Delfinaarium

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Delfinaarium

Post by KidrA »

alk wrote:Just see viimane vastus oligi emotsiooni pealt öeldud...sest ülejäänud usutlused täna olid juba kaalutletud sõnadevalikuga. Ja ülbelt ning lapsikult käitunud on kõik sõitjad...ka Ogi on löönud reporteri nina ees ukse kinni rääkimata praegustest lapsesuudest nagu Latvala ja Neuville...
Ukse kinni löömine on ju normaalne nähtus, kui emotsioonid kerkivad üle pea. Parem intervjuu andmata jätta, kui mingit jama suust välja pruukida, mida hiljem kahetseda. Latvalal pole samuti midagi viga, ta on ülimalt emotsionaalne aga mitte ülbe. Samuti Neuville, kel keeb vahest üle aga ta ei muutu ülbeks.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Delfinaarium

Post by -huviline2- »

Mehel kadus poodiumikoht ühe katsega ja muutus 6. kohaks ning kõik tulevad järjekorras ja küsivad, mis juhtus, mis juhtus...kuigi teavad, mis juhtus. (Mida ja kus ta lõpuks ütles üldse?)
Neuville, kes siin paar rallit tagasi meedias kuulutas lausa protsentuaalselt tõenäosuseid, et tema on meister, kuidas ta alati võitnud oleks, kui poleks..., süüdistab enda lõhutud auto lagunemises mehaanikuid ja võrdleb Manchesteri aanusega... tubli poiss tõesti.
Last edited by -huviline2- on Sun Oct 29, 2017 7:53 pm, edited 1 time in total.
Burns
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1968
Joined: Sun Oct 31, 2004 12:29 pm
Location: Tartu

Re: Delfinaarium

Post by Burns »

KidrA wrote:
alk wrote:Just see viimane vastus oligi emotsiooni pealt öeldud...sest ülejäänud usutlused täna olid juba kaalutletud sõnadevalikuga. Ja ülbelt ning lapsikult käitunud on kõik sõitjad...ka Ogi on löönud reporteri nina ees ukse kinni rääkimata praegustest lapsesuudest nagu Latvala ja Neuville...
Ukse kinni löömine on ju normaalne nähtus, kui emotsioonid kerkivad üle pea. Parem intervjuu andmata jätta, kui mingit jama suust välja pruukida, mida hiljem kahetseda. Latvalal pole samuti midagi viga, ta on ülimalt emotsionaalne aga mitte ülbe. Samuti Neuville, kel keeb vahest üle aga ta ei muutu ülbeks.
Nõustun taas.
Eelpool küsitud klippi eraldi ei leidnud. Kui on võimalik tänast power stage järele vaadata, siis kuskil al 20-30minutist oli see.
Ja saage aru, see ei ole mingi otsitud teema ega virisemine. Ei saa aru kuidas teised sellist käitumist kummardavad ja emotsiooniks nimetavad. Ning rõhutan veelkord, hoian Otile kogu hingest pöialt.
Diagnoos- Rallisõltlane
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Delfinaarium

Post by -huviline2- »

No uurime, kuulame. Üldiselt ei peagi ju kummardama, aga kolmes teemas jauramine nagu ka midagi ei anna.:D

Täpselt 20. minuti ümber on kõnealune teema? No ma ei tea...ainus selline teravam vastus tundus olema viimane ja puudutas tiitliplaani.
Last edited by -huviline2- on Sun Oct 29, 2017 7:59 pm, edited 1 time in total.
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1883
Joined: Thu Oct 30, 2008 6:09 pm
Location: Tallinn

Re: Delfinaarium

Post by Gustav »

Siin vist palju kõneainet pakkunud intervjuu tekstina: http://sport.err.ee/639281/tanak-kiirus ... kilt-votta
buugawuuga
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 114
Joined: Sat Jul 09, 2016 7:00 pm

Re: Delfinaarium

Post by buugawuuga »

Vaatasin ka üle... See "Ma ei tea, ei ole kunagi minu mõtetes olnudki." - on ehk jah pisut selline nähvamine, aga muidu on ju igati väljapeetud intervjuu, hoolimata tegelikust olukorrast ja tujust. Seega, suht pseudoprobleem minuarust.
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Re: Delfinaarium

Post by Frank »

See polnud jah just kõige parem vastus, aga olgem ausad. Ega need küsimused polnud ka just kõige paremad. Kohati jäi tunne, et esitab küsimusi selleks, et õigustada oma komandeeringut. Endale on algusest peale jäänud mulje, et see meistritiitli teema on meedia poolt ise tugevalt üles tõmmatud.

