WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Frank »

KidrA kirjutas:Kas te CTR, Kolin ja Frank teeksite siis midagi teisiti Mikkelseni asemel?
Kõige pealt mitte lootnud surnud hobuse (VW) peale, et see uuesti ellu ärkaks.

Mind häirib see suhtumine mis nendest Mikkelseni ütlemistest läbi kumab. A la "Ma olen üks kiiremaid sõitjaid. Mulle peab maksma ja ma ei sõida millegi vähemaga kui tipptehnikaga." Elu pole õiglane ja vahel tuleb alustada uuesti madalamalt, et tippu tagasi tõusta.

Vahel tuleb oma ego alla neelata või uus amet leida.
"Come on, you can see more than that"
333
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 247
Liitunud: 04 Veebr 2004, 10:45
Asukoht: harjumaa

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas 333 »

Mikkelseni miinimum plaan 2017 aastaks oli 3 rallit 2017wrc-ga ja kindlasti ainult pologa, kuna sellega on palju testitud jne, muud võimalused ta välistas. Eks ta kartis ise , et ei suuda kiiresti uue autoga kohaneda vms.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Lärri »

Frank kirjutas:
KidrA kirjutas:Kas te CTR, Kolin ja Frank teeksite siis midagi teisiti Mikkelseni asemel?
Kõige pealt mitte lootnud surnud hobuse (VW) peale, et see uuesti ellu ärkaks.

Mind häirib see suhtumine mis nendest Mikkelseni ütlemistest läbi kumab. A la "Ma olen üks kiiremaid sõitjaid. Mulle peab maksma ja ma ei sõida millegi vähemaga kui tipptehnikaga." Elu pole õiglane ja vahel tuleb alustada uuesti madalamalt, et tippu tagasi tõusta.

Vahel tuleb oma ego alla neelata või uus amet leida.
Oh kallis laps ... ma vähemalt loodan, et sa oled laps, siis saad andeks.

Teistele imeliku jutu ajajatele ka: päris maailmas ei ole ühegi sportlase eesmärk avaldada muljet rallifoorumi tippkommentaatoritele. Kogu oma võhiklikkuse kiuste ei ole need kommentaatorid inimesed, kes mingeidki otsuseid langetaks. See võib teid häirida, see võib olla pole õiglane, kuid paraku peate oma ego (või mis tahes teil seal põses parajasti on) alla neelama. Võib olla endale ka ameti leidma.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Frank »

Lärri, räägi siis kuidas asjad on.
"Come on, you can see more than that"
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Lärri »

Frank kirjutas:Lärri, räägi siis kuidas asjad on.
Päriselt on nii, et tiimijuhid kujutavad ikkagi endale üsna hästi ette, kes on Mikkelsen. On nii, et nad isegi mäletavad tema viimast sõitu WRC-autoga ja mäletavad ka tema etteastet R5-ga Monacos. Neile ei ole Mikkelsenil mitte midagi tõestada vaja. Ja nagu ma mainisin, siis siinsetele ekspertidele ka ei ole vaja tal midagi tõestada. Tõsi, põhjused on erinevad.

Ja lisaks on nii, et ta tõepoolest on oma praeguses staatuses see mees, kes ise sõitmisele peale maksma ei pea. Iseäranis ei pea ta peale maksma sõitmisele mingi madalama klassi autoga. Tema tasemel, ma usun, on ammu möödas ajad, kus sõita taheti vaid sõitmise pärast. Nüüd peab see leiva lauale tooma ja kompenseerima selle, et 28-aastasena tuiad sa aasta ringi jälle samades hotellides, kükitad samade metsade vahel katse algust oodates ja vahid otsa nendelesamadele lõustadele, kellega sa juba aastaid kõike sedasama teinud oled. Selmet olla pere juures, näiteks.

