WRC hooaeg 2016

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
mcwax
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1711
Joined: Sat Jun 28, 2003 1:14 pm
Location: Tallinna loomaaed

Re: WRC hooaeg 2016

Post by mcwax »

Ahjaa... selline infokild veel meenus ka. Et siin mitmed on spekuleerinud teemal Loeb Citroeni. WRC+'s oli minu meelest soome ralli aegu intervjuu Mattoniga ning mees ütles otse välja, et Loeb mitte mingil juhul ei sõida tervet hooaega, kuna on muude projektidega liiga hõivatud. Küll aga pidi Citroen töötama selle nimel, et Loeb ikka mõne etapi kaasa teeks.
Paganlike rallikummardajate kultuse loomaaiast põgenenud jääkarust ülempreester
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1376
Joined: Mon Mar 14, 2005 2:39 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by SLy »

johunn wrote:Mina olen see, kes pikalt pole sõna võtnud, aga viimase aja utoopilised mõttevälgatused on selleks sundinud. Kui Ott teeb mõne vea, siis lendavad kommentaarid, et põhimõtteliselt homme on karjäär läbi. Samas peale ühte poodiumit arvasid "spetsialistid", et nüüd võib jalaga kõikide tiimide uksed lahti lüüa ning Wilsoni kauge kaarega p***e saata. Kui Ott katsel päris esikoha konkurentsis ei ole, siis on justkui 3 võimalust: Ott hoiab tagasi, Fiesta on ilge käsn või Wilson teeb tiimitaktikat. Sellist varianti ei paista keegi tunnistavat, et Sebastien, Jari-Matti, Andreas, Thierry, Dani, Mads, Kris on kõik märgatavalt suurema kogemustepagasiga ning sõidavad tehasetiimis ehk nende järel kaheksas koht on täiesti reaalne. Nendest ette pürgimine näitab kõva taset, aga see ei saa olla igapäevane reaalsus. Punktitabel on selle ehe kinnitus, vaid Sordo on allapoole arvestust esinenud.

Miks mitte vaadata sporti sellise pilguga, et kõik need sellid kes sellises tippkonkurentsis sõidavad (jah ma räägin ka Prokopist) on suuremal või vähemal määral oma koha seal ära teeninud. Olgu see siis puhas kiirus, karakter või turunduslik eesmärk. Võiks arvata, et tiimipealikud, kes spordis aastakümneid sees olnud, teavad tsipa paremini erinevate sõitjate potentsiaali. Loomulikult võivad ka nemad vigu teha, aga seda saab öelda alles tagantjärele. Naudime parem meile antud võimalust, et üle pika aja on tänu erinevatele toetajatele meie mees tippkonkurentsis ning on kellele kaasa elada.

Mina jään jätkuvalt lootma, et Otist saab võitja ning regulaarne poodiuminõudleja. Samas arvestan sellega, et MM tase on ikkagi selline, et mees metsast ei saa tulla ja kohe kõigil selja prügiseks teha. Neuville saaga näitab väga hästi, et ka sellisel tasemel vend ei saa unustada, et ta on üks osa tiimist. Autoga võib ju jamasid olla, aga tiimi liikmena tuleb nägu naerul edasi pingutada, sest seda näevad ka kõik teised potentsiaalsed tööandjad kuidas raskes olukorras käitutakse.

