WRC hooaeg 2022

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by -huviline2- »

Eriline kuju, lausa kõrge kaarega laseb kõigile pähe, kuna raha paneb rattad käima...mõistlik inimene saaks ise aru, miks olukord selline on ja saaks elatud ka ilma seda ühte rallit sõitmata...

Vast meil mõni ametkond müne JOKK põhjuse ikka leiab, nii, et prantslaste ja venelaste nägu "päästetud".
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

Mõtetu vägikaikavedu. Naudime siis see aasta viimast wrc etappi Eestis. Kui aava edasi "jonnib" siis tõenäoliselt on juba uus lepingupakkumine tagasi võetud. Ja hakata siin mingi rahvamassiga servises tü r a mängima annab veel lisa põhjust, et miks meilt etapp ära võtta või katse ääres emmi mängima. Aga eks ise teate kui rohkem maailma tasemel rallit siin näha ei taha.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by -huviline2- »

Kui selle riigi pea, kõigi muude sigaduste taustal, heietab mõtteid impeeriumi taastamisest, tunnistades juba otsesõnu, et reaalsuses ihaldab ta lihtsalt maad ja võimu ning kui kutt ise kaunistab oma kiivrit Kremliga, omab võimalusi praegusel ajal mööda maailma rallida, siis võtku see õigus tõesti ära ja korraldagu asendusetapp... punasel väljakul. Erinevalt enamustest alaliitudest ja valitsustest, on FIA ikkagi üks väga vähestest eranditest, kes silma kinni tahab pigistada. Meie radadel WRCd näidanud ukrainlasel näiteks pole hetkel seda võimalust, arvestades, et ta vara üldse maha pommitati, äkki enam ei tulegi.

Kokkuvõttes sobiks siia ja ka FIAle seda otsust ilmestama ühe Ukraina sportlase vastulause ühele vene sportlase halale. Kurtis, et temal ei lubata võistelda, sest ta on venelane....ukrainlase vastus oli, et nemad ise tapavad ukrainlasi, sest nad on ukrainlased.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

See, et lõustaraamatus keegi üle aasta vana pilti levitas oli jah kreml peal, mida nüüdseks pole. Ja milles sportalne süüdi on, et riigipea lolliks on läinud? Ega gryazin Ukrainale kallale ei tunginud. Ja see krdi mingi pundi jutt, et sõidab kremli rahastuse toel..... on mingi pangaväljavõte ette näidata või klähvitakse niisama? Las sõidab, kui ei meeldi ära mine rallile
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by -huviline2- »

Inimene võiks endale ikka mingid väärtused välja mõelda ja neile kindlaks jääda....ralli on suht mõttetu selle kõrval

Riigipea valitakse. 90% oli viimati seal vist riigipea toetus...konkreetne indiviid pole vastupidist väitnud...midagi pole väitnud, vahet pole, kuna ta selle eemaldas, fakt on fakt. Ja ta teab, miks see nii on, aga ta põhimõtteliselt urineerib kõrge kaarega teistele pähe, registreerides ennast võistlusele, milles on valitsuse!!!!, mitte ainult EOK, EALi ja RE tasemel. Aga FIA onud lubavad-nõuavad-tahavad. Mingu kõik sellised kahepalgelised inimesed, kaasmaalased sealhulgas, kohta, kus päike ei paista.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

Sa tõsimeeli usud, et venemaal valib rahvas presidendi? Üks aasta oli valimisprotsent venemaal 110% ja sinu arust rahvas valib teda. See, et teised ei taha osaleda on nende endi vaba valik. Mul on suht pohh, et kas on stardis või mitte. Kaarte segab ja huvitavam jälgida. Kindlasti on ka re toetajate seas firmasid kelle omanikeringis on venelasi. Keelame ära?Kui ei taheta vene sportlasi või üldse venelasi kuhugi siis pangu piirid lukku. Meil ka kõvad seal eesotsas aga veneturism lokkab Eestis. Minge hakake oma pundiga vene numbriga autosid ka blokeerima... mõtetud teema igatahes. Veerand pealinna on venelasi täis, vene passiga, vene kodanikud, miks nende kalal ei vingu, miks just gryazin ette jääb, see, et isa on mingi putini jünger ei tähenda, et poeg seda on. Tüüp isegi ei ela juba ammu venemaal
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by -huviline2- »

Ma ei räägi valimistest, ma räägin, et russki mir ütlebki, et kõik meie oleme pahad natsid, nemad head, isake väga hea.

