Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1007
Joined: Thu Oct 18, 2012 6:29 pm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by teine_riiul »

Rajal on võitlus küll läbi, aga foorumis on võitja veel selgitamata :D
Lähen toon popkorni ja limonaadi.
blsh
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 166
Joined: Fri Feb 13, 2015 3:44 pm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by blsh »

soca wrote:Image
Väga põnev nädalavahetus, ning võit läks sinna kuhu pidi. Hea meel, et meie poisid, ning M-Sport, suutsid muuta sündmuse, mis oleks võinud olla väga dramaatiline, müüginumbriks.

Otil on nüüd puhas leht, keegi tõsiselt võetav inimene seda nädalavahetust tema kaela ei aja. Aga ta on võitnud palju tähelepanu, WRC hooaeg on nüüd sisse sõidetud, ning oleks aeg hakata mingisugust stabiilsust näitama.
Tann
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1117
Joined: Mon Jul 11, 2011 6:31 pm
Location: Tartu

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by Tann »

Soh, sai see ralli nädalavahetus ajalukku kirjutatud. On alles mida meenytada. Nii nagu prohvetid siin varasemalt öelnud on, "loodame, et see ebaõnnekarikas nüüd ON täis edasi saab minna ainult paremini."
Nüüd 1,5 kuud vaikust ja rahu, ning siis jälle. Krt, see saab olema pikk ootamine.
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 513
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:40 pm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by Suurkala »

MKD wrote:
nsa wrote:Täiesti mõtetu tulemus rallilt ju, Rohkem viimane ei saa enam olla, kui ainult Bertelli, kes ise tee pealt välja keerab, seljataha jääb.
Ma mõtlesingi, et kas leidub meest, kes hakkaks kaotust, mis super rallyga kogunenud on, vaatama ning näe, leiduski! Fun! Ehk arvutad meile nüüd protokolli järgi ka kaotuse km kohta, mis tuleks kindlasti Delfi uudise vääriline? :P #eihakkahalvastiütlema
Ma ei saa aru mida sellised vennad, üldse ralliforumisse ronivad, kui ei mõista "Ralli spiri-t" Milline ralli fänn vahib ainult numbreid, ega ela kaasa võistlejate pingutustele ja kannatustele.
Selliste koht ongi ainult DELFi kommentaariuites!
Aga aitb OT.
Ott ja Raigo kogesid väga palju ebaõnne sel nädalavahetusel, kuid ei lasknud pead norgu ja võitlesid lõpuni, müts maha selle eest.
Samamoodi ei saa jätta kiitmast M spordi mehaanikuid, kes suutsid üllatada kõiki.
Oli vägagi emotsioonide rohke nädalavahetus, hoolimata Oti ja Raigo vähestest katse kilomeetritest.
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by jens »

Keiser Seb II valitses jälle. Aga mis siin ikka, eks karta oli, et ka sel hooajal mäng üsna ühte väravasse läheb.

Östbergilt tubli ralli, suutis Mikkelseni rünnakut lõpuni tõrjuda. Võib arvata, et see jääb ilmselt üheks Madsi parimaks etteasteks sel hooajal.

Mikkelsen stabiilse sõiduga nüüd punktitabeli teine ja huvitav, kuidas ta seda rida jätkata suudab. Sest et võrdluses Latvalaga on ta punktides 47-19 peal hetkel - ja kaalul küsimus, kes on VW selle hooaja teine viiul.:) Kuigi JML neist kahest siiski endiselt kahtlemata kiirem, aga stabiilsus ka oluline.

Sama teema Fordis. Evans on kõik rallid kenasti lõpuni tulnud ja Tänaku ees kerge edu tekitatud. Kusjuures on jäänud mulje, et ka kiiruselt on Fordi mehed seni üsna ühte auku sõitnud. Nii et Elfyni alistamine sel hooajal ei pruugi Otile üldse lihtne ülesanne olla.
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 513
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:40 pm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by Suurkala »

nsa wrote:
MKD wrote:
nsa wrote:Täiesti mõtetu tulemus rallilt ju, Rohkem viimane ei saa enam olla, kui ainult Bertelli, kes ise tee pealt välja keerab, seljataha jääb.
Ma mõtlesingi, et kas leidub meest, kes hakkaks kaotust, mis super rallyga kogunenud on, vaatama ning näe, leiduski! Fun! Ehk arvutad meile nüüd protokolli järgi ka kaotuse km kohta, mis tuleks kindlasti Delfi uudise vääriline? :P #eihakkahalvastiütlema
Arvad, et oled vaimukas? #tahaksvägahalvastiütelda!

