2018 meeskondade spekulatsioonid

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Milor »

mcwax kirjutas:Mikkelsen lasi sõbramehe poolest sisse istuda? :)
Või on antud Mikkelsenile juba vabad käed järgmise hooaja meeskonnakaaslaste valiku osas? :D

Mina Ogieri asemel teeks kõik, et saaks Fordi jääda, sest uue meeskonnaga liitudes kaotaks ta taas ühe aasta s.t. ta peaks jälle kellegi teise poolt seadistatud/ehitatud autoga kulgema. Samas, Fordi jäädes, jääks talle võimalus aegsasti uue e. enda auto ehitamiseks.
Samuti ei soovitaks ma ka Otil taas nullist alustada (teadupärast ei ole Latvala just kõige teravam pliiats auto seadistamisel ja ehitamisel) vaid jätkata/oma aktsiaid tõsta autoga, mille ta on saanud ise enda järgi kujundada.

Mida teeksite Teie MW asemel?
Mina olen üsna kindel, et MW annaks oma viimased püksid panti ja hoiaks tulevase maailmameistri enda meeskonnas, sest täna annaks ta Oti võileivaraha eest, kuid homme teeniks varanduse. :)
Viimati muutis Milor, 28 Aug 2017, 18:59, muudetud 1 kord kokku.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 950
Liitunud: 13 Veebr 2003, 20:34
Asukoht: Tallinn

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas STI »

Milor kirjutas:
mcwax kirjutas:Mikkelsen lasi sõbramehe poolest sisse istuda? :)
Või on antud Mikkelsenile juba vabad käed järgmise hooaja meeskonnakaaslaste valiku osas? :D

Mina Ogieri asemel teeks kõik, et saaks Fordi jääda, sest uue meeskonnaga liitudes kaotaks ta taas ühe aasta s.t. ta peaks jälle kellegi teise poolt seadistatud/ehitatud autoga kulgema. Samas, Fordi jäädes, jääks talle võimalus aegsasti uue e. enda auto ehitamiseks.
Samuti ei soovitaks ma ka Otil taas nullist alustada (teadupärast ei ole Latvala just kõige teravam pliiats auto seadistamisel ja ehitamisel) vaid jätkata/oma aktsiaid tõsta autoga, mille ta on saanud ise enda järgi kujundada.
Selge on see, et Ott tahab järgmisel aastal 2-3 miljonit palka saada. Seda teenimisvõimalust ootavad ju ka teda pikalt toetanud Märtin ja Gross. Sõitjate karjääri endendamiseks sõlmitavad toetuslepingud ( a la Jouhki) on alati klausliga, et tulevasest palgast 30-50% maksavad sõitjad teda toetanud isiku(te)le. Ei usu, et Märtin Otti ainult sõbramehe poolest aidanud on. Seega antud hetkel kui Oti aktsiad on kõrged, ei ole tiimi valik kinni ainult sellest, kus tiimis on hea auto ees ootamas - rahakott loeb hetkel rohkem.
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Milor »

Ma olen sinuga igati nõus, STI. Kuid, reaalselt ma ei näe kedagi, kes oleks nõus Otile miljoneid maksma, sest MW on veel maijam. Märtin ja Gross on küll otsustajad, kuid teisejärgulised otsustajad, sest täna kuulub Ott MW`le. Või ma eksin?
Täna on kõik äraootaval seisukohal, kas see pauk tuleb või ei (Tänaku minevik ja mingis mõttes ka olevik) ja kui see tuleb, siis jäädakse äraootavale seisukohale, kas see ka kordub. Juhul kui see peaks ka korduma, siis võib Ott rahulikult sinu poolt pakutud numbritrlr nulli taha kirjutada ja talle on ikkagi uksed lahti. :)
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 950
Liitunud: 13 Veebr 2003, 20:34
Asukoht: Tallinn

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas STI »

Milor kirjutas:Ma olen sinuga igati nõus, STI. Kuid, reaalselt ma ei näe kedagi, kes oleks nõus Otile miljoneid maksma, sest MW on veel maijam. Märtin ja Gross on küll otsustajad, kuid teisejärgulised otsustajad, sest täna kuulub Ott MW`le. Või ma eksin?
Täna on kõik äraootaval seisukohal, kas see pauk tuleb või ei (Tänaku minevik ja mingis mõttes ka olevik) ja kui see tuleb, siis jäädakse äraootavale seisukohale, kas see ka kordub. Juhul kui see peaks ka korduma, siis võib Ott rahulikult sinu poolt pakutud numbritrlr nulli taha kirjutada ja talle on ikkagi uksed lahti. :)
Tänak on ju seda avalikult öelnud, et on vaba mees pärast käesolevat aastat. Usun, et eks ta Toyotas maandub, Jari ei lase Ogieri end kõrvale tiimikaaslaseks võtta ja ma usun, et Ogier ei taha sinna ka ise minna. Täna on selline seis rallis, et kui sa tahad maailmamestriks saada, peavad sul olema ka tugevad tiimikaaslased kes on võimelised konkurentide eest punkte ära võtma. Jari, Ott ja Lappi oleks väga kõva kombo.
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Milor »

STI kirjutas: Jari, Ott ja Lappi oleks väga kõva kombo.
... vs Ogier, Ott ja Evans (Michelin)?

