WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

Ma millegi pärast ei usu,et see deal teoks saab. Hyundai meestel kõikidel kahe aastane leping.
Ainus võimalus, et pannakse välja neljas auto erameeskonnana. Nagu seda Östberg ja Prokop M-Spordis teevad.
Mikkelsen ju "nii kõva" mees, et tema peale ei maksa sõitmise eest. Vaevalt Hyundai teda nüüd palkas.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

See pealkiri on natukene liiga "õhtulehelik". Selge see, et midagi susiseb, kuid esialgu on artikkel testimisest. Matton teadis ju ka mõned nädalad tagasi rääkida, et Mikkelsen testib juunis (ju siis C3)?
Aga noh, Hyundail on päris hea auto ning raha ka, piisav argument, miks Mikkelsenil sinna minna ja miks Hyundail teda tahta konkurentidelt ära võtta. Lepinguid saab ju katkestada ka väljamaksmise teel.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

-huviline2- wrote: Lepinguid saab ju katkestada ka väljamaksmise teel.
Sellisel juhul näidatakse Sordole kus pool kodu tee on.
M-Spordil siis kõige keeruliseb variant. Kolmas mees kasutab viiskusi. Samal ajal kui konkurendid kasutavad korralikke jooksukingasi. Sisuliselt on M-Sport kahe auto meeskond.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Noh, Sordo just nooremaks ei jää (nagu ka mitte keegi teine), kuid sellel hooajal ainsana korralikke punkte suutnud tuua...Paddonit kummitavad vist veel RMC järelmõjud, seega ma nii kindel ei olekski. Huvitav muidugi, kui terve VW kolmik vaba oli, siis ütles Hyundai, et neil pole enda meestelegi autosid (Abbring)...seega ei oskagi midagi arvata tegelikult.
333
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 247
Joined: Wed Feb 04, 2004 10:45 am
Location: harjumaa

Re: WRC hooaeg 2017

Post by 333 »

Abbring vist ei ole enam selles paadis, kuna võistleb nüüd peugeotiga ja Hyundai Motorsport r5 ga sõidab viimasel ajal Chewon Lim
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Vist ikka on, aga testisõitja rollis(?), sest enne TDC instas (või oli see twitteris) avaldas ta pildi Hyundai tegemistest.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Kolin »

Kogu see Mikkelseni värk ja see uudis tundub nii kahtlane. Ennem hooaega ei olnud keegi huvitatud Mikkelseni teenetest. Ning nüüd äkki siis Hyundai otsustas ta palgata.

Ennem M-Spordi lepingule allkirja viskamist Suhtles ka Tänak Hyundai meeskonnaga (lisaks Toyotale). Lepinguni ei jõutud lihtsal sellepärast, et Hyundai ei pakkunud Tänakule tervet hooaega. Vaid valitud etappid 5 või 6 etappi.

Siit võib ka tulla teema, et Mikkelsen teeb kaasa ainult valitud etappid. kui üldse seee uudis tõele vastab.
Mina pigem paikutan selle uudise huumori nurka.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1902
Joined: Sun Oct 02, 2005 8:26 am
Location: Good Morning
Contact:

Re: WRC hooaeg 2017

Post by kiilakass »

Ma ei kannaks M-Sporti maha, sest kruusarallid veel tulemas, mis Dmackile ideaalselt sobisid. Soome, Poola, Wales ja mõni teinegi kus Evans saab oma kiirust näidata. Pigem on Fordi puhul see masina vastupidavus küsimärk.
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Post by soca »

soca wrote:rahvusvahelises foorumis teadjamad mehed teavad rääkida et Nasser pidavat varsti mingi üllatava projektiga avalikkuse ette tulema, Mikkelsen ka pundis. Ei pidanud see üldse Pologa olema seotud. Ise pakun et äkki on mingi seotus selle Prokopi tiimiga kus Ostberg sõidab? Eks näha.

E: muudan om arvamust, asi on hoopis Hyundai või Citroeniga seotud.
:wink:

kui autosport.com midagi kirjutab siis tavaliselt nii ka on, kõige usaldusväärsem allikas ja pole veel kogenud, et nad oleksid eksinud. Selles mõttes ma huumori alla seda uudist kindlasti ei liigitaks.

Vaikselt võib vist juba ka 2018 teema ära teha, midagi hakkab juba susisema. Ise pakun, et Ogier M-sporti kindlasti edasi ei jää kui terve hooaja vältel ikkagi probleemid jätkuvad ja Ford tagasi ei tule.

Samas ma ma mõtlen et kuhu ta läheb, kõigil Hyundai ja Citroeni meestel on lepingud 2018 aasta lõpuni ja lepingu rikkumine tiimi poolt pole odav lõbu, päris korralikud summad on mängus. Toyota ja M-sport jäävad sõelale. Kuid kindlasti on see raha seda väärt kui sinu tiimi tuleb maailmameister ja toob sulle tiitlid ära (vihje Lefebvrele ja Hännisele).
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Kindlasti, aga Autosport kirjutab artiklis testimisest, pealkirjas juba sisuliselt lepingust (nagu mainitud, see on kombeks tavaliselt Eesti spordimeediale) ning ka Matton mainis midagi Mikkelseni juunikuisest testist. Ma pakuks, et jutt oli tema autost. Samuti, kui Mikkelseni seostatakse Nasseriga, ei välistaks ma veel Toyotat, sest Toyota Gazoo teenuseid kasutab Nasser kestvusrallidel.