Jääme sõpradeks edasi ning soovin kõigile rohkem mõistvat meelt (kaasaarvatud endale).
Õige jutt. Mõned kes siin nimetavad Otti aegajalt ´´masendavalt aeglaseks,´´ ei saa nagu üldse aru, millisel tasemel see mäng maailma absoluutses tipus käib. Selliste kommentaaride lugemine ajab mind küll närvi, ootaks siin foorumis ikka asjalikumat arutelu. See minu arvamus, ärge võtke isiklikult :)
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Kolin »

johunn wrote: Miks mitte vaadata sporti sellise pilguga, et kõik need sellid kes sellises tippkonkurentsis sõidavad (jah ma räägin ka Prokopist) on suuremal või vähemal määral oma koha seal ära teeninud. Olgu see siis puhas kiirus, karakter või turunduslik eesmärk. Võiks arvata, et tiimipealikud, kes spordis aastakümneid sees olnud, teavad tsipa paremini erinevate sõitjate potentsiaali. Loomulikult võivad ka nemad vigu teha, aga seda saab öelda alles tagantjärele. Naudime parem meile antud võimalust, et üle pika aja on tänu erinevatele toetajatele meie mees tippkonkurentsis ning on kellele kaasa elada.

Mina jään jätkuvalt lootma, et Otist saab võitja ning regulaarne poodiuminõudleja. Samas arvestan sellega, et MM tase on ikkagi selline, et mees metsast ei saa tulla ja kohe kõigil selja prügiseks teha. Neuville saaga näitab väga hästi, et ka sellisel tasemel vend ei saa unustada, et ta on üks osa tiimist. Autoga võib ju jamasid olla, aga tiimi liikmena tuleb nägu naerul edasi pingutada, sest seda näevad ka kõik teised potentsiaalsed tööandjad kuidas raskes olukorras käitutakse.

Jääme sõpradeks edasi ning soovin kõigile rohkem mõistvat meelt (kaasaarvatud endale).
+1
Täiesti nõus Sinuga.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
T.K
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 22
Joined: Thu Jun 27, 2013 9:31 am

Re: WRC hooaeg 2016

Post by T.K »

loebi tahetaksegi kasvõi mõneks etapiks sõitma, terve hooaeg ei olegi kõne all. ilmselt tahetakse teada auto konkurentsivõimet võrreldes volkariga eelkõige. kuigi usun, et ka loebil on oma osa citroeni arendamisel ja uuendustel, mis see aasta tehti.
snazz
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 205
Joined: Sat Mar 07, 2015 12:22 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by snazz »

http://www.motorsport-total.com/rallye/ ... ans-taenak

Wilson tulevikust. Kuigi see jutt on juba varem läbi käinud ja midagi uut ei ole ja nagu ikka ei mingeid kindlaid vastuseid.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Kolin »

No ei saa selle fritsu keelest mitte midagi aru. Kas nüüd hakkab siis Paddonit meelitama
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1007
Joined: Thu Oct 18, 2012 6:29 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by teine_riiul »

Wilson ajab sama juttu, mis siit juba läbi käinud. Et oleks pappi, siis ostaks Ogieri ja Neuville sõitma. Paddoni kohta ütles, et sel aastal on hästi esinenud. Ühesõnaga tõlkeartikkel inglise keelest saksa keelde.
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1536
Joined: Thu Mar 27, 2003 9:26 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by johunn »

Hiina etapi üle käivad arutelud, aga palju positiivset seal ei paista: http://www.autosport.com/news/report.php/id/120562
Higgins and Atkinson both found motorbikes on the stages while they were at competitive speed. "There were some security issues, the stages would have to be closed off completely. We had an incident where we came upon a moped coming in the opposite direction on a stage. These things need to be addressed."
Tulemused on kah ewrc-sse laekunud. Tundub, et Pärna klassis võistleski ainult 2 autot, aga võit on võit :lol:
http://www.ewrc-results.com/final.php?e ... Rally-2015
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Post by MKD »

johunn wrote:Hiina etapi üle käivad arutelud, aga palju positiivset seal ei paista: http://www.autosport.com/news/report.php/id/120562
Higgins and Atkinson both found motorbikes on the stages while they were at competitive speed. "There were some security issues, the stages would have to be closed off completely. We had an incident where we came upon a moped coming in the opposite direction on a stage. These things need to be addressed."
Tulemused on kah ewrc-sse laekunud. Tundub, et Pärna klassis võistleski ainult 2 autot, aga võit on võit :lol:
http://www.ewrc-results.com/final.php?e ... Rally-2015
Alisteril on huvitav auto BAIC-Saab, midagi sellist ilmselt http://www.autoklub.pl/media/201507/85684-china.jpg