Kardan, et see kombo omaks Toyota kombot sajaga. Arvestades, et Ogier saaks ka rohkem masina arendusse panustada.

ja, kas Ott on siis järgmiseks aastaks vaba või mitte? Minu teada omab ta endiselt ka järgmiseks aastaks lepingut M-Spordiga.
Viimati muutis Milor, 28 Aug 2017, 20:05, muudetud 1 kord kokku.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas -huviline2- »

Nagu see hispaanlaste (?) artikkel MW-ga ütles, on tähtis ümarlaud osapoolte (eelkõige mõeldi tehast) vahel toimumas septembri lõpus. Loodame parimat.

Kas vaid raha on nüüd hetkel mõtet taga ajada (st. suurt raha), ma ei oleks nii kindel. Karjäär on noor ja käsil on parim hooaeg tervele meeskonnale, et tegu on parima riviga, näitavad ka punktitabelid. Suurt rolli mängib Tänaku enda arendatud auto, mida ta isegi kiidab, kui siiani parimat, mille roolis ta istunud on. Tuli neljakordne maailmameister, kes auto arenduses rolli ei mänginud ning kuigi ta ka järjekordse tiitli poole teel on, siis seda enamasti tänu teiste ebaõnnele. Sai ta esimese katsevõidu peale Portugali alles nüüd Saksamaal, vahele on jäänud rallid, kus vanasti mängleva kergusega suure edumaaga võite võeti...kui auto on järgmisel aastal sama hea, siis oleks mõistlik samasugust positiivset arengut Tänakul näidata ning lõpuks saab juba ise soovitud ( veel suuremaid) numbreid öelda, sest näiteid mandumisest leiab, Toyotas taassündinud Latvala, kes ise maru kriitiline oma endise meeskonna(kaaslase) vastu oli, Märtin, kes Peugeotiga ka eelnevatel aastatel näidatud kiiruse kaotas...Ostberg Citroenist M-Sporti siirdumise järel jne. Murelikuks teeb ka see, et Toyotast kipuvad helged pead kiiresti lahkuma...



Seda, et Ott on 2018 suhtes vaba ja võib teha, mida ta tahab, ütles ta sulaselges emakeeles härra Pahvile otseintervjuus.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Kolin »

Arvan, et eks sellest ümarlaua koosolekust Sõtluvad nii Tänaku kui Ogieri otsused. Kui tehast taha ei tule siis on nad mõlemad minemas Hetkel on Tänaku aktsiad kõrge hinnaga. Ning seda tuleb ära kasutada. Aga kui Fordi onud suurendavad oluliselt rahalist toetust. Ning toovad tehase tagasi. Siis ma ei näe põhjust miks peaks Tänak oma kohta vahetama.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1342
Liitunud: 30 Jaan 2009, 11:07
Asukoht: Pärnu

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Dubber »

Teagi nüüd, kuidas seda Fordi kui tehasemeeskonna tagasi tulemist siis nüüd ette kujutada.
Kas siis meeskonnaks saab Fordi Perfomance või Ford Rally Team?
Kes seda meeskonda juhtima hakkab? Wilson? Kui jah, mis siis M-Sportis saama hakkab. Wilson võtab ohjad nii Ford WRT-s (andke mulle andeks vägivaldne nimetuste panemine) kui jätkab ka M-Spordis väiksemate klasside asjaajamisega. On ju teistes klassides Ford väga suurelt pildil, lisaks Škodale
Kui ei, siis uus teami pealik toob kaasa kindlasti korraldused kogu kellavärgi töös...mida võib taas võrrelda "õppimise" aastaga.
Kas võetakse kogu know-how M-spordist kaasa või soovib Ford ise oma teadmistega lagedale tulla või Wilson ehk ei tahagi kõike Fordiga jagada? - sellest küll head nahka ei tule.
On ju varasemalt läbi imbunud ka, et MW annab ohjad kellelegi üle... ja ise taandub suurest pildist.
Ei saa ju väita, et Ford pole siiani reklaami saanud. Rallipargid on Fordi logosid täis + fännid.

