WRC hooaeg 2016

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas snakeplissken »

teeme rallid veel lühemaks siis ogier ei paneks enam kõikidele nii pika puuga ära
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas soca »

ärge nüüd üle ka dramatiseerige :) . Minule endale meeldiks ka kui katsete pikkusteks oleks 15-50 km. Lühemaid ja pikemaid pole vaja, lühemad siis ainult linnakatsed. Stardijärjestus võiks olla minu meelest sama nagu eelmine hooaeg ehk et ainult esimesel päeval starditakse üldjärjestuse alusel või siis see 2012 hooaja süsteem kui sõitjad ise valisid.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas calderon »

soca kirjutas:ärge nüüd üle ka dramatiseerige :) . Minule endale meeldiks ka kui katsete pikkusteks oleks 15-50 km. Lühemaid ja pikemaid pole vaja, lühemad siis ainult linnakatsed. Stardijärjestus võiks olla minu meelest sama nagu eelmine hooaeg ehk et ainult esimesel päeval starditakse üldjärjestuse alusel või siis see 2012 hooaja süsteem kui sõitjad ise valisid.
Stardijärjekord võiks loosiga olla :D
Tuhman
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 232
Liitunud: 29 Juul 2010, 17:44
Asukoht: tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Tuhman »

Frank kirjutas:
Tuhman kirjutas:FIA tahab teha rallisi põnevamaks aga lasevad korraldada 80km katseid kus tulevad väga suured vahed. Kõige põnevam pealtvaatajatele oleks, kui oleks palju lühikesi katseid (10-15 km, vahed oleks väiksed katsetel ) ja 1,2 pikka katset. FIAs tuleks teha suurpuhastus kui on soovi sporti parandada aga kahjuks seda vist ei juhtu.
Kuidas oleks 3-5km katsetega, siis oleks vahed veel väiksemad katsetel?
Olekski vahed väiksemad aga see oleks lihtsalt lollus. Tuletan meelde selle aasta Korsika rallit kus olid ainult pikad katsed ja mis oli kõige mõttetum ralli sellel sajandil.

Stardijärjekord võiks olla samamoodi nagu ERC on. See on kõige ausam sõitjate suhtes aga FIA probleem on hetkel Ogieri aeglustamine.
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Divine »

Frank kirjutas:
Tuhman kirjutas:FIA tahab teha rallisi põnevamaks aga lasevad korraldada 80km katseid kus tulevad väga suured vahed. Kõige põnevam pealtvaatajatele oleks, kui oleks palju lühikesi katseid (10-15 km, vahed oleks väiksed katsetel ) ja 1,2 pikka katset. FIAs tuleks teha suurpuhastus kui on soovi sporti parandada aga kahjuks seda vist ei juhtu.
Kuidas oleks 3-5km katsetega, siis oleks vahed veel väiksemad katsetel?
Mida sa norid, ma küll Tuhmaniga nõus. Pikad katsed ei müü ja pole ka huvitavad, keegi ei pressi seal maksimumiga.
Kestvusrallisarju on maailmas küllaga. F1-ga saab teatud paralleleele tõmmata - kütuse ning rehvide säästmine, pole ju huvitav.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 11
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Kolin »

calderon kirjutas:
soca kirjutas:ärge nüüd üle ka dramatiseerige :) . Minule endale meeldiks ka kui katsete pikkusteks oleks 15-50 km. Lühemaid ja pikemaid pole vaja, lühemad siis ainult linnakatsed. Stardijärjestus võiks olla minu meelest sama nagu eelmine hooaeg ehk et ainult esimesel päeval starditakse üldjärjestuse alusel või siis see 2012 hooaja süsteem kui sõitjad ise valisid.
Stardijärjekord võiks loosiga olla :D
Kunagi vist isegi oli loosiga. Iga päeva lõpus loosisid piloodid omale järgmise päeva stardi koha. Loosimise järjekord oli ralli paremus järjekord
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
mcwax

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas mcwax »

Eks nende pikkade katsete kõige suurem häda on see, et kui peaks üks/kaks ära jääma, siis on kohe väga suur osa rallist nahkas.
Aga väide et pikkadel ei pushita - sellega küll nõus ei saa olla. Elu näitab, et vähemalt üks kodanik Ogier on just see mees kes pikkadel katsetel räigeid vahesid suudab sisse sõita.

