WRC hooaeg 2018

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas soca »

Miks? Kui küsida tohib.


Tundub, et üleüldiselt on enamus siin selle vastu, et Ott kuhugi teise tiimi läheks. Samas olen kindel, et kui oleks jutud Hyundaiga või siis ükskõik mis teise tiimiga siis oldaks ka vastu, et näe Hyundai laguneb kergesti ära kui kurvis liialt lõigatakse ning Neuville ja MIkkelsen on juba tiimis ees jne ning Citroenist ei hakka üldse rääkima kui halb see veel on.


Eluaegne leping M-spordiga teeks vist enamiku siin rõõmsaks :P
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas -huviline2- »

Koos Fordi tehasega kindlasti.:D

Aga sellel on ju loogiline põhjus, miks eelistataks praegust varianti. Tema arendatud auto, millega tulemused tulevad, seda mainib ta isegi pidevalt. Kõik teised autod on võõrad, heal juhul harjub lühikese kohanemisajaga, kehvemal juhul on 2018 järjekordne "õpiaasta", väga halval juhul ei saa üldse autoga sinapeale. Neid valusaid juhtumeid, kus poodiumi ja võitude peale sõitnud mehed kukuvad esikümne teise poolde, on ajaloos kahjuks palju. Lisaks eestlane soomlaste rahvusmeeskonnas (sisuliselt), kus on pealegi veel tugevad sõitjad. Kui NORFil on jälle mehed 1-2-3 kohtadele sõitmas ning kõigil on võimalus saada nii esimene kui ka kolmas koht, siis mitmendaks jää(ta)ks Tänak? Ja noh, Latvala ebaõnn, mida teistel Toyotadel ka vahest esineb (ma siiski ütleks rohkem "Latvala ebaõnn").
Viimati muutis -huviline2-, 11 Okt 2017, 22:29, muudetud 1 kord kokku.
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas teine_riiul »

Enamik, nagu minagi, kardab ebakindlust tuleviku ees. Ei saa 100% garanteerida, et Toyotaga sõites sama kiire ollakse, kui Fordiga. Ott tunneb selle aasta masinat seibideni välja ja uueks aastaks uude tiimi minek võrduks halvima stsenaariumi korral Märtini ja Peugeot saagaga. Ok Märtinil olid seal vähe teised teemad, miks autot jooksma ei saadud, aga ajalooga on tihti see n ss et see kipub korduma. Pigem eelistaks seda, et Tänak siiski jätkaks koostööd wilsonäridega, siis on järgmiseks hooajaks vähemalt mingi kindlus olemas. Aga noh, tuleviku jaoks on vaja pappi koguda ja minugipoolest sõitku või skoda octviaga, ikkagi olen see kes Otti lõpuni toetab.
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Olarir »

soca kirjutas:Miks? Kui küsida tohib.
No ei ole seda head tunnet Toyota uudise peale.

Kahtlemata on käimas Tänaku senise karjääri parim hooaeg. Ja minu tagasihoidlik arvamus on, et järgmise aasta tiitliheitlusesse sekkuda, siis selleks on parimad väljavaated siiski Mspordis.

Paar esimest mõtet mis pähe hüppavad
*Fiesta on ju tegelikult vägagi konkurentsivõimeline ja ei saa öelda, et probleeme oleks rohkem kui teistel.
*Nagu mainitud, siis ta tunneb seda autot seibideni, on ise selle arendamise juures olnud ja auto on ehitatud ju põhimõtteliselt temale.
*Üsna kindlalt võiks väita, et teise masina peale ümberharjumiseks kulub siiski aega. Seda ei tea muidugi kas 1-2 rallit või ongi terve hooaeg jälle vahe aasta kõige uuega harjumiseks.


Kui ma eelmisel hooaegade vahetusel erinevalt paljudest teistest lootsin, et Tänak maandub Toyotasse(mingid külajutud sel teemal käisid), et noh saaks ikka tehasetiimi jne, siis praegu pigem loodaks, et jätkab Mspordis.
teine_riiul kirjutas:uueks aastaks uude tiimi minek võrduks halvima stsenaariumi korral Märtini ja Peugeot saagaga.
Duval -> Citroen
Tegelikult ka Latvala -> Vw, okei siin on mängus rohkem ilmselt see, et ta oli nr2 ja Ogier nr1, aga enne Toyotasse minekut oli ikka päris ära mandunud seal.

