WRC YLE kanalil

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
kaits
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2184
Liitunud: 22 Veebr 2003, 17:33
Asukoht: Tallinn

WRC YLE kanalil

Postitus Postitas kaits »

YLE ja WRC vahel sõlmitud leping on pikkusega 2+2 aastat, mis tähendab, et esimese kahe aasta järel võivad osapooled koostööd kaheks aastaks pikendada.
Delfi paneb küll mööda et vaid soomes elavad eestlased näevad. Näevad ka kõik eestlased eestis kes aktiveerivad endale YLE kanali.
Kogu tekst:
https://yle.fi/urheilu/3-10536634?fbcli ... cDjsXq4S7s

http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/soo ... d=84637153
Ralli võib vahest kah teine elu eesmärk olla
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas -huviline2- »

Ee, kas näevad? Mingi hetk, oli see äkki taliolümpia, kukkus keegi hädaldama, et miks eestlased saavad vaadata välismaa kanalitelt võistlusi, kui nemad sama asja (reklaamidega loomulikult) kalli raha eest on sisse ostnud. Peale seda pole ma Ylest/SVTst näinud ei olümpiat ega ka näiteks rallikrossi.
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas teine_riiul »

Tulistades puusalt, kuna hetkel on mu telekas umbes 80 km kaugusel mere taga: Kas ei olnud mingi teema, et YLE1 ja YLE2 ei näe enam Eestis. Varem olid mul need noppekanalina, aga enam seda varianti vist ei pakuta.
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 950
Liitunud: 13 Veebr 2003, 20:34
Asukoht: Tallinn

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas STI »

teine_riiul kirjutas:Tulistades puusalt, kuna hetkel on mu telekas umbes 80 km kaugusel mere taga: Kas ei olnud mingi teema, et YLE1 ja YLE2 ei näe enam Eestis. Varem olid mul need noppekanalina, aga enam seda varianti vist ei pakuta.
Täitsa olemas nii Yle 1 kui ka Yle 2: https://www.telia.ee/era/tv/lisateenused/lisakanalid/
ponx
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 682
Liitunud: 05 Aug 2005, 16:12

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas ponx »

Küll see läheb samamoodi.. :evilbat:

http://sport.delfi.ee/archive/kelle-kat ... d=81227153

Soome kanalitelt spordiülekandeid vaatama harjunud inimesed said täna hommikul halva üllatuse osaliseks, kui selgus, et YLE2 vahendusel nad olümpiat enam ei näe.

Nimelt vaatas neile esimest korda käimasoleva olümpia ajal ekraanilt vastu kiri: "Kanalil puudub õigus Eestis taliolümpiamängude ülekandeid edastada. Eestis näeb ülekandeid Kanal 2, Kanal 12, Eurosport 1 ja Eurosport 2 kanalite vahendusel."

Ei pea ilmselt pikemalt mõistatama, kes soomlastel juhtme seinast tõmbas. Teleõigused nende olümpiamängude puhul kuuluvad Eesti Meediale, kes iseenesest ei tee näpuga reegliteraamatus järge ajades midagi valesti.

Kannatab lihtsalt televaataja, kes eelistab teatud alasid soomekeelse kommentaariga vaadata. Pealegi võis YLE2 nautida spordialasid, mida Kanal 2 ja Eurosport ei paku.

Olgu öeldud, et eelmiste olümpiamängude ajal on ERR lasknud sõbralikult ka soomlastel Eesti territooriumil oma ülekandeid edastada.

Täpsustus: tähelepanelikud lugejad on teavitanud, et YLE2 olümpiaülekanded on kinni keeratud vaid Telia paketis. Elisa kliendid saavad veel soomekeelseid võistlusi nautida.
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1082
Liitunud: 25 Mär 2003, 13:20
Asukoht: seal kus parimad ralliteed

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas Olts »

Kas mitte geoblokid ei pidanud euroliidus kaduma nüüd?
rattaga on kah hea sõita
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas -huviline2- »

Ma ei viitsi seda määrust täpsemalt guugeldada, aga alles ma tahtsin rallikrossi MMi vaadata svt1-lt või oli see Yle ja kuvati kenasti, et puudub õigus. Määrus ise tuli vist aprillis juba.
RenoK
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 242
Liitunud: 15 Juul 2017, 11:30

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas RenoK »

Geoblokk on siiani alles. Alles hiljuti ei näidatud youtubes (?! isegi) live pilti RXist, vähemalt Soomes olles. Kui ei eksi, siis Saksamaa etapist räägin.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas Mati »

RenoK kirjutas:Geoblokk on siiani alles. Alles hiljuti ei näidatud youtubes (?! isegi) live pilti RXist, vähemalt Soomes olles. Kui ei eksi, siis Saksamaa etapist räägin.
Mingi tähtis allkiri pidi saama/sai kuhugi paberile ja lähiajal pidid need blokid kaduma.
eigo
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 84
Liitunud: 12 Jaan 2016, 16:25

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas eigo »

Ma vaatasin Soome ralli ajal ERRi live ise Soomes kohal olles. Kas sellel ei ole geoblokeeringut?
monty

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas monty »

Kas mitte sellest esmaspäevast (03.12.2018) ei pidanud Euroopa Liidu sees kaduma geoblokeering, seda küll selle erisusega et igasugune voog edastus selle alla ei kuulu. Võimalik et igasugune tv loetakse ka voog edastuse alla?
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas -huviline2- »

Mirko
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 628
Liitunud: 29 Mär 2012, 22:51

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas Mirko »

Jah, see puudutab kaubandust ja nimelt e-poode. Teles eksisteerib endiselt geoblokeering
mcwax

Re: WRC YLE kanalil

Postitus Postitas mcwax »

Kuna hiljuti sattusin selles osas hea info peale, siis panen kirja. Kuna pole otseselt ralli, siis loeb, keda huvitab.

Kui reklaamlausena kõlab tõesti hästi, et kaotame geoblokeeringu ELi sees, mida 99% inimesi tõlgendab siis nii, et ma võin nüüd minna olümpiat saksa telekanali striimist vaatama. Siis tegelikult see nii ei ole.

See mis siis "ära tehti" on tegelikult üks pisike suhteliselt mõttetu peenhäälestus. Nimelt - teenusepakkuja ei tohi enam piirata oma klientidele ELi seest ligipääsu. Ehk hästi hea lihtne näide tuua nt. Netflixiga. Kui ma eestlasena olen omale ostnud Eesti Netflixi paketi, siis Netflix peab võimaldama mul ligipääsu oma paketile ka siis kui ma olen Soomes, Prantsusmaal või Saksamaal. Varem oli teenusepakkujal hästi lihtne müüa regioonipõhist paketti lihtsalt IP piirangute abil. Ehk sama Netflixi näide - tuled Eesti IP'lt, saad ligi; tuled mujalt - ei saa ligi. Nüüd peavad lihtsalt teenusepakkujad kuidagi teisiti inimesi filtreerima hakkama. Sama käib siis igasugu nuti telepakettide kohta näiteks. A la paketid kus saad ka nt. mobiilist Appi kasutades telepilti vaadata - nüüd siis peab teenusepakkuja võimaldama seda teha ka teistest EL riikidest.

Ehk tegelik muutus oli ikka päris pisike.
Vasta