WRC 2015 hooaeg

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, jagr, Erki

Vasta
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Lärri »

Makkro kirjutas:Hakkame ka Otti pildile nõudma ve. Ei tea mida need Kubica fännid mõtlevad. Et ainult tema on A -ja O :D
http://sport.delfi.ee/news/auto/maailm/ ... d=70660721
Minu meelest on poolakatel absoluutselt õigus ja ma olen küll nende poolel antud küsimuses. Kindlasti on WRC-l vaja Kubicat rohkem kui Kubical WRC-d. Kindlasti on nõme kui mees, kes võidab rallil neli kiiruskatset, ei leia isegi nimetamist väärt olevat (meenutagem: enamat - 5 katsevõitu - võttis vaid Loeb). Kas meile meeldinuks kui Ott D-Mackidel sõiteks eetrist väljas olnuks?
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Füürer »

Kas keegi täpsustaks, kus ta täpselt näitamata jäi?
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas viplala »

Kel soov ja tahtmist kullata siis TotalRally on oma esimese saatega sellel aastal valmis saanud
http://totalrallystudio.podbean.com/e/e ... Y.facebook
Teemad Loebist, Monte Carlo rallist, VW 4 sõitjast, Toyotast jne.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

Lärri kirjutas: Minu meelest on poolakatel absoluutselt õigus ja ma olen küll nende poolel antud küsimuses. Kindlasti on WRC-l vaja Kubicat rohkem kui Kubical WRC-d. Kindlasti on nõme kui mees, kes võidab rallil neli kiiruskatset, ei leia isegi nimetamist väärt olevat (meenutagem: enamat - 5 katsevõitu - võttis vaid Loeb). Kas meile meeldinuks kui Ott D-Mackidel sõiteks eetrist väljas olnuks?
Ma isiklikult ei tunne, et WRC-l Kubicat nii hädasti nüüd vaja on.:D Ok, täpsustan asja. Kubica on küll kiirem kui näiteks Räikkönen oli, nii et selles mõttes pluss. Ja samuti on ta väga sümpaatne isiksus ning pole ime, et köidab tähelepanu. See, mis temaga 2011 juhtus ja seejärel tagasi tulla. Tegelikult imestusväärne, et Robert endiselt julgeb niimoodi talda anda arvestades, mida ta läbi elanud on.

Aga tulemuste seisukohast... ta siiski ei ole (veel) WRC tippklass. Mis puudutab ralli kokkuvõtteid, siis mõned hetked võib temast näidata, aga sõitja, kes on 10+ minutit liidritest maas ja kordagi üldseisus tippe ei ohusta, ei peaks enam küll põhimeeste seas olema, kellele kokkuvõte enim aega pühendab.

Oleneb ka, mis see täpsem argument on.

Meenutades kõiki neid WRC kokkuvõtvaid videosid, mida elus vaadanud olen... Mind on ikka enim köitnud see, mis eesotsas toimub ja kuidas nendevaheline jõuvahekord muutub iga katsega. See, et keegi mitmekümne-minutilise kaotusega sõitja kusagil taga katse võidab, on üldkokkuvõttes üsna ebaoluline.

See, kes on juba kord korralikult kraavi lennanud, on ralli mõistes põhimõtteliselt katkestanud ja "out", superally või mitte. Tegelikult tänu superally'le me nii palju Kubicat nägimegi. Ilma moodsa võistlussüsteemita poleks tal üldse võimalik oma kiirust demonstreerida.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Lärri »

jens kirjutas:
Lärri kirjutas: Minu meelest on poolakatel absoluutselt õigus ja ma olen küll nende poolel antud küsimuses. Kindlasti on WRC-l vaja Kubicat rohkem kui Kubical WRC-d. Kindlasti on nõme kui mees, kes võidab rallil neli kiiruskatset, ei leia isegi nimetamist väärt olevat (meenutagem: enamat - 5 katsevõitu - võttis vaid Loeb). Kas meile meeldinuks kui Ott D-Mackidel sõiteks eetrist väljas olnuks?
Ma isiklikult ei tunne, et WRC-l Kubicat nii hädasti nüüd vaja on.:D Ok, täpsustan asja. Kubica on küll kiirem kui näiteks Räikkönen oli, nii et selles mõttes pluss. Ja samuti on ta väga sümpaatne isiksus ning pole ime, et köidab tähelepanu. See, mis temaga 2011 juhtus ja seejärel tagasi tulla. Tegelikult imestusväärne, et Robert endiselt julgeb niimoodi talda anda arvestades, mida ta läbi elanud on.

