WRC hooaeg 2016

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
markol
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 283
Liitunud: 26 Aug 2011, 14:37
Asukoht: Tartu

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas markol »

Ogier võib ka vabalt end stabiilselt viiendaks sõita, siis valitsevad teedel "ideaalsed" tingimused. Tolm, eessõitjate teele tõmmatud suured kivid, asfaldirallidel sodi kurvides jne. Oled kiirem, kannata ära.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 11
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Kolin »

Vingu või ära vingu. Aga saan Ogierist aru. Samas on ta selle saavutanud just oma suure ülekaaluga. See hooaeg teda just ei seganud tee puhastamine. Sõitis veel paremini kui eelmine hooaeg. Ta võiks ka kõik kolm päeva teed puhastada. Tiitli võtaks ta ikkagi. Seega võtan ta ees mütsi maha. Ennem arvasin ka et kogu aeg ainult vingub ja vingub. Kuid nüüd muutus mu meel just tänu sellele hooajale. Mees teeb ikka väga kõva sõitu. Vaatamata sellele, et pidevalt peab teed puhastama.
Asi võiks sedasi olla, et esimene päev stardivad punktin tabeli põhjal. Ning teine ja kolmas päev sõiks olla top viis pööratud järjestuses
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas KidrA »

markol kirjutas:Ogier võib ka vabalt end stabiilselt viiendaks sõita, siis valitsevad teedel "ideaalsed" tingimused. Tolm, eessõitjate teele tõmmatud suured kivid, asfaldirallidel sodi kurvides jne. Oled kiirem, kannata ära.
Sinust saaks kindlasti hea ülemus. Kui mõni alluv teeks teistest paremini ja rohkem tööd siis sa paneksid talle lihtsalt tööd juurde, sest ta ju suudab teistest rohkem teha. Kui ta küsib, et miks ta peab sama palga eest teistest rohkem tööd tegema. Siis ütled lihtsalt, et ta on teistest parem, kannatagu ära.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas jens »

Olen nõus väidetega, et üks päev teepuhastamist on "ok", aga kaks päeva on liiast. Eriti arvestades, et 3. päev on tavaliselt nii lühike (ainult 3 kiiruskatset keskeltläbi), et sellega ei jõua enam eriti midagi muuta.

Inimesed kardavad, et Ogier domineerib liialt, aga ausalt - ma tahaksin tegelikult näha, et kui Ogier panna "ideaalsetesse oludesse", kui suure vahe suudaks ta sisse sõita?! Mitte et ralli on "kunstlikult" 2 päeva tasavägine. Ja kõik nagunii teavad, et Ogier 3. päeval võtab oma.
markol
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 283
Liitunud: 26 Aug 2011, 14:37
Asukoht: Tartu

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas markol »

KidrA kirjutas:
markol kirjutas:Ogier võib ka vabalt end stabiilselt viiendaks sõita, siis valitsevad teedel "ideaalsed" tingimused. Tolm, eessõitjate teele tõmmatud suured kivid, asfaldirallidel sodi kurvides jne. Oled kiirem, kannata ära.
Sinust saaks kindlasti hea ülemus. Kui mõni alluv teeks teistest paremini ja rohkem tööd siis sa paneksid talle lihtsalt tööd juurde, sest ta ju suudab teistest rohkem teha. Kui ta küsib, et miks ta peab sama palga eest teistest rohkem tööd tegema. Siis ütled lihtsalt, et ta on teistest parem, kannatagu ära.
Ma ei lasku nüüd vaidlusesse, Sinu väide peab paika, võrdlusest kahjuks paralleele ma tõmmata ei suuda. Kalendris on piisavalt palju erinevaid rallisid kus eelised on kas esimesena startides või kümnendana. Üldiselt mulle meeldis süsteem kus järgmisele päevale starditi eelmise päeva paremusjärjestuse põhiselt kiiremad eespool. Väikesed taktikad kiiremate vahel päeva lõpus jne.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas muhk »

matu kirjutas:
SLy kirjutas:halvimal juhul võib turul olla varsti 3 kiiret meest, kellel pole autot. vw jamad tunduvad olema väga suured ja ei tea mis prioriteedid uuel tulevasel juhil on.
siis saabki wilson ogieri endale..
tundub, et nii hull asi pole. capito sõnutsi on järgmised 4a praegu sarjas kindel. http://www.wrc.com/en/wrc/news/october/ ... 2-12-.html
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas soca »