Asi, mis mind ennast häiris tunduvalt rohkem kui need pahura Tänaku vastused, olid Tiisleri kommentaarid Al Qassimi ja tema finantside kohta. Mõnes mõttes on Al Qassimi, Al Attiyah ja ka Serderis (toetab Bergkvisti) teinud ralli jaoks sama palju head kui Wilsoni visadus M-Sporti WRCs hoida.
"Come on, you can see more than that"
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Re: Delfinaarium

Post by Milor »

Enne PS katset oli intervjuu Mäkineniga, kus minul jäi kõrvu, et mitte Mäkinen ise ei taha Otti "oma" meeskonda vaid Toyota tahab Otti oma meeskonda. See, et Ott sõidab järgmised aastad Toyotaga oli Toyota soov/tahtmine.
Toyota teab, et lisaks kiire ja viimastel aegadel ka stabiilse sõitjana on Otil veel üks ääemiselt suur lisandväärtus - ta on hea insener ning oskab masinaid ehitada/seadistada.
Latvala ja Hänninen ei ole selles teemas vist eriti teravad pliiatsid (sealt tulenesid ka Latvala ja Ogieri teravad suhted, sest nagu Latvala väitis, siis Ogier ei soovi temaga oma seadeid jagada) ning kuigi suurema osa testidest tegi Mäkinen isiklikult, siis sarnaselt Citroenile valmis küll hea ja kiire masin, kuid peenseadistus jäi puudulikuks.
Kas see on ka see põhjus, miks Hänninen Austraalias ei osale? Hännise autot soovitakse kiiremas korras Oti järgi valmis seada, et Ott saaks kohe testima ja seadistama hakata?
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 343
Joined: Wed Feb 04, 2015 10:18 pm

Re: Delfinaarium

Post by Olarir »

Mõtlesin ise sarnasel teemal ükspäev. Nimelt, et Ott on hea auto arendamisega üsna sina peal ja võib Toyota päris väledalt liikuma panna.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Delfinaarium

Post by -huviline2- »

Hänninen oli põhitestija ja arendaja, ma ei usu, et ta kehva tööd tegi. Seejärel tuli Latvala ja andis kahe nädalaga veel kiire lihvi. Jällegi ma ei usu, et ta kehva tööd tegi. Toyotal on mitmeid keresid, sh. siinsete SP numbritega testi pille, Hänninen ei lähe, sest ei ole mõtet raha raisata rohkem kui vaja. Teada juba aasta algusest, ainult et Lappi pidi koju jääma.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Re: Delfinaarium

Post by Lithium »

Neid autosid on ikka rohkem kui kolm ja arvan, et Toyotal on mingi osa järgmiseks aastaks juba uuendatud/arendatud ja selleks saab olema mingi muu testiauto.
Söörlöne!
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Delfinaarium

Post by KidrA »

Milor wrote:Enne PS katset oli intervjuu Mäkineniga, kus minul jäi kõrvu, et mitte Mäkinen ise ei taha Otti "oma" meeskonda vaid Toyota tahab Otti oma meeskonda. See, et Ott sõidab järgmised aastad Toyotaga oli Toyota soov/tahtmine.
Toyota teab, et lisaks kiire ja viimastel aegadel ka stabiilse sõitjana on Otil veel üks ääemiselt suur lisandväärtus - ta on hea insener ning oskab masinaid ehitada/seadistada.
Latvala ja Hänninen ei ole selles teemas vist eriti teravad pliiatsid (sealt tulenesid ka Latvala ja Ogieri teravad suhted, sest nagu Latvala väitis, siis Ogier ei soovi temaga oma seadeid jagada) ning kuigi suurema osa testidest tegi Mäkinen isiklikult, siis sarnaselt Citroenile valmis küll hea ja kiire masin, kuid peenseadistus jäi puudulikuks.
Kas see on ka see põhjus, miks Hänninen Austraalias ei osale? Hännise autot soovitakse kiiremas korras Oti järgi valmis seada, et Ott saaks kohe testima ja seadistama hakata?
"Mina ei soovinud Tänakut aga jaapanlased helistasid, et võta Ogieri asemel Tänak, no mis mul üle jäi, pidin siis Tänaku võtma. Jaapanlased rääkisid veel, et Tänak on väga kõva insener ja auto arendaja, kahjuks pean nõustuma, olen näinud Hännineni ja Latvala testisõite ja nad on ikka erilised mökud." -
Mäkinen