Me ei tea täpselt keegi ka seda, kui lähedal või kaugel oli Mikkelseni jaoks võimalus sel aastal uue Pologa ikkagi starti tulla. Kui loetut uskuda, siis väga lähedal. Kui keegi teab mingeid täpsemaid detaile, siis olgu lahke ja jagagu. Rääkida mingist jonnimisest või uhkusest on mu meelest kohatu.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

"võtab popcorni ja ootab järgmist vastust...." :popcorn:
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Frank »

WRC on sel sajandil tunduvalt ühtlasemaks muutunud ning enam pole isegi spetsialiste (nt Panizzi, Rovanperä, jt), kes võiks teatud rallidel tehasemeeskondade regulaarsetele ekipaažidele peavalu tekitada. Olla põhimõtteliselt aasta spordist eemal, mida ei saa niisama kuskil harjutada, võib mõjuda võrdlemisi halvasti. Kui teised on ikkagi terve aasta ringi sõitnud, siis nende vorm on parem kui mehel, kes võib-olla teeb kaasa mõned rallid terve hooaja peale. Jah, tiimid teavad, et Mikkelsen pole aeglane sõitja. Aga kas 2018. aasta Mikkelsen on sama kiire, kui ta selle aasta alguses oli?

Kogu VW jätkamise teema osas on teada pm kaks asja. Oli kaks huvitatud punti. Üks neist Prokop koos Ogieriga ja teine siis Al-Attiyah, kus oleks loogiliselt ka Mikkelsen pundis olnud. Kui uskuda Prokopit, siis teine punt lubas viimasel hetkel VW-le rohkem krõbisevat. Aga nagu me nüüdseks teame, siis sellest ei saanud asja.
"Come on, you can see more than that"
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Vahula »

Frank kirjutas:Lärri, selle kohta võiks öelda "Sõida või ära kurda".
Ilmselgelt ju reporter küsinud et räägi mis seis on mitte et Mikkelsen ise läinud kurtma.

Ma alguses arvasin ka et miks mees viriseb, papp lauale ja sõida aga tal ongi mõistlikum hooaja poolepeale oodata ja siis järgmise aasta diil ära sõlmida ja uue auto ja meeskonnaga kohanema hakata, mitte oma aega raisata WRC2s sõitmisele või 2016 WRCga.
Talle ei anna midagi ei 2016a auto ega ka 2017a Fiesta kui ta sellega ei plaani kauem sõita.
ra1ner
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets 2012, 23:12
Asukoht: Rapla

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas ra1ner »

Mikkelsen oleks nõus sõitma küll, aga kui ainult pakutakse :D
http://sport.err.ee/260463/ralli-mm-sar ... iitli-eest
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

Dani Sordo: Tänak võib tulla maailmameistriks


http://sport.postimees.ee/4035005/dani- ... utm_source
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

Ma ei näe samuti Mikkelseni jutus jonni või virisemist, näen lihtsalt reaalsust. Kohti pole ja peale maksta sellisel tasemel sõitjal '16 WRC või WRC2 masina eest oleks absurd. Mind paneb igatahes muigama see seis, kui suht kesise kiirusega Hänninen paneb igal rallil vastu puud ja Citroenis on Lefebvre ja Breen kohta jagamas ja samal ajal on Mikkelsen saadaval. Kui ikka punkte vaja pole Citroenil ja Toyotal no ega vägisi ei saa ka sundida.
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1376
Liitunud: 14 Mär 2005, 14:39

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas SLy »

ra1ner kirjutas:Mikkelsen oleks nõus sõitma küll, aga kui ainult pakutakse :D
http://sport.err.ee/260463/ralli-mm-sar ... iitli-eest
Veel saab sealt teada, et Mikkelsen oli eelmisel aastal MM-i teine mees.
Ja see on ka vale jutt, et ta tahab võmalikult palju sõita. Nagu siin üks asjatundja mainis, et mis ta ikka neid samasid lõustasid ja metsasid vahib, parem veedab aega perega. Rallisport on ju nii igav tegevus.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Kolin »

Lärri kirjutas:
Frank kirjutas:Lärri, räägi siis kuidas asjad on.
Päriselt on nii, et tiimijuhid kujutavad ikkagi endale üsna hästi ette, kes on Mikkelsen. On nii, et nad isegi mäletavad tema viimast sõitu WRC-autoga ja mäletavad ka tema etteastet R5-ga Monacos. Neile ei ole Mikkelsenil mitte midagi tõestada vaja. Ja nagu ma mainisin, siis siinsetele ekspertidele ka ei ole vaja tal midagi tõestada. Tõsi, põhjused on erinevad.

Ja lisaks on nii, et ta tõepoolest on oma praeguses staatuses see mees, kes ise sõitmisele peale maksma ei pea. Iseäranis ei pea ta peale maksma sõitmisele mingi madalama klassi autoga. Tema tasemel, ma usun, on ammu möödas ajad, kus sõita taheti vaid sõitmise pärast. Nüüd peab see leiva lauale tooma ja kompenseerima selle, et 28-aastasena tuiad sa aasta ringi jälle samades hotellides, kükitad samade metsade vahel katse algust oodates ja vahid otsa nendelesamadele lõustadele, kellega sa juba aastaid kõike sedasama teinud oled. Selmet olla pere juures, näiteks.

