RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1199
Joined: Wed Dec 17, 2014 6:35 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by Vahula »

MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 739
Joined: Sat Jul 04, 2015 7:23 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by MadMax »

Mati wrote:Äkki keegi jagab Sebi mõtteid
https://leht.postimees.ee/6437387/pm-ka ... 1508995323
PM Kataloonias. Loeb: kõige kiirem mees on Ott Tänak

Aastatel 2005–2012 järjestikku kaheksa Kataloonia rallit võitnud üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb on tänavu uues olukorras. Kuus aastat pole ta Kataloonia teedel sõitnud, napib ka kogemust Citroën C3 WRC roolis. Ent 44-aastane prantslane teeb rõõmuga tee vabaks noorematele ja kiirematele rallisõitjatele. «Peaasi, et lõbus oleks!» ütleb ta heatujuliselt.

Sebastien, milliste mõtetega sa Kataloonia rallile vastu lähed?
Tunne on väga hea. Recce (võistlustrassiga tutvumine – toim) polnud just lihtsamate killast, sest pikk kiiruskatse (reedel kaks korda läbimisele kuulub 38,85 km pikkune La Fatarella-Vilalba – toim) on väga-väga raske. Asfaldil tuli palju märkmeid teha, sest minu legend polnud just kõige parem. Pidime palju muutma, aga lõpuks tegingi uue legendi.
See tagasitulek pole lihtne, aga peame andma endast parima. Saate ju aru, et kuueaastase pausi järel on sellist rallit väga raske sõita! Ühel päeval võib sadada vihma, siis võib olla kuiv. Keegi ei tea! Siin on väga keerulised tingimused, mis ei tee mulle kindlasti võistlust kergemaks tee. Üritan anda endast parima ning muidugi rallit nautida.

Kui kiiresti sa autoga taas sinasõbraks said?
Esimene kord oli veidi keeruline, aga siis saime rütmi tagasi. Rallil on tähtis kohe algusest peale vajutada ning kiiresti sõita.

Kas suudad siin Kataloonias võita?
Kõige toredam ongi, et mul pole õrna aimugi, mida ma teha suudan! Nägime, et Mehhikos ja Korsikal suutsin mõlemal pinnasel näidata häid aegu. Kui on kuiv, on mul hea stardipositsioon. Üritan hästi sõita, aga ma pole ammu MM-sarja tasemel sõitnud. Stardis on kolm sõitjat, kes võitlevad MM-tiitli nimel ja kihutavad, gaas põhjas, ning ma ei usu, et suudan nendega tempot hoida.

Aga proovida ju võib?
(Teeb nägusid.) Ma ei tea. Ma isegi ei mõelnud sellele, et hakkaksin siin tiitlimängus kaarte segama.

Aga kes siis võita võiks?
Siin, Kataloonias? Keegi kolmikust Ott Tänak, Thierry Neuville ja Sebastien Ogier. Tänak on väga tugev, väga kiire! Samas on Ogier alati asfaldil kiire ja tal kohe on vajutamiseks jalga. Loomulikult suudab ka Neuville sekkuda. Väga keeruline on midagi ennustada.

Kas sa MM-tiitli saatust julged ennustada?
Täpselt sama vastus, mis eelmisele küsimusele! (Naerab.)
Tänak on just viimastel rallidel näidanud suurepärast kiirust. Kas see võib talle pinged peale panna?
Kindlasti. Tal oli Walesis väga palju ebaõnne, ta oli ju teel MM-sarja liidrikoha poole. Aga praegu on Tänakul olemas kõik, mis vaja liidriks tõusmiseks. Ma ei tea, kas asi on autos või sõitjas, aga tal on väga hea auto ning kokkuvõttes sisuliselt täispakett, mis teeb ta kiireimaks. Tänakul on väga head võimalused MM-tiitli võitmiseks.

Sinu kaardilugeja on kamraad Daniel Elena. Kas pärast kõiki neid aastaid on lõbus jälle koos ühes autos sõita?
Muidugi! Me oleme koos palju asju üle elanud. Danieliga on alati vahva samas autos sõita. Pärast WRC-karjääri lõppu olen temaga harva autot jaganud, kuid mul on väga hea meel, et nüüd sel võistlusel taas ühes autos istume.

Kui palju ta kõrvalt sinu sõitu kommenteerib?
Ta ei kommenteeri minu sõidustiili. Võib-olla ainult siis, kui ma midagi valesti teen. (Naerab.)

Peugeot teatas eelmisel nädalal, et tänavune hooaeg jääb neil rallikrossi MM-sarjas viimaseks. See tähendab, et sul pole enam meeskonda. Mida sa järgmisel aastal teed?
Lähen kalale.

Ainult kalale?
Mul ausalt ei ole mingeid plaane. Nägin vaimusilmas end järgmisel aastal rallikrossi sõitmas. Sain isegi alles eelmisel nädalal teada, et võib-olla ma seda ikkagi ei tee. Pean uurima, äkki avaneb võimalus jätkata rallikrossiga mõnes teises meeskonnas. Või tuleb mulle hoopis midagi muud mõttesse. Kataloonia ralli eel polnud mul ausalt öeldes aega selle teemaga tegeleda. Küll pärast jõuab.