Neid näiteid jagub jah. Võibolla on see kartus ajaloo kordumise osas asjata ja tegelikult annaks see vangerdus hoopis mingi positiivse kicki aga eks saame näha mis siin saab.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Vahula »

teine_riiul kirjutas:Enamik, nagu minagi, kardab ebakindlust tuleviku ees.
Ma arvan et kui Toyotaga leping tehakse siis 2-3a vähemalt. Siis peaks vähemalt niikaua tulevik kindel olema. Toyota on kiire, kiiret autot töökindlaks on lihtsam teha kui töökindlat kiireks (näiteks nagu Citroen :D ). Ega M-Spordilgi on probleeme esinenud, õnneks pole need saatuslikuks saanud väga tihti.
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Milor »

teine_riiul kirjutas: aga ajalooga on tihti see n ss et see kipub korduma.
Sul on tuline õigus. 2016 aastal olid siin foorumis samal ajal samad teemad ja samad jutud. :agrue:
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Mart_
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2128
Liitunud: 07 Okt 2010, 13:58

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Mart_ »

Arusaadav, et kõik tahavad spekuleerida, aga vast Ott ja tema tiim teavad ikka paremini, milline tiim pakub parima võimaluse tiitli võitmiseks. Tal on palju abiläsi, eesotsas Märtiniga. Kindlasti ei ole raha või auto ainukesed argumendid. Need on tõenäoliselt tähtsaimad, aga ka pisidetailid peavad paigas olema.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas aix »

Tundub ka, et M-spordis on väga hea sisekliima ja seda ka sõitjate vahel. Mulle meeldis pealtnägijas ka Ogieri kommentaar, kus ta ütles, et Ott on teinud suure saammu edasi ja on ilmselt palju ka tema enda pealt õppinud. Nüüd aga loodab, et Ott temalt eriti juurde ei õpi, sest Otist on saanud Ogierile tugev konkurent. Aga kuidas seda serveeriti oli lausa mõnus vaadata. Sõitjate omavaheline läbisaamine on ikka ülitähtis. Ott erinevalt Latvalast teadis algusest peale, et tal on Ogieri pealt õppimise aasta ja tänu sellele pole ka pinget, ega kohustust tiitli võitmise ees. Erinevalt Latvalast, kes pidi Ogieri kõrval ennast tõestama. Sellega aga kaasnevad pinged ja eksimused. Minu arvamus, et Ott võiks ikka jääda Wilsoni kõrvale veel 1 - 2 aastaks ja juba tuttava auto peal saada kogemusi juurde. Ta on nii noor veel küll, et tulevikus teistelt tiimidelt paremaid tingimusi välja kaubelda...
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Olarir »

See võib ka pingevabamast aastast olla, või noh samas kuna hooaja algus läks väga hästi ja oldi suures möngus koguaeg sees, siis kui pingevaba see ikka on, aga Ott nagu ei mandu ära sest on tiimis r2, vaid sõidab oma sõitu ja ooigem kasutab võimalust ja õpib esisõitjalt.

Ühesõnaga ta ei põe asjatult selle peale, et pole esisõitja erinevalt Latvalast kes vw sellega toime ei tulnud.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Vahula »

Aga kui Ogier jääb M-Sporti siis on järgmine aasta jälle jama ja kõvasti karjumist siin foorumis, kus Ottile ei anta paremat tehnikat ja kästakse auto koju tuua. :D
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1902
Liitunud: 02 Okt 2005, 08:26
Asukoht: Good Morning
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas kiilakass »

Vahula kirjutas:Aga kui Ogier jääb M-Sporti siis on järgmine aasta jälle jama ja kõvasti karjumist siin foorumis, kus Ottile ei anta paremat tehnikat ja kästakse auto koju tuua. :D
Ott peab lihtsalt end tõestama ja tabelis stabiilselt Ogierist eespool olema, siis ei ole mingit eelistamist.
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Vahula »

kiilakass kirjutas: Ott peab lihtsalt end tõestama ja tabelis stabiilselt Ogierist eespool olema, siis ei ole mingit eelistamist.
Mul on ka Otti usku aga mitte nii palju. Aasta alguses määratakse ikka ära kes esimene viiul on ja kelle peale panustatakse. Tuleb kohe Leob-Ogier meelde. Meeskonnakaaslased kaklemas esikoha eest tähendab automaatselt et keegi jääb selles mängus kaotajaks.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas soca »

Olarir kirjutas:
soca kirjutas:Miks? Kui küsida tohib.
Kui ma eelmisel hooaegade vahetusel erinevalt paljudest teistest lootsin, et Tänak maandub Toyotasse(mingid külajutud sel teemal käisid), et noh saaks ikka tehasetiimi jne, siis praegu pigem loodaks, et jätkab Mspordis.
Vot siia ma tahtsingi jõuda...Eelmistel aastatel lootsid ja tahtsid siin paljud, et Ott saaks lõpuks (kurja) Wilsoni juurest ära tehasetiimi ja nüüd kui tal on selleks ideaalne võimalus on hoopis enamus selle vastu.

