RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 739
Joined: Sat Jul 04, 2015 7:23 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by MadMax »

Ma ei tea, kas on sellelt nädalavahetuselt aga minu arust naljakas ikkagi :D

Long live the King!

Image
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1342
Joined: Fri Jan 30, 2009 11:07 am
Location: Pärnu

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by Dubber »

Minu arvates ka:

Image

Loeb ja Elena vs Ogier
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
tyyp
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 230
Joined: Sat Mar 01, 2003 8:03 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by tyyp »

Päris hea. Ogieri kommentaar rehvivaliku kohta: “We have been always wrong – more or less – except for the last loop,” Ogier said. “With the right tyres it was better, but earlier we always went in the wrong direction and didn’t have the best information to make our choice.”

S.o. eesti ilmamees Jüri Kamenik tegi, mis suutis M-Spordis, aga lõpuks ikka läks Ogier punktiarvestust juhtima. :-)
Kiirem, kui kunagi varem
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 739
Joined: Sat Jul 04, 2015 7:23 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by MadMax »

tyyp wrote: S.o. eesti ilmamees Jüri Kamenik tegi, mis suutis M-Spordis, aga lõpuks ikka läks Ogier punktiarvestust juhtima. :-)
Ogier on pikkade juhtmetega. Juba esimesel päeval oleks pidanud aru saama, et vastupidi tuleb teha :)
sierrari
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 35
Joined: Fri Jul 01, 2016 7:31 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by sierrari »

-LaVal- wrote:Vaatasi eile huvi pärast seda 12. kiiruskatset kus Ott spinni tegi. Ikka uskumatult mudane ja libe oli Otti tulemise ajaks see rada. Lisaks hakkas veel vihma ka sadama tagumistel meestel. Pole mingi ime, et Neuville need katsed pärastlõunal kinni pani, kuna tema ajal oli rada suht kuiv ja puhas. Lisaks vaatasin Otti Onboardi Power Stage--olgem ausad-mees pani täiesti hullu. Eriti see alguse osa, kus kitsas ja kehv asfalt, ning teravate servadega asfalt lõike kohtades. Ott ikka lõikas julmalt-vaid ime et rehvid uuesti ei läinud. Aga nu kui oleks läinud, siis ju vahet ei oleks nagunii olnud. Ah jaa El Montmelli katse kordusläbimisel sirge lõpus kiirus 209km/h ja kõik kurvid 190-195km/h 30 sekundi jooksul. See oli julm.
Mitme minuti peal see 209km/h on, ise vaatasin enamuse katsest ära ja tundus, et 190kmh on lagi
-LaVal-
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 388
Joined: Wed Feb 22, 2017 9:44 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by -LaVal- »

sierrari wrote:
-LaVal- wrote:Vaatasi eile huvi pärast seda 12. kiiruskatset kus Ott spinni tegi. Ikka uskumatult mudane ja libe oli Otti tulemise ajaks see rada. Lisaks hakkas veel vihma ka sadama tagumistel meestel. Pole mingi ime, et Neuville need katsed pärastlõunal kinni pani, kuna tema ajal oli rada suht kuiv ja puhas. Lisaks vaatasin Otti Onboardi Power Stage--olgem ausad-mees pani täiesti hullu. Eriti see alguse osa, kus kitsas ja kehv asfalt, ning teravate servadega asfalt lõike kohtades. Ott ikka lõikas julmalt-vaid ime et rehvid uuesti ei läinud. Aga nu kui oleks läinud, siis ju vahet ei oleks nagunii olnud. Ah jaa El Montmelli katse kordusläbimisel sirge lõpus kiirus 209km/h ja kõik kurvid 190-195km/h 30 sekundi jooksul. See oli julm.
Mitme minuti peal see 209km/h on, ise vaatasin enamuse katsest ära ja tundus, et 190kmh on lagi
Mitte 12 vaid 13. katse ja sirge algab 3.28-4.00, ehk 32 sekundit full flat. 209 saab mingi 3.55 peal kätte
Atur
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 88
Joined: Tue Aug 14, 2018 5:42 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by Atur »

Päris julm
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by Kolin »

