WRC hooaeg 2019

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1084
Joined: Wed Jan 11, 2012 8:00 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Lärri »

Sel aastal kavatseb Thierry Ogier'lt ajakaardi välja kavaldada ja siis vana luuraja kombel nahka pista. Go ahead, Pig Belgian! Sorry, Big Belgian.
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: WRC hooaeg 2019

Post by maailmameister »

Siin foorumis võib vahel mööda päid ja jalgu saada küll selle eest, et Neuville kallal hambaid teritatakse. Aga no kuidas ***** sa saad sellisest vennast lugupidada, kellel kogu aeg on mingi hirmus häda :) Terve maailm on süüdi, et ta pole veel maailmameister. Juba enne hooaega hakkab mingi umbe kiun pihta :) Oli mis oli eelmine aasta, ole mees ja sõida :) Kui sa lihtsalt oled kõige kiirem, siis sul ei ole vaja ka kellegi teise abi ega konkurentide ebaõnnestumist. Selle ajakaardi meeldetuletamine on ikka alatu. Karma is a bitch dear Thierry :D
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11800
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: WRC hooaeg 2019

Post by viplala »

Keegi on kenasti ühele pildile pannud nimed 2019 aasta osas
Image

Veebis sama asi https://twitter.com/PushingPace/status/ ... 3000669184
aix
Rallifoorum 24/7
Posts: 4810
Joined: Mon Feb 10, 2003 10:47 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: WRC hooaeg 2019

Post by aix »

Huvitav kas Hyundai polegi R5-ga wrc2-es registreeritud?
Huttunen kah Hyundai Škoda vastu vahetanud...
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11800
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: WRC hooaeg 2019

Post by viplala »

Nu nuh!
Soomlased hädaldavad: Mäkinen ei luba Latvalal maailmameistriks tulla
http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/del ... d=85105813

Kes soome keelt mõistab võib seda lugu pikemalt lugeda (Google tõlge inglise keelde aitab ka mõista) https://yle.fi/urheilu/3-10609260
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by KidrA »

Suht mõttetu artikkel, delfi poolt siis, sest ma ei näe soomlaste artiklis hädaldamist. Soomlased toovad lihtsalt välja mingi omapoolse versiooni, et Latvala aitab Tänakut ja sellepärast temal võib midagi kaotsi minna. Tegelikult ma usun, et midagi ei muutu eelmise aastaga võrreldes. Esimesed rallid on igaüks enda eest väljas ja kui jõutakse meistrivõistluste poole peale siis vaadatakse, et kes keda aidata saab.....kui saab. Kui Latvala on tegija siis ei hakka Mäkinen teda ka pidurdama. Kõik on Latvalas kinni, mitte Mäkinenis ega Tänakus. Selles mõttes mõttetu artikkel sommide poolt ja veel hullem käkerdis delfi poolt.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by KidrA »

maailmameister wrote:Siin foorumis võib vahel mööda päid ja jalgu saada küll selle eest, et Neuville kallal hambaid teritatakse. Aga no kuidas ***** sa saad sellisest vennast lugupidada, kellel kogu aeg on mingi hirmus häda :) Terve maailm on süüdi, et ta pole veel maailmameister. Juba enne hooaega hakkab mingi umbe kiun pihta :) Oli mis oli eelmine aasta, ole mees ja sõida :) Kui sa lihtsalt oled kõige kiirem, siis sul ei ole vaja ka kellegi teise abi ega konkurentide ebaõnnestumist. Selle ajakaardi meeldetuletamine on ikka alatu. Karma is a bitch dear Thierry :D
WRC on selles mõttes õnnistatud, et meil on seal sellised erksad kujud nagu Neuville, Tänak, Ogier, Latvala, Meeke, Loeb, kunagi Märtin, Grönholm, McRae. Kõik nad on isiksused ja väga erinevad seejuures. Kõiki neid on/oli väga põnev jälgida ja kuulata. Sama ei saa öelda F1 tüdrukute kohta, kes laulavad kooris õhtul lõkke ääres, kitarri saatel Kumbajaaa My Lord.....Kumbajaaa, ei tea mida mu sponsorid arvavad, ei tea kas ma seda tohin öelda, järsku tiimijuhile ei meeldi. Vot see on fucking igavus mida need tüübid suust välja ajavad.

