Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by soca »

Image
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by viplala »

Kas sellest lõputseremooniast videot ei ole kuskil üleval? WRC+ ehk?
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by KidrA »

renxrw wrote:Natuke liiga paljuks hakkab minu meelest seda nalja nüüd minema ..

Vaevalt, et nad ise sellist "klounaadi" vabatahtlikult nii palju teeks, ju on käsk olukorda võimalikult palju ära kasutada tähelepanu saamiseks ..
Olen sama meelt, jäi ka selline kergelt võlts tunne sellest kõigest. Selline tunne oli endalgi, et ju oli siin Wilsoni käsi mängus, võtta asjast viimast ja meeskonda rohkem pilti saada Mehhikos. Tulemustest erilist motivatsiooni tal raske leida, siis leiti selline meetod. Kõigepealt sõna Titänak kasutamine ja lõpuks siis maskid.
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 549
Joined: Fri Aug 19, 2011 1:31 pm
Location: L-E

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by Füürer »

Uskuge mind - 10 aasta pärast vaatate neid pilte ja olete õnnelikud, et M-Spordis sellised meedia inimesed olid ja see seik sellist kajastust sai.
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by Kolin »

Füürer wrote:Uskuge mind - 10 aasta pärast vaatate neid pilte ja olete õnnelikud, et M-Spordis sellised meedia inimesed olid ja see seik sellist kajastust sai.
Olen sinuga täitsa sama meelt. Sellisest olukorrast tuleb võtta viimast.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 950
Joined: Thu Feb 13, 2003 8:34 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by STI »

Poisid said endale üle maailma tuhandeid fänne juurde ja see on ainult positiivne ju. Twitter oli punnis #TiTanak teemast ja küsime nüüd mida enamus inimesi mäletab eelmise aasta Mehhiko rallist? Vastus on et seda, kuidas Neuville kallas Corona õlut oma auto jahutussüsteemi et ikka lõpuni jõuda. Selle aasta rallist jääb enamusele meelde projekt #TiTanak ja oleks väga rumal olnud seda mitte ära kasutada. Tänapäeval vajab autosport kõvasti showd et pressis uudiskünnist ületada (kui just ei ole tegemist negatiivse uudisega või raske õnnetusega), nüüd tehti showd kogu raha eest ja loodan, et teeniti need auto remondiks kulunud summad kuhjaga tagasi.
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by jens »

Ütleme nii, et ühelegi asja tõsiselt võtvale tootjale ei saa selline tsirkus olla eesmärgiks omaette. Muidu võiks iga võistkond saata rajale ühe oma võistleja ülesandega teha vaatemänguline crash ning selle ümber show'd pakkuda. Aga päris nii see ei käi.

Antud "klounaad" töötas peamiselt seetõttu, et säärane "veeavarii" oli üsna ainulaadne juhtum. Aga kui igal rallil pärast katkestamist hakata tsirkust tegema, kaotaks see väga kiiresti oma võlu. Eks ebaõnnestumise juures tuleb ka head nägu ja nalja teha, mida sa mossitad.:) Aga taoline mäng peaks küll erandiks jääma.

Profispordi eelduseks on see, et võtad asja tõsiselt. Muidu Kubica võiks igal rallil välja tulla mingit crashi kajastava livery'ga. Ja kes teab, mida veel pakkuda. Muidugi meenub kunagine suusahüppaja Eddie Edwards, kes tegigi tsirkust. Aga seetõttu, et ta oli viimane ja tal polnud mingit lootust tõsiseltvõetavat tulemuspõhist karjääri teha.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by MKD »

Loomulikult ei saa ega ole see ühegile tootjale eesmärgiks omaette, kuid siiski (auto)spordi üks osa on turundus ja show ning just WRC on neis asjades üsna nõrk olnud siiani. Ma olen täiesti kindel, et tegemist oli ühekordse projektiga, kuid kasu, mis sellest meeskonnale ning loodetavasti ka autotootjale tõusis, on väga suur. Peaks ikka puhta rumal olema, kui sellist olukorda enda kasuks tööle ei pane..

Kui M-Sport ning meie mehed asja tõsiselt ei võtaks, siis ei oleks esimene autot ära parandanud ning Raigo legendi päästma läinud ja kuivatama hakanud..

Ei tasu nüüd liigselt erutuda ega ka muretseda selle üle, et selline tsirkus hakkaks korduma peale igat õnnetust..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by jens »

Üldiselt saan ma sellest aspektist aru, et turundus on oluline ja seda tuleb ära kasutada. Ja noh, miks mitte natukene tuukritsirkust teha, eriti kui varem pole tehtud.