Paddon vastas eile jälle twitteris küsimustele ja tulevikuga seoses vastas nii https://twitter.com/HaydenPaddon/status ... 9815858177


samas see "kõik on võimalik" suht tavaline vastus sõitjate poolt :P
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas soca »

Provisional #WRC 2016
Monte Carlo
Sweden
Mexico
Corsica
Argentina
Portugal
Sardinia
Poland
Finland
Germany
China
Spain
Wales
Australia
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Zigz
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 666
Liitunud: 09 Veebr 2003, 18:34
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Zigz »

Hispaania nimekiri väljas - http://www.rallyracc.com/2015/descargas/inscritos.pdf

WRC2 nimekiri on päris hea, kõik esiotsa mehed seekord kirjas. Kahju, et Kruuda,Pärn ei osale. Shamiyevi asemel Maarend.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 11
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Kolin »

Vaatan, et Corsica on ettepoole tõstetud. Ning lõpetab Austraalia. Kas hiina on kruusa või asfaldi etapp?

Ning ma ei saa aru miks Kruuda ja Pärn enam hooaega kaasa ei tee?
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas muhk »

Kolin kirjutas:Vaatan, et Corsica on ettepoole tõstetud. Ning lõpetab Austraalia. Kas hiina on kruusa või asfaldi etapp?

Ning ma ei saa aru miks Kruuda ja Pärn enam hooaega kaasa ei tee?
Kruuda rääkinud, et pole mõtet pushida, kuna tiitel läinud ja pärnal vist peetis lood rahaliselt. ehk keegi pahv/martinson saaremaal uurib sandri käest, kui ta seal rajal on, et mis MM-rallidest saanud on.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 11
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Kolin »

Huvitav jah. Pärn sai ju auhinnaks 7etappi. Aga sõitnud on ainult 3 etappi WRC2 sarjas. Ühe sõitis lihtsalt MM-Motorspordi ridades

Portugal WRC2
Itaalia RC2
Poola WRC2
Soome WRC2

Ta peaks ju saama veel vähemalt kolm etappi tasuta sõita või mis?
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Mart_
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2128
Liitunud: 07 Okt 2010, 13:58

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Mart_ »

Kolin kirjutas:Huvitav jah. Pärn sai ju auhinnaks 7etappi. Aga sõitnud on ainult 3 etappi WRC2 sarjas. Ühe sõitis lihtsalt MM-Motorspordi ridades

Portugal WRC2
Itaalia RC2
Poola WRC2
Soome WRC2

Ta peaks ju saama veel vähemalt kolm etappi tasuta sõita või mis?
Mingi aeg oli juttu, et kasutab järelejäänud etappe järgmisel hooajal? Ei oska öelda, kuidas see reeglitega kooskõlas on.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
renxrw
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 291
Liitunud: 12 Veebr 2015, 17:59

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas renxrw »

Suur müsteerium minu jaoks Maarendi ja tegelikult ka Jeetsi sõitmised R5 autoga maailmas. Kas tõesti on seda raha nii roppu moodi, et lihtsalt adrenaliini pärast käia ja sõita kui turist.

Võiks peeglisse vähe vaadata tegelikult ja võibolla investeerida mõnda talendikasse ning paljulubavasse noorsportlasesse kellel lihtsalt pole raha. Hiljem saaks palju rohkem kuulsust, kui sa oled aitanud rallisõitja kuhugi kõrgele.

Vbl teen kellegile liiga, aga vahet pole.
Mart_
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2128
Liitunud: 07 Okt 2010, 13:58

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Mart_ »

renxrw kirjutas:Suur müsteerium minu jaoks Maarendi ja tegelikult ka Jeetsi sõitmised R5 autoga maailmas. Kas tõesti on seda raha nii roppu moodi, et lihtsalt adrenaliini pärast käia ja sõita kui turist.

Võiks peeglisse vähe vaadata tegelikult ja võibolla investeerida mõnda talendikasse ning paljulubavasse noorsportlasesse kellel lihtsalt pole raha. Hiljem saaks palju rohkem kuulsust, kui sa oled aitanud rallisõitja kuhugi kõrgele.

