Delfinaarium

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1503
Joined: Sat May 19, 2018 1:50 pm

Re: Delfinaarium

Post by ElvisP »

KidrA wrote:Tegelikult ei käi ju jutt Neuvillest. Neuville ei puutu üldse asjasse. Jutt käib viisakusest. Vahet pole kelle kohta laimav nimi välja mõeldakse, kas Tänakule kraavi ott või Neuvillele nutuville või Ogierile või Ostbergile kellele iganes. Sõitja nimi ei oma absoluutselt tähtsust. Ebasümpaatsust kellegi suhtes saab ka viisakalt välja näidata, nii lihtne see ongi.
Lumehelbeke oled.

Ma pole kunagi Otti sinu poolt mainitud hüüdnimega kutsunud aga ma mõistan kust ja miks tal kunagi selline hüüdnimi oli. Sellel oli ka oma põhjus ja selles oli suur osa ka tõtt. Täna enam ei ole ja igaüks, kes täna Otti nii kutsub on lihtsalt rumal.

Sinu nägemus elule on elada nii, et kui tõde on valus kuulata siis jumala eest ei tohi seda välja öelda või isegi vihjata. Parem on siis juba pea liiva alla peita.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Delfinaarium

Post by KidrA »

Aga see tõde (et Neuville on halvustavat nime väärt) millest sa räägid, see on ainult sinu tõde.

Igal ühel on sõitjatest OMA arvamus, meil ei ole siin rallifoorumi ühtset arvamust.

Nüüd ürita mõelda, kui kõik hakkaks "enda tõdesid" solvavate nimedega kutsuma, ilmselgelt võiks päeva pealt rallifoorumi külastuse lõpetada, eks.

Keegi ei käiks foorumis, mis on täis mingeid lapsikuid halvustavaid nimesid. Aga kui küsiks ühe käest, et kle lõpeta ära, miks sa kirjutad niimoodi, siis ta ütleb, et aga Elvis ju 5 aastat juba kirjutab niimoodi, miks mina ei või. Kui midagi on valesti siis tuleb sellele kohe tähelepanu pöörata, juba hakkas üks teine kasutaja ka sarnast halvustavat nime Rootsi ralli all kasutama.

Ja see ongi see point siin, ära ürita mingeid OMA sõitjate meeldivusi või mittemeeldivusi siin iga lehekülg välja tuua ja seda halvustavalt. Nagu ma olen varem maininud, kedagi ei huvita siin teiste kaasfoorumlaste lemmikud või vaenlased. Mul on ka omad ebasümpaatsed sõitjad aga mida sa ei tule kunagi nägema on see, et ma hakkan neid halvustavalt siin iga lehekülg kutsuma. Üritame edaspidi rallit vaadata, mitte teisi mehi ja nende isikuomadusi. Kui Neuville sulle ei meeldi siis kirjuta kasvõi iga lehekülg sellest, aga jää seda tehes viisakaks. Ja ära näe igat postitust selle probleemi ümber rünnakuna Sinule, sest see pole seda. Inimestel on tõesti kopp ees ja nad tahavad tõesti rallipäevade all rallist lugeda, mitte Neuville isikuomadustest, mis SULLE ei meeldi.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1503
Joined: Sat May 19, 2018 1:50 pm

Re: Delfinaarium

Post by ElvisP »

KidrA wrote:Aga see tõde (et Neuville on halvustavat nime väärt) millest sa räägid, see on ainult sinu tõde.
Sa päriselt arvad, et ma olen ainus siin rallifoorumis, kes arvab, et Nutuville halab liiga palju???
KidrA wrote:Igal ühel on sõitjatest OMA arvamus, meil ei ole siin rallifoorumi ühtset arvamust.

Nüüd ürita mõelda, kui kõik hakkaks "enda tõdesid" solvavate nimedega kutsuma, ilmselgelt võiks päeva pealt rallifoorumi külastuse lõpetada, eks.
Maailma kõige mõjuvõimsam inimene kutsub iga päev inimesi "solvavate" hüüdnimedega. Oled sa märganud, et temaga suhtlemine on lõpetatud? Lisaks sellele kasutatakse kõigi sõitjate puhul hüüdnimesid: Oggy, Ogi, Seb, Miku, JML, Neu jne. Kas mina ja kõik teised peame iga kord sinu heakskiitu küsima, et kas me ikka tohime hüüdnime kasutada või saavad KidrA tunded riivatud?
KidrA wrote:Keegi ei käiks foorumis, mis on täis mingeid lapsikuid halvustavaid nimesid. Aga kui küsiks ühe käest, et kle lõpeta ära, miks sa kirjutad niimoodi, siis ta ütleb, et aga Elvis ju 5 aastat juba kirjutab niimoodi, miks mina ei või. Kui midagi on valesti siis tuleb sellele kohe tähelepanu pöörata, juba hakkas üks teine kasutaja ka sarnast halvustavat nime Rootsi ralli all kasutama.

