Küsimus Xausile

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
tyyp
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 230
Liitunud: 01 Mär 2003, 08:03

Küsimus Xausile

Postitus Postitas tyyp »

Mitu eelmise põlvkonna Focuse WRC'd kokku yldse tehti (99-2002) ja milline on kõige rohkem rallisid sõitnud eksemplar, kas Y3 FMC?
Ehk oskad veel midagi huvitavat lisada?? oleks väga huvitav lugeda
Kiirem, kui kunagi varem
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Fordi meeskond kasutas aastatel 1999-2002 41. erinevat Focus WRC-d. Lisaks on tehtud vähemalt 4 autot, millega pole kunagi tehase meeskond sõitud, kuid on ehitanud nad erasõitjatele. Kõige rohkem MM-rallidel kasutatud Focus on kindlasti Y3 FMC, seda just tänu Warmboldile, kes osales selle autoga 12 rallil tänavu. Kokku on see masin osalenud 18 MM-etapil. Kuid kui küsida, milline masin üldse kõige rohkem erinevatel rallidel sõitnud on, siis seda on suht võimatu ütelda. Ford ise väitis suvel selleks olevat S10 FMC, mis on osalenud 50. erineval rallil, kuid seda ei maksa väga tõsiselt võtta, kuna seal sees on vist ka sprindid.

Annan ka oma lehekülje eelmise ja lihtsama varjandi, kus on ära toodud mis on saanud Focus WRC masinatest praegu ja kelle käes on milline masin.

http://www.hot.ee/xaus/focushistory.htm
tyyp
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 230
Liitunud: 01 Mär 2003, 08:03

Postitus Postitas tyyp »

Aitähh!
Tänu sinu lehele uurisin järgi ühe Focuse WRC mudeli ajaloo.
Sõbrad võitsid Tudengi päevadelt Burago toodetud Focus WRC Red Bull'i värvides ja minu suureks õnneks oli sellel ka number peal S14 FMC (üks neist 99' omadest, mis ehitati 2000 omaks ümber), mis selgus oli väga õnnetu ajalooga, masin ei võitnud ühtegi kiiruskatset, ega lõpetanud tehaseautona ühtegi rallit.
Muuseas, kui ma õieti mäletam, siis see Y3 FMC on päris kurikuulus masin, Sainz kihutas sellega 2001 publiku sekka, Märtin katkestas rootsis testikatsel, siis läks kreekas kumm ja sellega Markko võidu lootused jaa mine tea, mis käki ta Warmboldile keerab....:)
Kiirem, kui kunagi varem
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Y3 FMC kohta võin lisada, et see oli ju sama masin mille Markko ka Küprosel katusele keeras, väga õnnetu auto. Mõni mudel kohe on selline...

Aga mis puutub Red Bulli värvides autosse, siis see on ilmselt Austria sõitjast Raimund Baumschlagererist. Ma võin küll eksida, kuid Baumschlager ostis minu andmetel endale ainult ühe auto ja see oli X5 FMC. S14 FMC müüdi 2001 aasta alguses Suurbritannia võidusõitjale Brian Bellile. Lisan ka foto, oma väidete tõestamiseks:

http://home.arcor.de/kindermannaxel/omv ... hlager.JPG

Muide mudelitele on ennegi valesid numbreid külge kruvitud. Mäletan, et kunagi tekitas mul segadust Petter Solbergi 1999 Safari masina mudel, hiljem selgus, et sellele mudelile oligi vale number külge liimitud...
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Vabandan eelmise postituse pärast. Uurisin natuke maad ja mingit eksitust ei ole. S14 FMC oli tõepoolest ka Ramund Baumschlageri auto ja see mudel on õigesti tehtud.
Vasta