Sellepärast ajagu ta (Neuville) teie jaoks negatiivset juttu või mitte aga nautige neid emotsioone mis ta teile pakub. Sest algava hooaja või testisõitude kohta teil midagi öelda ei ole aga kui Neuville kohta ilmub artikkel nii kohe 5-10 tüüpi logib rallifoorumisse sisse, et omakorda tema öeldu kohta oma arvustus teha. Kas pole mitte positiivne? Minu arust on küll.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1503
Joined: Sat May 19, 2018 1:50 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by ElvisP »

KidrA wrote:
Sellepärast ajagu ta (Neuville) teie jaoks negatiivset juttu või mitte aga nautige neid emotsioone mis ta teile pakub. Sest algava hooaja või testisõitude kohta teil midagi öelda ei ole aga kui Neuville kohta ilmub artikkel nii kohe 5-10 tüüpi logib rallifoorumisse sisse, et omakorda tema öeldu kohta oma arvustus teha. Kas pole mitte positiivne? Minu arust on küll.
Eks inimesi on erinevaid. On neid, kes väärtustavad sportlastes (ja inimestes üldse) võimet teha minevikust järeldusi aga mitte minevikku kinni jääda, kes leiavad sportlasena ebaõnnestumise juures puudujääke enda tegevuses, mitte ei süüdista esmajärjekorras kõiki teisi, kes jäävad ka kaotuses väärikaks mitte ei vingu nagu eit.

... ja siis on loomulikult neid, kes jäävad Neuville`i fanboy`deks no matter what.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by KidrA »

ElvisP wrote:Eks inimesi on erinevaid. On neid, kes väärtustavad sportlastes (ja inimestes üldse) võimet teha minevikust järeldusi aga mitte minevikku kinni jääda, kes leiavad sportlasena ebaõnnestumise juures puudujääke enda tegevuses, mitte ei süüdista esmajärjekorras kõiki teisi, kes jäävad ka kaotuses väärikaks mitte ei vingu nagu eit.

... ja siis on loomulikult neid, kes jäävad Neuville`i fanboy`deks no matter what.
Oled Neuville intervjuust ja üldse temast valesti aru saanud. Tegemist on ühe kõige pingevabama tegelasega WRC sarjas. Aga ühes on sul õigus, inimesed on tõesti erinevad. Ja inimesed loevad samast tekstist välja erinevaid asju. Kes näeb negatiivset seal kus seda pole, kes mitte. Mina ei näe Neuville tolles intervjuus küll midagi, mille peale peaks foorumisse nutma tulema. Vaatab tulevikku ja räägib mida õppis minevikust. Igati positiivne jutt mu arust.

Soovitakski siinkohal kõigil Neuville fanboydel ka muude sõitjate peale mõtlema hakata. Olgugi, et Neuville pakub teile neid kõige suuremaid emotsioone aga on ka teisi. Kui ma Tänak oleks, siis ma oleks ausaltöeldes kergelt pettunud, et tulen Eesti rallifoorumisse ja muudkui Neuville ja Neuville. :)
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1503
Joined: Sat May 19, 2018 1:50 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by ElvisP »

Võiks tõesti väita, et selle intervjuu puhul on paljud Neuville`st valesti aru saanud. Et tegemist on tulevikku vaatava jutuga tegelt. Lihtsalt iva on selles, et seda tema poolset nuttu ja hala erinevatel teemadel on tulnud viimased pool aastat. Küll sai Ogier abi meeskonnakaaslastelt, küll oli hirm, et Tänak ja Ogier teevad tema vastu koostööd jne.

Ehk siis see halin teemal "kogu maailm on minu vastu" on tema puhul käitumismuster, et mitte öelda iseloomuomadus. Selles teadmises nüüd väita, et see viimane intervjuu "Ogieri aidati, mind mitte, ajakaart ... bla-bla-bla" on järsku tulevikku vaatav on lihtsalt sinisilmne. Tegemist on lihtsalt sitahädaga, kes nutab igal võimalusel kui mikker nina alla lükatakse.

Kõik eelnev ei tähenda, et tegemist poleks fantastilise rallimehega. Kahtlemata on. Lihtsalt "luurele" sellise mehega koos ei läheks ...
swrt
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 271
Joined: Thu Dec 22, 2005 10:05 am

Re: WRC hooaeg 2019

Post by swrt »

Tänak sõitis samamoodi tiitlipeale ja erinevas tiimis. Ikkagi viis ajakaardi ära. Sellise artikli peale ma parastaks Neuvilli kui ta ise selle ajakaardi maha unustaks või kaotaks.
Samamoodi oli takistuste puutumine, anti protest kooriti Ogieri punkte, kuigi ta polnud ainus kes neid liigutas. Aga kohtunikud tegid tiitlimängu jälle põnevamaks
Last edited by swrt on Wed Jan 23, 2019 10:42 pm, edited 1 time in total.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by -huviline2- »

Pingevaba Neuville lubas ju 85% tõenäosusega tiitli võita möödunud aastal...päriselt aga juhtus hoopis kõik vastupidi.