Aga tulemuste seisukohast... ta siiski ei ole (veel) WRC tippklass. Mis puudutab ralli kokkuvõtteid, siis mõned hetked võib temast näidata, aga sõitja, kes on 10+ minutit liidritest maas ja kordagi üldseisus tippe ei ohusta, ei peaks enam küll põhimeeste seas olema, kellele kokkuvõte enim aega pühendab.

Oleneb ka, mis see täpsem argument on.

Meenutades kõiki neid WRC kokkuvõtvaid videosid, mida elus vaadanud olen... Mind on ikka enim köitnud see, mis eesotsas toimub ja kuidas nendevaheline jõuvahekord muutub iga katsega. See, et keegi mitmekümne-minutilise kaotusega sõitja kusagil taga katse võidab, on üldkokkuvõttes üsna ebaoluline.

See, kes on juba kord korralikult kraavi lennanud, on ralli mõistes põhimõtteliselt katkestanud ja "out", superally või mitte. Tegelikult tänu superally'le me nii palju Kubicat nägimegi. Ilma moodsa võistlussüsteemita poleks tal üldse võimalik oma kiirust demonstreerida.
Peaksin vist enda arvamust ka põhjendama. Kubica sportlik saavutus, mööngem, jäi tagasihoidlikuks. Nii nagu ka Otil, nii nagu suurel Loebil ja mitmel teiselgi. Aga asi ei ole ju finišiprotokollis ainult. WRC-sari, mis on selline nurgatagune nikerdamine, vajab iga pisematki tõuget, mis tooks publikut juurde. Usun, et nõustud. Usun, et nõustud ka sellega, et Toyota oma lubatava come-backiga aastal 2017 ei too juurde ühtki vaatjat aastaks 2015. Ja Subaru isegi ei luba midagi. Ilmselt pole neist tootjatest (kes loogiliselt võiksid sarjale hoogu anda osalemise ja talentide palkamisega) mingitki kasu võrreldes pooleteistkäelise ja hullumeelse poolakaga, kes iseenda sponsorite toel ja surmpõlglikult sõgeda sõidustiiliga (mitte nagu üks Jipocarile toetuv tšehh näiteks) publikut hullutab. Mitte ainult Poolas, mis ka eraldiseisvana oleks ju väga suur turg. Ma olen veendunud, et Kubical on selles sarjas väga palju poolehoidjad mujaltki riikidest ja see ongi minu meelest asjaolu, miks WRC vajab poolakat ja mitte vastupidi.

Superrally kohta olen ma varem arvanud ja olen ka praegu ühte meelt: see on saatanast ja see on ralli olemust ainult naeruvääristanud ja noori sõitjaid rikkunud.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

Lärri kirjutas: Peaksin vist enda arvamust ka põhjendama. Kubica sportlik saavutus, mööngem, jäi tagasihoidlikuks. Nii nagu ka Otil, nii nagu suurel Loebil ja mitmel teiselgi. Aga asi ei ole ju finišiprotokollis ainult. WRC-sari, mis on selline nurgatagune nikerdamine, vajab iga pisematki tõuget, mis tooks publikut juurde. Usun, et nõustud. Usun, et nõustud ka sellega, et Toyota oma lubatava come-backiga aastal 2017 ei too juurde ühtki vaatjat aastaks 2015. Ja Subaru isegi ei luba midagi. Ilmselt pole neist tootjatest (kes loogiliselt võiksid sarjale hoogu anda osalemise ja talentide palkamisega) mingitki kasu võrreldes pooleteistkäelise ja hullumeelse poolakaga, kes iseenda sponsorite toel ja surmpõlglikult sõgeda sõidustiiliga (mitte nagu üks Jipocarile toetuv tšehh näiteks) publikut hullutab. Mitte ainult Poolas, mis ka eraldiseisvana oleks ju väga suur turg. Ma olen veendunud, et Kubical on selles sarjas väga palju poolehoidjad mujaltki riikidest ja see ongi minu meelest asjaolu, miks WRC vajab poolakat ja mitte vastupidi.

