WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Mati »

teine_riiul kirjutas: Samas pole kusagil, isegi mitteametlikul tasandil olnud kuulujutte, et Ford plaaniks tagasi tulla, seega jääb asi vist papa Wilsoni tumesiniseks ovaalseks unistuseks.
Kuskil ei olnud isegi mitte kuulujuttude tasemel kuulda, et VW lahkub.
Olge rahulikud, neid kuulujutte ei tulegi. Kui Ford teeb comebacki, siis tuleb see pauguga nii, et lööb terve maailma ajakirjanduse mitmeks päevaks põlema, mitte ei sussutata kuulujutte nagu sitta vorsti kehval grillil. M-Sport on näidanud, et PR'i oskavad nag teha küll.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Vahula »

Mati kirjutas: Kuskil ei olnud isegi mitte kuulujuttude tasemel kuulda, et VW lahkub.
Olge rahulikud, neid kuulujutte ei tulegi. Kui Ford teeb comebacki, siis tuleb see pauguga nii, et lööb terve maailma ajakirjanduse mitmeks päevaks põlema, mitte ei sussutata kuulujutte nagu sitta vorsti kehval grillil. M-Sport on näidanud, et PR'i oskavad nag teha küll.
Hea näitaja on et vähemalt Ford Performence Tweetib M-Spordi tegemis: https://twitter.com/FordPerformance/sta ... 4071635973
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

VW lahkumine tuligi nii järsku, et seal isegi ju töötajad said otsusest teada pmt alles samal päeval kui press. Aga kui ma õigesti mäletan siis minu meelest peale Walesi eelmine aasta ikkagi mingid kuulujutud pihta hakkasid, et nad on lahkumas. Ma ei mäleta kuna see lõplik otsus täpselt tuli kas peale või enne austraaliat, oli vist enne ikka sest Mikkelsen sõitis ju seal oma karjääri eest.


Fordi kohta pole hetkel tõesti mitte midagi kuulda olnud, isegi mitte kuulujutu tasandil ja teatud põhjusel olen ma üsna kindel et nad ei tule aga ma siiralt loodan et ma eksin. Wilson ei kõla ka just eriti optimistlikult kui temalt tuleviku kohta päritakse.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Kuulujutud hakkasid vist nädalake enne lõplikku otsust muteada, Austraalias peeti juba lahkumispidu.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Apr 2017, 20:53

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas tfr »

teine_riiul kirjutas:See et Ott järgmine hooaeg enam Fordiga ei sõida, on minu meelest 99% kindel. Vanus tuleb ka juba peale ja pere jaoks on vaja mingisugust materiaalset kindlustatust.
Ei taha küll ära sõnada ja vanu asju meelde tuletada, aga paratamatult meenub, kui "hästi" Märtini Fordist lahkumine lõppes.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

tfr kirjutas:
teine_riiul kirjutas:See et Ott järgmine hooaeg enam Fordiga ei sõida, on minu meelest 99% kindel. Vanus tuleb ka juba peale ja pere jaoks on vaja mingisugust materiaalset kindlustatust.
Ei taha küll ära sõnada ja vanu asju meelde tuletada, aga paratamatult meenub, kui "hästi" Märtini Fordist lahkumine lõppes.

kui ei taha miks sa siis tegid seda?
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Eks ta muidugi õigem oleks enda ehitatud autoga võidulainel jätkata, aga MW pole raha kardetavasti, et rikastel tipptiimidel järel püsida.
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1008
Liitunud: 01 Dets 2004, 11:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas domaza »

soca kirjutas:
Fordi kohta pole hetkel tõesti mitte midagi kuulda olnud, isegi mitte kuulujutu tasandil ja teatud põhjusel olen ma üsna kindel et nad ei tule aga ma siiralt loodan et ma eksin. Wilson ei kõla ka just eriti optimistlikult kui temalt tuleviku kohta päritakse.
Siin on ka variant, et Ford tehasetiimina tagasi ei tule, aga M-Spordiga lepitakse kokku, et 2018. aastal saadakse x miljonit Eurot rohkem Fordilt ja kõik õnnelikud. See võib olla Fordi jaoks lihtsam, soodsam ja ka riskivabam lähenemine.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Vahula »