Kas Peugeot’ teade üllatas sind?
Muidugi! Ma ei oodanud seda, Peugeot polnud mulle midagi maininud. See oli väga suur üllatus!

Mis sind rallikrossi juures võrreldes ralliga paelub?
Väga palju on seotud stardiga. Vahepeal ajab see isegi närvi, sest kui jääd esimeses kurvis taha, võib võistlus sinu jaoks lõppenud olla. Tuleb olla täpne, kiire, sõita viimasel piiril. Aga ma suudan olla kiire ja mulle meeldib see!
Olen kindlasti arenenud, samas on meil olnud autoga probleeme ning oleme pidanud palju muutma. Nüüd oleme konkurentsivõimelised (enne viimast MM-etappi on Loeb rallikrossi MM-sarjas Petter Solbergi järel viiendal kohal – toim).
Rallis sõltub sisuliselt kõik ainult iseendast ja asi on lihtne: üldiselt võidab kõige kiirem. Rallikrossis kiireim aga ei võida.

Kas Kataloonia ralli jääb sinu karjääri viimaseks MM-ralliks?
Võib-olla. Võib-olla mitte. (Naerab.)
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by viplala »

Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by Mati »

raig0 wrote:Pingevaba katuse pannud Thierry auto viiakse puksiiriga minema: https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5C3ECFF2
Nüüd raputas ka viimased tsakrad lahti ja läheb täitsa lõdvalt võitma ja sõitma.
-LaVal-
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 388
Joined: Wed Feb 22, 2017 9:44 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by -LaVal- »

Katse on jälle avatud. Sordo-Latvala 1.36,5-1.36.6......Jube kehv nikerdamine see katse. Meenutab rohkem Türgit, kui Katalooniat.
swrt
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 271
Joined: Thu Dec 22, 2005 10:05 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by swrt »

Tundub pildilt nagu ratta mängu tahapoole löönud
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by viplala »

Image
illaR
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 72
Joined: Sat Dec 26, 2015 6:06 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by illaR »

Viskame mingi väite või teooria õhku, kuigi ma loomulikult sarnastesse asjadesse ei usu, siis tuleb tahes-tahtmata võrdlus Tänakuga UK rallilt, kus ta testikal pani matsu, ralli ajal lagunes auto lambist ära :) Kas Neuville'i ootab sama saatus? :)
Faastseliina.
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by viplala »

Tänak ka 4 läbimise teinud
Image
Ralli.ee
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1014
Joined: Thu Oct 27, 2016 10:10 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by Ralli.ee »

illaR wrote:Viskame mingi väite või teooria õhku, kuigi ma loomulikult sarnastesse asjadesse ei usu, siis tuleb tahes-tahtmata võrdlus Tänakuga UK rallilt, kus ta testikal pani matsu, ralli ajal lagunes auto lambist ära :) Kas Neuville'i ootab sama saatus? :)
Vaatame fakte, lambist ei lagunenud midagi ära :D
swrt
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 271
Joined: Thu Dec 22, 2005 10:05 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by swrt »

Kui kolme läbimist ei tee p1 sõitjad siis jääd lihtsalt tseremooniast ilma või on mingi muu karistus ka
Silk
Rallifoorum 24/7
Posts: 2649
Joined: Tue Jan 20, 2015 7:08 pm
Location: Kaugatoma pole kaugel

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by Silk »

swrt wrote:Kui kolme läbimist ei tee p1 sõitjad siis jääd lihtsalt tseremooniast ilma või on mingi muu karistus ka
Rehve vist üks jooks vähem
JaanJuurikas
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 64
Joined: Sun Jun 12, 2016 10:05 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by JaanJuurikas »

Kas keegi kohapeal olev on leidnud mõistliku hinnaga 5-6m lipuvarda?
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by CTR »

JaanJuurikas wrote:Kas keegi kohapeal olev on leidnud mõistliku hinnaga 5-6m lipuvarda?
Kalaatuspoest mingi ritv äkki?
JaanJuurikas
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 64
Joined: Sun Jun 12, 2016 10:05 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by JaanJuurikas »

Decatlonist 75 rahaga ei taha... kui keegi leiab. Siis asukoht.
kristjanmust
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 470
Joined: Sun Jul 06, 2008 11:09 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by kristjanmust »

Decathlonis tasub ringi vaadata. Teiste asjade taha oli eelmisel aastal paigutatud odavad, et turistid ei leiaks. :D Maksis äkki 5-7€
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by viplala »

WRC2 klassis on Peter ja Eric Polo GTI R5 esimese ja teise aja sõitnud.
-LaVal-
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 388
Joined: Wed Feb 22, 2017 9:44 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by -LaVal- »

Kuigi ainult testikatse, aga tundub et volkswagen on vägagi konkurentsivõimelise R5 valmis ehitanud.
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by viplala »

Östberg: My favourite teletubbie
Image
swrt
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 271
Joined: Thu Dec 22, 2005 10:05 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 eelvaade ja SD

Post by swrt »

Silk wrote:
swrt wrote:Kui kolme läbimist ei tee p1 sõitjad siis jääd lihtsalt tseremooniast ilma või on mingi muu karistus ka
Rehve vist üks jooks vähem
Ok Neuville 1 kord läbimist näitab
Post Reply