WRC hooaeg 2021

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Urps
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 30
Joined: Thu Jul 31, 2014 9:29 am
Location: Soome,Somero

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Urps »

Tram wrote: Sun Sep 19, 2021 10:13 am On keegi Soome ralli pileteid tellinud netist?
Esmapilgul suhteliselt segane info seal.
Shell tanklates müüakse ka ja odavam.
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11799
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: WRC hooaeg 2021

Post by viplala »

Katsuta "ajutine" kaardilugeja Soomes on Aaron Johnston ehk endine Oliver Solbergi kaardilugeja, kellega lõpetati kuu alguses koostöö.
http://planetemarcus.com/katsuta-recupe ... -finlande/
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5076
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2021

Post by CTR »

krdi kahju, et Barrit sellise vigastuse Eestis sai ikka.. loodame, et saab korda, mitte ei pea sõitmist ära lõpetama..
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11799
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: WRC hooaeg 2021

Post by viplala »

Oliver Solberig kaardilugeja Soome rallil on Craig Drew (8 time American Rally Champion. the most successful co-driver in American history).
https://twitter.com/OliverSolberg01/sta ... 8299413505
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2021

Post by KidrA »

https://dirtfish.com/rally/wrc/hyundais ... ext-month/

Siin hajutati natuke mu muredest, kui mainisin et see Hyundai mis testidel on, see ei kõlba kuhugi ei kiiruse ega aerodünaamika poolest ja Adamo tuli kohe toreda uudisega, et see oligi kõigest midagi vahepealset ja õige pill tuleb alles Oktoobris.

Kes teab võibolla Loriaux läks tehasesse, ütles et näidake mulle järgmise aasta mudelit, visati pilt ette arvutis...Loriaux teeb suured silmad ja küsib, nalja teete või, et ma küsisin järgmise aasta masinat, mitte pilti telliskivist. Ja võis olla ka kui vastavad tõele kuuldused Hyundai suurtest jahutuse ja vedrustuse probleemidest, et seoses sellega läks kogu masin täielikule uuendamisele ja siis Adamo võib segast peksta, et lasi meelega mingi vahepealse jublaka kokku kleepida esimesteks testideks.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2021

Post by -huviline2- »

No...aerot ja kiirust mõne videoklipi põhjal hinnata on nüüd meile küll üle jõu. Muusosas, jah...
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2021

Post by KidrA »

Ei ütleks. Mingisuguse pildi saad ikkagi kätte. Kunagi kui VW oli sarjaga liitumas ja nägin vist oli Ogieri Soome testivideo kui ei eksi ja oli kohe selge, et sellist minekut ma varem näinud pole ja tulemas on maanteerakett, samal ajal käis foorumis jutt, et pole ikka esimestel aastatel mõtet neilt midagi oodata jne.

Hyundai videod siiamaani on jätnud kõige kehvema mulje. Esikoha annaks kindlalt hetkel Toyotale. See rööpas sõitmine ja kurvi kiirus on siiani muljetavaladav. M-Sport tundus samas natuke ebastabiilne asfaltil aga minek oli hea.

Aerodünaamika samamoodi, teised tundusid et on oma masinate kallal tööd teinud, Hyundai tundus et aerodünaamika vennad olid grupiviisilisel puhkusel kui masinat disainiti. Ma siiani usun, et tagatiiva osas tuleb midagi ägedamat, kui praegune värgendus.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Kolin »

Õiget hyundai pilli näeme alles Oktoobri lõpus. Adamo sõnade järgi
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7032
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: WRC hooaeg 2021

Post by snakeplissken »

Pull lugeda neid postitusi järgmine aasta.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2021

Post by -huviline2- »

KidrA wrote: Sat Sep 25, 2021 9:18 pm Ei ütleks. Mingisuguse pildi saad ikkagi kätte. Kunagi kui VW oli sarjaga liitumas ja nägin vist oli Ogieri Soome testivideo kui ei eksi ja oli kohe selge, et sellist minekut ma varem näinud pole ja tulemas on maanteerakett, samal ajal käis foorumis jutt, et pole ikka esimestel aastatel mõtet neilt midagi oodata jne.

Hyundai videod siiamaani on jätnud kõige kehvema mulje. Esikoha annaks kindlalt hetkel Toyotale. See rööpas sõitmine ja kurvi kiirus on siiani muljetavaladav. M-Sport tundus samas natuke ebastabiilne asfaltil aga minek oli hea.