Tänane "Autoleht" sisaldab päris palju huvitavat. Aluksne, WRC, Peetri TMR, Märtini arvamused jne. Puupolas pidi käima (või on siin tõlgendamise küsimus?) R5 auto konstrueerimine näiteks.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Timur_P »

KidrA wrote:Suht mõttetu artikkel, delfi poolt siis, sest ma ei näe soomlaste artiklis hädaldamist. Soomlased toovad lihtsalt välja mingi omapoolse versiooni, et Latvala aitab Tänakut ja sellepärast temal võib midagi kaotsi minna. Tegelikult ma usun, et midagi ei muutu eelmise aastaga võrreldes. Esimesed rallid on igaüks enda eest väljas ja kui jõutakse meistrivõistluste poole peale siis vaadatakse, et kes keda aidata saab.....kui saab. Kui Latvala on tegija siis ei hakka Mäkinen teda ka pidurdama. Kõik on Latvalas kinni, mitte Mäkinenis ega Tänakus. Selles mõttes mõttetu artikkel sommide poolt ja veel hullem käkerdis delfi poolt.
Mind natue huvitab, kust soomlased võtavad, et Ott on esisõitja? Ma arvan, et ma olen lugenud pea kõiki soomekeelseid intervjuusi Mäkineniga ja mulle pole seda küll silma jäänud. Kõigil pidid olema võrdsed võimalused.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by KidrA »

Eks Neuville suuremalt jaolt ise selle tiitli maha mängiski aga see ei jäänud pingetaluvuse taha, selles on ta üks kõvemaid.

Kõik need parimad sõitjad ongi omamoodi daamid, kes iga väikese asja peale nina krimpsu ajavad. Neuville tõesti paistab sellega kohe eriti silma. loob endale maailma, et kõik on tema vastu ja temal on see kõige raskem tee meistritiitlini, et kõik aitavad Ogieri, isegi ajakaardi viivad ära kui peaks maha unustama. Siis see absurdne jutt, et Ott võib Ogieri aidata viimasel rallil, sest Tänak ja Ogier olla sõbrad. Eks selles ole ka teine külg, sellega ta annab ise-endale motivatsiooni juurde. Aga selliseid on ka vaja nagu Neuville ja Latvala emotsioone, Tänaku paha tuju või Ogieri "jutt ütleb ühte, nägu räägib täiesti vastupidist", Sunineni kõik on alati halvasti, isegi Evansi maailmalõpu näost jääks puudust tundma, kui see peaks ära kaduma. Mul käis näiteks kunagi Mitsu aegadel Mäkinen pinda, alati sama mittemidagi ütlev nägu ja samad puised ja kesised lonkava inglise keelega vastused või Loeb kui konkurents puudus ja tüüp võitis iga katse teisi 10 sekundiga ja siis juhib minutiga teiste ees ja tuleb räägib, et väga tihe konkurents on, et ei saa kergemalt võtta. Siis oli ka, et wtf mees sa räägid, ise sõidad eraldi liigas ja räägid mingist konkurentsist.

Aga need tüübid, kes kellegile pinda ei käi, ongi tavaliselt need keskmikud Mikkelsenid, Paddonid, Sordod, Ostbergid. Mingi tõde seal on, et nice guys finish last.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by KidrA »

Timur_P wrote:Mind natue huvitab, kust soomlased võtavad, et Ott on esisõitja? Ma arvan, et ma olen lugenud pea kõiki soomekeelseid intervjuusi Mäkineniga ja mulle pole seda küll silma jäänud. Kõigil pidid olema võrdsed võimalused.
Ei ole ka endale silma jäänud. Ju need ajakirjanikud lugesid kuskilt ridade vahelt midagi, mida tegelikult ei olnud. Eks need ajakirjanikud ilustavad Latvala seisu soome lugeja jaoks, et küll mees alles näitaks kui saaks aga....aga Mäkinen, ei lase kurivaim.

Ma olen seda tendentsi juba pikemat aega soome mootorispordi uudiseid lugedes tähele pannud, et jutt on kuskilt paralleel universumist. Just siis kui ei tsiteerita kedagi ja jutt tuleb ajakirjanikult endalt. Samas rallit.fi on täitsa asjakohane teinekord.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by tfr »

Punktiseis Monte Carlo järel:

Image

Image
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 950
Joined: Thu Feb 13, 2003 8:34 pm
Location: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2019

Post by STI »

Hea ülevaade Rootsi ralli katsetest: https://itgetsfasternow.wordpress.com/2 ... eden-2019/
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by tfr »

-huviline2- wrote:Puupolas pidi käima (või on siin tõlgendamise küsimus?) R5 auto konstrueerimine näiteks.
See öeldi ju kohe alguses täitsa avalikult välja, et lisaks logistika paranemisele on WRC hoolduse Tallinna kolimise teine point ka see, et R5 arendusele ruumi teha Puupolas.
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5076
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by CTR »

Hea uudis!

Toyota andis uute velgede tellimuse sisse, et juba Korsikal saaks neid kasutada. Velg kaalub 300g rohkem kui praegune, kuid Mäkineni sõnul ei mõjuta see 1.2kg auto võimekust.
Silk
Rallifoorum 24/7
Posts: 2651
Joined: Tue Jan 20, 2015 7:08 pm
Location: Kaugatoma pole kaugel

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Silk »

Eks wrc-s on iga gramm arvel, aga vaevalt need 1,2kg lisaraskust midagi nii märkimisväärset on. Ka Loeb suudab 10+kg raskema kaardilugejaga sõita teistega võrdväärselt :D
Post Reply