53. Vodafone Rally de Portugal 2019 DAY3

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1902
Joined: Sun Oct 02, 2005 8:26 am
Location: Good Morning
Contact:

Re: 53. Vodafone Rally de Portugal 2019 DAY3

Post by kiilakass »

Argentiinas, kas Lappi vajutas nuppu kui tee ääres seisis?(oggyl oli rehv sel hetkel just katki) Kui vajutas, siis see sama inetu tegevus.
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: 53. Vodafone Rally de Portugal 2019 DAY3

Post by -huviline2- »

No aga ei saa ju vaielda, et ta välja ei sõitnud. Eks ta küsimusi tekitas paljudele, aga noh, vastupidist ka tõestada on ka keeruline.
aigarm
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 114
Joined: Fri Sep 14, 2012 10:21 am
Location: Pärnu

Re: 53. Vodafone Rally de Portugal 2019 DAY3

Post by aigarm »

kiilakass wrote:Argentiinas, kas Lappi vajutas nuppu kui tee ääres seisis?(oggyl oli rehv sel hetkel just katki) Kui vajutas, siis see sama inetu tegevus.
Lappi nupuvajutus ei tähendanud ühelegi teisele sõitjale otsest ohtu. Inetu või mitte aga siin räägime kaasvõistleja ohtu seadmisest.
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1902
Joined: Sun Oct 02, 2005 8:26 am
Location: Good Morning
Contact:

Re: 53. Vodafone Rally de Portugal 2019 DAY3

Post by kiilakass »

Selge, ma arvasin, et me räägime inetust ja mitte mõistlikust trikitamisest.
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: 53. Vodafone Rally de Portugal 2019 DAY3

Post by KidrA »

Lappi nupuvajutus ei käi ka kuidagi Portugali ralli näitega kokku, sest ta vajutas OK nuppu, mitte punast, katse peatamist nõudes. Ja antud juhul ma usun isegi Citroeni bossi, kes ütles, et sai Ogieri rehvipurunemisest teada alles WRC all-live pilti nähes katse finishis.

Ka Hyundai laupäevased taktikamängud käivad juba aastakümneid ralli juurde ja käivad ka tulevikus. Minu arust see lisab rallile isegi põnevust juurde. Ei näe probleemi kui taktikaga üritatakse endale või oma tiimile paremaid punkte/tingimusi.

Kui aga minnakse konkurentide rallit pekki keerama siis on juba teine asi. Sellist asja ei tulegi mul isiklikult minevikust meelde. See ei käi ralliga kokku. Samas kui mõnelt tiimipealikult seda oodata, siis ainult Adamo sugune tulekski sellise asja peale. Itaallastel on sellised vingerdused veres, Adamod ja Briatored ja teised makaronid.
miro
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 230
Joined: Thu Feb 09, 2012 11:49 am

Re: 53. Vodafone Rally de Portugal 2019 DAY3

Post by miro »

Nüüd on veider olukord, kuna Sordo sõnul seda ei juhtunud. Vbo on keerutamine...who knows...vandenõud

https://www.rallyssimo.it/2019/06/03/wr ... e-nessuno/

Delfis ka.

https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/so ... DlwWh8DER0
meh
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 229
Joined: Sun Nov 13, 2011 11:53 am

Re: 53. Vodafone Rally de Portugal 2019 DAY3

Post by meh »

miro wrote:Nüüd on veider olukord, kuna Sordo sõnul seda ei juhtunud. Vbo on keerutamine...who knows...vandenõud

https://www.rallyssimo.it/2019/06/03/wr ... e-nessuno/

Delfis ka.

https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/so ... DlwWh8DER0
Siin on nüüd oluoluline see, mida see Sordo fraas täpselt tähendab. Kui võtame delfi.ee-s toodud kodumaise versiooni:
"Ma ei mõista, miks ta räägib millestki, mis isegi ei juhtunud. Võtan tema komplimendi vastu, aga minu tiim ei tahtnud Toyotat või kedagi teist halvasti mõjutada,"

* "Millestki, mida ei juhtunud" - kas see, "mida ei juhtunud" on käsk Adamolt või see, et käsu realiseerimist ei juhtunud?
* "Võtan tema komplimendi vastu" - miks peaks komplimendi vastu võtma, kui käsku ennast ei olnud? See justkui kinnitaks siiski, et käsk või arutelu sel teemal oli, Sordo (või keegi teine) otsustas, et nii ei tehta.
* "Toyotat või kedagi teist halvasti mõjutada" - ja see võis olla ka põhjus, miks käsku ei realiseeritud. Ehk siis et enda meeskonnakaaslasele anda eelis (tolmuvaba(m) tee), on ok, aga sellega minnakse looma kellegile teisele tahtlikult ebasoodsamaid tingimusi ei olnud ok.

Aga need on järeldused delfi.ee versioonist, mis juba ise võib olla tähenduslikult teistsugune kui originaal ja üht-teist võib olla tõlkes kaduma läinud või juurde tulnud.
Post Reply