WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

-huviline2- wrote:
soca wrote:
-huviline2- wrote:Trophy algab küll nukralt, samas vist pole era-WRCdele see ralli eriti populaarne olnudki...

väga nukker ikka, 1 masin kuid see põhjus võib ka Montes olla, suht spets ralli. eks paljud ajavad veel raha kokku jne aga ennustasid paljud et see Trophy on kohe hukule määratud.

Ma just uurisin selle sarja olemust ja sarnaselt WRC2le vähesed valitud etapid. Ei tundu enam kõige hullem, sest eks tegu ole ju tõesti sellise etapiga, mis on raske ja paljud oma raha sellele seega kulutada ka ei taha. Sellisel juhul kõige hullemaks see seis vast ei kujune. Rootsi võiks juba parema pildi kuvada, äkki mõned Dakari mehed (Prokop, Al Qassim, Nasser on ju näiteks hetkel seal) on ka aktiivsemad. Keegi Austriast pidi Polo eelmise speciga ka liituma vist, paar i20 on ka itaallastel, äkki antakse juurdegi? Forde peaks palju mööda Euroopat laiali olema ja PH spordil ning mõnel erasõitjal peaks samuti kokku üksjagu sidruneid olema.


Huvitav, kas Camillile siis ka vana WRC? DMack küll siin viivitab oma uudisega, kuid ma ei tahaks uskuda, et nad teda nüüd Evansile eelistavad, uksetaga on ilmselt üksjagu huvilisi 17. aasta autodele. Samas viienda etapini on üksjagu aega.
Dmack lasi ju uudise välja juba. Ning Evans kinnitati. Dmack ei too kahte autot rajale. Vaid see ainus sõidab siis M-Spordi meeskonna all. kui tahad oma meeskonna välja panna siis peab olema kaks autot.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Kus see ametlik uudis on olnud? Seni olen ma näinud vaid mitte-ametliku portaali listi.
Tõenäoliselt muidugi Evans jah ning seda, et DMack ühe autoga ning sellest johtuvalt ainsa võimalusena nende kolmanda autona, ütles Wilson juba paar nädalat tagasi.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1199
Joined: Wed Dec 17, 2014 6:35 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Vahula »

Kas seal pole sama teema et saab neid vahetada kes meeskonnas sõidavad? Alustab M-Sport kolme autoga, kui lisandub neljas siis enam D-Macki auto punktidele ei sõita. Reeglites ka kirjas et võib panna välja ükskõik palju autosid aga kolmest (meeskonna all sõitvast autost) kaks paremat saavad punkte.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Seda kindlasti, aga küsimus on, kes selle nalja kinni maksab. Wilson ütles, et tema katab kahe auto kulud ning kolmanda (neljanda, viienda jne) eest tuleb maksta. Enne VWexitit ja Ogieri vist oli juttu ainult ühe auto kulude katmisest ja teised kaks pidid ise maksma? Ei mäleta täpselt, igatahes antud juhul "rendib" kolmandat DMack, aga kes maksaks Camilli õppimise eest?
Melka
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 877
Joined: Tue May 31, 2005 11:31 am
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Melka »

Kolin wrote:Mads pidi alustama oma hooaega Rootsist.

Ütles, et 2017 autoga, kuid millise autoga ta võiks sõita? Ford vast ei jõua teha nii kiiresti uut autot? Või Evansi Monte jääb 2017 ja M-Sport ridades ajutiseks ja Rootsis asendab teda Mads ja edaspidi jagavad kohta? Võibolla sellepärast ei ole ka ametlikku kinnitust Dmacki ega Fordi poolt, kes nende kolmas piloot on?
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 843
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:49 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by raulito »

Kes üldse oli plaanitud MSpordi kolmandaks numbriks enne VWEXITit?
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Post by soca »

Evans
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

Kogu aeg on juttu olnud sellest, et kui FIA annab loa siis kolmas mees sõidab dmacki rehvideaga. Ning see kolmas mees olen 99,9%kindel on Evans.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
AinstAin
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 7
Joined: Thu Sep 29, 2005 2:56 pm
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Post by AinstAin »

https://www.facebook.com/MadsOstbergRal ... =3&theater

Siin siis Mads-i enda poolt info, ainus asi mis praegu kindel, et rootsis on stardis 2017 wrc-ga, aga isegi mitte seda, millise autoga.
Rallispordi alandlik teener
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5076
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by CTR »

AinstAin wrote:https://www.facebook.com/MadsOstbergRal ... =3&theater

Siin siis Mads-i enda poolt info, ainus asi mis praegu kindel, et rootsis on stardis 2017 wrc-ga, aga isegi mitte seda, millise autoga.
ega reaalselt ju mingit valikut pole, mis autoga ta stardis.. Hyundaile ei paku kindlasti huvi oma auto müümine ja neil lisaks 3 autoga vaja tegeleda. Toyota vist välistas juba väga ammu ning ei usu, et citikalgi vajadust autot müüa oleks.. Ja kuna Mads fordiga seotud olnud varasemalt ja ka eelmine aasta, siis olen enam kui kindel, et ta rootsis fordiga.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Tundub, et ainsad meeskonnad, kes on võimelised kiiresti neid autosid tootma, on M-Sport ja ehk ka Hyundai, teised kaks ei jaksa mitme kuu vältel enda meestelegi kolmandat valmis teha. Ma loodaks, et ta saaks nüüd selle teise auto ka ja oma lubatud tiimiga välja tulla.
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Post by soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

soca wrote:Ostberg Prokopiga ühte tiimi https://www.autosport.com/news/report.p ... l-for-2017
Nadu aru saan siis Mads sõidab Rootsis M-Spordis kolmanda masinaga. Nind edasipidi on Prokopiga ühes meeskonnas, kuid ikkagi M-Spordi all. Selle uue reegli pärast. 2017spec masinaid võivad kasutada ainult tehasemeeskonnad.

