WRC hooaeg 2019

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

Yaris suri välja vahest, juhtus Tänakul ka. Ju ta seda mötleb.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas viplala »

Lärri kirjutas:
viplala kirjutas:
CTR kirjutas:Oijah.. isegi käigukast parem kui Toyotal..
https://sport.postimees.ee/6488322/lapp ... ireim-auto

,,kui ma juhin MC rallit ja Ogier mu selja taga, siis ei anna esikohta ära,, :lol: nagu viis kopikat teed spinni v suretad auto välja...
Algul tundus, et tegu õnnetu tõlke looga, aga kui seda intervjuud videos nägin siis .... nu nuh Lappi!
https://www.facebook.com/voiceofrally/v ... 781914163/
Olla selge number kaks Ogier selja taga ja areneda tema varjus võib noore mehega teha seda, mis ühe teise noore mehega juhtus: võtab pinged maha ja laseb õppida oma ala parimalt. Ma ei oleks üldse üllatunud kui Lappi Citroenis samasuguse hoo saab nagu Tänak oma viimasel aastal M-Sporrdis.
Tänakul oli võimalus uut masinat arendada oma käe järgi enne kui Ogier saabus. Lappil seda võimalust ei ole. Esmased muudatused auto juures tulevad kindlasti Ogieri soovide järgi. Lappil tuleb nendega lihtsalt nõustuda ja õppida meistrilt. Aga, eks aasta pärast oleme targemad.
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas calderon »

CTR kirjutas:Oijah.. isegi käigukast parem kui Toyotal..
https://sport.postimees.ee/6488322/lapp ... ireim-auto

,,kui ma juhin MC rallit ja Ogier mu selja taga, siis ei anna esikohta ära,, :lol: nagu viis kopikat teed spinni v suretad auto välja...
MC rallil küll mingeid tiimikaid jagama ei hakata. Liiga mullis ei maksa olla.
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Olarir »

Minu arust Otti läbimurde aasta oli ikkagi dmacki aasta mitte aasta Ogieri kõrval. Kui Seb ta kõrvale asus, oli tal juba tegelikult stabiilsus olemas mis vaheaastaga dmackis, kus kuhugi pingutada iseenesest polnud, tekkis.
swrt
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 271
Liitunud: 22 Dets 2005, 10:05

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas swrt »

calderon kirjutas:
CTR kirjutas:Oijah.. isegi käigukast parem kui Toyotal..
https://sport.postimees.ee/6488322/lapp ... ireim-auto

,,kui ma juhin MC rallit ja Ogier mu selja taga, siis ei anna esikohta ära,, :lol: nagu viis kopikat teed spinni v suretad auto välja...
MC rallil küll mingeid tiimikaid jagama ei hakata. Liiga mullis ei maksa olla.
No vaidleks vastu. Iga tiimi boss pakuks puusalt, et Lappi ei tule maailmameistriks isegi kui juhiks rallit (va juhul kui pole enam kedagi teist päästa) ja nagu eelmise aasta Fordi taktika näita,siis iga jumala punkt on tähtsam kui ennustamine taktika mängule.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 5
Meeldimisi saanud: 12

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas CTR »

See selleks..
Head uut aastat! Mõne kalendri järgi on 2019 küll sea aasta, kuid ma ei nõustu sellega.. 2019 on punavalgekuldse Oti-Martini aasta!
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 12
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Kolin »

HEAD UUT RALLI AASTAT TEILE FOORUMLASED :multi: :blob4:
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas calderon »

swrt kirjutas:
calderon kirjutas:
CTR kirjutas:Oijah.. isegi käigukast parem kui Toyotal..
https://sport.postimees.ee/6488322/lapp ... ireim-auto

,,kui ma juhin MC rallit ja Ogier mu selja taga, siis ei anna esikohta ära,, :lol: nagu viis kopikat teed spinni v suretad auto välja...
MC rallil küll mingeid tiimikaid jagama ei hakata. Liiga mullis ei maksa olla.
No vaidleks vastu. Iga tiimi boss pakuks puusalt, et Lappi ei tule maailmameistriks isegi kui juhiks rallit (va juhul kui pole enam kedagi teist päästa) ja nagu eelmise aasta Fordi taktika näita,siis iga jumala punkt on tähtsam kui ennustamine taktika mängule.
Kui iga tiimi boss arvaks, et see ja see mees ei ole võimeline meistriks tulema siis teda ei palgata.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas skahar »

adekvaatset diskussiooni siia foorumisse ja vähem ära-panemist. Hääd 2019!
AutoralliSuurSõber
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 12
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Kolin »