domaza kirjutas:
soca kirjutas:
Fordi kohta pole hetkel tõesti mitte midagi kuulda olnud, isegi mitte kuulujutu tasandil ja teatud põhjusel olen ma üsna kindel et nad ei tule aga ma siiralt loodan et ma eksin. Wilson ei kõla ka just eriti optimistlikult kui temalt tuleviku kohta päritakse.
Siin on ka variant, et Ford tehasetiimina tagasi ei tule, aga M-Spordiga lepitakse kokku, et 2018. aastal saadakse x miljonit Eurot rohkem Fordilt ja kõik õnnelikud. See võib olla Fordi jaoks lihtsam, soodsam ja ka riskivabam lähenemine.
See põhimõtteliselt toimib juba aga Wilson on öelnud et hetkel on nii et Ford võib oma toele iga hetk kriipsu tõmmata ja see pole aksepteeritav.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

Vahula kirjutas:
domaza kirjutas:
soca kirjutas:
Fordi kohta pole hetkel tõesti mitte midagi kuulda olnud, isegi mitte kuulujutu tasandil ja teatud põhjusel olen ma üsna kindel et nad ei tule aga ma siiralt loodan et ma eksin. Wilson ei kõla ka just eriti optimistlikult kui temalt tuleviku kohta päritakse.
Siin on ka variant, et Ford tehasetiimina tagasi ei tule, aga M-Spordiga lepitakse kokku, et 2018. aastal saadakse x miljonit Eurot rohkem Fordilt ja kõik õnnelikud. See võib olla Fordi jaoks lihtsam, soodsam ja ka riskivabam lähenemine.
See põhimõtteliselt toimib juba aga Wilson on öelnud et hetkel on nii et Ford võib oma toele iga hetk kriipsu tõmmata ja see pole aksepteeritav.

+10000
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Timur_P »

WRC hooaeg 2018 - oleks vist õigem koht Fordi teealiste arutuste jaoks.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

õigus jah, selle jaoks ma selle 2018 teema veel tegingi.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
kivi
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Juul 2017, 07:38

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas kivi »

maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas maailmameister »

Neuvillele ikka meeldib loota teiste ebaõnnele. See on juba ei tea mitmes kord, kui ta rõhub sellele. Nüüd siis WRC lehele antud intervjuus.
"I know that I can catch some points to Ogier for sure, but a lot will depend on his results at the upcoming events. On the next three rounds Seb can have a problem as well, he can make a mistake, have a puncture, everything is still possible," he said.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 8

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas CTR »

nagu peale Saksa ralli PS lõppu ütles, et ,,no ootame Ogieri ka ära, ta pole veel finishisse jõudnud ju''..
pelmeen10
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 744
Liitunud: 12 Nov 2011, 17:53

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas pelmeen10 »

Ütles ka Tänak midagi sarnast
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas viplala »

maailmameister kirjutas:Neuvillele ikka meeldib loota teiste ebaõnnele. See on juba ei tea mitmes kord, kui ta rõhub sellele. Nüüd siis WRC lehele antud intervjuus.
"I know that I can catch some points to Ogier for sure, but a lot will depend on his results at the upcoming events. On the next three rounds Seb can have a problem as well, he can make a mistake, have a puncture, everything is still possible," he said.
Seda räägib mees, kes tegi aasta alguses oma 2 x "mistake" ja kinkis Ogierile punkte kuhjaga. Kui Ogier MM tiitli see aasta võtab siis või Neuville ennast "kiita" selle eest.
tyyp
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 230
Liitunud: 01 Mär 2003, 08:03

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas tyyp »

