WRC hooaeg 2016

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1536
Joined: Thu Mar 27, 2003 9:26 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by johunn »

Leping lepinguks, aga milline mitte-eestlasest tiimipealik lõpetaks praeguse sõitjaga lepingu, et tema asemele kehvemate tulemustega eestlast palgata? Ei ole see kasulik turunduse ega ka ühegi muu aspekti poolest. WRC2 sõitjate nimekiri on pikk ja lai kes vähemalt turunduse jaoks kasulikumad.

Wilson saab siin tappa nagu oleks ta kogu maailma vaenlane. Tegelikult on tegemist mehega, kelleta Ott täna rallit ei sõidaks ning kes olematu eelarvega suutis arendada auto, millega on võimalik tehasetiimidega konkurentsis püsida.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Post by MKD »

johunn wrote:Leping lepinguks, aga milline mitte-eestlasest tiimipealik lõpetaks praeguse sõitjaga lepingu, et tema asemele kehvemate tulemustega eestlast palgata? Ei ole see kasulik turunduse ega ka ühegi muu aspekti poolest. WRC2 sõitjate nimekiri on pikk ja lai kes vähemalt turunduse jaoks kasulikumad.
Ma ei tea, kuidas teistega lood on aga mina ei mõelnudki selle Neuville ja Hyundai jutuga, et viimased nüüd Oti Neuville asemele palkaks. Seda nad ilmselgelt veel ei tee.. Küll aga on Neuville koht ohus ja seda ei päästa ka kehtiv leping.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Tann
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1117
Joined: Mon Jul 11, 2011 6:31 pm
Location: Tartu

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Tann »

Neuville`i ja Hyundai vahel ikka käärib kõvasti
http://www.maxrally.com/2015/08/26/neuv ... g-to-prove
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Kolin »

Aga miks peaks tahtma Wilsdon Neuville? Hetkel ei näita mees just parimat minekut. Ning suuresti käärib Hyundais ka selle pärast, et Neuville olevat avalikult Hyundaid maha teinud.
Samas on Meeke saatus ka vägagi lahtine. Ning mis saab Sordos? Östbergil lõpeb ka leping selle hooajaga. Ainsana võivad ennast kindlalt tunda Ogier, Latvala, Mikkelsen, Evans ja Paddon. Teistel on istumise alune suht tuline
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 843
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:49 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by raulito »

Neuville ja M-Spordi laulatusest on puudu selline oluline asi nagu raha. Neuville tulekul mängis olulist rolli ju Nasser oma rahadega. Hetkel tundub et Nasser semmib Volkswageniga juba. Ja nagu Wilson ütles kui sponsorit pole siis ilmselt midagi ei muutu. Kui Neuville kinga saab ma vaataks tema asemel Citroeni poole kus peaks ka vabu kohti olema.
Huvitav kes siis Hyundays sõitma hakkab Paddoni kõrval. Asfaldil võibolla Sordo kui lahti ei lasta. Abbring peaks veel natuke arenema pole seda kiirust veel.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Kolin »

raulito wrote:Neuville ja M-Spordi laulatusest on puudu selline oluline asi nagu raha. Neuville tulekul mängis olulist rolli ju Nasser oma rahadega. Hetkel tundub et Nasser semmib Volkswageniga juba. Ja nagu Wilson ütles kui sponsorit pole siis ilmselt midagi ei muutu. Kui Neuville kinga saab ma vaataks tema asemel Citroeni poole kus peaks ka vabu kohti olema.
Huvitav kes siis Hyundays sõitma hakkab Paddoni kõrval. Asfaldil võibolla Sordo kui lahti ei lasta. Abbring peaks veel natuke arenema pole seda kiirust veel.
Citroeni kasuks räägib ka see, et Neuville on belglane kus riigi keeleks on prantsuse keel.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by KidrA »

Loodame, et Peep Pahv viskab rallifoorumile pilgu peale, et saame varsti lugeda Postimehe spordirubriigist, kuidas ralliekspertide siseinfo kohaselt, liitub Neuville Citroeni meeskonnaga, kuna seal saab vabalt prantuse keelt rääkida.
renxrw
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 291
Joined: Thu Feb 12, 2015 5:59 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by renxrw »

Täitsa pael mis sousti siit viskab ikka jah :) Minge õue, veel on viimased ilusad ilmad, lööb pea selgemaks äkki.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Kolin »