E: Hyundai esindaja enda sõnade kohaselt otsiti üheks korraks sõltumatut ja kogenud sõitjat hindama ning teemaks tuli see juba eelmise aasta lõpus, sõitjad jäävad samad.


Hyundai Motorsport source confirmed to SportMotores.com the test of the Norwegian driver next Friday but ruled out there is more to the future.

"This is a one-off test because we are interested in having a different point of view from one of the WRC's leading drivers on our 2017 car. And Andreas Mikkelsen is currently on the market and free to do this Test, "explained Nicoletta Russo.

"We've been in touch with him since the end of last year, and we've managed to find this date to try out the car that fits well with our test program and its commitments," said Hyundai Motorsport Communications Manager.

In closing, he made it a point to stress "our drivers are and continue to be Dani Sordo, Thierry Neuville and Hayden Paddon."

This test with Hyundai is a big surprise, as the rumors in recent days pointed to two possible scenarios: One was the entry into Toyota to replace the poorly productive Juho Hanninen; Another was a new private team that Nasser Al-Attiyah would be trying to set up this year, and would feature Mikkelsen as a team-mate.
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Frank »

Kui lugeda, mida britid arvavad Autosporti ralliuudistest, siis need just kiita ei saa.
"Come on, you can see more than that"
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Post by jens »

Kolin wrote:Kogu see Mikkelseni värk ja see uudis tundub nii kahtlane. Ennem hooaega ei olnud keegi huvitatud Mikkelseni teenetest. Ning nüüd äkki siis Hyundai otsustas ta palgata.

Ennem M-Spordi lepingule allkirja viskamist Suhtles ka Tänak Hyundai meeskonnaga (lisaks Toyotale). Lepinguni ei jõutud lihtsal sellepärast, et Hyundai ei pakkunud Tänakule tervet hooaega. Vaid valitud etappid 5 või 6 etappi.

Siit võib ka tulla teema, et Mikkelsen teeb kaasa ainult valitud etappid. kui üldse seee uudis tõele vastab.
Mina pigem paikutan selle uudise huumori nurka.
Mikkelseni olukorras oleksid ka "valitud rallid" parem variant kui üldse mitte sõita. Nii et selles mõttes Tänakuga võrrelda ei saa.

Hetkel jäävad veel vaid arusaamatuks Hyundai ambitsioonid. Millistel etappidel, kelle asemel meeskonna punktidele sõitma? Ja Miks? Sest ma arvan, et see kolmas mees, kes punktidele sõitmiselt kõrvale lükatakse, ei saa eriti õnnelik olla. Ja kui kedagi välja ei vahetata, siis see tekitab ka küsimusi. Mikkelsen ju oma rahadega seda lõbu kinni ei maksa, et saaks erasõitjana natuke võistelda.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

See on ju juba välja selgitatud, et autosport.comi ajakirjanik Evans ( saab rahvusvahelises foorumis oma ralliteemaliste artiklitega pidevalt puid alla) on natukene liialdanud ning siin paar posti tagasi minu postitusse kopeeritud artiklis selgitas Hyundai esindaja kõike. Vajati lihtsalt sõltumatut ja kogemustega testijat üheks korraks ning Mikkelsen seda hetkel on. Tänavu ei toimu midagi ilmselt.
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1342
Joined: Fri Jan 30, 2009 11:07 am
Location: Pärnu

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Dubber »

Ka arvan, et see et ta testimas on, ei tähenda veel ju starti või kui ongi stardis, siis miks ka mitte taas testi mõttes ...
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Post by soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Arvi1991
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 223
Joined: Thu Dec 22, 2011 1:03 pm
Location: Võrumaa

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Arvi1991 »

http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/hor ... d=78013432

Horvaadid siis wrc sarja tahtmas enda pinnale
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Post by soca »

täiesti lõpp

originaal artikkel http://www.autosport.com/news/report.ph ... te-like-vw


ja õhtuleht võlus sellest sellise asja välja http://sport.ohtuleht.ee/801481/hyundai ... ja-puksida


pole lihtsalt sõnu....
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Timur_P »

soca wrote:täiesti lõpp

originaal artikkel http://www.autosport.com/news/report.ph ... te-like-vw


ja õhtuleht võlus sellest sellise asja välja http://sport.ohtuleht.ee/801481/hyundai ... ja-puksida


pole lihtsalt sõnu....
Ei imesta enam ammu. "Hyundai boss spekuleerib: Mikkelsen võib Tänaku M-Spordist välja puksida" - on see, mis müüb.
jalas
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 35
Joined: Sat Apr 23, 2016 1:50 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by jalas »

soca wrote:täiesti lõpp
originaal artikkel http://www.autosport.com/news/report.ph ... te-like-vw
ja õhtuleht võlus sellest sellise asja välja http://sport.ohtuleht.ee/801481/hyundai ... ja-puksida
pole lihtsalt sõnu....
Lihtlabane click-bait uudis. Ei midagi uut.
mcwax
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1711
Joined: Sat Jun 28, 2003 1:14 pm
Location: Tallinna loomaaed

Re: WRC hooaeg 2017

Post by mcwax »

Jah, ei midagi erilist meie ajakirjanduses.
Ehk artikkel pealkirjaga: "Neuville sõitis seina!" ei müü.
Aga artikkel pealkirjaga: "Pommuudis: Tänaku konkurent rallivõidule sõitis seina!" (mis sest et Tänak sel hektel näiteks 4. on).
Ja rallikaugem inimene näeb pealkirja, ja mõtleb, et Tänaku koht ongi jälle ohus, kuigi reaalsus on see, et enne läheb M-Spordist Ogier, kui Tänak.
Post Reply