Ja see ongi see point siin, ära ürita mingeid OMA sõitjate meeldivusi või mittemeeldivusi siin iga lehekülg välja tuua ja seda halvustavalt. Nagu ma olen varem maininud, kedagi ei huvita siin teiste kaasfoorumlaste lemmikud või vaenlased. Mul on ka omad ebasümpaatsed sõitjad aga mida sa ei tule kunagi nägema on see, et ma hakkan neid halvustavalt siin iga lehekülg kutsuma. Üritame edaspidi rallit vaadata, mitte teisi mehi ja nende isikuomadusi. Kui Neuville sulle ei meeldi siis kirjuta kasvõi iga lehekülg sellest, aga jää seda tehes viisakaks. Ja ära näe igat postitust selle probleemi ümber rünnakuna Sinule, sest see pole seda. Inimestel on tõesti kopp ees ja nad tahavad tõesti rallipäevade all rallist lugeda, mitte Neuville isikuomadustest, mis SULLE ei meeldi.
Ainus, kes siin hetkel tuututab selle Nutuville koha pealt oled sina. Teisi see kas ei häiri või ei pea nad seda teemaks mille pärast hakata lolli juttu ajama teemal "foorumit keegi enam ei külasta" "WRC maine kukub põhja" "Maailm saab hukka" ja "Algab tuumasõda"

Sina olid see, kes selle teema 2x käima tõmbas. Kas sulle ei tundu, et lihtsam oleks olnud lihtsalt ignoreerida ja võib-olla oleks ma kas kohe või peale seda kui Nutuville on paar rallit järjest suutnud oma kiunu maha suruda loobunud sellest hüüdnimest?

Aga me kõik teame, et sul on minu suhtes juba tükk aega mingi isiklik vimm (alates sellest ajast kui sa olid ainuke, kes aru ei saanud, et WRC on oluline meeskonnataktika) nii, et sa otsid meeleheitlikult võimalusi kuidas mingid kiunu käima tõmmata. Olgu see siis nii lambi teema kui tahes. Selles osas sarnaned sa oma WRC lemmikuga ...
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: Delfinaarium

Post by randos »

Haiged tegelased. Eluaeg on inimestel hüüdnimed olnud. Jänes on Jänn, Karu on Kann ja Mutt ka ei vingu oma nime üle. Ja Järveoja on Pekk, nagu Ott teda kutsub. Mis pühak see Neuville on, et talle hüüdnime ei või panna. Enamusel siin foorumis ka kasutajanimed väjamõeldised, mitte päris nimed. Kuidas see küll lubatud on??
Lasteaed mitte rallifoorum, ärge nüüd emale kituma minge.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: Delfinaarium

Post by Timur_P »

Selle mõttetu vaidlusega olete te tähelepanuta jätnud, et Peep Pahv riputab juba MM-tiitlit Tänakule kaela.
DELFI RALLISTUUDIO | Peep Pahv on kindel: MM-tiitli võib juba Tänakule kaela riputada -- Delfi TV

8)
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Delfinaarium

Post by calderon »

Timur_P wrote:Selle mõttetu vaidlusega olete te tähelepanuta jätnud, et Peep Pahv riputab juba MM-tiitlit Tänakule kaela.
DELFI RALLISTUUDIO | Peep Pahv on kindel: MM-tiitli võib juba Tänakule kaela riputada -- Delfi TV

8)
Pahv on hiljaks jäänud. Siin riputatakse juba ei tea mitmes hooaja algus mõmmile tiitlit kaela
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Delfinaarium

Post by -huviline2- »

Kes see mõmmi veel on?
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: Delfinaarium

Post by CTR »

Ilmselt Ott, aga no läheb ikka tsirkuseks kätte nende nimedega..
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Delfinaarium

Post by calderon »

ElvisP wrote:Lisaks sellele kasutatakse kõigi sõitjate puhul hüüdnimesid: Ogi, Seb, JML, Neu jne.
Nimelühendid ei ole hüüdnimed kallis elvis
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Delfinaarium

Post by viplala »

Keegi on lugenud seda artiklit? Mis allikast Jaan Martinsoni info pärineb?
Mäkinen: hübriidtehnoloogia ei anna rallile midagi juurde. Teeme siis juba elektriautod
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/ma ... d=85635023
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Delfinaarium

Post by -huviline2- »

