WRC hooaeg 2019

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

Ta võttis neid dividende juba VWnist üksjagu ja ega praegugi just "miinimupalka" ei saa, tõenäoliselt on midagi kasvama ka pandud. Toyota ju üritas rahaga surnuks visata 2016 lõpus, ta ei viitsinud. Seda sama "ma tahan ainult parimat autot, palgal pole tähtsust" juttu ajab ta nüüdki. Ilmselt motiveerib ikka tiitel ja parimad vahendid selle saavutamiseks rohkem.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Mati »

-huviline2- kirjutas:Toyota ju üritas rahaga surnuks visata 2016 lõpus, ta ei viitsinud. Seda sama "ma tahan ainult parimat autot, palgal pole tähtsust" juttu ajab ta nüüdki. Ilmselt motiveerib ikka tiitel ja parimad vahendid selle saavutamiseks rohkem.
Ega tola loll ei ole. Lihtne matemaatika ja loogika annavad sellele Ogi jutule vastuse. Saan 3 milli hooaja eest ja 5-6 koha peale sõitmise auto ning 2 aastase lepingu. Sõidan 2 aastat ära, tähesära tuhmub, turuhind kukub ja mott langeb. 2 aasta pärast on 6 milli taskus ja pensile sõit. Saan 2,5 milli hooaja eest, sõidan stabiilselt poodiumile, sära kestab, turuhind püsib. Lepingu pakkumisi tuleb ka 2 aasta pärast korralikke. Nii saab tipus püsimist ja suure palga saamist mitmeid ja mitmeid aastaid pikendada.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

Kui Ogier kaaluks loobumist siis ta ei loobiks selliseid repliike nagu "järgmine leping on minu viimane", "tahan sõita tiitlitele" jne. Pigem taob ta sellega oma turuhinda üles, sest milline meeskond ei sooviks, et selline legend lõpetaks oma särava karjääri nende ridades.

Jätkuvalt olen veendunud, et ta läheb Sidrunisse. Selles osas saab väga oluline olema Hispaania ralli, sest seal on Sidrunil roolis mees, kes suudab ka kiiresti sõita ja Ogier saab adekvaatsema pildi sellest, kus auto võrreldes teiste masinatega on. Kui Sidrun on pildil siis on piisav kindlus, et auto on piisavalt kiire tiitli nimel võitlemiseks aga kui isegi Loeb ei suuda poodiumile sõita siis vast tekib Ogis kahtlusi.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Lärri »

ElvisP kirjutas:Kui Ogier kaaluks loobumist siis ta ei loobiks selliseid repliike nagu "järgmine leping on minu viimane", "tahan sõita tiitlitele" jne. Pigem taob ta sellega oma turuhinda üles, sest milline meeskond ei sooviks, et selline legend lõpetaks oma särava karjääri nende ridades.

Jätkuvalt olen veendunud, et ta läheb Sidrunisse. Selles osas saab väga oluline olema Hispaania ralli, sest seal on Sidrunil roolis mees, kes suudab ka kiiresti sõita ja Ogier saab adekvaatsema pildi sellest, kus auto võrreldes teiste masinatega on. Kui Sidrun on pildil siis on piisav kindlus, et auto on piisavalt kiire tiitli nimel võitlemiseks aga kui isegi Loeb ei suuda poodiumile sõita siis vast tekib Ogis kahtlusi.
Tegin juba mõni aeg tagasi ka oma panuse Citroenile. Aga mis puudutab Loebi, siis ta näitas ju tegelikult juba eelmistel rallidel, et sellega saab väga kiiresti sõita. Tõsi, kas selle põhjuseks on auto või pigem mees puldis, selles on küsimus....
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Vahula »

Kolin kirjutas: Ogieri kohapealt olen veendunud, et mees lõpetab peale seda hooaega oma karjääri. Eriti veel siis kui tiitlit ei peaks hooaja lõpuks tulema
Ogier saab teha midagi mida paljud pole suutnud. Võtta ka kolmanda meeskonnaga tiitel. Ma panustan Citröni peale.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Frank »