Aga üldiselt... kui meenutame ajas 5-10 aastat tagasi, siis mis asi kõige esimesena meelde tuleb? Kas see, kes võitis, kuidas võitis, või milline oli kõige vaatemängulisem crash? Milline oli kõige erakordsem avarii 5 aastat tagasi? Ja kuidas me sellesse tänasel päeval suhtume? Mida me arvame sellest, et Hirvonen lendas 4-5 korda üle katuse 2010 Soomes? Vaatemäng oli vägev küll. Oli see väga hea turundus, mille põhjal me nüüd teda igaveseks mäletame?

Ma arvan, et seda crashide osakaalu ei maksa ka ülehinnata. Ja et Tänakul on nüüd ülemaailmne kuulsus ja tuhanded fännid ainult sellest. Eelkõige saavutatakse tähelepanu võitude ja hea sõiduga. Ja noh, siis sealt edasi muud asjad, mis üle jäävad...
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 950
Joined: Thu Feb 13, 2003 8:34 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by STI »

Veel niipalju, et enne seda viimast rallit oli Tänaku Twitteri kontol kuskil natuke üle 4000 jälgija, täna 5775. Pildil näha siis Otti Facebooki fännilehe jälgijate kasv viimase nädalaga:
Attachments
2015-03-10_20h31_34.jpg
2015-03-10_20h31_34.jpg (31.97 KiB) Viewed 5694 times
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 14, 2005 7:30 pm
Location: Tartu

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by AS »

Aga olgem ausad, TiTanak on ikka väga promo. Nii Ford kui ka WRC said siit ikkagi väga suure ülemaailmse meediakajastuse.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by MKD »

jens wrote:Üldiselt saan ma sellest aspektist aru, et turundus on oluline ja seda tuleb ära kasutada. Ja noh, miks mitte natukene tuukritsirkust teha, eriti kui varem pole tehtud.

Aga üldiselt... kui meenutame ajas 5-10 aastat tagasi, siis mis asi kõige esimesena meelde tuleb? Kas see, kes võitis, kuidas võitis, või milline oli kõige vaatemängulisem crash? Milline oli kõige erakordsem avarii 5 aastat tagasi? Ja kuidas me sellesse tänasel päeval suhtume? Mida me arvame sellest, et Hirvonen lendas 4-5 korda üle katuse 2010 Soomes? Vaatemäng oli vägev küll. Oli see väga hea turundus, mille põhjal me nüüd teda igaveseks mäletame?

Ma arvan, et seda crashide osakaalu ei maksa ka ülehinnata. Ja et Tänakul on nüüd ülemaailmne kuulsus ja tuhanded fännid ainult sellest. Eelkõige saavutatakse tähelepanu võitude ja hea sõiduga. Ja noh, siis sealt edasi muud asjad, mis üle jäävad...
Tegelikult ma tahtsin öelda, et selle ühe "tsirkuse" peale ei maksa liialt erutuda, ma olen täiesti kindel, et järgmiste vaatemänguliste crashhide peale ei järgne sellist kajastust. Lihtsalt see oli eriline juhus. Ehk kui on võimalus midagi sellist ära kasutada, siis seda tehakse, kuid päris kindlasti ei hakata seda tegema iga järgmise väljasõiduga..

Meile rallifännidele on muidugi olulisem vinge võistlus ning need jäävad muidugi ka meelde aga mehele metsast peab müüma kogu kompotti - nii öelda äktsionit.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
mcwax
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1711
Joined: Sat Jun 28, 2003 1:14 pm
Location: Tallinna loomaaed

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by mcwax »

Ma mõtlesin siin sama teema (uppunud auto) hoopis teist nurka.
Kas võib olla, et Raigol (ja ka teistel kaardilugejatel) ei ole kaardid varundatud? Tänapäeva suht korralike piltidega mobiilide ja pilve ajastul, oleks ju imelihtne peale igat päeva kaardiraamat leht-lehelt üles pildistada ja need pildid kuskile pilve panna. Muidu on palju lihtsamaid mooduseid, kuidas oma väärt kraamist ilma jääda - ei ole ju harvad need juhud, kus meedias on teated, et sportlaste hotellitoad puhtaks varastatud... lennates võib pagas kaduma minna... jne.

Lisaks olen kuskilt kuulnud, et Raigo kirjutab igal õhtul modifikatsioonidega raamatu uuesti kenasti puhtalt ümber. Loodetavasti siis "must" matrjal jääb varuks alles kuskile.
Paganlike rallikummardajate kultuse loomaaiast põgenenud jääkarust ülempreester
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 867
Joined: Fri Oct 01, 2010 6:47 pm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by blizzard »

Ilmselt see legend lihtsalt jäi kätte üle katuse vette lennates, sellega ka välja tuldi. Oleks kuhugi minema see lennanud käest, poleks kellelgi aega seda otsida olnud.
Post Reply