Superrally kohta olen ma varem arvanud ja olen ka praegu ühte meelt: see on saatanast ja see on ralli olemust ainult naeruvääristanud ja noori sõitjaid rikkunud.
Kui minna tagasi selle algse teema juurde, ehk siis videokokkuvõte. Ja lähtuda mõttest, et video on eelkõige rahva/publiku jaoks ning ta peab inimestele/fännidele huvitav olema, siis on su mõttekäigus isegi iva. See tähendab, et rallit tuleks seal kajastada huvitava nurga alt. Mis omakorda tähendab, et lisaks üldiste asjade ja liidrite tegemiste kajastamisele tuuakse välja muid huvitavaid-meeliköitvaid hetki. Mille pakkujaks võiks näiteks ka Kubica olla.

Aga see arutelu läheb juba väga spetsiifiliseks, milline võiks olla kompositsiooniliselt huvitav ralli kokkuvõte.:)
(Jan)
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1634
Liitunud: 01 Veebr 2014, 14:13

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas (Jan) »

Tänavune Poola MM-ralli toimub pea täies mahus uuel marsruudil

http://www.ohtuleht.ee/660617/adjoo-lee ... marsruudil
(Jan)
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1634
Liitunud: 01 Veebr 2014, 14:13

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas (Jan) »

Esapekka Lappi Skoda fabia R5-ega MM sarja?

http://yle.fi/urheilu/skoda_palaamassa_ ... ki/7773580
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas soca »

Suurt melu tekitanud uudis sellel nv'l on see et Ostberg sai Grondalilt pähe ralli Hadelandil, mõlemad sõitsid siis DS3 R5-ga. Päris tihe andmine oli, neljal katsel kuuest saadi võrdne aeg.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 6
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

Pole midagi ütelda päris korralikult andis minna
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
fredi122
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 28 Sept 2010, 20:11
Asukoht: pärnumaa

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas fredi122 »

soca kirjutas:Pärn ja Morgan testimas R5-ga

https://www.facebook.com/video.php?v=754393807971701

Pole paha tõesti, igati tark sõiduviis ja mina usun küll et wrc rallidel, eriti rööplikel teedel võib ta üks kiiremaid olla, kui tehnika ja rehvid vastu peavad ! ;) Edu Pärnale/Morganile ! :)
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas maailmameister »

Pärn on näidanud ennast väga targa sõitjana, kui vaja hoiab tagasi ja kui vaja vajutab. Eelmisest hooajast oli näha, et alustas ettevaatlikult ja kui teised kiiremad olid kraavis, võttis võidu :)
Sama targalt sõites jõuab ta ka WRC 2 - s kõrgele kohale. Ainus küsimärk on ikkagi Dmacki rehvid, eriti asfaldil.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Divine »

soca kirjutas:Pärn ja Morgan testimas R5-ga

https://www.facebook.com/video.php?v=754393807971701
Ebakindlalt sõitis natuke, nii mõneski kohas pidurdab kurvis.
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas maailmameister »

Divine kirjutas:
soca kirjutas:Pärn ja Morgan testimas R5-ga

https://www.facebook.com/video.php?v=754393807971701
Ebakindlalt sõitis natuke, nii mõneski kohas pidurdab kurvis.
Esimesed kilomeetrid uue autoga. Mida sa lootsid, et sõidab kohe sama kiiresti kui Ott või? Andke aega atra seada :)
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Divine »

maailmameister kirjutas:
Divine kirjutas:
soca kirjutas:Pärn ja Morgan testimas R5-ga

https://www.facebook.com/video.php?v=754393807971701
Ebakindlalt sõitis natuke, nii mõneski kohas pidurdab kurvis.
Esimesed kilomeetrid uue autoga. Mida sa lootsid, et sõidab kohe sama kiiresti kui Ott või? Andke aega atra seada :)
Ei, see on nagu common sense, et kurvi keskel ei pidurdata, vaid alati ennem kurvi.
Trw
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 313
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:22
Asukoht: Tartumaa.

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Trw »

Pidurituled on küll viimased asjad mida vaadata, see peaks fänni puhul common sense olema :)
rallikas54
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai 2009, 10:52

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas rallikas54 »

https://pbs.twimg.com/media/B82y1r1CAAMEqOh.jpg:large Märgatud Oti autot kusagil Rootsi garaažis :)
-helm-
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 625
Liitunud: 02 Okt 2008, 18:47
Asukoht: Kuressaare

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas -helm- »

rallikas54 kirjutas:https://pbs.twimg.com/media/B82y1r1CAAMEqOh.jpg:large Märgatud Oti autot kusagil Rootsi garaažis :)
numbrid juba peal ?
tundub kahtlane
Poola kivi on Eesti rallifänni jaoks sõimusõna

M.Kiiver
Vasta