Vahula kirjutas:
Kolin kirjutas: Ogieri kohapealt olen veendunud, et mees lõpetab peale seda hooaega oma karjääri. Eriti veel siis kui tiitlit ei peaks hooaja lõpuks tulema
Ogier saab teha midagi mida paljud pole suutnud. Võtta ka kolmanda meeskonnaga tiitel. Ma panustan Citröni peale.
Ära nüüd neljakordset maailmameistrit Juha Kankkuneni ära unusta, kes võitis kaks korda Lanciaga ning korra Peogeot ja Toyotaga.
"Come on, you can see more than that"
pelmeen10
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 744
Liitunud: 12 Nov 2011, 17:53

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas pelmeen10 »

See, kas Ogier jätkab või lõpetab ei saa oleneda selle aasta lõpptulemusest. Lepinguid sõlmitakse ikka varem. Kui ta aasta lõpuni ootab, siis jääb Fordi. Sest "järgmine leping on viimane" kindlasti loobumisele ei vihja, ma ei usu et ka neuville ja tänaku kiirus tema otsust mõjutavad.
Tram
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 14
Liitunud: 27 Apr 2018, 20:24

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Tram »

Lappi läbirääkimised Citikaga ikkagi tõsised.
Ma ikkagi panustaks Lappit Citroeni.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas viplala »

Tram kirjutas:Lappi läbirääkimised Citikaga ikkagi tõsised.
Ma ikkagi panustaks Lappit Citroeni.
Räägid ehk lähemalt, millest see tõsidus seisneb? On miskit Sulle teada täpsemalt?
Viimati muutis viplala, 11 Sept 2018, 08:55, muudetud 1 kord kokku.
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1342
Liitunud: 30 Jaan 2009, 11:07
Asukoht: Pärnu

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Dubber »

Tram kirjutas:Lappi läbirääkimised Citikaga ikkagi tõsised.
Ma ikkagi panustaks Lappit Citroeni.
Egas sellised läbirääkimised ongi tõsised. Vaevalt nad lõbusalt, kusagil sauna eesruumis või pubis õlleklaasi taga neid asju arutavad.
See on ikka tõsine ja raske töö, et lepingud allkirjad saaks ....
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
StP
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 974
Liitunud: 28 Mai 2010, 10:27

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas StP »

Sellised uudised Twitterist.
Toyota Gazoo Racing has selected Takamoto Katsuta as a driver with whom they continue to work in their challenge programme in 2019. He will participate WRC2 events with "other elements added to the programme as well". Katsuta with Marko Salminen will start RallyRACC in October.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 6
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Kolin »

üks japs siis üle parda lennanud
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Teadmamees
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Jaan 2018, 14:01

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Teadmamees »

Dubber kirjutas:
Tram kirjutas:Lappi läbirääkimised Citikaga ikkagi tõsised.
Ma ikkagi panustaks Lappit Citroeni.
Egas sellised läbirääkimised ongi tõsised. Vaevalt nad lõbusalt, kusagil sauna eesruumis või pubis õlleklaasi taga neid asju arutavad.
See on ikka tõsine ja raske töö, et lepingud allkirjad saaks ....
See teeks olukorra tõsiselt põnevaks kui Lappi tõesti otsustaks Toyotast lahkuda.

Ogier liigub Citroeni, Lappil muidugi tema pealt hea õppida aasta/kaks ja siis ise teoreetiliselt esinumber olla. Samas muutub Toyota olukord keeruliseks, arvestades, et Lappi pole vast ainus mees, kes Toyotast minema rändab ja Rovanperä kättesaamine on osutunud väga keeruliseks ülesandeks.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas snakeplissken »

Kui Lappi läheb Citroeni siis võiks Oggy M-Sporti jääda.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

Teadmamees kirjutas:
Dubber kirjutas:
Tram kirjutas:Lappi läbirääkimised Citikaga ikkagi tõsised.
Ma ikkagi panustaks Lappit Citroeni.
Egas sellised läbirääkimised ongi tõsised. Vaevalt nad lõbusalt, kusagil sauna eesruumis või pubis õlleklaasi taga neid asju arutavad.
See on ikka tõsine ja raske töö, et lepingud allkirjad saaks ....
See teeks olukorra tõsiselt põnevaks kui Lappi tõesti otsustaks Toyotast lahkuda.