...Mäkineni selja taga paistavad samal ajal võistlusmasinatesse istuvat Hänninen ja Latvala. Latvala karjub Hänninenile enne ukse kinni löömist

"Sa oled ikka jumala hea tiimikaaslane Juho, see kuradi Ogier ei andnud mulle üldse oma seadistusi, sest meil on täpselt sarnane sõidustiil ja oleks vabalt saanud Ogieri seadistusega sõita".

http://www.ts.fi/urheilu/moottoriurheil ... +saadoista

https://www.autosport.com/wrc/news/1279 ... ying-ogier
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Re: Delfinaarium

Post by Milor »

KidrA wrote:Olen sellele ka ise korduvalt tähelepanu pööranud, et Tänakus on mitu külge. On see vaiksem ja häbelikum pool ja siis lööb mingi hetk välja selline 14 aastane rullnokk. Intelligentse täiskasvanuna on neid kätemärke ja plõksimist piinlik vaadata aga õnneks see on vaid väike osa temast. Noortele ja mitte just kõige teravamatele pliiatsitele võib selline asi isegi peale minna, sellepärast ma saan ka tagasisidet kui julgesin jälle tema kallal "ilkuda", et las mees võtab vabalt.
KidrA wrote:Lihtsalt teadmiseks, et emotsionaalne ja isikupärane saab olla ka ilma ülbeks ja lapsikuks muutudes.
Ma olen kohati samasuguselt Tänakule käituv, plõksiv ja ülbe. Tähtis on aga seda enda ja teiste (Tänaku) juures märgata ja üritada parandada. Kui näen enda juures midagi valesti siis üritan parandada, kui näen teiste juures siis pööran sellele tähelepanu. Probleem on pigem nendes, kes ei näe midagi. Kas siis pole piisavalt vanust, kasvatust või on lihtsalt madalad normid.
Kas tegemist on arengupeetusega, altsaimeriga või lihtsalt labiilse närvisüsteemiga?

https://www.youtube.com/watch?v=GVfPf006Vw0
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Delfinaarium

Post by KidrA »

Milor wrote:Kas tegemist on arengupeetusega, altsaimeriga või lihtsalt labiilse närvisüsteemiga?
Seda nimetatakse maa peale tagasi toomiseks. See jutt, et Mäkinen ei tahtnud Tänakut, et hoopis Toyota tahtis, on jama. Mäkinen on see, kes viib võimalikud variandid jaapani onudele ja Mäkineni jutu põhjal tehakse otsus, sest tema on selles vallas kõvasti teadjam kui ükski jaapani onu kuskil kontoris.

Sama jama on su jutt, nagu Toyota onud Jaapani peamajas teaks Tänaku oskusi mehaanika osas ja et see mängis mingit rolli tema võtmisel tiimi.

Sama jama on su jutt Latvala ja Hännineni masina arendamise oskuse puudumise üle. Kus kohast sul sellised teadmised üldse ? Saan aru, et Tänaku oskusi selles vallas peetakse siin foorumis heaks aga sama palju peetakse teiste oskusi heaks nende endi riikides. Kui lugeda soome foorumit siis seal kiidetakse omakorda just Hännineni oskust masinat arendada, ei sõnagi Tänakust, ju siis Tänak on ikka halb eks?

Sama jama on su jutt, et Ogieril on mingi võim tiimis, mis ei laseks tema seadistusi teistele nähtavaks teha. Lõppude lõpuks on tegemist tiimiga ja tiimitööga, tema pole see kes otsustab, kellele oma seadistust näidata, kellele mitte, kõik töö mis testidel tehakse, see on TIIMILE. Kui kellegil on seadistusega raskusi siis vaadatakse ikka, mis seadistus on tiimikaaslasel, kel katsetel hästi läheb. Omaette küsimus on see, kas see seadistus töötab üldse teise sõitja puhul. Sellepärast ma paningi sulle need lingid, et sa saaks aru, et Latvala kasutas Ogieri seadeid ja üritas selle järgi oma sõidustiili muuta. Üritas muutuda Ogieriks ühesõnaga. Aga sellega muutus veel aeglasemaks ja läks lõpuks enda stiili ja seadete peale tagasi, mis töötas.

Ja kõige lõpuks jutt, et kas Hänninen pidi loobuma oma Austraalia stardist Tänaku pärast. No kamoon.