Mina arvan, et kui üldse siis Ford paneb ühe õla asemel kaks õlga alla ja nii jääbki. Ford ei tule tehase meeskonnana tagasi (see ei ole fakt, lihtsalt ei usu). Mõne €, £ või $ lisaks võib Wilson küll fordilt välja rääkida...
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas -huviline2- »

Kuni 2012. aastani saadi ju hakkama, Wilsoni juhtimisel. Kõik toimis samamoodi, va. see, et M-Sport oli nö. kõrvalmeeskond. Tehasetiimiga kaasneks suurem rahakott, mõned helged pead Ford Performancilt ning nende töövahendid. Suurem osa on mureta.
miro
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Veebr 2012, 11:49

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas miro »

https://www.autosport.com/wrc/news/1315 ... 3-for-2018

Citroen siis töötamas tõsiselt 2018 aasta auto kallal, tehniline direktor vahetati välja. Palju räägitud (või siis problemaatiline) Öhlinsi vedrustus ka ära mainitud, et koostöö jätkub ja arendamine käib.



http://rallyzone.ru/.contents/110284735 ... 0942/0/ru/

Mikkelsenil läbirääkimised täies hoos, samuti Hyundaiga. Mikkelsen loodab veel see hooaeg Citroeni rooli saada, kuigi hetkel on leping läbi. Siit artiklist jääb miskipärast mulle mulje, et tal Mattoni soosing olemas.
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Milor »

Mis Hyundai meeskonda puutub, siis usun/loodan, et Paddonile (kellele 2017 hooaeg algas õudusteunenäoga) antakse tiene võimalus.
Neuvillele anti ja see tasus end ära
Tänakule anti ja see tasus end ära
Meeke`le anti .... ei tasunud end ära
Paddon ?

Huvitav, et Mikkelseni ei seostata Toyotaga? Kas Mikkelsen ise pole sellest meeskonnast huvitatud või pole Mäkinen Mikkelsenist huvitatud?
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas snakeplissken »

Paddoni koht on kindel 2018, nii ta vähemalt ise väidab
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Kolin »

Nandan on väitnud kindlalt, et nemad oma sõitjaterivi järgmiseks hooajaks välja ei vaheta. Sellepärast loodi ka see noorte konkurs, et 2019 sealt leida omale noor talent.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Mart_
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2128
Liitunud: 07 Okt 2010, 13:58

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Mart_ »

Kolin kirjutas:Nandan on väitnud kindlalt, et nemad oma sõitjaterivi järgmiseks hooajaks välja ei vaheta. Sellepärast loodi ka see noorte konkurs, et 2019 sealt leida omale noor talent.
Ega otseti ei ole ju vaja ka midagi vahetada. Loodan, et Paddonit on vara veel maha kanda. Kui mees leiaks selle kindluse, mis 2016 aastal, siis oleks tegu väga tugeva sõitjateriviga.

Neuville+Paddon lammutaks ja Sordo oleks üsna kindel back-up mees, kes vajadusel punkte tooks.

Samas on Neuville paras ego ja see võib tiimi katki ajada. Kas mitte ei olnud nii, et kui Paddon paugutama kukkus, siis Neuville kukkus korralikult ära?
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
mcwax

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas mcwax »

Hyundais on jah seni olnud minu meelest kolme mehe peale üks mojo.
Koguaeg on nii, et kui üks mees paugutab, siis teised 2 on pigem tagasihoidlikud.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas jens »

Kas võib olla, et Neuville ja Paddon on väga erinevate sõidustiilidega ja auto, mis ühele sobib, ei sobi teisele, ning vastupidi?
Mart_
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2128
Liitunud: 07 Okt 2010, 13:58

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Mart_ »

jens kirjutas:Kas võib olla, et Neuville ja Paddon on väga erinevate sõidustiilidega ja auto, mis ühele sobib, ei sobi teisele, ning vastupidi?
See ka võimalus jah. Lisaks on Paddonil veel see Monte mats all + uus kaardilugeja. Ott on seda alati öelnud, et kiiresti sõitmiseks peavad kõik pusle tükid paigas olema. Loodetavasti loksuvad need ka Paddonil paika, sest minu meelest on väga sümpaatne vend, kes teeb asja suure südamega.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Lithium »

Egoga on Paddonil õnneks kõik korras ja meeldiv sell tundub olevat. Tänaku vana tiimikas ju :D
Söörlöne!
maario
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 477
Liitunud: 11 Mai 2003, 13:47
Asukoht: Saarel

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas maario »

Paddon meenutab mulle Duvaali,kes natuke säras ja siis kustus.
Aga loodaks Paddonist natuke rohkem kui tänavu hooaeg näidanud on.
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1134
Liitunud: 27 Juul 2005, 10:35
Asukoht: Tallinn- Ida Virumaa

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas schalke »

Duvali kustutas Fordist lahkumine, kus pakuti esisõitja kohta. Citroenis ei kohanenudki. Fordist prantsuse maffiasse minna ei ole kerge, nagu siin korduvalt juba räägitud on. Omal ajal oli isegi Märtinil raskusi endale sobiliku vedruste väljarääkimisega.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
Vasta