KidrA wrote:Loodame, et Peep Pahv viskab rallifoorumile pilgu peale, et saame varsti lugeda Postimehe spordirubriigist, kuidas ralliekspertide siseinfo kohaselt, liitub Neuville Citroeni meeskonnaga, kuna seal saab vabalt prantuse keelt rääkida.
Väljendasin jah ennast nats valesti. Aga see fra keel lihtsustab meeskonnaga suhtlemist. Ning Neuville on juba Citroeni eest sõitnud. Sama kui peaks kõik nii minema, et Neuville saab kinga ja Meeke saadetakse pensile siis usun, et Citroeni esimene valik on Neuville. Aga see puhtalt spekulatsion.
renxrw wrote:Täitsa pael mis sousti siit viskab ikka jah :) Minge õue, veel on viimased ilusad ilmad, lööb pea selgemaks äkki.
Mis viga on?????????????????????????????? Mida sa sousti all silmas pead?
Ekspert on rääkinud. Nüüdsest on rallifoorum kokandus foorum.
Tyrki ma ei teadnutki, et enam siia kirjutada ei tohi. Sorry mehed. Enam ei tee.
Mott. Lahen kusagile mujale foorumisse.
Nagöss
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Mart_
Rallifoorum 24/7
Posts: 2128
Joined: Thu Oct 07, 2010 1:58 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Mart_ »

OT: Sousti Kolin :D Selle nimega saab lisaks Postimehele ka Elu24 veergudele.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
333
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 247
Joined: Wed Feb 04, 2004 10:45 am
Location: harjumaa

Re: WRC hooaeg 2016

Post by 333 »

Kolin wrote: Citroeni kasuks räägib ka see, et Neuville on belglane kus riigi keeleks on prantsuse keel.
Madsi asemele Thierry citroeni, see saab vähemalt aru mis kirjad autos ekraanil jooksevad.

"I had a warning alarm come on early in the stage, I don't know what it was for - it's in French - but that took away some of my focus. I need to speak to the team."
mrt
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 4
Joined: Thu Jan 22, 2015 10:35 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by mrt »

Nukraks teeb lihtsalt.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: WRC hooaeg 2016

Post by snakeplissken »

mingid sahinad olid, et Citroen võtab hoopis Delecouri Meeke asemele
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1883
Joined: Thu Oct 30, 2008 6:09 pm
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Gustav »

Kui siin vahepeal oli juttu, et Citroen tahab Loebi tagasi, siis vanameister ise lükkab need kuulujutud ümber. Lisades veel, et kui Citroen WTCC-st lahkuma peaks, jätkab ta seal oma tiimiga.
http://www.motorsport.com/wrc/news/loeb ... -his-plans
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Post by soca »

See ainult sahinaks jääbki ma arvan .

Kui nüüd teemast korraks veel kõrvale kalduda siis Koliniga täiesti nõus. Viimasel nädalal on siin tõesti nii olnud, et kui kellelgi on oma versioon või mõte mingist asjast siis ilmuvad välja mingid vanad kasutajad kes muidu siia eriti üldse ei postita ning kirjutavad selle ainukese lause: "oh näe spetsialist ja tiimipealik on jälle rääkinud". Kust kohast ma ise väitsin, et ma spetsialist olen ? Sina ju väidad seda! See, et mul on teine arusaam ja tahan asju arutada ei tähenda et ma spetsialist olen.

Saksa ralli eelvaates kirjutasin selge sõnaga, et ootan TOP 4-6 aegu Tanakult ning kui neid laupäeval ei tulnud ja sõit Otil kehva oli ja paar sõna ütlesin, siis samamoodi kargas mitu kasutajat näkku, "et mehed mis te lollid olete et võitu ja poodiumit ootate ?"

Jälle täiesti vale arusaam. Tavaliselt ma ei tee väljagi nendest postitustest ja ei vasta neile,sest ei taha ralli teemat ära solkida. Kui kellelgi on midagi öelda siis saada PM.

Teemasse siis kaa, Hyundai näitab uut masinat 17 septembril.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by KidrA »

Asi on lihtsalt selles, et vahest läheb see jutt siin liiga ebareaalseks ära ja ma ei näe probleemi selles, kui keegi selle teema siin maa peale tagasi toob. Mitu lehekülge teemal Neuville saab Hyundaist kinga ma küll siin lugeda ei soovi. Probleem on selles, et keegi ütleb sellise asja välja ja siis teised lähevad sellega kaasa ja sellest saab omaette uudis juba siin. Juba arutatakse, kes kuhu läheb peale Neuville kinga saamist jne. No kamoon, see pole ju normaalne kui me kõik teame, et Neuville ei saa kinga.
renxrw
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 291
Joined: Thu Feb 12, 2015 5:59 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by renxrw »

Just .. See on väga tore, et siin arutelu käib ja mulle väga meeldib, kui foorum on aktiivne.

Kuid, kui visatakse õhku fakt, et Citroen võib Neuvilleist huvitatud olla, kuna ta räägib prantsusmaa keelt, siis no andke andkeks, kohati läheb ikka väga lappama ..
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2016

Post by Kolin »

