Ford lahkub WRC-st?

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Suletud
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Ford lahkub WRC-st?

Postitus Postitas Jaanus »

Taas on liikvele läinud kuulujutud, et Ford ja Hyundai lahkuvad WRC-st järgmine aasta, kuna neil pole raha 16 ralli jaoks. Ford võiks siis suunata WRC-st üle jäänud raha oma F1 programmi arendamisele.

http://www.grandprix.com/ns/ns11859.html

Kui nii läheb, siis on Markko samas olukorras kus McRae. Huvitav miks Mitsubishi veel oma teist sõitjat pole teatanud, kas nad tõesti ootavad Fordi otsust, et siis MM endale napata? Kõik on võimalik... :roll:
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

No see asi lõhnab külla halvasti. Kahju kui Markko peaks järgimisest hooajast töötuks jääma. FIA on selle spordiala ikka täiega ära solkinud. Niigi osaleb WRC sarjas väga vähe tiime ning kui lahkuvad Hyundai ja Ford siis ei jää sarjast küll enam midagi järele. FIA peaks ikka tõsiselt kaaluma reegli muudatusi ja kahe etappi lisamist kalendrisse.:cry: :( :oops:
Viimati muutis Kolin, 15 Sept 2003, 11:48, muudetud 1 kord kokku.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

aix

Postitus Postitas aix »

Ärge hakake hirmutama. :(
Samas on see ka täits aru saadav teamide kohapealt. Kui ikka raha pole, siis pole. Selliste reeglitega kaob ka fännidel igasugune huvi selle spordiala vastu. Kas tõesti seda FIA mehed taotlevadki. Selleks, et reeglid uuesti üle vaadata, peab enne kaks teami oma tegevuse lõpetavama :?:
alex

Postitus Postitas alex »

See on juba absurdi tipp, see ala on ju siis lõplikult läbi, Märtin, kes on oma karjääri tippu jõudmas peab siirduma kuhugi nõrgemasse masinasse, või üldse töötuks jääma.... pole sõnu.
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Eks solvumisi ole varemgi olnud. Näit. Toyota puhul. Samas peaks 2 sõitja skeem siiski kulusid kokku hoidma ning loodetavalt on tegu vaid Fordi katsega FIAle survet avaldada.
Viimati muutis KuriUss, 15 Sept 2003, 13:59, muudetud 1 kord kokku.
Boink
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 445
Liitunud: 12 Juul 2003, 23:28
Asukoht: Eestimaa

Postitus Postitas Boink »

ei seda nüüd küll ei tohi juhtuda et ford lahkub koos Märtiniga...ford arenes koos Märtiniga nii kõvasti edasi et see olex absurd
loodan et seda küll ei juhtu
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

aix

Postitus Postitas aix »

Tehke mulle lollile selgeks.
Kuidas saab kulsid vähendada, kui teed kahe auto seaduse ja samas
paned juurde kaks rallit ja veel kus - Jaapan ja Mehiko - seal ju
transpordi ja elamis kulud on eriti kallid. :roll:
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Ma ei usu ka, et see tõsine ähvardus on, pigem ikka mõjutamise lobby. Selles suhtes on see igati tervitatav, hea kui keegi julgeb ka tiimide poolt rohkem suud lahti teha ja radikaalsete sõnavõttudega esineda. Seda võiks teha ka teised tiimid. Kuid selline asi meeldib mulle ainult nii kaua, kui see on tõesti vaid ähvardus ja tegelik plaan on ikka edasi tegutseda.
Rando
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2112
Liitunud: 04 Aug 2003, 11:16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Rando »

See oleks t6esti absurd, Fordi pani oma raha enamus uue auto arenduse alla... Seda ka resultaadiga - parim auto WRC-s praegu. Kui nad peaks ka lahkuma, keedavad nad Markkole ikka SUURE supi kokku... Korraliku lepingut ta enam vaevalt saab :cry:
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

aga mina seda lugu lihtsalt ei usu, Ma olen täiesti kindel, et seda ei juhtu, lihtsalt mingi kõmu, nii, et olge rahulikud.
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
nimh
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1195
Liitunud: 12 Mär 2003, 11:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas nimh »

vähemalt on Eesti saanud tervelt 2 võitu autoralli MM-võidtluselt, kes seda oleks mõni aasta tagasi veel uskunud?
Aga huvitav, mis siis kui teistele saab selgeks et Märtin on vaba, hakkavad kohe uuesti oma seniseid otsuseid läbi vaatama? :D
Aastal kaks tuhat kuuskümmend
saab teoks see, millest puudust tunti,
piloodid nr. 1 ja 2 taevastel radadel
viimaks üksteiselt mõõtu võtavad,
ja käia lasevad sellisel võitlusvaimul,
mida pole aegadest saati nähtud
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

No järgmise aasta on Ford veel kindlasti WRC-s, ma usun. Eks edasi näis, kas nad hakkavad uut autot ehitama või taovad pappi miskisse mõttetusse Jordanisse edasi.