Aga mis puutub Pärna tulemusse, siis mis seal ikka -> eks see oskus, et oskad sellise tulemuse suureks puhuda, tuleb ka kasuks :D Ning lisaks, kui pakutakse võimalust osaleda sellisel rallil, siis tuleb võimalust ikka kasutada, kes teab, mis tulevikus juhtuda võib.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
valais
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 6
Joined: Fri Oct 23, 2009 4:40 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by valais »

ma ei tea mida see punane nimi johunn peaks tähendama, kas mingit VIP saatust või muid eriti kõrgeid teadmisi rallispordist, aga mind teeb kurvaks, kui siin rallifoorumis üritatakse pidevalt pisendada ja naeruvääristada noorte Eesti rallisportlaste tulemusi. Mina, naisterahvana, oskan Huairou ralli katkestajate ja lõpetajate seast kokku lugeda oluliselt rohkem kaheveolisi autosid kui kaks. Miks Te siis, kui EMV kaheveoliste klassis võistlesid Siim Plangi, Martin Kangur oluliselt võimsamate Hondadega teiste kaheveoliste vastu, nende võite ei naeruvääristanud.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Post by MKD »

valais wrote:ma ei tea mida see punane nimi johunn peaks tähendama, kas mingit VIP saatust või muid eriti kõrgeid teadmisi rallispordist, aga mind teeb kurvaks, kui siin rallifoorumis üritatakse pidevalt pisendada ja naeruvääristada noorte Eesti rallisportlaste tulemusi. Mina, naisterahvana, oskan Huairou ralli katkestajate ja lõpetajate seast kokku lugeda oluliselt rohkem kaheveolisi autosid kui kaks. Miks Te siis, kui EMV kaheveoliste klassis võistlesid Siim Plangi, Martin Kangur oluliselt võimsamate Hondadega teiste kaheveoliste vastu, nende võite ei naeruvääristanud.
Mitte keegi ei naeruväärista noorte Eesti autosportlaste tulemusi, ihtsalt antud juhul on kõigis uudistes püütud jätta muljet, justkui oleks seal võistlustel olnud hirmkõva konkurents. Mitte kuskil pole juttu olnud sellest, kui kõvad olid konkurendid või palju neid oli. Loomulikult oli seal rohkem kaheveolisi autosid, kui vaid kaks, kuid hetkel on ajakirjanduses "jagatud" info põhjal teada vaid see, et Sanderil oli teistest tunduvalt võimsam auto kasutada.

Praegu tundub asi olema siiski selles, et julgesime Pärna võidu kohta miskit öelda mitte noorte Eesti autosportlaste tegemiste kritiseerimises üleüldiselt. Foorum on arutamise koht ning selle juurde käib ka väike kriitika, lisaks olen ma täiesti kindel, et igal rallifoorumi liikmel on kõigi sõitjate vastu suur austus, mis siis, et me vahel ühe või teise osas kriitilised oleme.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1536
Joined: Thu Mar 27, 2003 9:26 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by johunn »

Punane on lihtsalt ilus värv, aga kahjuks targemaks või ilusamaks see kedagi ei tee. Noorsportlasi püüan alati hea sõnaga meeles pidada ning isiklikult pole küll täheldanud siin foorumis pidevat alavääristamist. Pigem on kõik poolehoidvalt suhtunud ja nagu ka Pärna puhul välja tõin, siis võit on võit :)

Nalja tegi mulle pigem see, et Postimehes oli suur pealkiri: "Sander Pärn võitis Hiinas WRC kandidaatralli." Tulemustele otsa vaadates näen, et ralli võitis Chris Atkinson ning Pärn võitis klassi S5, kus osales 2 autot. Ehk lisaks sõitjale endale tuleb ka PR-meeskonnale suur kummardus teha.
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1009
Joined: Tue Jul 15, 2003 7:21 am
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Kiiver »