Me ei tea täpselt keegi ka seda, kui lähedal või kaugel oli Mikkelseni jaoks võimalus sel aastal uue Pologa ikkagi starti tulla. Kui loetut uskuda, siis väga lähedal. Kui keegi teab mingeid täpsemaid detaile, siis olgu lahke ja jagagu. Rääkida mingist jonnimisest või uhkusest on mu meelest kohatu.
Kui sa kõike tead. Siis ütle miks on Mikkelsen ikka siis sõitja kohata. Papa Wilson saatis ta uketagant minema. Sama oli ka Toyotaga. Wilsoni puhul oli aru saadav mees jahtis Ogieri. Aga miks Toyota teda lisaks Latvalale ei palganud. vaid valis noore ja kogenematu Lappi.
Ta on kindlasti kiire mees. Tal on kontol kolm võitu. Kaks neist on saanud konkurendi ebaõnne tõttu (Ogier hispaania 2015, Tänak Poola 2016) Ainult austraalias suutis ta puhta kiirusega teistele pähe panna. Aga jääb küsimus ikkagi MIKS?
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Sest ta pole soomlane? + Toyotasse suhtusid paljud eelarvamusega.
Taheti sõita vaid VWga (vähemalt tänavu) ja veel paar nädalat tagasi loodeti sellele.

Võimalikke põhjuseid on ilmselt veelgi. See pole esimene kord, kui kiired mehed kohtade puuduse tõttu töötuks jäävad. On vist juhtunud isegi valitsevate maailmameistritega, kui mälu ei peta.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Vahula »

KidrA kirjutas:Mind paneb igatahes muigama see seis, kui suht kesise kiirusega Hänninen paneb igal rallil vastu puud ja Citroenis on Lefebvre ja Breen kohta jagamas ja samal ajal on Mikkelsen saadaval. Kui ikka punkte vaja pole Citroenil ja Toyotal no ega vägisi ei saa ka sundida.
Kahe ralli põhjal midagi põhjapanevat väita on raske.
Samas on ka aru saada meeskondade pealikest et kui peaks Mikkelseni võtma siis on vaja ju ka temale kas teha auto või siis kellegi teise auto talle anda, mis eeldaks ikkagi ühe mehe palga maksmist tühja.
Kolin kirjutas: Kui sa kõike tead. Siis ütle miks on Mikkelsen ikka siis sõitja kohata. Papa Wilson saatis ta uketagant minema. Sama oli ka Toyotaga. Wilsoni puhul oli aru saadav mees jahtis Ogieri. Aga miks Toyota teda lisaks Latvalale ei palganud. vaid valis noore ja kogenematu Lappi.
Wilson võttis Ogieri, Toyota Latvala (kui üks kahest poleks lepingut sõlminud oleks Mikkelsen nende asemel). Miks Lappi kohapeal Mikkelsen pole? Ma arvan et Mikkelsenil tundus parem plaan 2017a VWga sõita kui oodata pool aastat ja saada tõestamata Toyota ***** alla. Samas ei välista veel keegi et Lappi ei istu sinna autosse.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Timur_P »

Kolin kirjutas: Aga miks Toyota teda lisaks Latvalale ei palganud. vaid valis noore ja kogenematu Lappi.
Tommi ütles mingis intervjuus, et Lappiga jõuti lepinge enne paberile panna kui VW uudis tuli.
Mairo-u
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 93
Liitunud: 18 Veebr 2016, 15:53

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Mairo-u »

Keegi hea inimene võiks siia täies mahus selle postitada :D

http://m.sport.delfi.ee/wrc/article.php?id=77445020
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 389
Liitunud: 29 Mär 2012, 18:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas randos »

Ott Tänak sõitis Mehhiko rallile võitlema konkurentide, kuumuse ja keeruliste teeoludega.

