WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Milor »

Väga vabandan, kuid mina ei näe temas midagi? Mees, kes 2 hooaega sõitnud tehasemeeskonnas WRC masinaga, kellel rajad tuttavad ja omab erinevaid kogemusi, saadeti tagasi "kooli" noorte poistega rindapistma ja ta ... ei saanud sellega hakkama. Ainult 1. koht oleks näidanud, et temas on midagi - midagi mis võimaldaks tal ka WRC sarjas uuesti lendu tõusta. Vahest on viga minu nägemises, aga seda me saame varsti nägema :)
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

Janno100 wrote:

Minu arust ta just esines liigagi hästi ja ma näen temas hoopis suurimat ohtu Oti karjäärile.
Kui tal peaks D-Mackiga hooaeg õnnestuma paremini kui Otil, siis on just tema Oti asemel 2018 m-spordis.
Otil uus auto, uus kaardilugeja, uus laps jne jne. Ma kardan, et juba Montest saame valusa tagasilöögi.. :(
Ära unusta mis pasteldega Evans peab montes läbi ajama. Evans edestab Tänakut alles siis kui Tänak peaks mingi pläkkiga hakkama saama
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1199
Joined: Wed Dec 17, 2014 6:35 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Vahula »

Milor wrote:Väga vabandan, kuid mina ei näe temas midagi? Mees, kes 2 hooaega sõitnud tehasemeeskonnas WRC masinaga, kellel rajad tuttavad ja omab erinevaid kogemusi, saadeti tagasi "kooli" noorte poistega rindapistma ja ta ... ei saanud sellega hakkama. Ainult 1. koht oleks näidanud, et temas on midagi - midagi mis võimaldaks tal ka WRC sarjas uuesti lendu tõusta. Vahest on viga minu nägemises, aga seda me saame varsti nägema :)
See esikoht läks tehniliste probleemide nahka. Vaata tema hooaeg üle.
Ja lisaks saadeti ka meie Tänak tagasi "kooli" kogemust korjama. ;)
Last edited by Vahula on Thu Jan 05, 2017 1:23 pm, edited 1 time in total.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1199
Joined: Wed Dec 17, 2014 6:35 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Vahula »

Kolin wrote:Ära unusta mis pasteldega Evans peab montes läbi ajama. Evans edestab Tänakut alles siis kui Tänak peaks mingi pläkkiga hakkama saama
Minuteada peaks DMackil uued pastlad olema selle aasta Monteks nii et ei tea kuidas need käituvad.
Edit: Lisaks on ju vihma rehv valikus mis on täiesti uus asi.
Last edited by Vahula on Thu Jan 05, 2017 1:23 pm, edited 1 time in total.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

Vahula wrote:
Milor wrote:Väga vabandan, kuid mina ei näe temas midagi? Mees, kes 2 hooaega sõitnud tehasemeeskonnas WRC masinaga, kellel rajad tuttavad ja omab erinevaid kogemusi, saadeti tagasi "kooli" noorte poistega rindapistma ja ta ... ei saanud sellega hakkama. Ainult 1. koht oleks näidanud, et temas on midagi - midagi mis võimaldaks tal ka WRC sarjas uuesti lendu tõusta. Vahest on viga minu nägemises, aga seda me saame varsti nägema :)
See esikoht läks tehniliste probleemide nahka. Vaata tema hooaeg üle.
Ja lisaks saadeti ka meie Tänaks tagasi "kooli" kogemust korjama. ;)
Lisaks pidi Tänak ühe aasta teooriat õppima ja siis sai alles uuesti koolis praktiseerida. :D
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Kolin wrote:
-huviline2- wrote:Teoorias võib ju M-sport ka sateliitmeeskonna luua Adapta M-sport vms. Muud seletust ma ei leia, miks tingimata Ostberg ja Prokop kahekesi tiimi teevad (kui mõlemal on tegelikult sama hea võimalus autot rentida ja sõita).
Vot see probleem ongi, et rentida 2017spets autot ei saa. 2017 autosi võivad kasutada ainult tehasemeeskonnad.Erameeskondasi nendega teha ei saa. See on see uus reegel. Mõlemad soetavad omale masinad. Aga kirja lähevad M-Spordi pilootidena. Nii on MW võimalik kolmanda sõitjaga mängida.
Miks rentida või õigemini teenust osta ei saa? DMack teeb ju sama. Registreerimise kohapealt on muidugi õigus, aga milleks siis see "The Norwegian will join forces with Martin Prokop to form a two-car team for this year's WRC" ? Milleks moodustada ühte meeskonda veel teine meeskonda, kui mõlemal juhul on võimalik saada vaid M-Spordi esindustiimi registreeritud sõitjateks, kes hea õnne korral mõnel võistlusel punktitoojateks nimetatakse? Ei tundu kuidagi loogiline. Küll aga tundub loogiline, et mõlemad mehed on huvitatud lisaks individuaalsetele punktidele ka meeskondlikest punktidest ning selle jaoks maksavad Prokop ja Ostberg hea raha Wilsonile, kes selle eest annab autod koos juurdekuuluvaga ning registreerib M- Spordi 2. meeskonna või mine tea, äkki saavad FIAlt ka eriloa nagu DMackiga oli, sest mõlemad mehed on siiski ju esimese prioriteedi sõitjad siiani olnud ja spordi huvides võiks olla ikka suurem konkurents.
mcwax
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1711
Joined: Sat Jun 28, 2003 1:14 pm
Location: Tallinna loomaaed