Huvitav jah, äkki midagi tänase päeva jooksul öelnud, eile nagu ei olnud...arvestades, et mark ise tänavahübriide ehitab ja promob, siis peaks vähemalt Jaapanis Citroeni ja Hyundaiga sarnased huvid olema.
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Delfinaarium

Post by viplala »

Veebiavarustest:
Reigo ema soovis omale väga eestlasest poega, aga kui välja kukkus prantslane siis keeras nime ümber...
buugawuuga
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 114
Joined: Sat Jul 09, 2016 7:00 pm

Re: Delfinaarium

Post by buugawuuga »

Oijah seda meie ajakirjandust... Ühe mehe ilus reisikirjeldus avaldatud, kuidas ta SITSIILIA WRC etapil käis :D

https://virumaateataja.postimees.ee/673 ... e-jargneda

Kui õnn kukub sülle, miks mitte talle järgneda?

Ahto Raudla võitis ehtsa jackpot’i, kui sai võimaluse minna Hyundai pakutavale reisile, et vaadata WRC rallit Sitsiilia saarel.

Kui Rakveres elav Ahto Raudla sai Hyundai kaudu võimaluse minna Sitsiiliasse WRC rallit vaatama, mõtles ta: “Miks mitte? Viimasel ajal olen olnud väiksem rallifänn, aga vanasti sai rallidel käia igal aastal, ka Tänakut olen mingil määral jälginud.”

Hyundailt saadud võimaluse puhul oli Ahto sõnul tegemist mitme õnneliku juhuse kokkulangemisega. “Pakutigi võimalust mulle ja ma läksin, miks ka mitte,” räägib mees.

Nii oligi ta ühel hommikul Sardiinias ja liikus kaaslastega katsetepaiga poole. See oli hotellist kaugel, teekond kestis paar tundi ning teed olid mägised ja kitsad: isegi mikrobuss oli raskustes, et jõuda sinise mere ääres asuvasse rallipaika.

“Saime näha nelja katset rahva seas raja ääres,” kõneleb Ahto, “ja viibida ka teenindusbokside juures.” See on väga magus võimalus: sinna igaüks ei pääse vaatlema seda, kuidas mehaanikud auto kallal töötavad. “Kõik WRC autod sõitsid meie nina alt mööda oma boksidesse,” meenutab mees. Kahjuks ei saanud Ahto boksi sisse, kuid ka ukselt oli kõike huvitav vaadata.

“Seal kohtusin ka Tänaku endaga, kes käis autot teeninduskohast toomas ja sinna viimas,” teatab Ahto, “ajasin temaga juttugi.” Ahtole jäi ralliässast väga meeldiv mulje. “Ta on humoorikas inimene, viskab palju nalja,” räägib mees, kelle sõnul võib Tänak kahjuks kõrvalt vaadates tunduda ülbena. “See ei ole küll tema tegelikkus. Tänak on klass omaette, kahju, et tal ralli nii lõppes.”

Iga osaleja autot jälgida meestel aega ei olnud, liiguti palju ühest paigast teise, seda õnneks bussiga. “Ühel päeval saime järgmise rajaosa juurde minna helikopteril, see vist igaühele tavapärane pole,” ütleb Ahto.

Huvi puudumisel pole ühtki rallit vaatama minna mingit mõtet. “Kui sul pole ralli vastu üldse huvi, siis sul pole seal midagi teha,” räägib Ahto, “kui sa just õllesõber ei ole. Siis lähed raja äärde oma pingiga jooki nautima.”

Inimesele, kes rallist ei huvitu, on see spordisündmus tema sõnul lihtsalt üks suur lärm ja kihutamine, aga alasse süüvija leiab huvitavaid detaile, mida jälgida.

“Mina jälgisin näiteks autode sõidutrajektoori ja kes kuidas sõidab,” meenutab ta. “Kui kõik sõidavad ühte rada, läheb rada puhtamaks ja iga erinev sõidujoon tekitab märgatavalt rohkem tolmu.”

Telekast ralli vaatamist ja kogemust, mille saab kohapeal, Ahto sõnul võrrelda ei anna. “On kindlasti mugavam, kui sulle kõik ekipaažid ette näidatakse,” räägib ta, “kuid sama võib öelda ka võrkpalli kohta: kohapeal kogu infot ei saa, aga platsi kõrval saad elamuse. On ikka elamus, kui WRC auto tuhiseb su varvaste eest mööda 160 kilomeetrit tunnis, aga seda ikka ainult siis, kui see sind tõmbab.”

Ahto kõneleb ka, et neil oli grupis üks inimene, keda ralli üldse ei huvitanud. “Tema jaoks oli see lihtsalt okei,” lausub ta, “tema tuli lihtsalt kaasa loodust nautima, sest muu oli tema arust mõttetu.”