Uue auto kavandamine peaks päris kindlasti juba järgmisel aastal vaikselt pihta hakkama, mistõttu sealt on kindlasti võimalik raha säästa (s.o. kui nad lahkuvad siis kindlasti mitte järgmisel aastal). Lisaks on Fordil lõpuks taga sponsorrahad ja kulusid on võimalik reeglimuudatustega per ralli siiski langetada.
Rando
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2112
Liitunud: 04 Aug 2003, 11:16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Rando »

Homme tuleb World Rally komisjon kokku j2lle, arutama reeglite muudatusi... Ehk suudavad midagi tarka teha!?
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Ma ei usu et nad enda asjad kokku pakkivad, mitte nii pea. Kui ma olen õigesti arusaanud siis nad töötavad uue focus'e kallal mis peaks 2005 välja tulema. Nii et, ei usu. Ja Ford'il peaks raha veel jätkuma. Kui Ford paneb rohkem F1'te siis see on ka natsa imelik, sest Jaguaril on sama värk (Raha tahetakse vahemaks võtta kui tulemusi ei ole).
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

KuriUss: ma ka pole F1 fänn aga leian et Jordan siiski pole mõttetu tiim...
Ford korjaku oma puuma või jaaguar F1-st ära ja pühendugu rohkem rallile. Niikuinii F1-s rohkem poliitikat kui võidusõitu :roll:
gaas on endiselt laiffi
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Erki,
Jordan võib mõttekas või mõttetu tiima olla, aga fakt o, et Fordi promo läbi Jordani on marginaalne. Niikuinii on nad Jaguariga täistiimina seal väljas ja mulle küll kohale ei jõua, mida nad selle Jordaniga seal taga ajavad. Oleks siis, et Jaguariga jagataks R&D kulusid või midagi.
Aga samas globaalses turunduses kaldub rõhuasetus sinna Jordani poole pidevalt. Miski aasta tagasi muutus kodulehekülg www.fordracing.net rallileheküljest jordanileheküljeks. Miks küll ei suuda ma mõista. "Parem vares katusel kui varblane pihus" ideoloogia kipub see olema.
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Vaatasin kah just seda fordracingt ja ongi jordani lehekülg... Mis selle mõte küll on?
gaas on endiselt laiffi
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Veel fordist.

Fordi turundusstrateegiad on üleüldse absurdsed. Kokkuvõttes tegelevad nad täieliku brandisolkimisega.

Jaguar
Luukpära toomine turule paneb Jaguari tõenäoliselt sööma suures osas Volvo turuosa. Aga kindlasti võtab ta midagi ka sakslastelt. S-Type oli edukas ja nüüd loodavad nad endale kõrvalt jällegi turuosa juurde kangutada. Tulemus on see, mis mitetel USA kaubamärkidel juba tänaseks käes – anonüümseks muutunud kaubamärgid hääbuvad.
Seega ongi vaja miskit isikupära juurde luua F1 tiimiga. Mõistlik mõte, aga ...

Ford ja F1
... Ford on läbi F1 ajaloo olnud edukas mootoritarnija, isegi üks vingemaid. Täna on kogu aur minemas Jaguarile, mille alt Fordi kaubamärki mõistagi promoda ei saa. Minardi ja Jordan sõidavad kliendimootoritega, milledega ei saagi tipptulemust saada ning miskipärast läheb turunduses aur siiski Jordani peale. Seda olukorras, kus pole selge isegi, kelle mootoreid järgmisel aastal Jordan kasutama hakkab. Jordanit huvitab vaid odav konkurentsivõimelene mootor ja see võib samahästi tulla ka mersult.
S.o. kogu see mäng Jordaniga on turundustasandil kahtlane ning Jaguariga tapetakse sisuliselt iseenese imaget (kuna kliendimootorid kipuvad ju ikka lahjemad olema).

Volvo
Volvoga näikse ford mõistusepäraselt tegutsevat. Minimahtuniversaali õnneks plaanis pole :)

Landrover
My ass. Siin on Fordil olnud plaane Defenderist teha SUV. Eriti haige lähenemine. Selge kaubamärgi läbustamisele viiv mõttekäik. Õnneks tegi BMW ees kõva töö ära ja Ford ei saa kõike ära rikkuda.

Ford
Peetakse üleval täiesti erinevat mudelivalikut Ühendriikides ja Euroopas. Nii see vist paraku peabki olema.
Ahjaa, meenus lähiajaloos suutis Ford täiesti jabura positsioneerimisega tappa Scorpio, mis oli Fordi kaubamärgi igati edukas osa. Kuid eks seal klasiis turg vähenes niikuinii a ega nad nii räigelt piki pükse ei saanud ka. Ja Fiesta uuendamisega oodati nii kaua, et tolle müük peaaegu, et täiega otsa jõudis saada. Ja kohustuslik mahtuniversaalike tehti Fiesta põhjale ning ikkagi on maha magatud vinge turusegment natuke suuremate mahtuniversaalide osas (küllap 2005 Focusest tuleb ka mahtuniversaal, millega hilinedes see viga parandatakse).
Fordi ralliedu ei suudetud Focusele üle kanda – neliveoline ja raju versioon praegusest Focusest jääbki vaid kunagiseks lubaduseks. Seega ralliedu lihtsalt ei suudeta/taheta ära kasutada :(

Üsna segane heietus, kas pole?

Mida ma öelda tahan on, et Ford on ennast nii suureks söönud, et mitmetes traditsioonilistes valdkondades hakkatakse iseennast õgima. Eriti kui on vaja kulusid kokku hoida. Ja mitmed toredad kaubamärgid saavad lihtsalt kolaka. Ning juba nad raiped spekuleerivad ralli-teemaga!!!
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Ärge nüüd jumala eest arvake, et ma grafomaan olen. Aga hing on selle fordi tõmblemise peale täis küll. Olgu see siis jututasandil või mitte.
alex

Postitus Postitas alex »

Aga ikkagi, kui Ford tõmbab ennast WRC sarjast tagasi, mis siis saab? mis saab Märtinist?
Suletud