Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by Kolin »

KidrA Mis part sind hammustas. Sa näed natuke naljakas välja. Võei suvatsenud samu postitust lugeda. Minu mõte oli hoopis teine. Aga olgu sul õigus. Jah Ogier on õige jah talle tehakse liiga. Krdi FIA miks sa kiusad maailmameistrit. Nii ei tohi teha. Las poiss valib ise oma stardikoha.
Last edited by Kolin on Wed May 27, 2015 1:55 pm, edited 1 time in total.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11799
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by viplala »

Tänakul ja Kruudal oma diskussiooni teema on. Tundub, et tuleb moderaatoritel luua ka Sébastien Ogieri diskussiooni teema!
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by Kolin »

Antud rallil oligi Latvala parim. Aga see välja ütlemine, et tema on super. Ning see võit peaks temale kuuluma. Latvala,pole seda võitu väärt. See ongi mis närvi ajas.
Mis sa jaurad. Kas ma seda kirjutasin, et hakkas võite ära noppima. Lihtsalt ta tahtis meeskonnas sama staatust mida oma 8 kordne Maailmameister. Kui see sind rahustab siis minujaoks ongi Ogier paras eit. Kui reeglid on sellised sii tuleb nende järgi võistelda. Meie pole neid teinud ju. Faaak. Ok Ogieril on õigus oma väljaütlemistele. Aga samas peaks ka aru saama mis mulje ta rallifännidele jätab
KidrA wrote:
Kolin wrote:
Frank wrote:
Reeglid ongi võrdsed, aga rallisport kui selline ei saa kunagi võrdne olema. See pole lihtsalt võimalik, kui just ei hakata parklates sõitma.

See Ogieri halamine/virisemine/jne teemade arutelus on korduvalt välja käidud Loebi nime ja lugematuid rallisid, kus ta puhastaski teed. Okei, ta suutis elegantsemalt ja varjatult mängida tiimi siseselt, aga palju ta reaalselt kurtis oma rasket rajapuhasta saatust? Ogier on lihtsalt liiale läinud ja kui midagi saab liiga palju, siis kõige pealt hakatakse selle üle nalja viskama. Aga lõpuks ei jaksa keegi enam seda janti kuulata ning olukord on täpselt selline nagu praegu.
Närvi ajas mind see, et ta ütles, et Latvala pole seda võitu väärt. Latvala pole parim piloot. Ainult tema on see kõige kõige parem aja kiirem. Citroeni teema on omaette ooper. Siis oli Ogier rookie tuli meeskonda ja hakkas kohe nõudma 8 kortse maailmameisriga võrdset kohtlemist. Krdi nalja number.
Kas sinu arust on Latvala siis parim piloot?

Citroenis jah, läks meeskonda ja hakkas mitmekordse rallikuninga Loebi ees võite ära noppima. Selline asi on ikka väga ülbe käitumine Ogieri poolt, väga...väga julm.

Ja siis veel tahab võrdset kohtlemist ka, no on ikka tegelane, ma ei või lihtsalt. Ma olen Kolin sinuga nõus. Ogier oleks pidanud 2. piloot olema seal ja kõik võidud Loebile andma. Oleks palju põnevam sari olnud, aga Ogier oskab kohe ära rikkuda kõik oma võrdse kohtlemise jutuga iga ralli.

Küll soovis Loebiga võrdeid tingimusi, nüüd soovib teiste startijatega võrdsemaid tingimusi. No ajab ju selline tegelane närvi? Jah ajab. Mulle ka ei meeldi sellised Ogieri taolised tüübid, kes ütlevad asjad otse välja. Vaid mulle meeldivad ka nagu sulle Kolin, Loebi sugused kuningad ja muud kõvad tegijad, kes ajaad asjad tagatubades korda ja räägivad seda mida nende tiim ütleb, et nad räägiks. Sellised iseseisvad ISIKSUSED, nagu Ogier ei kõlba kuhugi.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by jens »

EWRC lehe statistika näitab mulle, et Ogier kaotas 25,9 sekundit pärast 7. kiiruskatset. Sellega võrreldes võttis ta ralli lõpuks vahet vähemaks küll.

Ütleme nii, et Ogieril võiks n-ö karismat kindlasti rohkem olla. Mulle endale ka need stardijärjekorra-reeglid ei meeldi, aga igal rallil sellest pasundada väsitab ära küll.

