WRC Rally Estonia 2020

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by Sala »

ElvisP wrote:Aga te muidu saate aru, et see kõik on ajutine? Seniks kuni Covidi vastu on püsivam lahendus (vaktsiin) leitud..
Ma pigem ringvaatest mõistsin, et see pole ajutine. Lisaks on Urmo juba varasematel aastatel rääkinud, et soovib sedasi teha, et rahvas jõuaks vaid kindlatesse punktidesse. Nüüd lihtsalt sai selle Covid ettekäändel peaproovina ära teha koos jõhkrate ähvardustega nende suunas, kes peaks metsa lähedale julgema minna.
Kui see edaspidi peaks normaaltingimustes ka koos selliste ähvardustega toimuma siis mina jätaks personaalselt minemata. Okei, see aasta kannatasin ära aga ei ole need pealtvaatamiskohad koos rahvamassiga mulle.

Muidu vaadates tagasi siis ralli iseenesest oli väga huvitav. Toimus miskit nii ees kui tagapool ja selle suhtes pole midagi kobiseda.
Samas korralduslik pool pass nr 1 poolt vaadatuna.

SS2 - mingi pool 6 jõudsin enamvähem kohale, parkima pidin pooleldi kraavi kuna naised ja nende silmamõõt... Pärast lahkudes pidin sinna kinni ka peaaegu jääma, mõtlesin juba, et no kas saab välja korralikult gaasi andes või kutsub autoabi järgi :D Õnneks toimis esimene lahendus.
Samas kohale jõudisn nii vara siis lindi ääred olid juba rahvast täis... Teiselpool oli vaatamisala pikendatud võrreldes paari päevase taguse luurega. Ekraan oli suht kehvas kohas, võinuks olla kuskil all metsaääres sest kes all pool olid need ei näinud ja seal põrises hoopis miski genekas mille oleks peldikute taha võinud lükata varju. Lihtsalt ei kuulnud hästi kui rallikas tuleb - ühelt poolt plärises genekas, teisalt see ekraan. Moniilileviga oli ka nigel lugu. Õnneks klapid kaasas ja ralliraadio aitas hädast välja. Aga noh suht rahulik ja sai jälgida.

SS misiganes kulbilohu - minu meelest ikka väga igav koht kus rallit jälgida. Oleks valikut olnud, poleks sinna enda jalga tõstnud. Kindlasti mäletamistmööda oli seal katsel suvalistes kohtades huvitavamaid paiku... Parklasse sissepööre oli ka jõle ära peidetud ja nii mõnigi lasi mööda. Lisaks kuigi vaatasin veidi rahvast eemal koha kuus taha jne väga keegi seisma ei saanuks tulla kuna muidu ei oleks midagi näinud, ujus siiski mingi töll külje alla kes ilmselgelt oli miskeid jooke manustanud ja siis lällas seal... Maski ka polnud. :roll: Vähemalt tuul oli minuu poolt tema suunas, et vaevalt seal midagi mulle väga pritsis.

SS misiganes Alaküla - see suur hüpe minujaoks suht meh, suur osa rahvast jooksis peale WRC autosi minema. Suurele hüppele järgnev väike trampa isegi huvitavam aga kuna varem seal juba korra lolli peaga käinud siis teadsin, et noh väga põnev pole. - Ekraan muidugi oli hea jälgida aga jällegi, see röökis sedasi, et pidi väga täpselt jälgima kuna järgmine tuleb muidu võis maha magada. Lisaks polnud autoga sinnaminek kõige sujuvam kuna mingite x numbrite passide omanikud üritasid ma ei tea kuhu seal saada ja tekitasid rivi.

Järgmine päev SS misiganes Maaritsa - Käisin seal mööda hiiglaslikku ala ringi ning vaatasin küll ühe küll teise nurga alt aga noh oli kah. Suht aeglane koht ja vaadatud sain nii ühe kui teise nurga pealt aga ei miskit erilist. Pigem selline perepakett lastega koos hea jälgida. Ja see mingi red bulli disko võinuks ka olemata olla ja ralliraadio pigem kõlada seal. Ma oleks selle koha iga kell selle keset katset olnud RMK koha vastu välja vahetanud.