Jah, olukord on muutunud ja M-spordil on käsil imeline hooaeg kuid kuidas te saate nii kindlad olla, et järgmine või järgmised hooajad sama imelised on?
Samamoodi võib ju ka see kehv hooaeg tulla M-spordiga ja muidugi ei saa välistada seda ka uue tiimi puhul.


Ja see kohanemisjutt, no ma ei tea. Viimase aasta jooksul on ainult häid näiteid tuua.

Latvala kohanes päris kiiresti Toyotaga, Ogier samuti sai ainult 2 päeva enne Montet Fiestat testida, Mikkelsen on sellel hooajal hüpanud ühest klassist ja autost teise ja kohanenud päris hästi minu meelest ja lõpuks, isegi täiesti kogenematu Lappi kes polnud WRC masinaga meetritki sõitnud tuli ja hakkas kohe paugutama. Mina isiklikult ei näe selles suurt probleemi kui minnakse uude tiimi ja autosse, eks oht muidugi on, et võivad erinevad probleemid tekkida.

Vahula kirjutas:Aga kui Ogier jääb M-Sporti siis on järgmine aasta jälle jama ja kõvasti karjumist siin foorumis, kus Ottile ei anta paremat tehnikat ja kästakse auto koju tuua. :D
no vot täpselt.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Olarir »

Soca, sul võib vabalt õigus olla. Ott kohanes ka uue kaardilugejaga ju väga kiirelt. Vabalt võib see hirm asjata ka olla. Lihtsalt arutelu mõttes viskasin enda mõtted lauda.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas soca »

Kusjuures unustasingi öelda, et väga hea oli lugeda seda arutelu, kõigil olid ilusti oma seisukohad ära põhjendatud. Kõigil oma arvamus.



Eks selle Märtini omaaegsest tiimivahetus saagast on paljudel hirm, et Otiga võib sama juhtuda.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Olarir »

Selle Ott Toyotasse 2017 vs Ott Toyotasse 2018 vahe võib ka see olla, et eelmine aasta justkui polnud selle vahetusega midagi kaotada.(sel hetkel kui kõlakad olid ei osand ju seda ka näha veel, et Seb Mspordis maandub). Aga see aasta kui ollakse suures mängus sees ja justkui tundub, et kõik on paigas, et järgmine hooaeg sama koha pealt jätkata. (Nagu Martin Pealtnägijas ütles, et autos peab sünergia ja klapp olema, et muidu ei toimi, see hooaeg tundub, et terves tiimis mis Otti ümbritseb on see sünergia paigas) Siis selle valguses nendele mu varasematele väljatoodud punktidele toetudes tundub see võimalik kaotus meeskonda vahetades nagu suurem kui eelmine aasta. Kui sa saad aru mida ma mõtlen. Üritasin võimalikult lihtsalt ja arusaadavalt aga kirja sai ikka üsna keeruline :D Et võibolla seepärast eelmine aasta loodeti Toyotat ja see aasta pigem Msporti.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Vahula »

soca kirjutas:Eks selle Märtini omaaegsest tiimivahetus saagast on paljudel hirm, et Otiga võib sama juhtuda.
Teades palju Märtin Otti tegemistes kaasa räägib siis ma olen enam kui kindel et seda asja on nad omavahel arutanud.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas viplala »

Lubab päikest järgmiseks nädalaks :)! Olge siis valmis selleks.
Rahvusvahelisesfoorumis Bluuford: And another week gone . but next week looks to become much better..., more sun and less rain :P
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas -huviline2- »

Emhi lubab ka ilusta vananaiste suve järgmiseks nädalaks.:)
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas jens »

teine_riiul kirjutas:Enamik, nagu minagi, kardab ebakindlust tuleviku ees.
Samas ilma riskeerimata šampust ei joo. Äris on teada, et vahel tuleb riske võtta, et läbi lüüa. Sama asi on igal alal. Sest et "mugavustsooni" istuma jäädes võib kergesti hoopis konkurentsist maha jääda.

Ogier lahkus ka ennast regulaarselt tõestanud Citroeni võitjatiimist VW-sse. Aga näe, kui palju tiitleid ta seal võitis. Latvala läks M-Sportist VW-sse. Seesama Neuville läks pärast oma parimat hooaega M-Sportis (2. koht 2013) Hyundaisse.

Muidugi on see kahe otsaga asi, sest et riskid võivad ka vabalt ebaõnnestuda. Aga point on selles, et maailm on pidevas muutumises. Ja muutustele tuleb kuidagi reageerida. Kui Tänak (või Ogier) peaks leidma, et M-Sporti rahaline seis tõenäoliselt kahandab nende šansse lähiaastatel, tuleb midagi ette võtta, mitte passima jääda.

Muidugi ei ole minu positsioonil võimalik siin neid asju hinnata, millised tegurid mängus on. Eks nad ise peavad otsustama.
Vasta