Üks probleeme on selles, et 3. päev on liiga lühike. 1. ja 2. päev stardib Ogier peakonkurentidest eespool, aga viimase päeva 3 katset (sageli lühikesed) on liiga vähe, et seda kõike ümber mängida. Saan aru, et võrdseid olusid pole kunagi, aga mõistlik kompromiss oleks siis, et 1. päeval puhastavad teed parimad ja 2. päeval on pööratud järjestuses (kohad 15.->1., nagu vanasti). Ega see pole ka väga hea variant, kui Ogier peab 2. päeval otse üsna aeglaste rallimeeste taga startima ja potentsiaalselt nende tolmupilve jõudma.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by Kolin »

Mina ei näe kusagil probleemi. Kõik on nii nagu olema peab. Kogu aeg ei pea võitma Ogier. Vähem mögež rohkem tegež

Samas jah reeglid oleks võinud samaks jääda. Ogier on hea sõitja aga meediaga ta ei oska suhelda. Kõike mida sülg suhu toob ei tasu välja pritsida.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by KidrA »

Ma saan vägagi hästi aru, miks enamus inimestele Ogier ja tema sõnavõtud ei pruugi meeltmööda olla aga see ei tähenda, et tal pole õigus ja tal pole õigus asju välja öelda. Ta pole pugeja tüüpi, keda huvitaks rallifännide arvamus. Ta on isiksus, tal on oma kindel arvamus igast asjast ja ta ei karda oma arvamust välja ütelda, isegi kui see toob negatiivse vastukaja ta vastu.

Ja see on see, millest enamus siin postitajaid aru ei saa. Paljudele teile sobiks kui ta oleks tasa ja jätaks oma arvamuse enda teada.

Paljud siin Ogieri kritiseerijad on ju tegelikult temaga nõus, et ta räägib õiget juttu. Lihtsalt see, et see tuleb Ogierilt, teeb asja teistsüguseks. Räägiks Märtin samat juttu, oleks siin samad tegelased teda kiitmas, et jah jah õige mees,et kritiseerib. Asi on Ogieri isiksuses, ta tundub paljude jaoks ülbe ja ennast teistest paremaks pidav, aga siin peab lihtsalt erinevaid inimtüüpe tundma ja seda paljud ei suuda siin teha. Kõik Ogieri öeldu lihtsalt keeratakse ta enda vastu.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by Kolin »

ASi poleks nii hull kui ühte ja sama juttu ei tuleks igal etapil. Aga see viimane välja ütlemine oli ikka väga räige. Siia maani olin vait. Aga see näitas konkreetselt mis ta kõigist teistest sõitjatest arvab. Tema sõnavõtu taustal võib aru saada (Some people will be happy because the best didn't win."), et peale tema pole ralli võitu keegi väärt. Aga las olla nagu on.See siisn targutamien ei muuda midagi. Minul oma arvamus sinul oma arvamus. Paraku need päris kõiges ei ühti.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
(Jan)
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1634
Joined: Sat Feb 01, 2014 2:13 pm

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by (Jan) »

See vaidlus siin Ogieri teemal ei vii nagunii kuhugi, ega ei muuda midagi, igal ühel on oma arvamus asjast, niiet rahunege maha.
rajanz
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 131
Joined: Tue Apr 22, 2014 8:56 pm

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by rajanz »

Ehk oleks õiglasem, kui stardijärjrkord loositaks igale rallipäevale eraldi? Kaoks strateegilised mängud, keegi ei teaks, mida homne toob, pingutama peaks algusest lõpuni...
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Vodafone Rally de Portugal 2015 Day 3

Post by jens »

Tegelikult ma olen nõus, et kui Märtin seda asja räägiks, siis temaga nõustutaks. Ning Ogieri domineerimine on inimesed viinud kergelt "tema vastu". Isegi, mitte halvas mõttes, sest tahetakse vaheldust. Ja kui keegi teine vahelduseks võidab, on tore, ja ei taheta mingit vingumist kuulda. See, et Latvala polnud parim sõitja seda rallit võitma, polnud vast tõesti päris dŽentelmanlik kommentaar Sebastienilt.

Aga laiemalt võttes. Stardijärjekorra probleem WRC-s on igipõline. Ogieri õnneks puudub tal stabiilne tõsine konkurent, mistõttu vahetevahel teisena lõpetades ei sega see tema teekonda tiitlini. Juba sel põhjusel pole tal põhjust palju kurta.

Küll aga tulevad meelde mulle ajad, kui konkurents oli vähe teine. Nt kusagil aastail 1998-2001. Siis oli igal rallil terve hulk sõitjaid, kes võisid etapivõidu võtta ja sageli määras see, kellel oli enne viimast päeva soodsaim stardipositsioon. Sageli jäädi eelviimase päeva viimasel katsel lausa rajaäärde passima, et "aega parajaks teha". See on minu arust päris jabur värk. Praegune seis on üsna hea sellega võrreldes!
Post Reply