Re: WRC hooaeg 2017

Post by mcwax »

Ei ütleks ka, et Evansi hooaeg just teab mis hea oleks olnud.
Kruusal olid puhtalt kiiruselt soome-rootsi poisid tast lihtsalt üle. Oma võttis asfaltil ja rootsis joppas ära...
Tema kahjuks - kindel on see, et DMack asfaltil hea ei ole ja see kus Dmack on hea, seal pole Evans hea. Kui ta peaks nüüd selle hooaja lõpetama Ottist eespool, siis selleks on minu arust ainult üks variant - Kraavi-Ott peab tagasi tulema... kuna seda aga ei juhtu, siis pole minu 100% isiklikul hinnangul Evansil Tänakule midagi vastu panna sel hooajal.
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Post by soca »

Milor wrote:Väga vabandan, kuid mina ei näe temas midagi? Mees, kes 2 hooaega sõitnud tehasemeeskonnas WRC masinaga, kellel rajad tuttavad ja omab erinevaid kogemusi, saadeti tagasi "kooli" noorte poistega rindapistma ja ta ... ei saanud sellega hakkama. Ainult 1. koht oleks näidanud, et temas on midagi - midagi mis võimaldaks tal ka WRC sarjas uuesti lendu tõusta. Vahest on viga minu nägemises, aga seda me saame varsti nägema :)
+1

Ütlesin juba paar aastat tagasi kui ta m-sporti võeti, et ei näe temas midagi ja ei näe siiani.

BRC pidigi ta võitma arvestades tema kogemusi ja konkurentsi seal sarjas. WRC2 tiitel läks vist jah osaliselt tehnika nahka kuid ei näidanud ta üldse mingit erilist kiirust võrreldes Sunineni, Lappi ja Tidemandiga kellel kogemust vähem. Eriti Sunineniga võrreldes kellele oli see alles esimene täishooaeg WRC2-s.

Kuid see kõigest minu arvamus ja hea et mõni mees on nii optimist juba enne hooaja algust, et Oti hooaeg juba maha kirjutatakse.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
w0w
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1254
Joined: Fri Apr 27, 2012 9:43 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by w0w »

Milor wrote:Väga vabandan, kuid mina ei näe temas midagi? Mees, kes 2 hooaega sõitnud tehasemeeskonnas WRC masinaga, kellel rajad tuttavad ja omab erinevaid kogemusi, saadeti tagasi "kooli" noorte poistega rindapistma ja ta ... ei saanud sellega hakkama. Ainult 1. koht oleks näidanud, et temas on midagi - midagi mis võimaldaks tal ka WRC sarjas uuesti lendu tõusta. Vahest on viga minu nägemises, aga seda me saame varsti nägema :)
Tabav.
Mart_
Rallifoorum 24/7
Posts: 2128
Joined: Thu Oct 07, 2010 1:58 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Mart_ »

Eks saab näha jah. Olen ka mitte-uskujate pundis. Samas mees ju ise oli 16' hooaja keskel kindlus ise ja arvas uskuvat, et on palju kiirem "käputäiest" WRC tegevsõitjatest.

Meenutagem neid kuldseid sõnu:

“I know I’m a lot faster than a good handful of guys – more than a handful of guys – that are already in WRC seats, but it’s basically a waiting game.”

Vaene vennike, aga ei arvestanud sellega, et käputäis vahepeal edasi areneb. Hea näide on Breen, kes hakkas hooaja edenedes väga hästi liikuma. Eks mr Evans saab sellest siis aru kui regulaarselt suhkamit hakkab saama käputäielt :)

Ps. Ei olnud enne mingi paduvaenlane, aga no see mõttevälgatus on lagi.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

Mart_ wrote:Eks saab näha jah. Olen ka mitte-uskujate pundis. Samas mees ju ise oli 16' hooaja keskel kindlus ise ja arvas uskuvat, et on palju kiirem "käputäiest" WRC tegevsõitjatest.