-LaVal- wrote:
sierrari wrote:
-LaVal- wrote:Vaatasi eile huvi pärast seda 12. kiiruskatset kus Ott spinni tegi. Ikka uskumatult mudane ja libe oli Otti tulemise ajaks see rada. Lisaks hakkas veel vihma ka sadama tagumistel meestel. Pole mingi ime, et Neuville need katsed pärastlõunal kinni pani, kuna tema ajal oli rada suht kuiv ja puhas. Lisaks vaatasin Otti Onboardi Power Stage--olgem ausad-mees pani täiesti hullu. Eriti see alguse osa, kus kitsas ja kehv asfalt, ning teravate servadega asfalt lõike kohtades. Ott ikka lõikas julmalt-vaid ime et rehvid uuesti ei läinud. Aga nu kui oleks läinud, siis ju vahet ei oleks nagunii olnud. Ah jaa El Montmelli katse kordusläbimisel sirge lõpus kiirus 209km/h ja kõik kurvid 190-195km/h 30 sekundi jooksul. See oli julm.
Mitme minuti peal see 209km/h on, ise vaatasin enamuse katsest ära ja tundus, et 190kmh on lagi
Mitte 12 vaid 13. katse ja sirge algab 3.28-4.00, ehk 32 sekundit full flat. 209 saab mingi 3.55 peal kätte
SS13 olika lagi 190kmh
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5076
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by CTR »

SS13 209kmh
Image
sierrari
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 35
Joined: Fri Jul 01, 2016 7:31 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by sierrari »

CTR wrote:SS13 209kmh
Image
Huvitav, et arvutist vaadates näitab 190km/h lagi seal ja mobiilil 209. Kumb see siis õige on
Kristop
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 179
Joined: Wed Sep 23, 2009 9:52 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by Kristop »

Kindlasti mitte 209 kuna 190ga on mootor piirajas 8300 rpm ja kusagilt ei tule seda lisa 19kmh.
Mul arvutist vaadates 189kmh samas ajal kui sul telefonis näitab 209kmh :shock:
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7032
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by snakeplissken »

mul näitab ka 190 kmh

vaevalt, et üldse need uued WRC-d üle 200 jooksevad.
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5076
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by CTR »

tehase speci järgi on Yarise max kiirus 201kmh(vastavalt ülekandele).
üle 190 lähevad kindlasti, paljudel kordadel liveis näinud 190+ erinevatel rallidel.
aix
Rallifoorum 24/7
Posts: 4810
Joined: Mon Feb 10, 2003 10:47 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by aix »

Ma nüüd ei tea... mina näen kah pigem 190 km/h...(pildil küll 189...:D)


Image
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5076
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by CTR »

kuna arvutis ei hakanud onboardi kordus tööle, siis kerisin telekas SS13 Live ülekande peale tagasi, Lappil piirajas 191kmh ja Neuvilleil 188kmh. väga huvitav, kuidas telefonis näitab sellist ulmenumbrit.. :o
-LaVal-
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 388
Joined: Wed Feb 22, 2017 9:44 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by -LaVal- »

Ise olen Lives näinud max kiirust üldse 211km/H Knoni katsel Rootsis. Kergelt allamäge lähevad uued wrc kindlasti üle 200km/h. Isegi Märtini aegne Focus läks üle 200. Aga jah ega enamasti olenevalt ülekannetest konkreetse ralli jaoks piirajad rakenduvad alates 188km/h. Ilmselt on see näit täpsem, kui vahepeal on mõnel rallil mõnel see pildi nurgas pöörete arv ja käigud. 209 võib olla ka GPS järgi mõõdetud. Gepsul on komme veidi lookleval teen kurve õgvendada. Nii need ulmekiirused tulevadki.
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 739
Joined: Sat Jul 04, 2015 7:23 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by MadMax »

-LaVal- wrote:Gepsul on komme veidi lookleval teen kurve õgvendada. Nii need ulmekiirused tulevadki.
Niipalju kui mina GPS põhimõttest aru olen saanud, siis tal on täiesti suva, kus auto liigub ehk ta ei vaata, kas sinu tee on sirge või kurviline. GPS mõõdab vahemaad kahe punkti vahel ja mis ajaga ta ühest punktist teise jõudis ning selle põhjal arvutab siis kiiruse (v=s/t). Või sain ma lihtsalt su mõttest valesti aru...
-LaVal-
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 388
Joined: Wed Feb 22, 2017 9:44 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by -LaVal- »