Minule pikad katsed meeldivad. Kas nüüd just 80km, aga selline tore 35-50 on küll mõnus vaheldus lühematele. Minule isiklikult ei tundu liiga põnev jälgida neid 6-8km katseid, kus kogu top8 on 4-5 sekundi sees. Jääb selline tunne nagu... nagu poleks vahet. Punni palju punnid, ikka võtad tagasi max 2 sekundit. Pikal kastel saab ikka võita korralikult sekundeid...
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Gustav »

Wales Rally GB: News in brief

Breen väidab, et tal järgmiseks aastaks mingid suured diilid susisevad.

Lisaks Hyundai twitteris selline postitus:

Hyundai Motorsport ‏@HyundaiWRC · 10m10 minutes ago  Wales, United Kingdom
This weekend we are proudly supporting @Jaffa_Fund! @WalesRallyGB @RallyDai @OfficialWRC

Pilt

Silly season: Breen Hyundaisse, Neuville M-Sporti :D
stout
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 315
Liitunud: 25 Dets 2012, 14:49

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas stout »

Kas keegi oskab minu küsimusele vastata - kas ka hooajal 2016 starditakse rallidel kaks esimest päeva üldise pingerea järgi või tuleb muudatus. Kuigi algne mõte 2015 aasta stardijärjekorral oli hoida Ogieri tagasi, siis minu meelest andis see paljudel rallidel talle veel lihtsama võimaluse võita(asfaldi etapid, Rootsi osaliselt, GB). Ainuke ralli, kus võis sellest võitja muutuda oli Portugal, aga ka see pole kindel. Võiks olla ikka ainult üks päev ja edasi juba pööratud järjestuses.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas soca »

täpselt ei mäleta aga minu arust jäi samaks see stardijäjrekord.

A current M-Sport client is bringing money to the table and will be part of a 3 car WRC Team in 2016

ja Neuville kommenteeris eile powerstage ajal belgia tv's ning ütles et ei oota suuri muutusi järgmiseks hooajaks sõitjate turul, küll aga 2017.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Rainiz.
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 907
Liitunud: 10 Veebr 2012, 10:08

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Rainiz. »

Ehk siis hetkel tekib üks koht juurde? Aga see ilmselt vist Dmack'i värk? Ja sel juhul läheb sinna rooli Ketomaa
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas muhk »

soca kirjutas:A current M-Sport client is bringing money to the table and will be part of a 3 car WRC Team in 2016
kas see inglise keelsest rallifoorumist või mõni muu allikas sellel?
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas soca »

inglise keelsest foorumist jah, hetkel m-spordi kliendid Prokop, Kubica ja Bertelli. Keegi neist kolmest peab see siis olema kes raha letti lööb.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas snakeplissken »

kui vastab tõele siis see peab olema Kubica
rs7
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 258
Liitunud: 01 Veebr 2011, 19:19

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas rs7 »

M-spordi kliendid on muide ka Nasser ja Potassov. Vb mõni Lähis-Ida mees veel. Yazeed äkki?
Viimati muutis rs7, 16 Nov 2015, 12:56, muudetud 1 kord kokku.
Rebane
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1410
Liitunud: 23 Sept 2012, 15:56

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Rebane »

Bertelli kes muu.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas MKD »

Ma teeks ka panuse Bertelli peale, kes on aeglane, kuid raha sel perekonnal jagub :)
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
rs7
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 258
Liitunud: 01 Veebr 2011, 19:19

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas rs7 »

Colin Clark ‏@voiceofrally 25m25 minutes ago
Interesting rumours this morning suggesting a sponsorship deal between M-Sport and @fuckmatie37. Mentions possibility of three car team

https://twitter.com/voiceofrally/status ... 4216204289
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas raulito »

MKD kirjutas:Ma teeks ka panuse Bertelli peale, kes on aeglane, kuid raha sel perekonnal jagub :)
Siis peab Tänak abielluma Bertelli õega :D

Eestis on vist selles vallas ainus näide Sten Pentus keda äi sponsoreeris? Kahjuks puudus talent.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas muhk »

raulito kirjutas:
MKD kirjutas:Ma teeks ka panuse Bertelli peale, kes on aeglane, kuid raha sel perekonnal jagub :)
Siis peab Tänak abielluma Bertelli õega :D

Eestis on vist selles vallas ainus näide Sten Pentus keda äi sponsoreeris? Kahjuks puudus talent.
polügaamia vist keelatud kõikides Euroopa riikides...
Samas, ei leia põhjust, miks ei võiks tekkida olukord, kus kolmas sõitja maksab kinni vähemalt ühe kiire sõitja koha, kel endal raha pole (olgu siis selleks näiteks tänak). paljudes vormeliklassides on see näiteks tavaline.
Vasta