Pärna teemal. Ajakirjandus üle kogu maailma on liikunud sinna suunda, et pealkiri müüb. Infot, mis peale tuleb, on meeletult ja selles virrvarris silma jäämiseks tuleb eristuda. Ja faktidega mängida, tihti piiri peal. Kui uudisel ei klikata, siis see uudis ei müü. Online ajakirjandus on sellise olukorra loonud ja neil, kes tahavad, et nende tegevus oleks meedias kajastatud, tuleb kaasa mängida nende reeglite kohaselt.
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Post by soca »

Wales'i ralli arvatavasti järgmine aasta Oktoobris http://www.autosport.com/news/report.php/id/120581


ning on kuulukad, et võib olla on järgmine hooaeg kavas 14 etappi, tsiteerin rahuvsvahelisest foorumist: "Not had chance to pick up a copy yet but apparently Motorsport News has Jean Todt quoted as saying there could be 14 rounds in the WRC next year. Good news if that comes to pass."

"in Motorsport News - both Citroen and M-Sport dead against an icrease to 14 rounds with Jean Todt basically saying 'tough luck' to Citroen and M-Sports 'concerns' over bugetary increases from an additional round."
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Post by soca »

Paddon teatab oma tuleviku lähiajal http://www.wrc.com/en/wrc/news/septembe ... 2-12-.html


eks ta Hyundai ikka ole
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Kolin »

soca wrote:Wales'i ralli arvatavasti järgmine aasta Oktoobris http://www.autosport.com/news/report.php/id/120581


ning on kuulukad, et võib olla on järgmine hooaeg kavas 14 etappi, tsiteerin rahuvsvahelisest foorumist: "Not had chance to pick up a copy yet but apparently Motorsport News has Jean Todt quoted as saying there could be 14 rounds in the WRC next year. Good news if that comes to pass."

"in Motorsport News - both Citroen and M-Sport dead against an icrease to 14 rounds with Jean Todt basically saying 'tough luck' to Citroen and M-Sports 'concerns' over bugetary increases from an additional round."
Kas ma saan aru, et Todtil vahet pole, et Citroen ja M-Sport vastu on.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Post by soca »

Täpselt nii Kolin, selles valguses tundub et ongi siis tulemas 14 etappi mis minule on väga meelt mööda.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Post by soca »

http://dmacktyres.com/brivio--s-dmack-m ... -wrc-teams

Dmackil plaanis siis suurde sarja lülituda. Kui Tänak peakski töötuks jääma tulevikus siis dmackis on ta kindlasti heas nimekirjas. Iseasi kui suur roll neil endal sõitjate valikul on kui nad mingi TOP tiimiga liituvad ja kas üldse on.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by KidrA »

Pigem ma näen seda vastupidi. Nad üritavad seda turu osa vähendada, kus nad ise peale maksavad reklaami eest ehk R5 sarjas osalemine oma meeskonnaga või vanasti WRC'ga Tänakuga mõned sõidud ja soovivad rohkem sinna liikuda, kus makstakse, et nende toodet kasutatakse.

Selles osas ma ei näe, mida see Tänaku kunagised esitused Dmackiga muudaks. Valitakse parim sõitja, mitte see kellega kunagi sõite tegid ja head suhted olid.

Aga uudis polnud üldse sellest, uudis oli, et soovitakse mõne suurema tiimi tarnijaks hakata.
Trw
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 313
Joined: Fri Nov 21, 2008 5:22 pm
Location: Tartumaa.

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Trw »

Kolmandat pidi vaadates tean ma ühte tiimi kes pingsalt otsib sponsorit ja kellega dmackil on üsna soojad suhted.
Post Reply