Esimesed WRC-d võrreldes praeguste mitte WRC-dega.

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1134
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:35 am
Location: Tallinn- Ida Virumaa

Esimesed WRC-d võrreldes praeguste mitte WRC-dega.

Post by schalke »

Seoses Rally Estonia Open klassi teatega tekkis paar küsimust. Mida te arvate, millised tänapäevased mitte WRC-d on objektiivselt võttes kiiremad, kui esimesed WRC-d? Ja kas on üldse kiiremad? Ma mõtlen siin Corolla`98, Subaru`99, Focus `00 jne. Kas võrreldavad on S2000 ja R5 autod? Või saaks võrrelda isegi viimaste suure N-i autodega.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Esimesed WRC-d võrreldes praeguste mitte WRC-dega.

Post by MKD »

Sõltub katsest, kuid mulle tundub küll, et tänapäevased R5 autod on juba kiiremad, kui esimese otsa WRC autod.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Roland1803
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 175
Joined: Sat Nov 13, 2010 6:18 pm
Location: Võru

Re: Esimesed WRC-d võrreldes praeguste mitte WRC-dega.

Post by Roland1803 »

See toodi välja ka viimasel BRC etapil UK-s. Boggy time tekkis sellest, et nii kiiresti pole kunagi varem neid teid läbitud, ka wrc autodega. Korraldajad väitsid, et uued R5 autod on nii palju kiiremad, et tekkisidki "boggy times-sid", ehk rada läbiti kiiremini kui lubatud keskmine kiirus kiiruskatsetele on.
Janarr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 677
Joined: Mon Mar 18, 2013 9:10 pm

Re: Esimesed WRC-d võrreldes praeguste mitte WRC-dega.

Post by Janarr »

Rally Estonia 2011, kui Märtin võistles 03 WRC'ga ja Ostberg uue Fiestaga oli Ostberg mäletatavasti enamus katsetel Märtinist kiirem, samas kui anda mõlemile uued autod olen enam kui kindel et Märtin on endiselt kiirem Ostbergist. Seega auto mängis toona kõvasti rolli.
„See on pea, mitte jalg, mis on tööriistaks iga võidusõitja eduni. Vähesed mõistavad seda” (Peter Sauber)
Post Reply