga tulemust teha, ei tähenda, et suto psk on..
Jah, oli tehnilisi probleeme, aga Ott ei oleks sõlminud lepingut, kui ta poleks kindel auto ja tiimi potentsiaalis.
M-Spordi eesmärki on näha ka selledt, et sisuliselt ollakse väljas ainult 2 autoga..
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by KidrA »

Ärge võtke asju nii südamesse. Ketomaa jutt on lihtsalt üks arvamus miljonist. Kindlasti pole see ka Tänakule vee peale tõmbamine ja Ketomaa versioon võib väga vabalt ka reaalsuseks muutuda. Olen ka ise kirjutanud, et kui M-Sport ei suuda Tänakule teatud tasemel masinat pakkuda siis on väga reaalne, et ei sõideta isegi hooaega lõpuni. Tänak on lihtsalt hetkel mentaalselt seal maal, et kas mäng hakkab käima peavõidule või pole asjal üldse mõtet.

Ka tema väide Rovanperä uuest tiitlist on täitsa reaalne, tõenäoliselt jälle parim masin ja temast paremad sõitjad teistes masinates, rohkem polegi vaja. Ka Lappi võib Neuvillele ära teha, kuigi seda arvamust ma pean vääääga vähetõenäoliseks. Lappi pole ikkagi mu silmis Tänak-Neuville-Rovanperä klassis.

Ja Fordi kiirust saame me varsti näha, kui keegi sellest masinast maksimumi välja pigistab, on see Tänak. Kas sellest piisab, selles ongi kogu point.
Silk
Rallifoorum 24/7
Posts: 2650
Joined: Tue Jan 20, 2015 7:08 pm
Location: Kaugatoma pole kaugel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Silk »

KidrA wrote: Fri Jan 13, 2023 12:10 am
Ja Fordi kiirust saame me varsti näha, kui keegi sellest masinast maksimumi välja pigistab, on see Tänak. Kas sellest piisab, selles ongi kogu point.
Üks teema on kiirus, milles ma pigem ei kahtle, et see üles leitakse, aga pigem võib juhtuda nii nagu Otil on tavaks saanud , et pigistab autost niipalju välja, et tükid taga. Ja kui Fordil siis veel enda tehnilised mured ka (nagu genekarihm) välja löövad siis võib Ford jälle muret Eesti rallifännidele tekitada. Küll arvan ma et neid pisivigu tuleb sel aastal vähem, sest esiteks oli see selle auto esimene hooaeg ja teiseks oli Mspordil pidevalt vaja 4-5 autot rallidel jooksutada ja siis ikka mingid näpukad võivad sisse tulla.
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 343
Joined: Wed Feb 04, 2015 10:18 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Olarir »

Image
Image
Image
Image
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by tfr »

https://sport.postimees.ee/7702355/wils ... t-tanakule

Wilson lükkab ümber kuulukad, nagu saanuks Tänak diili käigus ka M-Spordis osaluse. Samas järgmises lauses ütleb, et tal oleks täitsa hea meel, kui keegi investorina M-Sporti sisse tuleks. Ja kuigi ma seda väidet enne polnud kuulnud, siis vanarahva tarkus, et kus suitsu, seal tuld, on enamasti lõpuks ikka tõeks osutunud.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1057
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:17 pm
Location: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by GC »

No kui see osalus peaks tõele vastama, siis ma enam ei tea, kus maale peaks Oti ees kummardama!
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 343
Joined: Wed Feb 04, 2015 10:18 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Olarir »

tfr wrote: Tue Jan 31, 2023 10:41 am https://sport.postimees.ee/7702355/wils ... t-tanakule

Wilson lükkab ümber kuulukad, nagu saanuks Tänak diili käigus ka M-Spordis osaluse. Samas järgmises lauses ütleb, et tal oleks täitsa hea meel, kui keegi investorina M-Sporti sisse tuleks. Ja kuigi ma seda väidet enne polnud kuulnud, siis vanarahva tarkus, et kus suitsu, seal tuld, on enamasti lõpuks ikka tõeks osutunud.
Rahvusvahelises foorumis oli päris mitu indiviidi, kes arvasid nii või väitsid, et neil info üsna usaldusväärsest allikast.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by tfr »

