Rally Sweden 2017 Day 3

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
saspel
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 260
Liitunud: 11 Sept 2008, 19:16
Meeldimisi saanud: 2

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas saspel »

ME-3 kirjutas:Delfi astub küll kõvasti ämbrisse, lubatud Rootsi ralli kokkuvõte Delfi stuudios pole hetkel veel alganud ja ei tea ka keegi kuna algab.
http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/tan ... d=77204796
Kuskil pole muidugi mõiste "natuke" lahti kirjutatud.
Midagi vist hakkas

http://m.sport.delfi.ee/wrc/article.php?id=77207142
Silwer
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 181
Liitunud: 09 Veebr 2008, 15:22
Asukoht: TLN

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas Silwer »

Kas keegi teab, mida siin mõeldi: "Tänaku personaalne insener: Oti mullused tulemused olid muljetavaldavad, sest ta sõitis meie mõistes vana autoga" http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/del ... d=77204658

Mis siis eelmine aasta Oti ja teiste Fordi sõitjate autodel vahet oli? Ma ei mäleta, et eelmine aasta oleks sellest juttu kuskil olnud, et Otil on nigelam Ford kui teistel...
onemanband
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 49
Liitunud: 03 Juul 2016, 09:12

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas onemanband »

Silwer kirjutas:Kas keegi teab, mida siin mõeldi: "Tänaku personaalne insener: Oti mullused tulemused olid muljetavaldavad, sest ta sõitis meie mõistes vana autoga" http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/del ... d=77204658

Mis siis eelmine aasta Oti ja teiste Fordi sõitjate autodel vahet oli? Ma ei mäleta, et eelmine aasta oleks sellest juttu kuskil olnud, et Otil on nigelam Ford kui teistel...
Ma sain aru, et jutu mõte on see, et Fiesta oli lihtsalt kaun.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas Lärri »

Kokkuvõtteks võib vist öelda, et hooaja algus on väga hea olnud. Minu jaoks oli Monte tulemus veidi üle ootuste ja Rootsi täpselt samavõrra alla ootuste tulemus, seega kokku nagu täpselt tulnud see, mida loota võis. Hea põhi, millelt vähemalt teoreetiliselt peaks saama ilma liigsete pingeteta edasi minna. Ogier'ga seis 1:1 ja see on juba selgelt positiivne.
Toyota üle on hea meel aga mure ka: loodetavasti tänane afterparty ei too meeskonnale või selle liikmetele kaasa liiga ränki vigastusi. Arvata on, et ega Puupola peerud täna tagasi ei hoia.
Ja enda saba kergitades: muuhulgas ka siin foorumis kirjutasin enne Montet, et Latvalat võib Toyotas tabada uuestisünd. Praeguse seisuga on see igatahes juhtunud.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas soca »

no ma kergitaks ka siis juba oma saba selles mõttes et olin eelmisel suvel siin üks väheseid kes tahtis et Ott Toyotasse läheks ...Muidugi nüüd võib ülejäänud hooaeg väga kehv Toyotal tulla aga ma natuke kahtlen selles :D


Hea ralli Tänakult ja Järveojalt aga nagu Lärri ootasin ka mina natuke enamat. Laupäev eriti ja tänane päev olid head aga reede läks küll natuke aia taha. Liiga palju kaotust tuli reedeselt päevalt. Tänane viga power stageil läks ka ikkagi paljuks maksma sest oleks saadud lisapuntke. Päris korralik vahe juba Ogieri ja Latvalaga. Kuid tulemus ikkagi kõva ja väga ei vingu.


