WRC hooaeg 2022

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

CTR wrote: Sun Jun 19, 2022 11:18 am
calderon wrote: Sun Jun 19, 2022 11:07 am
CTR wrote: Sun Jun 19, 2022 11:05 am Kremli kujutis oli tal kiivri peal ka veel 26. veebruaril(sõda algas 24.) Ei olnud kinni kaetud ega midagi. mott
Siis pane pilt ka siia
nt Rootsi SS10
Image
Punane pull on kremli logo?
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

KidrA wrote: Sun Jun 19, 2022 12:21 pm
calderon wrote: Sun Jun 19, 2022 11:06 am Mina ei kannata midagi, mina elan oma elu edasi ega seo poliitikat spordiga Mina lihtsalt ei mõista hukka tavalisi inimesi, miks peavad tavalised inimesed kannatama. Kindlasti sõdib vene poolel ka Eestlasi ja igasugu muud rahvast. Mina ei ela oma elu sõja järgi.
Just kirjutasid ju, et kannatad, et mingid üritused jäävad ära. Sinu jaoks on mingid üritused A ja O. Vahet pole, et naabruses hävitatakse ühte rahvust. Mina arvan, et siin maailmas on tähtsamaid asju kui su üritused. Ja kui need jäetakse ära üllal põhjusel, selle pärast et inimestel olid põhimõtted ja nad polnud neist loobuma siis see on igati ok. Inimelud on siiski tähtsamad kui mis iganes üritus.

Ja kui toimub selline massiivne sõda ja genotsiid, siis ei ole mingeid "tavalisi inimesi" ega "neutraalsust". Sa kas oled sõja vastu või ei ole, neutraalsus ja "tavaline inimene" olemine on olla agressori poolel. See on sama kui näed kuidas kamp ründab väikest last ja kõnnid mööda. On ka selliseid inimesi.

Su "Kindlasti sõdib vene poolel ka Eestlasi ja igasugu muud rahvast", lauses pole mingit pointi. Tähtis on kelle poolt sa sõdid, mitte kus sa pärit oled. Ja mul sellised sinu "kindlad" andmed puuduvad. Ma pean silmas EESTI nimega EESTI mehi. Mitte eesti passiga Jevgenit või Sergeid.

Aga jah loodame et Rally Estonia ära ei jää, võib olla paari aasta pärast on sul Rally Rossija siin, siis saad igasugu Gryäsinitele ja teistele südemerahus kaasa elada, sest sport pole ju poliitika.
Ma just kirjutasin, et ma ei kannata. Lihtsalt mingi osa inimesi pingutab juba üle sellega, nagu sina ja veel mõni siin. Mul täitsa pohh, kas Gryazin stardib või mitte, võimalus on, las sõidab, ei häiri mind. Mida kirjum seltskond seda põnevam. Unistad vene rallist, mine vaatama siis. Mulle aitab sellest teemast. Kes vastu tema stardile kes neutraalne, nii lihtne see on. Kui närvid läbi lähevad, et mees stardis siis peaks äkki psühhiaatri poole pöörduma
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by CTR »

calderon wrote: Sun Jun 19, 2022 7:40 pm
CTR wrote: Sun Jun 19, 2022 11:18 am
calderon wrote: Sun Jun 19, 2022 11:07 am

Siis pane pilt ka siia
nt Rootsi SS10
[Ig]https://www.upload.ee/image/14245180/Sc ... 42_WRC.jpg[/img]
Punane pull on kremli logo?
jajaa, pull muidugi.. ära trolli.

