Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas Milor »

Sellel aastal saab videote vaatamine kerge olema, juba kaugelt näha, kui omad tulevad. Muidu on kõik masinad ühte värvi ja numbrid nii pisikesed, et vaata või luubiga, aga ikka ei saa aru, kes see nüüd kaamera eest läbi vilksas.
Mina pooldan teistest eristuvaid värvilahendusi.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas MKD »

Tundub, et mõned mehed siin elavad oma tööpingeid foorumis välja. Rallihooaeg algab ning juba on foorumis vaidlused mingite totakate teemade üle. Oeh.

Kui keegi kopeerib terve inglisekeelse artikli, siis ma ei leia, et selle peaks ära tõlkima - kui aru ei saa, siis leiad ise võimaluse, kuidas tõlkida. Google translate tõlgib küll vigaselt, kuid mitte nii vigaselt, et rallifoorumi kasutaja peamisele mõttele pihta ei saaks. Vahel on foorumis lingid Soome meediale - ma ei valda soome keelt, kuid Google translate abiga või ka tekstile peale vaadates saab üsna kiiresti asjast aru.

Ralli ajal tuleb siia üsna palju inglisekeelset infot, seda ei jõua keegi kindlasti tõlkida..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas raulito »

Samas võiks ju lihtsalt lisada lingi ja siis paari sõnaga eesti keeles tekst juurde. Pikka ingliskeelset teksti siia kopeerida pole ju mõtet.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas Frank »

Vaikselt on tunne, et peab tegema eraldi teema pealkirjaga "Rallifoorumi etikett".

Kena rallinädalavahetust kõigile.
"Come on, you can see more than that"
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas muhk »

raulito kirjutas:Samas võiks ju lihtsalt lisada lingi ja siis paari sõnaga eesti keeles tekst juurde. Pikka ingliskeelset teksti siia kopeerida pole ju mõtet.
olen teistmeelt. tänapäeva it-maailmas pidevalt linkide sisu muutub/kustutatakse. Ütleme, et tuled paari aasta pärast foorumisse uurima, et mis etapi kohta räägiti ja siis selgub, et mõne huvitava artikli lingi taga paisutab tühjus on ka nõme. alatasa muudetakse veebilehtedel aadresse ja vahest on väga raske sellilsel juhul endale huvitavat sisu mõne aasta pärast leida. sama häda piltidega ja kõige muuga, kuid selle salvestmine kõvasti enam mahtu nõudvam.
seega, mina leian, et inglise keelsete artiklite kopimine siia on igati sobilik
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas MKD »

Frank kirjutas:Vaikselt on tunne, et peab tegema eraldi teema pealkirjaga "Rallifoorumi etikett".

Kena rallinädalavahetust kõigile.
Teine võimalus on kokkutulek, eks õlleklaasi taga saavad ka tulisemad vaidlused lahenduse :D
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas Lithium »

Õlleklaasi taga või õlleklaasiga, selles on küsimus :D
Söörlöne!
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas raulito »

Lithium kirjutas:Õlleklaasi taga või õlleklaasiga, selles on küsimus :D
Õllest jääb äkki väheks?
Pentu
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 43
Liitunud: 25 Dets 2005, 17:39

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas Pentu »

soca kirjutas:Hea pikem video shakedownist, Bertelli livery küll üks hirmsamaid mis kunagi on olnud

https://www.youtube.com/watch?v=DITH-4P ... e=youtu.be
Kas ainult mulle tundub, või on tõesti veits teine dünaamika sellel Dmack rehvil ? Kui vaadata teiste kurvi läbimisi, siis tullakse ülejuhitavana kenasti kurvist läbi. Samas kui Oti auto jääb veits alajuhitavaks ja kurvist välja kiirendades muutub ülejuhitavaks ? Samas võibolla ka väike sõiduviga, ehk siis gramm liiga varane pidurdus mis ei lubanud enam kurvi ülejuhitavana läbida ning sellest tingituna väljumisel korrigeeriti rohkem ?

Edit.. Ilmselt esimesel katsel oli põhjuseks varane pidurdus. Kui teist läbimist vaadata, on sõidujoon tiba ühtlasem :)
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas KidrA »

Pentu kirjutas:
soca kirjutas:Hea pikem video shakedownist, Bertelli livery küll üks hirmsamaid mis kunagi on olnud

https://www.youtube.com/watch?v=DITH-4P ... e=youtu.be
Kas ainult mulle tundub, või on tõesti veits teine dünaamika sellel Dmack rehvil ? Kui vaadata teiste kurvi läbimisi, siis tullakse ülejuhitavana kenasti kurvist läbi. Samas kui Oti auto jääb veits alajuhitavaks ja kurvist välja kiirendades muutub ülejuhitavaks ? Samas võibolla ka väike sõiduviga, ehk siis gramm liiga varane pidurdus mis ei lubanud enam kurvi ülejuhitavana läbida ning sellest tingituna väljumisel korrigeeriti rohkem ?
Ma arvan, et pigem esimene variant ja see on D-Macki rehvist tingituna. Sarnast alajuhitavat minekut võis ka tema testidel näha.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas muhk »