Et noh, tõesti suht poogen...samamoodi on suht poogen ka sellisest võistlusest, õlut luristades vaadata mööda lendamas kohalike meeste M3e või Gryazini Fabiat, elamusi pakuvad mõlemad.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

Erinevalt sinust ei loe ma russki mir i. Tõenäoliselt meie delfi samasugune. Ka meie meedia kirjutab teiste riikide kohta kui pahad kõik on. Kokkuvõtteks lihtne. Istu kodus ralli ajal kui gryazini sõitmine nii palju tuska tekitab. Ei näe probleeme. Ei ole ta sõja teemal sõna võtnud ja miks peakski.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by KidrA »

Aga küsiks siis calderon, et kui teiste jaoks on punaseks jooneks genotsiidi korraldamine, siis mis sinu punaseks jooneks on? Igapäev tapetakse 200-400 ukrainlast, nende seas sportlasi. Naisi ja lapsi vägistatakse. Vene sportlased osalevad sõda propageerivatel üritustel. Ainult paar üksikut vene sportlast on suu avanud ja oma vastumeelsust sellele hullusele näidanud. Ukraina sportlased samal ajal ei suuda võistelda, võitlevad pisaratega, kuidas sa võistledki, kui sa ei tea kas järgmine päev enam oma perekonda või sugulasi näedki.

Eriti tore on su esimene postitus siin. Inimesed surevad ja sinu ainuke hirm on, et kaotame ralli Estonia. Prioriteedid on sul paigas ma vaatan. Minu meelest rohkem sa ei pea rääkimagi, sellega on juba kõik öeldud sinu poolt.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

Tegemist on siiski rallifoorumiga, mitte sõjafoorumiga. See oli vastus neile kes ei tea mida korraldada tahavad, küll blokeerida, tal tee, et sõita ei saaks, mingite plakatitega vehkima minna, küll kividest teele mis võib põhjustada teelt väljasõidu ja mis võib lõppeda ka surmaga. See teeb neist täpselt samasugused. Koguaeg on kuskil sõda, küll mite nii laiaulatuslikult, siis peaks kõikidel keelama startida kelle koduriik mingilgi määral kuskil sõdib. Ma pole sõja poolt aga mitte ka selle poolt, et rahumeelseid sportlasi sellega kottida. Pole ta öelnud, et ta sõda pooldab, pole ta sõja sümboolikaga kuskil lehvitanud
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by KidrA »

calderon wrote: Sun Jun 19, 2022 6:04 am Tegemist on siiski rallifoorumiga, mitte sõjafoorumiga. See oli vastus neile kes ei tea mida korraldada tahavad, küll blokeerida, tal tee, et sõita ei saaks, mingite plakatitega vehkima minna, küll kividest teele mis võib põhjustada teelt väljasõidu ja mis võib lõppeda ka surmaga. See teeb neist täpselt samasugused. Koguaeg on kuskil sõda, küll mite nii laiaulatuslikult, siis peaks kõikidel keelama startida kelle koduriik mingilgi määral kuskil sõdib. Ma pole sõja poolt aga mitte ka selle poolt, et rahumeelseid sportlasi sellega kottida. Pole ta öelnud, et ta sõda pooldab, pole ta sõja sümboolikaga kuskil lehvitanud
Ma ei poolda samuti seda mida mõned siin kirjutasid aga ma pole nõus ka sinu üritusega Gryäzin venemaast ära lõigata ja see et "koguaeg on kuskil sõda" vabandus ei tööta, sest sellist sõda, kus hävitatakse ühte rahvust nii põhjalikult, pole olnud peale Hitleri natsi Saksamaad ja "sport pole poliitika" on lihtsalt lollus kuubis. Sport on väga suur osa poliitikast ja mida autoritaarsema režiimiga riik, seda suurem. Putini jaoks on sport väga tähtis.

Nagu sa isegi ütled, "mite nii laiaulatuslikult". Seega mõistad võib olla olukorra tõsidust. Ja olukord on tõsine.