MadMax wrote:
-LaVal- wrote:Gepsul on komme veidi lookleval teen kurve õgvendada. Nii need ulmekiirused tulevadki.
Niipalju kui mina GPS põhimõttest aru olen saanud, siis tal on täiesti suva, kus auto liigub ehk ta ei vaata, kas sinu tee on sirge või kurviline. GPS mõõdab vahemaad kahe punkti vahel ja mis ajaga ta ühest punktist teise jõudis ning selle põhjal arvutab siis kiiruse (v=s/t). Või sain ma lihtsalt su mõttest valesti aru...
Nii ta valesti arvutabki vahemaid. Kurvilisel teel tõmbab joone otseks jättes kurvi välja. See muidugi veel kiirust ei mõjuta, kuid väga tihti eksib GPS vastuvõtja asukoha määramisel ja siis tekkivadki need ulmekiirused, sest tamärgib nendeks kaheks punktiks, mille vahel aega mõõtis asukohad, kus kunagi GPS vastuvõtja pole viibinudki. Sõidan palju rattaga ja jooksen, siis vahel on, kui arvutis träkke vaatad, siis mõnes kohas on ikka GPS eksinud vahel harva nii 100m rajalt ära. Nii olen joostes saavutanud kiiruse 270km/h
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1082
Joined: Tue Mar 25, 2003 1:20 pm
Location: seal kus parimad ralliteed

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by Olts »

-LaVal- wrote:
MadMax wrote:
-LaVal- wrote:Gepsul on komme veidi lookleval teen kurve õgvendada. Nii need ulmekiirused tulevadki.
Niipalju kui mina GPS põhimõttest aru olen saanud, siis tal on täiesti suva, kus auto liigub ehk ta ei vaata, kas sinu tee on sirge või kurviline. GPS mõõdab vahemaad kahe punkti vahel ja mis ajaga ta ühest punktist teise jõudis ning selle põhjal arvutab siis kiiruse (v=s/t). Või sain ma lihtsalt su mõttest valesti aru...
Nii ta valesti arvutabki vahemaid. Kurvilisel teel tõmbab joone otseks jättes kurvi välja. See muidugi veel kiirust ei mõjuta, kuid väga tihti eksib GPS vastuvõtja asukoha määramisel ja siis tekkivadki need ulmekiirused, sest tamärgib nendeks kaheks punktiks, mille vahel aega mõõtis asukohad, kus kunagi GPS vastuvõtja pole viibinudki. Sõidan palju rattaga ja jooksen, siis vahel on, kui arvutis träkke vaatad, siis mõnes kohas on ikka GPS eksinud vahel harva nii 100m rajalt ära. Nii olen joostes saavutanud kiiruse 270km/h
Jama keps on siis.
rattaga on kah hea sõita
Fordimees
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 79
Joined: Sat Jan 27, 2018 11:51 am

Re: RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 DAY3

Post by Fordimees »

MadMax wrote:Ma ei tea, kas on sellelt nädalavahetuselt aga minu arust naljakas ikkagi :D

Long live the King!

Image
Mis seal naljakat on? Loeb on suitsumees juba karjääri alguspäevilt ja pitsi pole ta sülitanud. Sinu esimene pilt peaks olema 2012 aasta puhkusest. Sai temaga ühel hotellipeol viibitud Saint Tropezis või Nizzas (enam ei mäleta), väga lahe sell nagu enamus WRC sõitjaid. See pilt mis press kujundab on kaugel sellest millised vennad tegelikult on. Jari on võib-olla kaamera ees kõige rohkem lähedasem ja vahetum oma olekule.

Nagu ma siin ühes postituses mainisin, siis Seb peaks tegema kaasa rohkem etappe kui eelmine aasta. Pierre on teda kõvasti moosinud. Info pärineb siseringist.
Post Reply