Aerodünaamika samamoodi, teised tundusid et on oma masinate kallal tööd teinud, Hyundai tundus et aerodünaamika vennad olid grupiviisilisel puhkusel kui masinat disainiti. Ma siiani usun, et tagatiiva osas tuleb midagi ägedamat, kui praegune värgendus.
No, esikohta väljamaalased pakuvad näiteks Fordile hoopis. Eelmine kord peeti Toyotat külalaudas ehitatud kalliks nikerdiseks, kus ta oli tegeleikult juba esimestel startidel....
Noja siis näiteks VW R5 test, kus tagasild alt kukkus: "kas tõesti see on sellise auto ehitanud meeste kvaliteet"....või C3, aasta otsa heietati, kui võimas pill on tulemas.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2021

Post by KidrA »

No eks siis näedki ära, kes räägib tõde, kes mitte. Kellel on silma, kellel mitte.

Kui keegi peaks arvama, et Toyota sugune kontsern tuleb rallisse käega lööma, siis peaks juba tuluke pea kohal põlema minema, et oot mida see vend räägib. Või et WRC'd domineerinud VW ei suudaks R5 masinat ehitada, eriti kui väike õde Skoda domineerib samuti R5 klassi. Jälle peaks tuluke põlema minema, et oot kas selline asi saaks ikka juhtuda.
C3 mootor vist oli päris hea, et see võis tõesti segadusse ajada ja kui Meeke veel testib, eriti veel asfaltil, kus C3 minek oligi konkurentsivõimeline siis võibki jääda mulje, et sealt tuleb pomm. Arusaamata, et Meeke sõidab lihtsalt tegelikult piiri peal, isegi testidel.

Samamoodi võiks siia lisada tegelikult Sunineni teema, kus samuti paljud räägivad, et ei kõlba kuhugi jne. Aga ei võeta arvesse asjaolusid, et tüüp sõitis saaniga ja testida ka seda saani ei saanud. Jälle peaks tuluke põlema minema, kui keegi sellist juttu räägib.

Testivideode põhjal prognooside tegemine on nagu aktsiatega kauplemine mu arust, et näed märke ja paned oma arvamuse kokku, samas loogikat pead kaasama. Ja siiamaani mu puhul näiteks ma näen, et enamus läheb täppi. Just nagu ma siin heietanud olen, et Hyundail on konkurentidega midagi puudu ja Adamo tuleb ja ütleb, et ongi midagi puudu. Kui ikka 2 masinat paistavad rallimasinad ja 1 paistab nagu tänavasõidu auto millele on eelmise aasta tagatiib külge pandud siis loogika lihtsalt ütleb, et midagi on veel tulemas.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Kolin »

Breen siis pani leivad M-Spordiga ühte kappi. See oli juba avalik saladus pikka aega. Leping on siis kahe aastane
Breen käis Septembris juba autot ka testimas
https://www.youtube.com/watch?v=je03tReERtQ&t=41s
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Kolin »

Üks uudis veel.

Järgmine hooaeg Hyundais jagavad kolmandat autot Sordo ja O. Solberg
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Silk
Rallifoorum 24/7
Posts: 2650
Joined: Tue Jan 20, 2015 7:08 pm
Location: Kaugatoma pole kaugel

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Silk »

Nil Solans teeb Hyundaiga WRC debüüdi hispaania rallil.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Kolin »

Tundub, et Loubet on täiega üle parda saadetud.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 727
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:58 pm
Location: Harjumaa

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Epik »

Jäi auto alla, murdis luud ja hooaeg läbi ju.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Kolin »

Epik wrote: Fri Oct 08, 2021 12:32 pm Jäi auto alla, murdis luud ja hooaeg läbi ju.
Õigus jah. Mul polnud see meeleski.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 727
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:58 pm
Location: Harjumaa

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Epik »

Skoda peatab ajutiselt autode arenduse ja varuosade tarnimise
https://mobile.twitter.com/eWRCresults/ ... 4969469961
Silk
Rallifoorum 24/7
Posts: 2650
Joined: Tue Jan 20, 2015 7:08 pm
Location: Kaugatoma pole kaugel

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Silk »

Ott perekondlikel põhjustel monzas ei stardi!
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2021

Post by Kolin »

Loodan,et perega kõik hästi.
Kummaliseks teeb asjaolu see, et hyundail on teoreetiline võimalus veel tiitel võtta.
Vandenõu toreetik räägib praegu, et hyundai ja Tänaku teed lähevad lahku. Ning keegi meeskondadest ostab leppingu välja. Tänak ei taha sõita turvapuuriga millele on rattad alla pandud ja plastik ümber.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Post Reply