Lihtsalt üks ebareaalsus järgmise otsa. Mul pole midagi selle vastu kui keegi unistab siin või kaob ära fantaasia maailma aga meil on siin foorumit lugemas ka fännid, kes pole võib olla kõige teadjamad ja nemad võivad sellist jama uskuma jäädagi. Sellepärast parem kui keegi su jutu valed ära parandab.

PS Mitte altsaimer, vaid alzheimer. Kui rääkida millestki, siis parem juba teada millest räägid.

Mul pole su vastu midagi, mul on su jutu vastu, mis kubiseb vigadest ja eabreaalsustest. Sa aga üritad siin mingeid haigusi mulle külge kleepida. Arene.
Burns
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1968
Joined: Sun Oct 31, 2004 12:29 pm
Location: Tartu

Re: Delfinaarium

Post by Burns »

:lol: :lol: :thumbright:
Diagnoos- Rallisõltlane
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Delfinaarium

Post by -huviline2- »

Jaapani onusid ei maksa alahinnata. Nad on alati oma tegemiste juures kõrgel tasemel esindatud ja ilmselt teavad ideaalselt ka oma liikmete ning konkurentide tugevusi ja nõrkusi. Muidu jah, ilmselt Mäkinen mõttega välja tuli ja onudelt nõusoleku sai.
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Delfinaarium

Post by jens »

Jaapani onudel on kindlasti palju muudki teha, kui rallitiimi tegemisi n-ö mikromanageerida. Mäkinen teeb pigem n-ö ettekandeid neile ja siis Jaapani onud otsustavad, kas nende poolt antud raha on läinud asja ette ja kas tuleks eelarvet suurendada/vähendada või üldse otsad kokku tõmmata.

Mis puudutab testisõitmist, siis meil on siin suhteliselt võimatu hinnata, kes kui hea selles on. Tundub nagu huupi tulistamine. Kui vaadata minevikku, siis kas Hänninen polnud ka VW auto arendamise algfaasis osaline? Igatahes VW Grupi Škodaga S2000-ga ta võistles. Ja samuti oli Hänninen Hyundai ridades, kui nood WRC-sse naasid. Lisaks on mainimata veel Fiesta WRC, millega ta ka sõitnud on. Igatahes on mis on, aga Hänninenil on igati korralik kogemustepagas, mis sisaldab hulka erinevaid autosid.

Sellise CV põhjal ütleks, et tema arvamust auto osas võtaks kuulda küll, isegi kui ma ei arva, et ta võistlussõitjana kõige teravam käpp on. Aga arendustöö on midagi muud.
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Re: Delfinaarium

Post by Milor »

KidrA wrote:
Milor wrote:Kas tegemist on arengupeetusega, altsaimeriga või lihtsalt labiilse närvisüsteemiga?
Seda nimetatakse maa peale tagasi toomiseks. See jutt, et Mäkinen ei tahtnud Tänakut, et hoopis Toyota tahtis, on jama. Mäkinen on see, kes viib võimalikud variandid jaapani onudele ja Mäkineni jutu põhjal tehakse otsus, sest tema on selles vallas kõvasti teadjam kui ükski jaapani onu kuskil kontoris. Vaata veel üks kord PS katse eelset Mäkineni intervjuud. Sinu jutust jääb mulje, et Toyota peakorteris töötavad mingid imbetsillid, kes teavad mis kell tööpäev algab ja lõpeb ning see ongi kõik. Nad teavad isegi SINUST enamat ja on äärmiselt põhjalikud.

Sama jama on su jutt, nagu Toyota onud Jaapani peamajas teaks Tänaku oskusi mehaanika osas ja et see mängis mingit rolli tema võtmisel tiimi. Tundub, et ainult sina ei tea seda, et Ford millega võideti meeskondlikult MM tiitel oli peamiselt Tänaku näpunäidete järgi ehitatud. Toyota kontoris teavad seda kõik.

Sama jama on su jutt Latvala ja Hännineni masina arendamise oskuse puudumise üle. Kus kohast sul sellised teadmised üldse ? Saan aru, et Tänaku oskusi selles vallas peetakse siin foorumis heaks aga sama palju peetakse teiste oskusi heaks nende endi riikides. Kui lugeda soome foorumit siis seal kiidetakse omakorda just Hännineni oskust masinat arendada, ei sõnagi Tänakust, ju siis Tänak on ikka halb eks? Ära pane teistele oma sõnu suhu. Ma ütlesin, et nad tegid kiire masina, kuid peenseadistus jäi puudulikuks. Täpselt samuti nagu Citroenil, kes palub selleks Loebilt abi.