Keegi ütles, et Raigo nägi mossis välja ja mina kirjutasin sellele vastuse miks ma arvan, et ta mossis välja nägi. Tänak nägi ka väga väga pettunud välja. See mis ma kirjutasin oleks minu jaoks küll piisav põhjus pettunud/mossis olla. Siiski oli see väljasõit puhtalt Tänaku enda viga, sellises augus ei tohi pidurit peal hoida, ja kui ei oleks järve läinud oleks ralli ikka läbi olnud. Loll viga, mis poisi karjäärile just hea ei ole. Võib loota, et Raigol selle legendiga midagi järgmine aasta ka teha on, mis ta sealt ära päästis.
Kogu see sündmus toimus loetud sekundite jooksul. Väljendad enast siin justkui oleksid ise samas olukorras osanud paremini käituda. Arvan hoopis et nende loetud sekunditega pileks sa suutnud oma püksegi täis teha.
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by jens »

nsa wrote:Võib loota, et Raigol selle legendiga midagi järgmine aasta ka teha on, mis ta sealt ära päästis.
See legend oli ikka paberkandjal? Huvitav, et see pärast väikest suplust/vettimist säilis ja veel loetaval kujul. :P
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 917
Joined: Sun Apr 01, 2012 4:35 pm
Location: Stockholm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by nsa »

Suurkala wrote:
MKD wrote:
nsa wrote:Täiesti mõtetu tulemus rallilt ju, Rohkem viimane ei saa enam olla, kui ainult Bertelli, kes ise tee pealt välja keerab, seljataha jääb.
Ma mõtlesingi, et kas leidub meest, kes hakkaks kaotust, mis super rallyga kogunenud on, vaatama ning näe, leiduski! Fun! Ehk arvutad meile nüüd protokolli järgi ka kaotuse km kohta, mis tuleks kindlasti Delfi uudise vääriline? :P #eihakkahalvastiütlema
Ma ei saa aru mida sellised vennad, üldse ralliforumisse ronivad, kui ei mõista "Ralli spiri-t" Milline ralli fänn vahib ainult numbreid, ega ela kaasa võistlejate pingutustele ja kannatustele.
Selliste koht ongi ainult DELFi kommentaariuites!
Aga aitb OT.
Ott ja Raigo kogesid väga palju ebaõnne sel nädalavahetusel, kuid ei lasknud pead norgu ja võitlesid lõpuni, müts maha selle eest.
Samamoodi ei saa jätta kiitmast M spordi mehaanikuid, kes suutsid üllatada kõiki.
Oli vägagi emotsioonide rohke nädalavahetus, hoolimata Oti ja Raigo vähestest katse kilomeetritest.
loe enne millele ma selle vastuseks kirjutasin, küsimus oli selles miks Raigo lõpus nii mossis välja nägi, mis pealegi pole OT kuna see juhtus kolmandal päeval. Kõik jutt mingitest aegadest ja protokollidest ja delfist jne. on tulnud teiselt kasutajatelt.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by MKD »

nsa wrote:
MKD wrote:
nsa wrote:Täiesti mõtetu tulemus rallilt ju, Rohkem viimane ei saa enam olla, kui ainult Bertelli, kes ise tee pealt välja keerab, seljataha jääb.
Ma mõtlesingi, et kas leidub meest, kes hakkaks kaotust, mis super rallyga kogunenud on, vaatama ning näe, leiduski! Fun! Ehk arvutad meile nüüd protokolli järgi ka kaotuse km kohta, mis tuleks kindlasti Delfi uudise vääriline? :P #eihakkahalvastiütlema
Arvad, et oled vaimukas? #tahaksvägahalvastiütelda!

Keegi ütles, et Raigo nägi mossis välja ja mina kirjutasin sellele vastuse miks ma arvan, et ta mossis välja nägi. Tänak nägi ka väga väga pettunud välja. See mis ma kirjutasin oleks minu jaoks küll piisav põhjus pettunud/mossis olla. Siiski oli see väljasõit puhtalt Tänaku enda viga, sellises augus ei tohi pidurit peal hoida, ja kui ei oleks järve läinud oleks ralli ikka läbi olnud. Loll viga, mis poisi karjäärile just hea ei ole. Võib loota, et Raigol selle legendiga midagi järgmine aasta ka teha on, mis ta sealt ära päästis.
Vaimukas või mitte, loomulikult on mehed pettunud, kuid praegu pühapäeva õhtul peale kõiki neid seiklusi, tundub kuidagi kohatuna sinu kommentaar. Reedel võttis mindki ropendama see olukord, et kas tõesti jälle.. aga praegu on tulemuse vaatamine küll kõige mõttetum asi, mida teha.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by jens »

Kokkuvõtteks veel.
See Tänaku avarii video on küll väga märkimisväärne. Reageerimiskiiruses nii 3 sekundi küsimus, kas pääsed elu või surmaga!