UK äriregistri väljavõte näitab kahjuks ainult, et M-Sport Ltd kuulub 100%-liselt "M-Sport Ltd Share Release Trust"-ile, mis on mingi asi, mille kohta vist detailsemat infot kahjuks ei saa. Küll on aga märkimisväarne, et firma andmete juures "Latest update" on "16 Jan 2023 - shareholders" ehk et 16.01 on tehtud osanike nimekirjas mingi muudatus.
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Sala »

Ei lähe vist päeva ka mööda enam kui ei ole mõnda uudist stiilis "Soomlased ja Tänak"
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by tfr »

Tänak teatab Instagramis viisakalt, et nende teed Markkoga on lahku läinud ja Markko on leidnud "uued väljakutsed elus":

https://www.instagram.com/p/Cq2tglsICxs/

Samas Markko Dirtfishile on andnud veidi teistsuguse kommentaari: "“Of course there’s some sadness after 17 years, but things don’t last forever and I learned the valuable lesson that, sometimes, no good deed goes unpunished…”

https://dirtfish.com/rally/wrc/tanak-an ... t-company/

Huvitav, kas Markkole ei sobinud, et Ott Fordi tagasi läks ja sellega RedGrey Hyundai R2 programmi jooksutamisele vee peale tõmbas?
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by KidrA »

tfr wrote: Mon Apr 10, 2023 3:35 pm Huvitav, kas Markkole ei sobinud, et Ott Fordi tagasi läks ja sellega RedGrey Hyundai R2 programmi jooksutamisele vee peale tõmbas?
Ma usun, et sa ei eksi. Põhimõtteliselt Märtini silmis vahetati ju Toyota Fordi vastu.

Kunagi kui tuli uudis, et lahkutakse Toyotast siis mu esimene küsimus oli kohe, et kui suur osa sellest oli Märtinil, sest sel otsusel puudus igasugune loogika sportlikus mõttes. Mul ei tule ainsatki analoogset näidet meelde mootorispordist, kus keegi on jätnud domineeriva masina ja hüpanud masinasse, millega pea kõik on hädas, veel vähem maailmameister. Kuna Hyundai oli RedGrey jaoks kullaauk, siis ei pea vast palju mõtlema motiivide üle. Kui nüüd see kullaauk ära kadus, siis Märtini silmis ongi see nagu oleks vahetatud Toyota Fordi vastu. Ehk kadus ka see viimane point ära ja kui nüüd suurt pilti vaadata, siis tegelikult on meie meeste koostöö suht fail olnud, sportlikus mõttes. Finantsilises mõttes aga müts maha.
Eero
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 193
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:01 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Eero »

KidrA wrote: Mon Apr 10, 2023 4:31 pm
tfr wrote: Mon Apr 10, 2023 3:35 pm Huvitav, kas Markkole ei sobinud, et Ott Fordi tagasi läks ja sellega RedGrey Hyundai R2 programmi jooksutamisele vee peale tõmbas?
Ma usun, et sa ei eksi. Põhimõtteliselt Märtini silmis vahetati ju Toyota Fordi vastu.
Kunagi kui tuli uudis, et lahkutakse Toyotast siis mu esimene küsimus oli kohe, et kui suur osa sellest oli Märtinil, sest sel otsusel puudus igasugune loogika sportlikus mõttes. Mul ei tule ainsatki analoogset näidet meelde mootorispordist, kus keegi on jätnud domineeriva masina ja hüpanud masinasse, millega pea kõik on hädas, veel vähem maailmameister.
1:1 ei saa midagi võrrelda ja kõik on suhteline, aga maailmameistreid ikka on tiitli võidu järel tiime vahetanud. Viimati aasta ennem Tänakut Ogier 2018 meistrina Fordist 2019 Citroeni, samuti 2001 meistritiili järel Burns Subarust Peugeot'sse.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by KidrA »

Ogier mõistis, et Ford ei püsi arenduse tempos ja viimased rallid kui õigesti mäletan, ta oli juba raskustes ja lootis Citroenist kui tehasetiimist päästvat õlekõrt. Burnsi ajal kui õigesti mäletan, siis Peugeot oli nö "place to be". Et jah mõlemad läksid oma arust parema elu peale.
Post Reply