Kui toimub selline laiaulatuslik ühe rahva hävitamine, siis polegi muud moodust kui täielik blokaad - finantsiline, poliitiline, tehnoloogiline ja ka sport. Ühesõnaga kõik. Ole normaalne venelane või mitte. Sel hetkel on juba hilja hakata seal nõelu heinakuhjast otsima ja igaühe tausta uurima.

Ürita ka ise-ennast panna vene sportlase asemele. Kas sa käiksid Maailmas võistlemas kui su riik ehk osake sinust, hävitab üht rahvust. Naisi ja lapsi sealhulgas.
Mina ei käiks, häbi oleks. Lukyanuk ei käi, häbi on. Ja need kes siin enne mind kirjutasid ka ei käiks tõenäoliselt, häbi oleks. Tasub võib olla mõelda, järsku on moraali standardid paigast nihkunud. Üks märk oli see, et muretsed Rally Estonia kadumise üle olukorras, kus 300-400 ukrainlast sureb päevas ja naisi ja lapsi vägistatakse. Kujutan ette, et II Maailmasõja ajal oleksid samuti üritanud saksa sportlasi kaitsta, et nemad pole ju milleski süüdi, et kõigest üks hull on kõige taga. Oleks see kõik vaid nii lihtne.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

Äkki peaksid meediast eemalduma ajaviiteks kui nii keema lähed. Miks krt meie peame oma ürituste ja asjadega kannatama? Jätame kõik ära, venelased ju ka väisavad neid üritusi. Krt tulge maapeale tagasi. See mis Ukrainas toimub ei ole muidugi normaalne aga normaalne pole ka see, et teised riigid lollustega tegelema peavad. Sukles oli juba esimene idioot kes haaplus ülihea ürituse ära keelas. Aga eks igaüks läheb omamoodi lolliks. Kõik, aitab sellest teemast, koli kuhugi militaarteemasse või tehke alateema siia. RALLIFOORUM
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by -huviline2- »

Millest eemalduma? Kas siis inimesi enam ei tapeta? Sa ikka nii väga tahad oma kahepalgelisust näidata....mõistame hukka, on jah paha, aga rallit võiks ju ikka sõita. Kidra juba mainis, sport on samuti poliitika. Liiga head elu oleme elanud ja lohakaks, mugavaks ning ülbeks läinud. See, et reaalsuses siiani kõik ainult hukka mõistsid, aga teisest küljest lasid elul samamoodi edasi minna, ilma mingite tagajärgedeta, ongi see, mis 2014. aastal alanu 2022 täiemahuliseks viis. Ning süües kasvab isu veelgi.


Äkki ma olen tõesti liiga isiklikult seotud, mitmeid tuttavaid seal, ühega olin parasjagu otse vestlemas, kui ta kõrvalmaja pihta sai ja 47 inimest hukkus...
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by KidrA »

calderon wrote: Sun Jun 19, 2022 9:32 am Äkki peaksid meediast eemalduma ajaviiteks kui nii keema lähed. Miks krt meie peame oma ürituste ja asjadega kannatama? Jätame kõik ära, venelased ju ka väisavad neid üritusi. Krt tulge maapeale tagasi. See mis Ukrainas toimub ei ole muidugi normaalne aga normaalne pole ka see, et teised riigid lollustega tegelema peavad. Sukles oli juba esimene idioot kes haaplus ülihea ürituse ära keelas. Aga eks igaüks läheb omamoodi lolliks. Kõik, aitab sellest teemast, koli kuhugi militaarteemasse või tehke alateema siia. RALLIFOORUM
Kus sa keema minemist välja lugesid? Ma vaatan et hoopis sul siin mingid kuradid lendavad täiesti lampi, et võib olla...tead isegi.

MEIE ei kannata siin mingite üritustega. SINA kannatad siin ja vaadates seisu, siis paistab et täitsa uhkes üksinduses kannatad.

Kui sa arvad, et terve Maailm on lolliks läinud ja üritavad vaeseid venelasi kiusata ilma asjata aga venemaal ja nende sportlastel on õigus siis jällegi, tasuks võib olla natuke pead kraatsida ja mõelda. Tavaliselt kui 10 inimest on paadis, 9 tahab ühele poole aerutada aga üks aerutab vastas-suunas siis see on mõtlemise koht sellele ühele tavaliselt.