Sama jama on su jutt, et Ogieril on mingi võim tiimis, mis ei laseks tema seadistusi teistele nähtavaks teha. Lõppude lõpuks on tegemist tiimiga ja tiimitööga, tema pole see kes otsustab, kellele oma seadistust näidata, kellele mitte, kõik töö mis testidel tehakse, see on TIIMILE. Kui kellegil on seadistusega raskusi siis vaadatakse ikka, mis seadistus on tiimikaaslasel, kel katsetel hästi läheb. Omaette küsimus on see, kas see seadistus töötab üldse teise sõitja puhul. Sellepärast ma paningi sulle need lingid, et sa saaks aru, et Latvala kasutas Ogieri seadeid ja üritas selle järgi oma sõidustiili muuta. Üritas muutuda Ogieriks ühesõnaga. Aga sellega muutus veel aeglasemaks ja läks lõpuks enda stiili ja seadete peale tagasi, mis töötas. Minu info pärineb ühest hooaja alguses tehtud intervjuust kus Latvala põhjendas miks nende läbisaamine Ogieriga olis selline nagu ta oli.

Ja kõige lõpuks jutt, et kas Hänninen pidi loobuma oma Austraalia stardist Tänaku pärast. No kamoon.
Kes seda on väitnud? No kamoon, õppi tegema vahet küsimusele ja väitele.

Lihtsalt üks ebareaalsus järgmise otsa. Mul pole midagi selle vastu kui keegi unistab siin või kaob ära fantaasia maailma aga meil on siin foorumit lugemas ka fännid, kes pole võib olla kõige teadjamad ja nemad võivad sellist jama uskuma jäädagi. Sellepärast parem kui keegi su jutu valed ära parandab.
Ma võin küll teha tippimisel kirjavigu (kes ei teeks), kuid ... millise vale sa ära parandasid? Kellele ja kus ma valetanud olen?
PS Mitte altsaimer, vaid alzheimer. Tänud, jätan meelde. Kui rääkida millestki, siis parem juba teada millest räägid.

Mul pole su vastu midagi, mul on su jutu vastu, mis kubiseb vigadest ja eabreaalsustest. Sa aga üritad siin mingeid haigusi mulle külge kleepida. Arene.
Ma võin küll teha kirjavigu (kes ei teeks), kuid sina arene natukese ja õppi tegema vahet faktidel ja arvamustel. Sa kirjutad pika teksti, mis sisaldab minu poolt esitlemata faktide ümber lükkamist.

Tee endale oma foorum või alusta kas või siin foorumis oma isikliku teemaga (faktid - ainult faktid), kuid seni, kuni sa pole sellega hakkama saanud, pole sul mingit õigust siin isatseda ning määratleda, kes võib ja mida võib siia kirjutada.

Vastust ootama jäädes,
Milor
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Delfinaarium

Post by KidrA »

Noni, vaatasin antud video ära....

Ka Ogier soovis liituda Toyotaga, kuid valisite Tänaku, miks?

Mäkinen: "Jah, me tahtsime nii teha, Eelistasime seda lahendust (Tänakut) ja Toyota samuti. Oleme selle üle õnnelikud"

Kõik. Ei sõnagi, et tema ei tahtnud ja et ainult Toyota oleks tahtnud. Ei olnud pisaraid Mäkineni silmades, et nüüd peab Tänakuga leppima, vastupidi, lai naeratus näol, et sai meeskond lõpuks ühe kõva liikme võrra rikkamaks. Kuna sa said juba Mäkineni jutust valesti aru siis sellega läks ka kogu su ülejäänud foorumi postitus metsa poole, kui hakkasid rääkima, mida toyota onud Tänakust teavad ja miks valisid jne.

Aga muidu tänan sind siseinfo eest, et mis toimub Toyota peamajas. Polegi sellist harukordset juhust olnud, et otse Toyota peamajast on üks teadja mees meil siin postitamas, kes teab et Toyota kontoris teavad kõik Tänaku testimisoskusi ja et kõik teavad seal rohkem kui rallifoorumi postitaja kidra.

Ma pean ennast väga kõvaks huumori vennaks aga ei, leidub paremaid :D
renxrw
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 291
Joined: Thu Feb 12, 2015 5:59 pm

Re: Delfinaarium

Post by renxrw »

Milor, ehk vahetaks prille ja lõpetaks enda rumalaks tegemise ?
Post Reply