Korra veel postitan. Rohkem vist enam ei kirjuta siia. Siin nagu oma mõtte välja ütled valatakse sind kohe üle.
KidrA wrote:Asi on lihtsalt selles, et vahest läheb see jutt siin liiga ebareaalseks ära ja ma ei näe probleemi selles, kui keegi selle teema siin maa peale tagasi toob. Mitu lehekülge teemal Neuville saab Hyundaist kinga ma küll siin lugeda ei soovi. Probleem on selles, et keegi ütleb sellise asja välja ja siis teised lähevad sellega kaasa ja sellest saab omaette uudis juba siin. Juba arutatakse, kes kuhu läheb peale Neuville kinga saamist jne. No kamoon, see pole ju normaalne kui me kõik teame, et Neuville ei saa kinga.
Miks sa nii kindel oled, et Neuvillet ei võidaks üle parda vista?
Nagu ma ennem mainisin sii väljendasin ennast nats valesti. Tahtsin sedasi ütelda, et Neuville kasuks räägib see, et ta on Belglane. (Nagu seda on Britt Evans M-Spordi jaoks) Ning citroen Neuville wrc sarja tõi. Aga see Neuville teema on ju siililegi selge, et tegemist on suure spekulatsiooniga. Ning kes aru ei saanud siis minge kokkama.

Aga see selleks eks ta nii ole, et egas meeskonnale ei meeldi kui teda avalikult mustatakse. Eks seal mingi jama käimas on. Sama teema enamvähem on ka Meekega. Matton pole sugugi rahul tema välja sõitudega. Seni on ta meeskonnas ainult sellepärast, et ta ainuke mees kes konkreetselt volkswagenile närvidele suudab käia. Senimaani kui rajal püsib.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
mcwax
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1711
Joined: Sat Jun 28, 2003 1:14 pm
Location: Tallinna loomaaed

Re: WRC hooaeg 2016

Post by mcwax »

Nõustun siin KidrA'ga - Neuville ei saa kinga. Juba kasvõi ainult selle pärast, et kedagi paremat ju pole ka võtta asenduseks.
See, et tänapäeva steriilses maailmas kohe paanika tekib, kui sõitja tiimi(loe: auto), või tiim sõitja kohta, paar kriitilist sõna ütleb - see on hoopis iseasi teema. See ei tähenda, et ilmtingimata kohe keegi sule sappa saab/lahkub.
Vahel on ka staarile kasuks, kui natuke kahe jalaga maapeale tagasi tuuakse.

Aga siin kirjutaja ise pole kunagi mingi Neuville'i ande eriline austaja olnud. Pigem meenutab äkki nooremat Sordot - et on mõned rallid kus on tõesti kiire, aga muidu... ei midagi erilist.
Paganlike rallikummardajate kultuse loomaaiast põgenenud jääkarust ülempreester
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1536
Joined: Thu Mar 27, 2003 9:26 pm

Re: WRC hooaeg 2016

Post by johunn »

Mina olen see, kes pikalt pole sõna võtnud, aga viimase aja utoopilised mõttevälgatused on selleks sundinud. Kui Ott teeb mõne vea, siis lendavad kommentaarid, et põhimõtteliselt homme on karjäär läbi. Samas peale ühte poodiumit arvasid "spetsialistid", et nüüd võib jalaga kõikide tiimide uksed lahti lüüa ning Wilsoni kauge kaarega p***e saata. Kui Ott katsel päris esikoha konkurentsis ei ole, siis on justkui 3 võimalust: Ott hoiab tagasi, Fiesta on ilge käsn või Wilson teeb tiimitaktikat. Sellist varianti ei paista keegi tunnistavat, et Sebastien, Jari-Matti, Andreas, Thierry, Dani, Mads, Kris on kõik märgatavalt suurema kogemustepagasiga ning sõidavad tehasetiimis ehk nende järel kaheksas koht on täiesti reaalne. Nendest ette pürgimine näitab kõva taset, aga see ei saa olla igapäevane reaalsus. Punktitabel on selle ehe kinnitus, vaid Sordo on allapoole arvestust esinenud.

Miks mitte vaadata sporti sellise pilguga, et kõik need sellid kes sellises tippkonkurentsis sõidavad (jah ma räägin ka Prokopist) on suuremal või vähemal määral oma koha seal ära teeninud. Olgu see siis puhas kiirus, karakter või turunduslik eesmärk. Võiks arvata, et tiimipealikud, kes spordis aastakümneid sees olnud, teavad tsipa paremini erinevate sõitjate potentsiaali. Loomulikult võivad ka nemad vigu teha, aga seda saab öelda alles tagantjärele. Naudime parem meile antud võimalust, et üle pika aja on tänu erinevatele toetajatele meie mees tippkonkurentsis ning on kellele kaasa elada.

Mina jään jätkuvalt lootma, et Otist saab võitja ning regulaarne poodiuminõudleja. Samas arvestan sellega, et MM tase on ikkagi selline, et mees metsast ei saa tulla ja kohe kõigil selja prügiseks teha. Neuville saaga näitab väga hästi, et ka sellisel tasemel vend ei saa unustada, et ta on üks osa tiimist. Autoga võib ju jamasid olla, aga tiimi liikmena tuleb nägu naerul edasi pingutada, sest seda näevad ka kõik teised potentsiaalsed tööandjad kuidas raskes olukorras käitutakse.

Jääme sõpradeks edasi ning soovin kõigile rohkem mõistvat meelt (kaasaarvatud endale).
Post Reply