Karl Kruuda diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1057
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:17 pm
Location: keskel

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by GC »

Epik wrote:Palun mehed, kolige teise teema alla sponsorlust "laiemalt vaatlema"
http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=4997
Läksin :lol:
Õitsege siin edasi!
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by skahar »

Üks ütlus ringles 90-ndatel:
"kui tahad teada, kes on Eestis suurimad pätid, siis võta EMV autoralli aasta top6 lahti"

Kuid jätkates konkreetsemalt, Karlile mõjub see rahapuudus valusalt, hetkel parimas eas kus peaks koguaeg käsi soe olema, et midagigi tuleks, kunagigi.
Loodetavasti saadakse ikka asjad korda ning näeme teda sitika meeskonnas, ka 2017.

Edu meile kõigile:)
AutoralliSuurSõber
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by jens »

Karm teema tõesti...

Jättes ärinduse hetkel kõrvale ja vaadates Karli personaalselt, siis minu arust... pole tal põhjust kurtmiseks.

On ta saanud ju üsna palju rallimaailmas sõita, juba aastast 2010 WRC alamklasside konkurentsis. Paljud ei saa sedagi ja heal juhul paariks hooajaks jagub neil raha.

Supertalendiks ma Karli ei pea. Nii suurte kogemuste juures oleks otsustav läbimurre pidanud juba märgatavalt varem tulema. Aga noh, nagu öeldud - sõita sai. Ei tohiks kurvastada. Ehk teisisõnu - tagasivaates on, mida meenutada. :) Ükskord lõpevad rahad igaühel otsa - eriti, kui pole tipptegija tehasetiimi palgal, vaid pead oma rahadega kogu aeg autosid ostma... See on kah kallite spordialade paratamatus. Vaadake näiteks, kuidas Kubica sponsorite leidmisega hädas on. Rääkimata paljudest teistest sõitjatest, kes tulnud-läinud.
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by jens »

MKD wrote: Vot, jõudsimegi selleni, et mingi isiklik probleem on ikka selle teemaga.
Kui räägitakse rahast, siis... ütleme nii... ühiskonnas on ilmselt väga vähe inimesi, keda see mingil moel isiklikult ei puudutaks.:D Iseasi on üritada ennast sellest "hullust maailmast" veidi distantseerida ja suhtuda "ah las nad jagelevad seal omavahel kui tahavad". Aga kui ise koos saba ja sarvedega finantstehingute (või finantsvõitluste!) keskel elada, on sedagi üpris raske teha!
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1082
Joined: Tue Mar 25, 2003 1:20 pm
Location: seal kus parimad ralliteed

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by Olts »

Paras jura on see teema.

Nüüd populaarsuselt vähemtähtis küsimus kah. Kas Karli sõitu saab kusagil veel näha. Kiireid on siin eestis ikka vähe.
rattaga on kah hea sõita
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by -huviline2- »

Ma ütleks just vastupidist, arvestades, palju eestlasi siin maamunal üldse on.:D Hetkelgi paar lubavat noort tegevsportlastena osalevad ja kui võimalusi leitakse, küll neid tuleb juurdegi.
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by jens »

Tegelikult ma tahtsin veel ühe mõtte öelda... seekord ärinduse perspektiivist. Aga tunnen, et see on mootorispordiga tihedalt seotud.

Nimelt üldlevinud praktika on see, et kui ettevõttel on rasked ajad, siis "ülearused kulutused" kõrvaldatakse. See oli hästi näha 2009. a finantskriisi ajal, kui mootorisport kannatas. Ja mootorisport paraku on nn ülearune kulutus - hobi või "luksus".

Kui ettevõte (antud juhul Tere) on sellises seisus, et tal on makseraskused, siis nn luksuse toetamine selle kõrvalt tekitab küsimusi. Asi pole pelgalt eetikas, vaid üleüldse prioriteetides. Aga see küsimus pole enam minu lahti harutada, vaid asjaosaliste endi.:)
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1057
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:17 pm
Location: keskel

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by GC »

GC wrote:
Epik wrote:Palun mehed, kolige teise teema alla sponsorlust "laiemalt vaatlema"
http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=4997
Läksin :lol:
Õitsege siin edasi!
Tervitusi Delfi-st...
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/pe ... d=74229149
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11799
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by viplala »

GC wrote:
GC wrote:
Epik wrote:Palun mehed, kolige teise teema alla sponsorlust "laiemalt vaatlema"
http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=4997
Läksin :lol:
Õitsege siin edasi!
Tervitusi Delfi-st...
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/pe ... d=74229149
Nii et ikka "sügeleb" sul miskit, et seda uudist siia Karli teemasse topid? Tunned kaasa sulle!
Polkovniku lesk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 525
Joined: Tue Jan 12, 2016 2:08 pm

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by Polkovniku lesk »

Sügeleb või mitte, aga selle teema võib vist nüüd kinni panna. Julgen arvata, et Karli sõidud on sõidetud.
KRUUDA MAAILMAMEISTRIKS
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by KidrA »

viplala wrote: Nii et ikka "sügeleb" sul miskit, et seda uudist siia Karli teemasse topid? Tunned kaasa sulle!
Ma arvan, kui tegemist on uudisega, mis tõenäoliselt tõmbab sõitja karjäärile kriipsu peale siis on see igati asjakohane koht postitamiseks.