Meenutagem neid kuldseid sõnu:

“I know I’m a lot faster than a good handful of guys – more than a handful of guys – that are already in WRC seats, but it’s basically a waiting game.”

Vaene vennike, aga ei arvestanud sellega, et käputäis vahepeal edasi areneb. Hea näide on Breen, kes hakkas hooaja edenedes väga hästi liikuma. Eks mr Evans saab sellest siis aru kui regulaarselt suhkamit hakkab saama käputäielt :)

Ps. Ei olnud enne mingi paduvaenlane, aga no see mõttevälgatus on lagi.
:D :D Vennas oli jah suht pahane, et temas aeglasemad mehed istuvad WRC masinas. Aga tema kui kiire mees peab võrriga radu nühkima.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1084
Joined: Wed Jan 11, 2012 8:00 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Lärri »

Ma arvan, et Evansi jaoks on selle aasta suurimaks väljakutseks kommentaaride jagamine. Kui peaks juhtuma, et Prokop hakkab kiiremini liiklema (mis ei ole sugugi võimatu), siis tuleb oma frustratsioon transformeerida poliitkorrektseks verbaalvorminguks. Muidu võib juba hooaja keskel kergesti sattuda olukorda, kus D-Mack enam edasi ei vii aga Michelini ka keegi ei paku.
Keido
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 221
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:44 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Keido »

Palju on juttu olnud uutest 2017 WRC masinatest.. aga on keegi kuskil rääkinud/kuulnud ka mis R5'st saab?
Näeb sel hooajal ka uue kerega Fiesta R5'sid ning kas DS3 R5'd ka vahetuvad C3 R5'ks?
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

Keido wrote:Palju on juttu olnud uutest 2017 WRC masinatest.. aga on keegi kuskil rääkinud/kuulnud ka mis R5'st saab?
Näeb sel hooajal ka uue kerega Fiesta R5'sid ning kas DS3 R5'd ka vahetuvad C3 R5'ks?
kõik jääb esialgu sedasi nagu on. C3 R5-te nii pea ei tule kui üldse tuleb. Fiestal tuli eelmine hoaeg välja mingi EVo versioon.. Ei usu, et hakatakse päris uut ehitama. Äärmisel juhul tehakse olemas olevatele mudelitele mingi upgrade.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Fiesta R5 pidi uuele kerele kolima küll justkui? Sidruniga muidugi võrrelda ei saa, üks on jätkuvalt tootmises auto, teine mitte.
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: WRC hooaeg 2017

Post by maailmameister »

Paistab, et Rootsis mõne katse peal juba peaaegu ideaalsed olud. Teeks nüüd külma veel, näeks korralikku talverallit!
Attachments
15895042_1257384554354435_8768265213092365358_n.jpg
15895042_1257384554354435_8768265213092365358_n.jpg (126.52 KiB) Viewed 4733 times
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1084
Joined: Wed Jan 11, 2012 8:00 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Lärri »

Bertelli lubab Rootsis platsis olla. Täpsustamata küll millega.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Bertelli pidi vist 3x 2017 autoga sõitma? Kas nüüd Fiestasid nii palju valmis saab veebruariks...
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Post by soca »

Suninen alustab WRC2-s alates rootsist. Järgmine nädal pressikas täpsema infoga. Väidetavalt on m-sportiga diil ning hilljem läheb WRC masina peale.


http://urheiluuutiset.com/teemu-suninen ... loitetaan/
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Timur_P »

soca wrote:Suninen alustab WRC2-s alates rootsist. Järgmine nädal pressikas täpsema infoga. Väidetavalt on m-sportiga diil ning hilljem läheb WRC masina peale.


http://urheiluuutiset.com/teemu-suninen ... loitetaan/
M-Sporti sells artikklis küll ei mainita.

Viime kaudella tuli melkein MM-titteli – mitä suomalainen rallilahjakkuus ajaa tänä vuonna? -- Ilta-Sanomat

Siin ütleb Timo Jouhki, et asjad on veel pooleli aga Sunninen sõidab MM-sarjas.
Seda veel ei ütle, kas sõidetakse '16 või '17 aasta masinaga. Kolmandatest osapooltest sõltuvad üksikasjad pidavat veel lahtised olema. Presikas plaanis järgmisel nädalal.
Post Reply