Image
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by KidrA »

calderon wrote: Sun Jun 19, 2022 7:45 pm Lihtsalt mingi osa inimesi pingutab juba üle sellega
Sina oledki see "mingi osa" kes üle pingutab. Ma oma arust tõin sulle väga kerged näited ala 9 ja 1 paadis. Sa ikka ajad oma sama paralleelmaailma juttu, üritades musta valgeks rääkida. Vaata foorumit, sa oled siin üksi oma vaadetega. Kui ma oleksin sinu asemel, ma seaksin kahtluse alla enda jutu, kui terve foorum oleks mu vastu. Sa lihtsalt sihikindlalt üritad enamust vähemuseks muuta, räägid mingist osast, kui see mingi osa on tegelikkuses suur enamus. Ega Aava ja co ei ole mingid pahad ja kurjad onud. Nad tahavad head ka Gryazini siia mitte tulemine oleks hea kõigile osapooltele, sinu oskamatus seda mitte näha, seletab nii mõndagi. Ja mõtle natuke miks Lukyanuk keeldub võistlemast. Anna teada, kui kunagi aru saad sellest kõigest.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2022

Post by Kolin »

calderon wrote: Sat Jun 18, 2022 6:20 pm See, et lõustaraamatus keegi üle aasta vana pilti levitas oli jah kreml peal, mida nüüdseks pole. Ja milles sportalne süüdi on, et riigipea lolliks on läinud? Ega gryazin Ukrainale kallale ei tunginud. Ja see krdi mingi pundi jutt, et sõidab kremli rahastuse toel..... on mingi pangaväljavõte ette näidata või klähvitakse niisama? Las sõidab, kui ei meeldi ära mine rallile
Vahet pole kas kremli raha või mitte. Vanamees on tal kremli jooksik. Ning gryazin kasutab sama raha mida kasutatakse Ukraina laste ja naiste vägistamiseks. Fakt on see, et gryazin pole neutraalne. Ta ei julgegi sõja vastu sõna võtta.
Miks Luky ei sõida see aasta? Tal on lihtsalt häbi tulla areenile kui tema kodumaa türanniseerib naabrit.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1386
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm
Location: vastseliina

Re: WRC hooaeg 2022

Post by enn tarka »

Lisame veel õli tulle,Gryazin pole ainuke venelane kes stardis on
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

Mina olen ja jään neutraalseks nende suhtes kes stardis on. Mina ei pane kõiki ühte patta. Hästi panete muidu kohati... pildid, ülemine pilt on aastast 2021, alumine pilt las olla rootsi, mingit logo sa sealt välja ei loe, ja kui ongi siis ei hakka keegi sul keset rallit kiivrit ümber disainima (praegu seda logo seal enam ei ole) või välja vahetama kui just kiiver viga ei saa. Ühte lauset ei hakka mainimagi,, see ikka väga võssa.... Ütlen ka, et sõda ma ei poolda ja mõistan ka hukka kõike seda aga nagu ma ütlesin enne, ma ei pane kõiki ühte patta. On ka normaalseid vene kodanike ja on debiile, nagu igas rahvuses... jokk, mina rohkem sel teemal sõna ei võta... olgu teil sõitjate suhtes oma arvamus, mul on oma, et kes sõidab kes mitte, seni kuni ta pole öelnud, et venemaa teeb õiget asja mina teda hukka ei mõista
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

enn tarka wrote: Mon Jun 20, 2022 4:24 pm Lisame veel õli tulle,Gryazin pole ainuke venelane kes stardis on
Pead Ugerit silmas tõenäoliselt. Uger elab Israelis ja on Israeli kodanik, võimalik, et kasutab topeltkodandust muidugi
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by CTR »

calderon wrote: Mon Jun 20, 2022 7:35 pm Mina olen ja jään neutraalseks nende suhtes kes stardis on. Mina ei pane kõiki ühte patta. Hästi panete muidu kohati... pildid, ülemine pilt on aastast 2021, alumine pilt las olla rootsi, mingit logo sa sealt välja ei loe, ja kui ongi siis ei hakka keegi sul keset rallit kiivrit ümber disainima (praegu seda logo seal enam ei ole) või välja vahetama kui just kiiver viga ei saa.
Ära jaura.
Vabandused said otsa selle teema koha pealt vist.. Ülemine pilt on 21' detsembrist ehk uue hooaja kiiver.
Ei loe mingit logo välja? Täpselt sama disain ja krml kujutis. Kui selline asi tuleks üllatusena ning lihtsalt meeldib krml kujutis, siis saaks selle kinni teipida ja välja öelda, et ei poolda seda. Praegu muidugi seda pole, ilmselge ju.
Mazepin võiks ka rahulikult edasi võistelda ju.. isa käis täiesti juhuslikult sõja alguses butini juures kohtumisel ja lihtsalt hea tuttav..