Ogier liigub Citroeni, Lappil muidugi tema pealt hea õppida aasta/kaks ja siis ise teoreetiliselt esinumber olla. Samas muutub Toyota olukord keeruliseks, arvestades, et Lappi pole vast ainus mees, kes Toyotast minema rändab ja Rovanperä kättesaamine on osutunud väga keeruliseks ülesandeks.

Misasi see keeruliseks muutub meeskonnas, kus on sellisel juhul vähemalt kaks kiiret meest (Tänak ei lähe kuhugi, JML sellisel juhul ka vaevalt), auto on nii kiire, et Ogiergi tahaks sellega sõita ehk siis mõne tubli punktitooja saaks sinna vabalt.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 5

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas CTR »

Usun, et Lappil Otiga oluliselt lihtsam läbi saada ja knowhowd korjata, kui Ogieriga...
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas MadMax »

Vaatasin Türgi ralli eelvaate WRC+ ära ja kindlasti sai vastuse 2 küsimust: Teemu Suninen jätkab Fordis ja Ogier jätkab. Lisaks jäi endale mulje, et Latvala lahkub Toyotast ja Lappi ilmselt jääb Toyotasse. Latvala ütles intervjuus, väga kindlalt, et sõitjate osas toimub muudatusi. Ja Lappi ütles, et ta on Toyotas õnnelik ning kui oleks tema otsustada, siis ta jääks sinna.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Timur_P »

MadMax kirjutas:Lisaks jäi endale mulje, et Latvala lahkub Toyotast ja Lappi ilmselt jääb Toyotasse. Latvala ütles intervjuus, väga kindlalt, et sõitjate osas toimub muudatusi. Ja Lappi ütles, et ta on Toyotas õnnelik ning kui oleks tema otsustada, siis ta jääks sinna.
See võib tähendada ka seda, et Latavala juba teab Lappi lahkumisest.
pelmeen10
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 744
Liitunud: 12 Nov 2011, 17:53

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas pelmeen10 »

Timur_P kirjutas:
MadMax kirjutas:Lisaks jäi endale mulje, et Latvala lahkub Toyotast ja Lappi ilmselt jääb Toyotasse. Latvala ütles intervjuus, väga kindlalt, et sõitjate osas toimub muudatusi. Ja Lappi ütles, et ta on Toyotas õnnelik ning kui oleks tema otsustada, siis ta jääks sinna.
See võib tähendada ka seda, et Latavala juba teab Lappi lahkumisest.
Ja et jaapanlased ei soovi Lappit? Ehk tuuakse keegi parem?
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas MadMax »

Timur_P kirjutas:
MadMax kirjutas:Lisaks jäi endale mulje, et Latvala lahkub Toyotast ja Lappi ilmselt jääb Toyotasse. Latvala ütles intervjuus, väga kindlalt, et sõitjate osas toimub muudatusi. Ja Lappi ütles, et ta on Toyotas õnnelik ning kui oleks tema otsustada, siis ta jääks sinna.
See võib tähendada ka seda, et Latavala juba teab Lappi lahkumisest.
Ise mõtlesin ka seda varianti aga pigem usun siiski, et Latvala läheb. Põhjus selles, et ta oleks mingis võistkonnas taas esinumber. Nii VW kui ka nüüd Toyotas jääb ta selgelt parimale sõitjale alla ja ta ei suuda nii sõita. Lisaks Lappil on tuleviku jaoks mõttekam olla Toyotas, kus ta alles kohanes ja esimene nö täisaasta sai just täis. Nüüd olid 2 rallit, kus ta oli teist korda WRC autoga ja saab võrrelda eelmise aastaga, kasutada andmeid seadistamiseks jne.
Vasta