Hyundai Motorsport


@HMSGOfficial
Following Following @HMSGOfficial
More
We have announced a change to our senior management for the forthcoming @OfficialWRC season with Team Principal Michel Nandan departing the company after six years. #HMSGOfficial #WRC
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas maailmameister »

Kolin kirjutas:Hyundai Motorsport


@HMSGOfficial
Following Following @HMSGOfficial
More
We have announced a change to our senior management for the forthcoming @OfficialWRC season with Team Principal Michel Nandan departing the company after six years. #HMSGOfficial #WRC
Andrea Adamo will take on the new role of Team Director, heading up our WRC activities with immediate effect, in addition to his existing duties with the i20 R5 and i30 N TCR programs.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Mati »

maailmameister kirjutas:
Kolin kirjutas:Hyundai Motorsport


@HMSGOfficial
Following Following @HMSGOfficial
More
We have announced a change to our senior management for the forthcoming @OfficialWRC season with Team Principal Michel Nandan departing the company after six years. #HMSGOfficial #WRC
Andrea Adamo will take on the new role of Team Director, heading up our WRC activities with immediate effect, in addition to his existing duties with the i20 R5 and i30 N TCR programs.
Ei tea kas kulutas kõik säästud Loebi peale ära ja sai nüüd kinga? :D
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas maailmameister »

Eks ükskord saab Korea suurtel bossidel mõõt täis ka ju. Ilge raha on pandud alla WRC tiimile aga mitte ühtegi tiitlit. Mõne etapivõidu nimel pole mõtet sellist raha raisata, midagi pidi muutuma. Näis, kas nüüd uue tiimijuhiga hakatakse Ogieri ja M-Spordi eeskujul kohe esimesest etapist alates igat võimalikku punkti Neuvillele kätte mängima. Kõige kehvem variant oleks see, kui ka sellel aastal ühtegi tiitlit ei tule ja Hyundai otsustaks üldse loobuda sarjast. Meeskondlik tiitel on võibolla saadaval isegi aastal 2019 :) Individuaalne on juba broneeritud :)
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Eero
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 193
Liitunud: 18 Okt 2012, 14:01

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Eero »

maailmameister kirjutas:Eks ükskord saab Korea suurtel bossidel mõõt täis ka ju. Ilge raha on pandud alla WRC tiimile aga mitte ühtegi tiitlit.
Egas ainult tiitlites osalemise mõttekust mõõta ka saa. Oskusteabe tekkimine, reklaamiväljund pigem tähtsamad margi tootjale.
Kahtlemata on tiitel spordi ja tiimi seisukohalt oluline, aga võit või pillid kotti mentaliteediga poleks näiteks F1s peale Mercedese kellelgi mõtet osaleda.

Tiimijuhi vahetuse kohalt on see jutt (kevade paiku äkki) härra enda suuläbi ka kuulda olnud, et varsti aeg teatepulka ulatada ja spekuleeriti võimalike kandidaatide osas. Meelde jäi, et põhikandidaati oleks naine olnud, aga võimalik, et see on omatehtud seos Andrea nimest, ja samas mälusopis meenub, et Nandan ise seadis küll eesmärgiks tiitel ka ära võtta, aga ju siis see plaan oli jutu hetkel kõvem kui reaalsus.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

maailmameister kirjutas:Näis, kas nüüd uue tiimijuhiga hakatakse Ogieri ja M-Spordi eeskujul kohe esimesest etapist alates igat võimalikku punkti Neuvillele kätte mängima.
Ma ei usu. et sel oleks mõtet, sest nagu rallid on näidanud siis teepuhastaja rollil on märkimisväärne osatähtsus, et ei teki eest ära jooksikuid. Punktitabeli liidri jälitajad on siiski eelisseisus enamus rallidel. Juhtis Ogier tabelit, hakkas Neuville võitma. Juhtis Neuville tabelit hakkas masinaga kohanenud Tänak võitma. Need kolm meest ja masinat on suht võrdsed, et tee mis tahad aga kui ei juhtu mingeid ootamatusi siis võitja selgub viimase ralliga.