Vbl teen kellegile liiga, aga vahet pole.
Tahtsin mingi hetk sama mõtte välja käia, kuid pidasin seda liiga õelaks. Eks igaüks ise teab, kuidas oma raha põletab ja pole meie asi siin kraaksuda. Kuid nimesid nimetamata, saaks mõni rohkem respekti sponsorina kui sõitjana.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas MKD »

Neile meestele on see hobi igapäeva põhitöö kõrvalt ning kui võimalust on, siis miks mitte? Jeetsi kohta ma ei kasutaks sõna "ralliturist", sest laiemas plaanis on tegemist ikkagi Eesti tipuga, sest kuigi N-rühma autoga ta just võidu nimel iga ralli ei konkureerinud, siis häbi ta ka ei teinud endale.

Maarendi kohta võiks rohkem sõna "turist" kasutada, kuid ma ei tõttaks ka tema puhul seda sõna kasutama - las ta siis sõidab, kui tahab - pealtvaatajatel on sellest ju ainult võita, sest iga startiv R5 auto on tore :)

Ja ma olen täiesti kindel, et võimalusel need mehed ka omasid toetavad.. Lisaks.. ma ei tea, kuidas teiega on, kuid minul rallifännina on respekt iga rallisõitja vastu, olgu ta nii aeglane või "turist", kui tahes. Lisaks ei muuda seda fakti asjaolu, et vahel mõne tegemisi rohkem kritiseerida tuleb, see käib asja juurde :)
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Zigz
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 666
Liitunud: 09 Veebr 2003, 18:34
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Zigz »

Mart_ kirjutas:
Kolin kirjutas:Huvitav jah. Pärn sai ju auhinnaks 7etappi. Aga sõitnud on ainult 3 etappi WRC2 sarjas. Ühe sõitis lihtsalt MM-Motorspordi ridades

Portugal WRC2
Itaalia RC2
Poola WRC2
Soome WRC2

Ta peaks ju saama veel vähemalt kolm etappi tasuta sõita või mis?
Mingi aeg oli juttu, et kasutab järelejäänud etappe järgmisel hooajal? Ei oska öelda, kuidas see reeglitega kooskõlas on.
Kui Tideman 2013. aastal juuniori sarja võitis oli auhinnaks vist pool milli euri ehk siis ka 6-7 etappi r5-ga. Lõpuks sõitis ta 2014 siiski vaid 3 etappi, sest selgus, et auhinnaraha on ainult auto+auto hoolduse peale. Igasugused muud kulud tuli endal kanda, võib-olla Pärnal sama asi...
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Lithium »

Maarend läheb küll iga ralliga kiiremaks võrreldes sellega mis ta tegi 2 aastat tagasi näiteks. Saaremaal väljateenitud nr 11 ka. :P
Söörlöne!
Prommi
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 86
Liitunud: 12 Mai 2009, 14:48

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Prommi »

renxrw kirjutas:Suur müsteerium minu jaoks Maarendi ja tegelikult ka Jeetsi sõitmised R5 autoga maailmas. Kas tõesti on seda raha nii roppu moodi, et lihtsalt adrenaliini pärast käia ja sõita kui turist.

Võiks peeglisse vähe vaadata tegelikult ja võibolla investeerida mõnda talendikasse ning paljulubavasse noorsportlasesse kellel lihtsalt pole raha. Hiljem saaks palju rohkem kuulsust, kui sa oled aitanud rallisõitja kuhugi kõrgele.

Vbl teen kellegile liiga, aga vahet pole.
Nende meeste jaoks on see hobi. Võimalus ennast puhata enda muudest tegemistest. Lihtsalt sponsoriks olemine seda kindlasti ei paku. Mõni mees käib merel, mõni jahil ja mõni sõidab rallit.
Te ei käi jahisadamas ringi ja arva, et iga jahi omanik peaks andekaid noori purjetajaid toetama ja selleks enda jahi maha müüma.
See on nende raha ja nende valik kuidas seda kulutada ning kindlasti mitte teema mille kallal siin võtta.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas soca »

Kubical siis plaanis rohkem teste ja vähem rallisid või üldse tagasi WRC2 sarja

http://tinypic.com/view.php?pic=33aaycz ... heFXLzyonU
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Vasta