Ma ei jõua kõiki lehti läbi sirvida, kas keegi seda videot on siia pannud, aga rahvusvahelises rallifoorumis käis läbi üks veel hullem juhtum:
https://www.youtube.com/watch?v=iLHGC5Wz_V8

Näide, kus auto katusel vette lendas ning lausa ära uppus - ometi sõitjad suutsid sellest pääseda!
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 549
Joined: Fri Aug 19, 2011 1:31 pm
Location: L-E

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by Füürer »

Kas keegi oleks nii armas ja vaataks WRC+ist kas teised sõitjad ka sealt Tänakule saatuslikuks saanud august läbi sõitsid?
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 917
Joined: Sun Apr 01, 2012 4:35 pm
Location: Stockholm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by nsa »

Kogu see sündmus toimus loetud sekundite jooksul. Väljendad enast siin justkui oleksid ise samas olukorras osanud paremini käituda. Arvan hoopis et nende loetud sekunditega pileks sa suutnud oma püksegi täis teha.
Ära palun aja enam kui asjaga kursis ei ole. See mis ta pärast seda, kui ratas risti juba oli, ei oleks küll kuidagi paremini teha saanud. Rääkisin ikka olukorrast enne seda kui auto katki läks. Ott ise rääkis sellest ju. Kas sa ei kuulnud seda?
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by MKD »

Ott mainis jah, et tema viga kuna pidurdas augu koha peal ehk lendas blokeeritud rattaga auku ning löök lõhkus auto vedrustuse. Ütles, et tema viga, kuig noh.. ma ütleks, et see oli neist väljasõitudest suurim ebaõnn, sest tõenäoliselt oli see taaskord sentimeetrite mäng.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1057
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:17 pm
Location: keskel

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by GC »

Paraku on nsa-l siiski ka õigus!
Seda vedrustuse purunemist päris ebaõnneks ikka pidada ka ei saa, minumeelest?
Ei viitsi neid videosid otsida ja kerida, aga mingi Raigo "ei lõika" on kuskilt meelde jäänud.
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by jens »

MKD wrote:Ott mainis jah, et tema viga kuna pidurdas augu koha peal ehk lendas blokeeritud rattaga auku ning löök lõhkus auto vedrustuse. Ütles, et tema viga, kuig noh.. ma ütleks, et see oli neist väljasõitudest suurim ebaõnn, sest tõenäoliselt oli see taaskord sentimeetrite mäng.
Kogu selle arutelu peale võiks küsida, milline väljasõit ei ole ebaõnn?

Ma arvan, et rallifännidel ei ole mõtet üle pingutada väidetega, et kõik (Oti) väljasõidud on muudkui ebaõnn. Minu arust on tegu kerge enesepettusega.

Eks muidugi on väiksemaid ja suuremaid vigu. Pisikesi vigu teeb ilmselt igaüks - peaeesmärk on suuremate vigade vältimine.

Mulle meenub Francois Duval aastast 2005, kes mingi viie-kuue esimese ralli jooksul finišeeris ainult ühe korra. Ja kusagilt lugesin tollal selle kohta arutelusid, kas tegu on sõitja veaga või lihtsalt ebaõnnega, kuna tema vead pidavat olema "väga lihtsad ja väikesed, mis ometi lõppesid katastroofiliste tagajärgedega."
Last edited by jens on Sun Mar 08, 2015 10:19 pm, edited 1 time in total.
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 513
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:40 pm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by Suurkala »