Seni pole aga kumbki lödevus öelnud, et see hetkel toimuv on täiesti vale.

Rohkem ei viitsi trollimisele vastata.
Last edited by CTR on Mon Jun 20, 2022 8:48 pm, edited 1 time in total.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

Kus selle mega uduse jura peal seda kremli pilti näed? Ja ma ütlesingi, et pilt aastast 2021.. nüüdseks ju uus. Detsemris polnud sul sõda ka.. Kõik vene rahvusest isikud peavad ütlema, et kõik on vale? Ma ei viitsi ka enam. Viha on pimestav, ma tean. Õnneks ma ei ole veel vihane. Siin foorumist koorub välja selline asi, et nagu meil poodides oli. Venemaa kaupa enam ei tellita. Meie udud peale grossi korjasid kõik vene kauba lettidelt ära aga vist ei suutnud mõelda, et nad selle kõik ise juba kinni maksnud ja tekitasid ainult omale sellega kahjumit. Pea pole vist neil väga selge. Nüüd laksutake edasi omaette
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

Üks asi veel. Kas te ikka kustutasite lõustaraamatus kõik vene rahvusest inimesed oma sõbralistist ära?
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by CTR »

calderon wrote: Mon Jun 20, 2022 8:48 pm Kus selle mega uduse jura peal seda kremli pilti näed? Ja ma ütlesingi, et pilt aastast 2021.. nüüdseks ju uus. Detsemris polnud sul sõda ka.. Kõik vene rahvusest isikud peavad ütlema, et kõik on vale? Ma ei viitsi ka enam. Viha on pimestav, ma tean. Õnneks ma ei ole veel vihane. Siin foorumist koorub välja selline asi, et nagu meil poodides oli. Venemaa kaupa enam ei tellita. Meie udud peale grossi korjasid kõik vene kauba lettidelt ära aga vist ei suutnud mõelda, et nad selle kõik ise juba kinni maksnud ja tekitasid ainult omale sellega kahjumit. Pea pole vist neil väga selge. Nüüd laksutake edasi omaette
Nii.. ühe korra vastan veel. Silmaarsti külastamine tuleks kasuks, kui ei suuda näha sama kujutist.
Tegin detsembri pildi ka uduseks.

Image

Aga no eks järgmisena tulevad väited, et see pole grjäsin, wrc onboardid on valest rallist ning see on hoopis disney loss..
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1386
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm
Location: vastseliina

Re: WRC hooaeg 2022

Post by enn tarka »

calderon wrote: Mon Jun 20, 2022 7:45 pm
enn tarka wrote: Mon Jun 20, 2022 4:24 pm Lisame veel õli tulle,Gryazin pole ainuke venelane kes stardis on
Pead Ugerit silmas tõenäoliselt. Uger elab Israelis ja on Israeli kodanik, võimalik, et kasutab topeltkodandust muidugi
Algselt sõitis see vend Eestis vene lipu all,mu teada naisega nad mõlemad venelased
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by -huviline2- »

calderon wrote: Mon Jun 20, 2022 8:51 pm Üks asi veel. Kas te ikka kustutasite lõustaraamatus kõik vene rahvusest inimesed oma sõbralistist ära?
Sa võrdled pöialt emmiga, jätkuvalt, kuigi vastus on väga lihtne, et kui inimene on peast moskoviit, siis on ka puhtaverelised eestlased lennanud. Peast normaalseid inimesi nii siin kui ka seal pool piiri, ei kustuta mitte keegi mitte kusagilt....ja ei ütle, et edaspidi võistelda või esineda ei saa.