Korralik hoiatus on igatahes antud Ogierile nii Tänaku, Neuvillei ja Latvala poolt. Saab väga väga väga põnev hooaeg olema.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas soca »

Pilt
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
atu
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 174
Liitunud: 21 Nov 2014, 22:40

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas atu »

Paluks tänase pressika linki
P2takac
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Mai 2016, 12:38

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas P2takac »

Selle katse jaoks oli tõeliselt karvaseid mune vaja....
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas soca »

atu kirjutas:Paluks tänase pressika linki

siin tekstina aga mingi hetk peaks ka youtubei tulema http://www.fia.com/news/its-absolutely- ... ta-victory
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
atu
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 174
Liitunud: 21 Nov 2014, 22:40

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas atu »

tänud
miro
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Veebr 2012, 11:49

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas miro »

https://streamable.com/2mgdy Oti onboard viimasest katsest, pigem väike off
priitp
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 307
Liitunud: 07 Juun 2006, 07:37
Asukoht: Tallinn

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas priitp »

Powerstage võit läks sinna - ca 6 - 7 sekki tuli sealt kaotust
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas soca »

miro kirjutas:https://streamable.com/2mgdy Oti onboard viimasest katsest, pigem väike off

no läks hästi, see oleks võinud ka Neuvillei moodi minna
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Eero
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 193
Liitunud: 18 Okt 2012, 14:01

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas Eero »

onemanband kirjutas:
Silwer kirjutas:Kas keegi teab, mida siin mõeldi: "Tänaku personaalne insener: Oti mullused tulemused olid muljetavaldavad, sest ta sõitis meie mõistes vana autoga" http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/del ... d=77204658

Mis siis eelmine aasta Oti ja teiste Fordi sõitjate autodel vahet oli? Ma ei mäleta, et eelmine aasta oleks sellest juttu kuskil olnud, et Otil on nigelam Ford kui teistel...
Ma sain aru, et jutu mõte on see, et Fiesta oli lihtsalt kaun.
Võrreldes M-Sporti esindusmeeskonnaga oli tegu muidugi ka 3-4 aastat varem ehitatud masinaga. Peale Portugali räägiti küll, et vanem auto, aga kaasajastatud. Eks asjaosalised teavad ise täpsemalt, aga võibolla päris kõike siis uueks ei tehtud.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas aix »

miro kirjutas:https://streamable.com/2mgdy Oti onboard viimasest katsest, pigem väike off
Tundub, et Martin jäi sin lugemisega natuke hiljaks...
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1008
Liitunud: 01 Dets 2004, 11:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas domaza »

Lõpp hea, kõik hea - võib vist öelda :)

Igaljuhul kiidaks veel ETV-d suurepärase rallisaate eest - stuudio, vahepalad ja kommentaatorid väga head, jutt sujuv ning sai kogu rallist hea ja loogilise ülevaate.
ME-3
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 193
Liitunud: 06 Mär 2011, 10:06

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas ME-3 »

domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1008
Liitunud: 01 Dets 2004, 11:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas domaza »

Ott Tänak jõudis karjääris esmakordselt teist etappi järjest poodiumile.
„Kui hooaeg jätkub sarnase rotatsiooniga ehk kui meie, Jari-Matti Latvala ja Sébastien Ogier jõuame igal etapil esikolmikusse ning meie kerkime seejuures iga kord koha võrra kõrgemale, tuleb vist Mehhiko rallit huviga oodata,” naljatles Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja pärast meeleolukat autasustamist, kus justkui poodiumimeeste austuseks paistis nädalavahetusel esimest korda ere päike.

Hooaega Monte Carlos kolmanda kohaga alustanud Tänak suutis erinevalt mitmest märksa kuulsamast konkurendist vältida Rootsi ülikiiretel teedel sõiduvigu ja lõpetas MM-etapi Latvala järel teisena. Sajad lumiste teede ääres Tänakule kaasa elanud Eesti rallisõbrad talletasid mällu unustamatu nädalavahetuse. „Tundsime juba päeva esimesel katsel, et auto ei tööta päris nii, nagu peaks. Seejärel kindlustasime lihtsalt teist kohta. Olime hetkeks pettunud, kuid nüüd oskame ka teise koha üle rõõmu tunda,” sõnas 29-aastane Tänak eile Torsby lennujaamas asunud ralli finišis.