nsa wrote:
Kogu see sündmus toimus loetud sekundite jooksul. Väljendad enast siin justkui oleksid ise samas olukorras osanud paremini käituda. Arvan hoopis et nende loetud sekunditega pileks sa suutnud oma püksegi täis teha.
Ära palun aja enam kui asjaga kursis ei ole. See mis ta pärast seda, kui ratas risti juba oli, ei oleks küll kuidagi paremini teha saanud. Rääkisin ikka olukorrast enne seda kui auto katki läks. Ott ise rääkis sellest ju. Kas sa ei kuulnud seda?
Nii.
Vaata uuesti siis videot.
Kui palju jäi Otil aega eelmisest kurvist väljudes aega jõudmiseks saatusliku kurvi mis lõhkus auto esivedrustuse. See aeg ja sellised kiirused on meie kui tavainimeste jaoks ulme. Ott võis küll süü omaks võtta, kuid sellistel hetkedel tegutsetakse istitkviitselt. Minu arvamus on et 99,9 protsenti meist poleks seda viga samamoodi suutnud vältida.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by MKD »

jens wrote:
MKD wrote:Ott mainis jah, et tema viga kuna pidurdas augu koha peal ehk lendas blokeeritud rattaga auku ning löök lõhkus auto vedrustuse. Ütles, et tema viga, kuig noh.. ma ütleks, et see oli neist väljasõitudest suurim ebaõnn, sest tõenäoliselt oli see taaskord sentimeetrite mäng.
Kogu selle arutelu peale võiks küsida, milline väljasõit ei ole ebaõnn?

Ma arvan, et rallifännidel ei ole mõtet üle pingutada väidetega, et kõik (Oti) väljasõidud on muudkui ebaõnn. Minu arust on tegu kerge enesepettusega.
Muidugi.. ega keegi ju salgagi, et tegemist ei oleks olnud Oti veaga, samas.. võrreldes Monte ja Rootsiga, siis need kaks olid rohkem sõiduvead, kui Mehhikos.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
trxz
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 240
Joined: Thu Mar 13, 2014 5:28 pm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by trxz »

Isiklikest kogemustest võin öelda, et te võite seda videot vaadata nii palju kui tahate ja mõelda sadu erinevaid variante välja mida oleks võinud teistmoodi teha, aga antud hetkel oli olukord just selline.
Tegu siiski autospordi tipp-sarjaga ja väga väike ebaõnn või sündmuste kokkulangevus või lihtsalt sõiduviga või misiganes te seal põhjuseks soovite tuua võib väga karmid tagajärjed tuua.

Vaatasin veel seda onboard sukeldumist ja jäi silma, et Ott tõmbas veel vees käigu alla(arvatavasti kogemata). Poleks rullumise tagajärjel hakanud nii palju vett sisse voolama oleks M-Spordi(M stands for miracle) Fiesta vee all edasi kihutanud? :D Tablool jääb veel mingi punane riba all vilkuma, arvatavasti suri mootor rullumisel välja, aga süüde jäi sisse?
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 917
Joined: Sun Apr 01, 2012 4:35 pm
Location: Stockholm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by nsa »

Suurkala wrote:
nsa wrote:
Kogu see sündmus toimus loetud sekundite jooksul. Väljendad enast siin justkui oleksid ise samas olukorras osanud paremini käituda. Arvan hoopis et nende loetud sekunditega pileks sa suutnud oma püksegi täis teha.
Ära palun aja enam kui asjaga kursis ei ole. See mis ta pärast seda, kui ratas risti juba oli, ei oleks küll kuidagi paremini teha saanud. Rääkisin ikka olukorrast enne seda kui auto katki läks. Ott ise rääkis sellest ju. Kas sa ei kuulnud seda?
Nii.
Vaata uuesti siis videot.
Kui palju jäi Otil aega eelmisest kurvist väljudes aega jõudmiseks saatusliku kurvi mis lõhkus auto esivedrustuse. See aeg ja sellised kiirused on meie kui tavainimeste jaoks ulme. Ott võis küll süü omaks võtta, kuid sellistel hetkedel tegutsetakse istitkviitselt. Minu arvamus on et 99,9 protsenti meist poleks seda viga samamoodi suutnud vältida.
Selliste kohtade jaoks ongi legend mille mehed ise kirjutavad, vaatan siin teiste söitjate onboard'e ja lähevad sealt suht sama sõidujoonega, lihtsalt ilma pidurita. Ja Raigo ilusti ütleb ka: "ei lõika". Siin on pilt sellelst august Meeke'i autost.
werder
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 114
Joined: Fri Nov 12, 2010 6:01 pm

Re: Rally Guanajuato Mexico 2015 Day 3

Post by werder »

Minu suurimaks pettumuseks oli Oti sõit viimasel katsel. Tal polnud ju kaotada midagi ja justkui säästis viimase katse jaoks eelmistel rehve. Samas teised vajutasid ikka korralikult lootuses paar lisapunkti noppida.
Post Reply