Ühest küljest on kahju, et perspektiivas sõitja peab sellisel momendil loobuma, kui see peaks nii juhtuma, sest teatud ajal paistis tema areng päris hea isegi olevat ja tundus, et tegemist on peaga mõelda oskava sõitjaga.

Aga teisest küljest kui kõik need tulemused on tulnud riigi ehk kõigi meie taskust varastamisega, sahker-mahker skeemitades siis 0 tolerants minu poolt ja käigu nad metsa.
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by skahar »

siia "delfi" teemale lisaks, lähtuvalt viimaste uudiste kohaselt - võib ka varsti Jeetsi & Co sõitudele siin 0 tolerantsi anda:)

Ei väsi kordamast - rallisport tipp-tasemel = skeemitamine tipptasemel
AutoralliSuurSõber
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 843
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:49 pm

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by raulito »

No ega Pärnalgi siis pikka pidu pole.
Mart_
Rallifoorum 24/7
Posts: 2128
Joined: Thu Oct 07, 2010 1:58 pm

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by Mart_ »

KidrA wrote: Aga teisest küljest kui kõik need tulemused on tulnud riigi ehk kõigi meie taskust varastamisega, sahker-mahker skeemitades siis 0 tolerants minu poolt ja käigu nad metsa.
Nii päris ikka öelda ei saa. Raha kedagi küll kiiremini sõitma ei pane. Julgen väita, et Karlil oli/on siiski üle keskmise talenti. See muidugi subjektiivne arvamus. JAH, raha annab eelise ja soodustab võibolla kiiremat aregut, aga see ei pea tingimata nii olema. Võtame WRC sarjades sõitvad printsid, sheigid ja teised turistid.

Ei taha õigustada kedagi/midagi siin. Pigem tõmbaks tuld Karli pealt maha. Tema ei läinud isa käest küsima, et jou paps lüpsa riiki - tahaks võidu sõita. See, kas ta teadis sahkerdustest või mitte ei mängi ka siin rolli.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
mcwax
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1711
Joined: Sat Jun 28, 2003 1:14 pm
Location: Tallinna loomaaed

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by mcwax »

Mina siin ka Karli ei süüdistaks - on tema ülesanne küsida finantse, ja finantseerija ülesanne vaadata kust need tulevad. Loomulikult - kui raha on kaugelt juba s...a lõhnaga või ilmselgelt kuritegelik, siis sellisest kohast küsima minna ei oleks moraalselt õige. Aga oma isa firmast, millel vähemalt tol ajal oli igati korralik avalik imago... miks ei peaks...
Kui nüüd nii võtta, siis ka Ott sõitis (oli vist üle-eelmise) hooaja Tallinna kirjadega - selle linna juhtkond annab oma skeemides ikka Kruudale väga pika puuga... kas oleks ka pidanud "ei" ütlema? Minu meelest mitte...
Paganlike rallikummardajate kultuse loomaaiast põgenenud jääkarust ülempreester
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by jens »

skahar wrote:siia "delfi" teemale lisaks, lähtuvalt viimaste uudiste kohaselt - võib ka varsti Jeetsi & Co sõitudele siin 0 tolerantsi anda:)

Ei väsi kordamast - rallisport tipp-tasemel = skeemitamine tipptasemel
raulito wrote:No ega Pärnalgi siis pikka pidu pole.
Pole "skeeme" = pole rallit?

Ehehee...

Kas me sellist maailma tahtsimegi?
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by jens »

Ma jäin sellele teemale veel mõtlema ja nagu näha, see on väljunud juba Kruuda personaalküsimusest. Sest kas või siitsamast teemast olen ma lugenud väiteid, et "see" ongi normaalne. Ehk rallisport suuresti püsib n-ö illegaalse tegevuse najal. Mil määral, seda ma ei tea, ei ole lähemalt uurinud - tundub, et teised teavad rohkem.

Aga jah, mõne asja pean ma selle valguses kahjuks küll välja ütlema. Kui ralli püsib illegaalsel tegevusel, siis parem on nii, kui rallit ei ole. Aga vähemalt olgu olulised asjad siin ühiskonnas korras! Minu süda ütleb, et asjad peaksid käima sellises järjekorras. Ja see jutt ei käi absoluutselt rallisportlaste kohta, vaid kõiksuguste sponsorite ja rahastajate kohta. No kui ei ole rallitamist, siis ei ole - midagi ei ole teha. Aga ajage enne teised (olulisemad) asjad korda, siis vaatame - võib-olla hakkame kunagi ka rallit sõitma.
Teip
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 54
Joined: Fri Dec 07, 2007 12:40 pm
Location: Tallinn

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by Teip »

Kust te teate kelle raha eest sõitis? Ega reklaamid veel midagi ütle. Äkki sõitis hoopis Kalevi müügist või kinnisvara investeeringutest saadud raha eest? Kinnisvaraplats Pärnu mnt. ääres päris pirakas
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by -huviline2- »

Võimalik, aga hetkel ikka tundub vastupid ning meediavahendusel on seda öeldud kümneid kordi, kusjuures teiste kõrges mängus olijate poolt (ehk viimasena siis AS Maagi esindaja kommentaar). Lisaks on fakt, et raha tooraine eest, mida Tere ostis AP varudelt, kadus kuhugi...
Mairo-u
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 93
Joined: Thu Feb 18, 2016 3:53 pm

Re: Karl Kruuda diskussioon

Post by Mairo-u »

Kruuda siis lähi ajal stardis pole?
Post Reply