Ja selles mõttes vaidlen natuke vastu, et me ei ole näinud ka seda kõik kaardid esimesest rallist ühele mehele, M-Spordi ja Ogieri esituses. Meil on eelmisest hooajast Rootsi ralli juhtum, mida ei saa vaadelda kui tavapärast tiimikäsklust, sest see on midagi mis ei tule enam kunagi korduma ja see oli juhtum, kus üks mees ei kaotanud midagi, teine aga sai ainult võita.

Lihtsalt 1 punkti pärast ei hakka keegi totut mängima, ei Evansi ja Ogieriga ega ka Lappi ja Ogieriga. Ma kahtlustan, kas nad isegi oleks kohti vahetanud kui jutt oleks 1. ja 2. kohast. Mina arvan, et isegi siis poleks vahetust tehtud ja usun, et ei tehtaks ka Lappi ja Ogieri puhul, kui saaks olema selline kreisi situatsioon nagu Lappi välja tõi, et tema on Montes esimene ja Ogier teine.

Aga eks see kõigest üks arvamus paljudest. Lihtsalt seni, praeguste sõitjate esituses me ei ole veel näinud kohtate ümberjagamist esimestel rallidel TAVA oludes. Viimaseks juhtumiks selles vallas saab pidada vast 2004 aasta Montet.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

Eero kirjutas:
maailmameister kirjutas:Eks ükskord saab Korea suurtel bossidel mõõt täis ka ju. Ilge raha on pandud alla WRC tiimile aga mitte ühtegi tiitlit.
Egas ainult tiitlites osalemise mõttekust mõõta ka saa. Oskusteabe tekkimine, reklaamiväljund pigem tähtsamad margi tootjale.
Kahtlemata on tiitel spordi ja tiimi seisukohalt oluline, aga võit või pillid kotti mentaliteediga poleks näiteks F1s peale Mercedese kellelgi mõtet osaleda.

Tiimijuhi vahetuse kohalt on see jutt (kevade paiku äkki) härra enda suuläbi ka kuulda olnud, et varsti aeg teatepulka ulatada ja spekuleeriti võimalike kandidaatide osas. Meelde jäi, et põhikandidaati oleks naine olnud, aga võimalik, et see on omatehtud seos Andrea nimest, ja samas mälusopis meenub, et Nandan ise seadis küll eesmärgiks tiitel ka ära võtta, aga ju siis see plaan oli jutu hetkel kõvem kui reaalsus.
Kamoon, kuus aastat, 4 meest kolmes autos sh Loeb, kahel ära käperdatud tiitel ja palju raha raisatud. Pole see reklaam ja oskusteave nüüd nii ka... F1s aähvardavad tootjad ka pidevalt...
Indrek
----
----
Postitusi: 261
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 63
Meeldimisi saanud: 16

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Indrek »

viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas viplala »

Mitmekordne X-mängude võitja Travis Pastrana plaanib lähiaastatel kaasa lüüa ka autoralli MM-sarjas.
https://sport.postimees.ee/6489979/11-k ... -mm-sarjas

Pastrana :"Ameerikas sõidetavad rallid on küllaltki lihtsad, lähed kirjutad legendi ära ja sõidad. MM-sarjas on aga asi tunduvalt keerukam. Minu soov on sõita kaasa Soome MM-rallil. Aga ma ei sõidaks seal vaid ühe korra vaid vähemalt kolm aastat järjest, et kogu võistluse olustikuga harjuda,» rääkis Pastrana Motosport Magazine'ile.

«Minu unistuseks on tulla Soome MM-rallil võitjaks, aga tean, et see on meeletult keeruline. Isegi kui ma ei võidaks, oleksin väga rahul, et sealseid katseid uue generatsiooni ralliautoga läbida saaksin. Vaatame, mis tulevik toob,» lausus Pastrana.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas viplala »

Sellised muutused siis 2018 aastaga võrreldes
Originaal post https://twitter.com/KiwiWRCfan/status/1 ... 6240440320

Pilt
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Mati »

Mehhikos läheb Martin ka rooli :D

Pilt
Vasta