KidrA kirjutas:
Pentu kirjutas:
soca kirjutas:Hea pikem video shakedownist, Bertelli livery küll üks hirmsamaid mis kunagi on olnud

https://www.youtube.com/watch?v=DITH-4P ... e=youtu.be
Kas ainult mulle tundub, või on tõesti veits teine dünaamika sellel Dmack rehvil ? Kui vaadata teiste kurvi läbimisi, siis tullakse ülejuhitavana kenasti kurvist läbi. Samas kui Oti auto jääb veits alajuhitavaks ja kurvist välja kiirendades muutub ülejuhitavaks ? Samas võibolla ka väike sõiduviga, ehk siis gramm liiga varane pidurdus mis ei lubanud enam kurvi ülejuhitavana läbida ning sellest tingituna väljumisel korrigeeriti rohkem ?
Ma arvan, et pigem esimene variant ja see on D-Macki rehvist tingituna. Sarnast alajuhitavat minekut võis ka tema testidel näha.
samas, kui oti nelja läbimise aega võrrelda, siis jäi õhku rippuma mõte, et ehk on proovitud totaalselt erinevaid segusid/rehve? ja kuna me ei tea, millisel läbimisel täpselt see oti lõik seal videos filmitud on, siis on raske järeldusi teha.
samas, oletada ju võib. näha ju ka see, et ott üldse väga kergelt võttis seda kurvi võrreldes VW ja Hyundaiga (kässarit ei kasutanud üldse, vähemalt tagarattad ei blokeerunud).
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas MKD »

ilmselt prooviti shakedownil jah kõiksugu erinevaid segusid, kuid auto käitumist nii SDl, kui ka testidel vaadates, tundub ikkagi, et ega need rehvid sellistes oludes väga head ikka pole.

Ma väga loodan, et ma eksin..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas viplala »

MKD kirjutas:ilmselt prooviti shakedownil jah kõiksugu erinevaid segusid, kuid auto käitumist nii SDl, kui ka testidel vaadates, tundub ikkagi, et ega need rehvid sellistes oludes väga head ikka pole.

Ma väga loodan, et ma eksin..
Tänak ise ütles: We tried a few different tyre combinations on Shakedown today...
Korrektsuse mõttes lisan Googli tõlke ka siia igaks juhuks: Püüdsime mitu erinevat rehvi kombinatsioonid Shakedown täna ...
Peace :)!
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas MKD »

viplala kirjutas:
MKD kirjutas:ilmselt prooviti shakedownil jah kõiksugu erinevaid segusid, kuid auto käitumist nii SDl, kui ka testidel vaadates, tundub ikkagi, et ega need rehvid sellistes oludes väga head ikka pole.

Ma väga loodan, et ma eksin..
Tänak ise ütles: We tried a few different tyre combinations on Shakedown today...
Korrektsuse mõttes lisan Googli tõlke ka siia igaks juhuks: Püüdsime mitu erinevat rehvi kombinatsioonid Shakedown täna ...
Peace :)!
Ma saan aru küll, et prooviti erinevaid segusid aga ükski ei tundnud väga töötavat. Üsna selline skeptiline tunne on, kuigi ma väga loodan, et see jääbki vaid tundeks.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas Vahula »

MKD kirjutas:Ma saan aru küll, et prooviti erinevaid segusid aga ükski ei tundnud väga töötavat. Üsna selline skeptiline tunne on, kuigi ma väga loodan, et see jääbki vaid tundeks.
Millest seda järeldad? Nägid ise kõiki läbimisi? Ma selle video põhjal küll mingid põhja pidavat järeldust ei julgeks teha.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas MKD »

Vahula kirjutas:
MKD kirjutas:Ma saan aru küll, et prooviti erinevaid segusid aga ükski ei tundnud väga töötavat. Üsna selline skeptiline tunne on, kuigi ma väga loodan, et see jääbki vaid tundeks.
Millest seda järeldad? Nägid ise kõiki läbimisi? Ma selle video põhjal küll mingid põhja pidavat järeldust ei julgeks teha.
Kui sa soovid, siis ma võin sulle psi kirjutada oma kõhklustest, mis me ikka siin foorumis seda vahtu toodame. Ega ma ei teinud ka põhja pidavaid järeldusi, kõigest tundub nii ning tõsi, komponente oli palju alustades raja oludest kuni läbimise eesmärkideni ;)
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 6
Kontakt:

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas Kolin »

MKD kirjutas:
viplala kirjutas:
MKD kirjutas:ilmselt prooviti shakedownil jah kõiksugu erinevaid segusid, kuid auto käitumist nii SDl, kui ka testidel vaadates, tundub ikkagi, et ega need rehvid sellistes oludes väga head ikka pole.

Ma väga loodan, et ma eksin..
Tänak ise ütles: We tried a few different tyre combinations on Shakedown today...
Korrektsuse mõttes lisan Googli tõlke ka siia igaks juhuks: Püüdsime mitu erinevat rehvi kombinatsioonid Shakedown täna ...
Peace :)!
Ma saan aru küll, et prooviti erinevaid segusid aga ükski ei tundnud väga töötavat. Üsna selline skeptiline tunne on, kuigi ma väga loodan, et see jääbki vaid tundeks.

Kellel need rehvid oldse töötasid???? Tegu ju montega. Ning need kes esimesena rajale läksid said korralikud ajad kirja. Edasi läksid tee olud juba väga raskeks
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas MKD »

Ma ei viitsi vaielda enam, päriselt.

Minul on arvamus, teil oma. Põhjendasin, miks mul selline tunne tekkis aga see ei pruugi tähendada tõde. Ehk siis minu poolt on teema maas.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte Carlo 2016 eelvaade ja shakedown

Postitus Postitas jens »

viplala kirjutas:tyre combinations on Shakedown today...
Korrektsuse mõttes lisan Googli tõlke ka siia igaks juhuks: Püüdsime mitu erinevat rehvi kombinatsioonid Shakedown täna ...
Peace :)!
Kui google'i tõlkega siia inglisekeelset teksti lisatakse, tekib tunne, et foorumis on välismaallased, kes üritavad natukene eesti keelt harjutada. :lol:

Ok, peace. Natuke nalja peab ka saama.
Vasta