Valitusese tasemel, sama ministeeriumi poolt, kes üritusele maksumaksja raha jagab, on otsustatud igasugused kultuurisidemed hetkeseisuga katkestada, ralli toimub Eestis. Miks sa sellest aru ei suuda saada?
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: WRC hooaeg 2022

Post by snakeplissken »

Suht selge, et Gryazinil on head suhted Kremliga. Väga lihtne oleks öelda "I'm against this war" või teipinud rootsis see kiiver ära vms.

Aga kui seda teeb siis kaob raha vool ära ja ralliga on kõik.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by KidrA »

Ja tegelt see polegi nii tähtis, et Gryazin on kremlimeelne. Nii mastaapse sõja puhul on ka mastaapsed vastumeetmed ja kannatavadki ka tava venelased, ole sa kremlimeelne või mitte.

Venelased on hävitanud suurema osa Ukraina spordi infrastruktuurist. Sport on surnud Ukrainas hetkel. Ei olegi enam kuskil treenida. Kõik on maatasa tehtud. Ja kuidas sa praegu Ukrainas treenikski, kui mõnekümne kilomeetri kaugusel inimesed surevad. Siin läheb mitu põlvkonda aega, enne kui sealt mingeid sportlaseid tulema hakkab. Sõda peab lõppema Ukraina võiduga ja siis peab kõike hakkama üles ehitama ja tänapäeva ukraina lapsed, mis nende psüühikast järel on kui näevad kuidas majasid lastakse sodiks, ma ei kujuta ette.

Kui ukrainlased ei saa sportida venelaste pärast siis on halenaljakas näha nutulaulu, et miks venelasi võistlustele ei lasta. Minu jaoks on selline mõtteviis ebamoraalne.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2022

Post by calderon »

enn tarka wrote: Tue Jun 21, 2022 6:45 am
calderon wrote: Mon Jun 20, 2022 7:45 pm
enn tarka wrote: Mon Jun 20, 2022 4:24 pm Lisame veel õli tulle,Gryazin pole ainuke venelane kes stardis on
Pead Ugerit silmas tõenäoliselt. Uger elab Israelis ja on Israeli kodanik.
Algselt sõitis see vend Eestis vene lipu all,mu teada naisega nad mõlemad venelased
Kui on Iisraeli kodakondsus siis on ametlikult tegemist Iisraeli kodanikega, mitte venelastega ja keegi ei pane mingeid sanktsioone ega saagi
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by tfr »

calderon wrote: Thu Jun 23, 2022 8:37 am Kui on Iisraeli kodakondsus siis on ametlikult tegemist Iisraeli kodanikega, mitte venelastega ja keegi ei pane mingeid sanktsioone ega saagi
Kodakondsus on see, mis riigi pass Sul on, rahvus on iga isiku personaalse identiteedi küsimus. Nii et vabalt võib olla tegu Iisraeli kodakondsusega venelasega. Aga jah, sanktsioonid rakenduvad kodakondsuse, mitte rahvuse järgi.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by tfr »

Tundub, et riik on tulnud appi Aavale, kes oli plindris, kus EAL ei luba tal Vene kodanikke neutraalse lipu all starti lasta, aga FIA seda nõudis - nimelt kehtestas Siseministeerium Grjazinile/Aleksandrovile kuni 18.07 kehtiva Schengeni sisenemiskeelu.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2022

Post by -huviline2- »

"Ka Eesti kultuuriministeerium on teatanud, et kuni Venemaa ei lõpeta sõjalist tegevust Ukraina vastu, ei ole Vene Föderatsiooni ja Valgevene kodanikel õigust osaleda Eesti Vabariigis spordivõistlustel isegi neutraalse lipu all."

Mis vastutulekust me siin räägime, polnudki otseselt korraldaja mure, üks lihtsalt nahaalselt arvas, et temale kehtivad riiklikud erandid.
Post Reply