Aga jään ikkagi oma esialgse arvamuse juurde, et inimeste moraali normid on erinevad ja sul on need lihtsalt kõvasti madalamad kui enamusel. Su jutt on kerge deja vu mu facebooki vene tuttavate postitustest kui sõda algas. Lihtsalt täielik irdumine reaalsusest ja kui keegi sõna võtabki siis vabandused vabanduste otsa, "aga teised teevad ju ka" ja "kõik on kellegi teise süü".
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by CTR »

Kremli kujutis oli tal kiivri peal ka veel 26. veebruaril(sõda algas 24.) Ei olnud kinni kaetud ega midagi. mott
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

Mina ei kannata midagi, mina elan oma elu edasi ega seo poliitikat spordiga Mina lihtsalt ei mõista hukka tavalisi inimesi, miks peavad tavalised inimesed kannatama. Kindlasti sõdib vene poolel ka Eestlasi ja igasugu muud rahvast. Mina ei ela oma elu sõja järgi.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

CTR wrote: Sun Jun 19, 2022 11:05 am Kremli kujutis oli tal kiivri peal ka veel 26. veebruaril(sõda algas 24.) Ei olnud kinni kaetud ega midagi. mott
Siis pane pilt ka siia
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by -huviline2- »

No aga, miks tavalised inimesed siis Ukrainas surevad? Need tavalised (normaalsed) venelased saavad aru, miks olukord on selline nagu ta on ja just nimelt oma mitte-osalemisega, ka juhul, kui see on lubatud, protestivad ja näitavad oma meelsust.

Kannatame me kõik juba ammu, elukalliduse tõus, vabadust vaatab enamus teisiti jne. Mingi labane (antud kontekstis) ralli vs väärikus...., maksumaksja raha eest, olukorras, kus ministeerium on öelnud, et ka kultuuri- ja spordisuhted katkestatakse, riigilt tahetakse iseseisvust ära võtta, Leedult võeti...mida siin üldse arutada on?
Last edited by -huviline2- on Sun Jun 19, 2022 11:22 am, edited 1 time in total.
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by CTR »

calderon wrote: Sun Jun 19, 2022 11:07 am
CTR wrote: Sun Jun 19, 2022 11:05 am Kremli kujutis oli tal kiivri peal ka veel 26. veebruaril(sõda algas 24.) Ei olnud kinni kaetud ega midagi. mott
Siis pane pilt ka siia
nt Rootsi SS10
Image
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by KidrA »

calderon wrote: Sun Jun 19, 2022 11:06 am Mina ei kannata midagi, mina elan oma elu edasi ega seo poliitikat spordiga Mina lihtsalt ei mõista hukka tavalisi inimesi, miks peavad tavalised inimesed kannatama. Kindlasti sõdib vene poolel ka Eestlasi ja igasugu muud rahvast. Mina ei ela oma elu sõja järgi.
Just kirjutasid ju, et kannatad, et mingid üritused jäävad ära. Sinu jaoks on mingid üritused A ja O. Vahet pole, et naabruses hävitatakse ühte rahvust. Mina arvan, et siin maailmas on tähtsamaid asju kui su üritused. Ja kui need jäetakse ära üllal põhjusel, selle pärast et inimestel olid põhimõtted ja nad polnud neist loobuma siis see on igati ok. Inimelud on siiski tähtsamad kui mis iganes üritus.

Ja kui toimub selline massiivne sõda ja genotsiid, siis ei ole mingeid "tavalisi inimesi" ega "neutraalsust". Sa kas oled sõja vastu või ei ole, neutraalsus ja "tavaline inimene" olemine on olla agressori poolel. See on sama kui näed kuidas kamp ründab väikest last ja kõnnid mööda. On ka selliseid inimesi.

Su "Kindlasti sõdib vene poolel ka Eestlasi ja igasugu muud rahvast", lauses pole mingit pointi. Tähtis on kelle poolt sa sõdid, mitte kus sa pärit oled. Ja mul sellised sinu "kindlad" andmed puuduvad. Ma pean silmas EESTI nimega EESTI mehi. Mitte eesti passiga Jevgenit või Sergeid.

Aga jah loodame et Rally Estonia ära ei jää, võib olla paari aasta pärast on sul Rally Rossija siin, siis saad igasugu Gryäsinitele ja teistele südemerahus kaasa elada, sest sport pole ju poliitika.
Post Reply