„Tunneme end autos tõesti mugavalt, meeskond on Fordi arendamisel astunud mullusega võrreldes pika sammu edasi,” kiitis Tänak.
Laupäeval, kui Tänak ei pidanud enam teed puhastama ja autot ei seganud tehnilised probleemid, oli karjääri kuuenda poodiumikoha poole sõitnud eestlane raja kiireim. Soome ajakirjanikud pöördusid pärast järjekordset katsevõitu Tänaku poole kui „almost The Flying Finn” (peaaegu lendav soomlane), kes Latvala esikohta tõsiselt ohustas. „Tunneme end autos tõesti mugavalt, meeskond on Fordi arendamisel astunud mullusega võrreldes pika sammu edasi,” kiitis Tänak tööandjat ja tunnustas, et võidumees Latvala oli esikoha ära teeninud.

Nagu Markko Märtin
„Ott on olnud uue auto arendamise juures esimesest päevast peale, nagu Markko (Märtin) oli 2003. aastal seotud Ford Focuse ehitamisega. Tänu sellele, et Ott on töötanud iga päev inseneride esimese abilisena, tunneb ta end masinas ka mugavamalt kui Ogier,” märkis M-Spordi boss Malcolm Wilson, kes jäi saavutatuga väga rahule.


Teise koha said Ott Tänak ja kaardilugeja Martin Järveoja (vasakul), kolmanda koha Sébastien Ogier ja Julien Ingrassia (paremal) ning esikohale tulid Jari-Matti Latvala ja Miikka Anttila. Foto: AFP/Scanpix
Ralli MM-hooaeg jätkub kuu aja pärast Mehhikos, kus Tänak sai kaks aastat tagasi järve sõitmisega üle maailma kuulsaks. Seekord loodetakse meedia esikülgedele pääseda muul põhjusel. „Hooaeg algas ekstreemsete rallidega ja jätkub veel ühe sellisega,” sõnas Tänak, viidates, et Mehhikos sõidetakse kõrgmäestikes. Ralliks valmistub M-Sport Lõuna-Hispaania teedel, kus Tänakut ja Ogier’d ootab ees viis testipäeva. „Hispaanias pole me küll kõrgmäestikus, kuid tänu Fordi uurimiskeskusele ja sealsele kliimakambrile saame vajaliku info kätte. Tegime osa sama suunitlusega katseid ära juba detsembris Alpides,” lisas Wilson.

Jaapani raha ja Soome ajud tõid Toyotale emotsionaalse triumfi

Rootsi ralli suurim üllatus oli Toyota ja Jari-Matti Latvala edu. „Oleme poolteist aastat selle nimel meeletult tööd teinud, kuid ilma Jarita poleks me millekski selliseks suutelised olnud,” sõnas Toyota juht, rõõmupisaratega võidelnud neljakordne maailmameister Tommi Mäkinen Eesti Päevalehele. „See tunne, kui me täna koos poistega poodiumil seisime, oli minu jaoks veelgi erilisem kui need hetked, mis mu enda võitudega kaasnesid.”

Pärast aastatepikkust vahet tänavu MM-sarja naasnud Toyota võit juba hooaja teisel rallil on omaette imetegu, kuigi muinasjutuks annaks ainest juba üksnes Latvala tippu naasmine. „Eelmise aasta teisel poolel hakkasid mu tulemused langema ja sellega koos kadus ka enesekindlus. Ent pärast Toyota MM-sarjaga taasliitumist ja nendega ühinemist suurenes mu motivatsioon meeletult. Meil on nii hea sisekliima! Olen tõusnud sõitjana tagasi sinna, kus kunagi aastate eest olin.”

Toyota edu üle tundsid rõõmu ka konkurendid eesotsas valitseva maailmameistri Sébastien Ogier’ga. „Mul on nende üle väga hea meel. Olime Jariga neli aastat tiimikaaslased, kamraadid. Mul on tõsiselt hea meel näha teda üle pika aja taas naeratamas.”
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Rally Sweden 2017 Day 3

Postitus Postitas soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Vasta