EDIT: Rootsi ralli nimekiri ka tasapisi täitub. Hyundai ja Toyota mehed juba kirjas. Ning jaapani samuraid on ka kirjas WRC2 sarjas
http://rallysweden.com/en/the-race/entry-list-wrc/
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Teoorias võib ju M-sport ka sateliitmeeskonna luua Adapta M-sport vms. Muud seletust ma ei leia, miks tingimata Ostberg ja Prokop kahekesi tiimi teevad (kui mõlemal on tegelikult sama hea võimalus autot rentida ja sõita).
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Milor »

Kas 2017 on EvansExit hooaeg?
2015 WRC - kahvatu
2016 R5 - kahvatu
2017 Dmack - ?
Kui ta soovib, et MW leiaks talle ka aastaks 2018 tegevust, siis tuleb tal 2017 särada. Paraku, kardan, et Ott voolis talle nii suured kingad ette, et tema ponnistused kahvatuvad Oti sära taustal.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

-huviline2- wrote:Teoorias võib ju M-sport ka sateliitmeeskonna luua Adapta M-sport vms. Muud seletust ma ei leia, miks tingimata Ostberg ja Prokop kahekesi tiimi teevad (kui mõlemal on tegelikult sama hea võimalus autot rentida ja sõita).
Vot see probleem ongi, et rentida 2017spets autot ei saa. 2017 autosi võivad kasutada ainult tehasemeeskonnad.Erameeskondasi nendega teha ei saa. See on see uus reegel. Mõlemad soetavad omale masinad. Aga kirja lähevad M-Spordi pilootidena. Nii on MW võimalik kolmanda sõitjaga mängida.
Last edited by Kolin on Thu Jan 05, 2017 11:53 am, edited 1 time in total.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1199
Joined: Wed Dec 17, 2014 6:35 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Vahula »

Milor wrote:Kas 2017 on EvansExit hooaeg?
2015 WRC - kahvatu
2016 R5 - kahvatu
2017 Dmack - ?
Kui ta soovib, et MW leiaks talle ka aastaks 2018 tegevust, siis tuleb tal 2017 särada. Paraku, kardan, et Ott voolis talle nii suured kingad ette, et tema ponnistused kahvatuvad Oti sära taustal.
Mis moodi ta selles R5s kahvatu oli? Igal pool näitas ju hullu kiirust. Lisaks BRCs ka esikoht.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

Vahula wrote:
Milor wrote:Kas 2017 on EvansExit hooaeg?
2015 WRC - kahvatu
2016 R5 - kahvatu
2017 Dmack - ?
Kui ta soovib, et MW leiaks talle ka aastaks 2018 tegevust, siis tuleb tal 2017 särada. Paraku, kardan, et Ott voolis talle nii suured kingad ette, et tema ponnistused kahvatuvad Oti sära taustal.
Mis moodi ta selles R5s kahvatu oli? Igal pool näitas ju hullu kiirust. Lisaks BRCs ka esikoht.
MM kolmas koht pole sugugi kahvatu. Kuni eelviimase etappini oli liider. BRC tiitel ka taskus. Suht õnnestunud hooaeg minu arust.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Janno100
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 10
Joined: Wed Nov 23, 2016 3:03 pm
Location: TLN
Contact:

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Janno100 »

Kolin wrote:
Vahula wrote:
Milor wrote:Kas 2017 on EvansExit hooaeg?
2015 WRC - kahvatu
2016 R5 - kahvatu
2017 Dmack - ?
Kui ta soovib, et MW leiaks talle ka aastaks 2018 tegevust, siis tuleb tal 2017 särada. Paraku, kardan, et Ott voolis talle nii suured kingad ette, et tema ponnistused kahvatuvad Oti sära taustal.
Mis moodi ta selles R5s kahvatu oli? Igal pool näitas ju hullu kiirust. Lisaks BRCs ka esikoht.
MM kolmas koht pole sugugi kahvatu. Kuni eelviimase etappini oli liider. BRC tiitel ka taskus. Suht õnnestunud hooaeg minu arust.

Minu arust ta just esines liigagi hästi ja ma näen temas hoopis suurimat ohtu Oti karjäärile.
Kui tal peaks D-Mackiga hooaeg õnnestuma paremini kui Otil, siis on just tema Oti asemel 2018 m-spordis.
Otil uus auto, uus kaardilugeja, uus laps jne jne. Ma kardan, et juba Montest saame valusa tagasilöögi.. :(
A Chance to Race is A Chance to win!
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: WRC hooaeg 2017

Post by maailmameister »

Montest ei ootagi midagi, Monte on Monte. Alates Rootsist läheb õige hooaeg lahti. Ja ei usu mina, et Evans Otile konkurentsi suudab pakkuda.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Post Reply