Viskan õhku kaks küsimust matemaatikaga rohkem sina peal olevatele rallifoorumlastele:
1. Läbi aegade tugevamate maletajate positsiooni ajas muutumisest on tehtud selline vahva animatsioon: https://www.youtube.com/watch?v=z2DHpW79w0Y Kas keegi teab kas rallisõitjate kohta on tehtud midagi sarnast? Kui ei ole siis hästi kihvt oleks kui keegi teeks. Tugevuse indeksiks võiks olla näiteks viimase 7 ralli libisev punktisumma (või ka 10 või 14, see on kokkuleppe küsimus). Kogu vajalik sisendinfo peaks olema siit leitav: https://www.ewrc-results.com/ Erinevate aastate ühe ralli maksimaalse punktisumma võiks normeerida samale tasemele (nt praeguse 30 peale, s.o. kui oli 10 maksimum, siis 3-ga läbi korrutada, kui oli 28 maksimum, siis 1,07-ga läbi korrutada jne). Väga põnev oleks erinevate meistrite tugevuse ajas muutumist vaadata. Kui palju erinevad valitsejad oma kaasaegsetest rivaalidest üle olid.
2. Võiks uurida 2017 hooaja kohta sõitjate kiirust ja stabiilsust. Kiiruse näitajaks võiks olla nt keskmine kaotus km kohta, aga arvestada ainult õnnestunud katseid (st. 75% kiiremini sõidetud katsetest). Üksikuid vigadega katseid, kus oli mega kaotus (mis keskmise alla veaks) mitte arvestada. Stabiilsuse näitajaks võiks olla nt kiiruskatsete arv, kus kaotus võitjale oli väiksem kui 5% võitja ajast (s.o. kui oli suurem, siis tõenäoliselt oli siin sõiduviga, tehnika viga või mõlemad koos). Kes oleks sellise objektiivse statistika järgi tegelikult 2017 aasta kiireimad ja stabiilseimad sõitjad (autoga koos muidugi, auto ja sõitja osa eristamine läheks juba väga keerukaks)?
Kiirem, kui kunagi varem
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

viplala kirjutas:
maailmameister kirjutas:Neuvillele ikka meeldib loota teiste ebaõnnele. See on juba ei tea mitmes kord, kui ta rõhub sellele. Nüüd siis WRC lehele antud intervjuus.
"I know that I can catch some points to Ogier for sure, but a lot will depend on his results at the upcoming events. On the next three rounds Seb can have a problem as well, he can make a mistake, have a puncture, everything is still possible," he said.
Seda räägib mees, kes tegi aasta alguses oma 2 x "mistake" ja kinkis Ogierile punkte kuhjaga. Kui Ogier MM tiitli see aasta võtab siis või Neuville ennast "kiita" selle eest.
Muidugi kiidaks, viidates enda ebaõnnele ja maailmameistri puhtale õnnele. :D


tyyp, ewrc annab sõitja- ja rallipõhiselt päris head numbrid. Saaks vast nimetatud variandi ka teha, a maru keeruline tundub.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas viplala »

Thierry Neuville muudab viimaseks kolmeks ralliks oma strateegia
http://sport.postimees.ee/4224765/thier ... trateegiat
Autoralli MM-sarjas Sebastien Ogier’ järel teist kohta hoidev Thierry Neuville muudab oma strateegiat ning ei keskendu enam Ogier’ jälgimisele.
Neuville, kes juhtis enne Saksamaa rallit MM-sarja, jääb nüüd Ogier’st maha 17 punktiga. Saksamaalt mäletatavasti talle punktilisa ei tulnud ning Soomes leppis ta alles kuuenda kohaga.

«Ega see kerge ei ole, kuid pean olema positiivne ning optimistlik. Pean viimasel kolmel rallil võtma agressiivsema lähenemise. Olen mõnel korral MM-sarjas juba teiseks tulnud ning mind see enam ei huvita. Mina tahan võita,» vahendab Autosport Belgia ralliässa sõnu.

«Me hakkame nüüd rohkem riske võtma ning püüame punktivahe tasa teha. Tõsi, kui võtad riske, võib kõik kiiresti lõppeda. Seni oleme jälginud Ogier’d ning püüdnud temast lihtsalt ees püsida. Nüüd me temale enam ei keskendu ning mõtleme rallide võitmisele,» avaldas ta.

«Sõites on meil väike eksimisruum, kuid nüüd kuni hooaja lõpuni on see veel väiksem,» tõdes Neuville, kelle sõnul peab Hyundai viimastel rallidel parandama oma aerodünaamikat ja mootorit. «Loodetavasti suudame Hispaania või Suurbritannia ralliks jõudluses sammu edasi teha.»
Vasta