Kohapeal rallit vaadates näeb vaataja vaid ühte lõiku – seda, mis vaatevälja jääb. “Õnneks on Sitsiilia mägine ala ning me nägime juba kaugemalt, kui auto mägede vahelt tuli,” räägib Ahto, “samuti olid meil head kohad. Aga päike paistis lagipähe, nii et vesi voolas pidevalt. Pooleliitrised pudelid said veerand tunniga tühjaks.”

Õnnetusi või rajalt väljasõite Ahto kohal viibimise ajal ei juhtunud. “Ühel katsel olime küll väliskurvis ning siis käis peast mõte läbi, kas saan ikka eest ära,” pajatab ta. Muretsema peab ka näiteks liigse kruusa ja tolmu pärast.

Täpsemat infot pidid aga mehed jälgima telefonist, sest peale mööduvate autode muud ei näegi. “Kui oli levi, saime telefonist aegu vaadata,” meenutab Ahto.

Ühes on ta aga kindel: säärast õnne teist korda tema sülle enam ei kuku.
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1007
Joined: Thu Oct 18, 2012 6:29 pm

Re: Delfinaarium

Post by teine_riiul »

https://sport.ohtuleht.ee/972243/hyunda ... tCTZFpuuLw

Keegi sellest aru saab midagi? :? Mis pissida? Mis on Toyotal või Hyundail tegemist Tänaku ihuhädadega? Tundub, et Õhtalehe pealkirjanik on jälle Google Translatori klienditeenindajaid tüütanud oma rumalustega.
GOTT
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 23
Joined: Tue Nov 29, 2011 6:16 am

Re: Delfinaarium

Post by GOTT »

teine_riiul wrote:https://sport.ohtuleht.ee/972243/hyunda ... tCTZFpuuLw

Keegi sellest aru saab midagi? :? Mis pissida? Mis on Toyotal või Hyundail tegemist Tänaku ihuhädadega? Tundub, et Õhtalehe pealkirjanik on jälle Google Translatori klienditeenindajaid tüütanud oma rumalustega.
https://www.autosport.com/wrc/news/1450 ... th-hyundai

Hyundai motorsport chief Andrea Adamo suggested Mikkelsen needed to show more self-belief.

"He has to believe," Adamo told Autosport.

"Everybody was asking me: 'Ahh, why was Mikkelsen not in Corsica, blah, blah, blah?'

"I'm not the bad teacher. I'm here trying to manage the people the best I can.

"I spent all of this time talking to him, face to face - I am straight with him like I'm straight with all of my people.

"In Sardinia he was talking about [Ott] Tanak. I said: 'Fucking hell! He has to go to pee just like you! What do you want me to say? Toyota is faster, OK so now we pack up and we go home?'

"No. We have to fight and we will fucking fight."
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1007
Joined: Thu Oct 18, 2012 6:29 pm

Re: Delfinaarium

Post by teine_riiul »

ok, nüüd sain asjale pihta, tänud!
tugitoolifänn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1011
Joined: Wed Jun 29, 2016 3:37 pm

Re: Delfinaarium

Post by tugitoolifänn »

Mida arvata Oti kommentaarist , et Adamoga enam sõbrad ei olda ? :o Lepingu läbirääkimised
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Delfinaarium

Post by -huviline2- »

Mida arvata üldse millestki, kui ühed kommenteerivad, et on loobutud lepingusõlmimisest, teine osapool ütleb paar päeva hiljem, et päris palju huvitavat on veel laual...:D
Silk
Rallifoorum 24/7
Posts: 2649
Joined: Tue Jan 20, 2015 7:08 pm
Location: Kaugatoma pole kaugel

Re: Delfinaarium

Post by Silk »

WRC 1,5 arvestuses on enne viimast kolme etappi seis väga põnev!
Mikkelsen 94p
Meeke 86p
Latvala 84p
Suninen 83p
Lappi 80p
Evans 78p
Sordo 72p

Nii, et tiimide nr2 sõitjatel on veel mida püüda ja mille nimel pingutada!
Pints
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 771
Joined: Tue Jun 15, 2010 7:41 pm
Location: Harju

Re: Delfinaarium

Post by Pints »

Silk wrote:WRC 1,5 arvestuses on enne viimast kolme etappi seis väga põnev!
Mikkelsen 94p
Meeke 86p
Latvala 84p
Suninen 83p
Lappi 80p
Evans 78p
Sordo 72p

Nii, et tiimide nr2 sõitjatel on veel mida püüda ja mille nimel pingutada!
Arvestades mitmelt etapil Evans puudunud on siis siiani püsinud tabelis tugevalt.
Post Reply