Kokkuvõttes on need vaatamiskohad tõelised perepaketid kus lapsed saavad süüa kui kõht tühjaks läheb, ringi joosta suurtes alades ohutult jne. Ise eelistaks iga kell endale kuskil metsas leida eeltööga huvipakkuvad kohad. WRC puhul võtaks tahvli kaasa ning paneks live käima. Midagi ei röögiks üle, rahvas ei lällaks ja kuuleks kui auto tuleb ja läheb ning ülejäänud aja saaks live vaadata.
Lisaks tagumiste vahe ma ei tea kas see oli FIA vms poolt nõutud, et peab 2 minutit olema aga minu meelest võinuks minut olla.
Kui nüüd mingi imega peakski WRC etapp tulema veel kord siis üks mis kindel - Vaatamisaladesse minul enam huvi minna pole. Kas vahingi siis kodus nagu teisi etappe või tiksun läbi metsa kuhugi kohale. (näiteks pasamäele saanuks kerge matkaga täiesti vabalt sisse - oli enne katse algust tükk aega, et teha selgeks turvade asukohti ning ei hakka detaile täpsustama kuid sisse oleks sinna saanud kõndida väga märkamatult).
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1503
Joined: Sat May 19, 2018 1:50 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by ElvisP »

Kui rääkida covidi järgsest ajast siis on mul isiklikult raske ettekujutada, et RE võiks kuidagi pildil püsida kui tegemist oleks ainsa "kastreeritud" ralliga, kus pealtvaatajate asukohad on rangelt piiratud.

Pealtvaatajatel on rallis oma roll, kasvõi autode kraavist välja aitamisega või läbi katsete lippude lehvitamisega.

Ja ma ei arva, et Urmo Aava oleks nii loll, et ta sellest aru ei saa.
mcwax
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1711
Joined: Sat Jun 28, 2003 1:14 pm
Location: Tallinna loomaaed

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by mcwax »

Mina ka teist korda paketeeritud rallile ei läheks. 4st vaatajakohast, mis paketis olid, 2 olid täitsa mōttetud. Nii mōttetud, et pühapäeval läksin peale esimest läbimist koju.
Sama nagu eelkirjutaja mainis - suht enamvähem mahapöre oli pōhupalliga tehtud nii teravaks, et seal vaadata polnudki midagi. Ja kell 7 hommikul oli toitlustuses otsas see üks asi mida seal üldse oleks pidanud müüdama - kohvi.
Korealdus oli ju super, aga sellised sunnitud kohad... Nääh... Jääb vahele järgmine kord.
buugawuuga
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 114
Joined: Sat Jul 09, 2016 7:00 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by buugawuuga »

mcwax wrote:Mina ka teist korda paketeeritud rallile ei läheks. 4st vaatajakohast, mis paketis olid, 2 olid täitsa mōttetud. Nii mōttetud, et pühapäeval läksin peale esimest läbimist koju.
Sama nagu eelkirjutaja mainis - suht enamvähem mahapöre oli pōhupalliga tehtud nii teravaks, et seal vaadata polnudki midagi. Ja kell 7 hommikul oli toitlustuses otsas see üks asi mida seal üldse oleks pidanud müüdama - kohvi.
Korealdus oli ju super, aga sellised sunnitud kohad... Nääh... Jääb vahele järgmine kord.
Tundub et ka sul oli ka RP11...
Jah, täiesti nõus, et sunnitud pealtvaatamiskohad on mõtetud, aga olgem ausad, sellisele tõsisemale rallifännile on need suured vaatamisalad kõikjal maailmas ju enamasti kõik sellised... nääh... (muidugi mõningate eranditega, näiteks Fafe jne)
Usun, et kui korraldamiseks oleks aega vähe rohkem, kannatab ka neid n.ö. aedikuid metsavahele vähe pikemaks venitada ja üldse rohkem tekitada, ka parematesse kohtadesse. Alguseks oli aga hea küll ju.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by tfr »

Sala wrote:Kui nüüd mingi imega peakski WRC etapp tulema veel kord
Selle imelootuse kõige suurem toitja on vist hetkel see, et kuna tiimid tahaks hooaega pigem lühemaks saada ja rallisid rohkem kui praegu kalendrisse mahub, siis on FIA üsna tõsiselt mõelnud sellele, et mõned klassikud nagu Monte Carlo välja arvata, hakata suurt osa rallisid üle aasta roteerima. Siis oleks meil täiesti reaalne võimalus hakata Soomega vaheldumisi üle aasta tegema.
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by CTR »

Valgetähe V klassi teenetemärk

Urmo Aava – rallispordi edendaja ja endine rallisõitja. Kümne aasta jooksul korraldanud Baltikumi suurimat rallivõistlust Rally Estonia, mis on andnud märkimisväärse panuse rallispordi edendamisse ning kohaliku piirkonna majandusse.

Tarmo Hõbe – rallispordi edendaja. Kümne aasta jooksul korraldanud Balitkumi suurimat rallivõistlust Rally Estonia, mis on andnud märkimisväärse panuse rallispordi edendamisse ning kohaliku piirkonna majandusse.

Silver Kütt – rallispordi edendaja. Kümne aasta jooksul korraldanud Balitkumi suurimat rallivõistlust Rally Estonia, mis on andnud märkimisväärse panuse rallispordi edendamisse ning kohaliku piirkonna majandusse.
Post Reply