Pärast hooaja kaht esimest MM-rallit asub Tänak kokkuvõttes kolmandal kohal, ent saarlasest rallimehe sõnul pole nende kihutamiste põhjal veel võimalik tema enda ega auto kohta täpset hinnangut anda. „Aasta on alles noor ja hooaja esimesed etapid väga spetsiifilised. Mõned rallid veel ja alles siis hakkame aru saama, palju on meil teistega võrreldes tegelikult kiirust,” sõnas laupäeval koos kaardilugeja Martin Järveojaga Mehhiko poole teele asunud Tänak.

Nii-öelda tavapärastest tingimustest on kaugel ka alanud nädalal peetav Mehhiko ralli. Kruusateel sõidetava võistluse teeb eriliseks kõrgus ja kuumus.

„Kõrgusest tingitud hõredas õhus napib autodel võimsust. Sellistes tingimustes tuleb sõita väga puhtalt ja kiirust hoides,” selgitas Tänak. „Vähese võimsuse tõttu on auto seadistamine keeruline. Samas mängib masina käitumine sellistes tingimustes väga suurt rolli, kuna võimsuse abil ei saa autot juhtida nii, nagu teeme seda Euroopa rallidel.”

MM-sarja reeglite kohaselt starditakse ralli avapäeval paremusjärjestuse põhjal. Nii tulebki Tänakul minna rajale kolmandana, Jari-Matti Latvala ja meeskonnakaaslase, valitseva maailmameistri Sébastien Ogier`i järel. Katsete esmakordsel läbimisel on aga esimesed sõitjad keerulises seisus, kuna kruusateel tähendab see konkurentidele teepuhastajaks olemist. „Esikolmikusse konkureerimise muudab see kindlasti keerulisemaks,” tunnistas M-Spordi Ford Fiestaga sõitev Tänak. „Avapäeval tuleb kõvasti pingutada ja loota, et tagant tulevad konkurendid ei saa paremates tingimustes sõites liiga suurt edu ning teiseks päevaks saaksime juba parema stardikoha. Seegi on juba iseenesest suur töö.”

Tänaku sõnul tuleb eespool startides teha tark rehvivalik, teisel ringil olevat otsuse langetamine juba lihtsam. Samal ajal on autode tavapärasest väiksemal võimsusel rehvidele hoopis positiivne mõju, kuna kulumine polevat seetõttu nii ekstreemne.

Mehhikos palju katkestamisi
Mehhiko ralli keerukusele viitab seegi, et vahed kipuvad seal venima suurteks ja ette tuleb palju katkestamisi. Tänaku ekstreemseim Mehhiko-kogemus pärineb tunamullusest hooajast, kui tema ja toonase kaardilugeja Raigo Mõlderi võistlus lõppes järvevees. Kangelaslikult tuldi toona viimasel päeval rajale tagasi ja lõpuks saadi 22. koht. Mullu lõpetas ta samas kuuenda kohaga, 2012. aastal oli aga koguni viies.

„Mehhiko ralli kiiruskatsed on pikad ja teed keerulised ning see avaldab tulemustele oma mõju,” nentis Tänak. Ühe olulise mõjutajana tuuakse Mehhiko rallist rääkides esile kuumust. Pikkadel kiiruskatsetel tõuseb autodes temperatuur väga kõrgeks. „Eesti tingimustes pole võimalik Mehhiko kuumuseks kuidagi valmistuda. Tuleb lihtsalt minna ja teha oma tööd,” lisas Tänak.

Koostöö tiimikaaslase Ogier`ga
Tööd on Ott Tänak teinud ka rallide vahepeal. Mõistagi püüdis ta pärast Rootsi rallit veeta võimalikult palju aega koos suurenenud perega, kuid rallimehe amet nõudis ka auto katsetamist. See tähendas aga koostööd valitsevast maailmameistrist tiimikaaslase Sébastien Ogier`ga. „Jagame omavahel kõike testisõitudega seotud infot ja üritame koos autot edasi arendada,” tunnistas Tänak, kes näiteks Rootsis oli oma kuulsast tiimikaaslasest kiirem.
Polkovniku lesk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 525
Liitunud: 12 Jaan 2016, 14:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Polkovniku lesk »

http://www.autosport.com/news/report.ph ... with-skoda

Mikkelseni teema jätkub. Tundub, et mehel hakkas siiski raja kõrval seistes niivõrd sügelema, et ei suuda roolist kaugemale jääda.
KRUUDA MAAILMAMEISTRIKS
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

Ogierile masin ikkagist täielikult ei istu ning ootab uuendusi http://www.wrc.com/en/wrc/news/march-20 ... 2-12-.html
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Vasta