Rallisprint 2010

Eesti rallisprindi meistrivõistlustest

Moderators: Jaanus, Sparco

Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Et saada sinna uude pealtvaatajate alasse teiselpool hüpet, selleks on metsavahel täiesti korralik tee. Paarisraja stardisirge lõpust läheb metsa sisse.
Kasuta ikka turvavööd ka!
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1009
Joined: Tue Jul 15, 2003 7:21 am
Location: Tallinn

Post by Kiiver »

Jäi silma huvitav lause: "Minu mäletamist mööda oli platsil üks ametlik filmikaamera - ETV" Lihtsalt huvi pärast tahaks teada, mis otsast ETV kaamera ametlik on? Kas ülejäänud, kes olid teinud akrediteeringu (mida ETV ei teinud), olid siis mitteametlikud ja lindpriid? Ei nori, olen lihtsalt uudishimulik.
Arks
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 50
Joined: Wed Dec 21, 2005 9:17 pm

Post by Arks »

zar wrote:
aivar wrote:... Jälgisin ise kogu võistlust ja ainus auto, mis pärast katkestamist ohtlikule kohale seisma jäi, oli Henri Franke oma. See lükati kohtunike abil ohutumasse paika ja ka lipp lehvis.
Just ennem seda "Franke" kohta oli 3 turvat, peale Franke katkestamist jõudis 1 võistlusauto temast mööduda, peale mida rahvas hakkas karjuma kohtunikele et näidake lippu. Kuna kohtunikud olid ametis millegi muuga kui võistlusautode jälgimisega siis oli neil tükk aega tegemist et aru saada mis ja kus üldse juhtunud on. Lõpuks siis tõesti 1 noormees sai asjale pihta ja asus lippu lehvitama.
Lipp läks jah korraliku viivitusega lehvima ja abivalmis pealtvaatajad olid need, kes Franke auto ohutumasse kohta nügisid. Turvad olid natuke segaduses sel hetkel. Aga lõppes kõik hästi ja keegi kellelegi pihta ei sõitnud.

Argo
aivar
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 8
Joined: Mon Aug 16, 2010 9:16 am

Post by aivar »

Kiiver wrote:Jäi silma huvitav lause: "Minu mäletamist mööda oli platsil üks ametlik filmikaamera - ETV" Lihtsalt huvi pärast tahaks teada, mis otsast ETV kaamera ametlik on? Kas ülejäänud, kes olid teinud akrediteeringu (mida ETV ei teinud), olid siis mitteametlikud ja lindpriid? Ei nori, olen lihtsalt uudishimulik.
Eks ma mõtlesingi seda asja irooniaga. Mul pole mitte midagi ametliku akrediteeringuga tegelaste vastu, kuigi ka nende osas tasuks teha väikest "harvendustööd". Igal võistlusel on akrediteeritud "fotograafe" terve hord, kuid suur osa neist pildistab vaid kodusesse fotopanka või pistab oma teosed suvalisele netilehele üles. EALi fotovesti peaksid saama ikka inimesed, kes teevad koostööd meediaväljaannetega; kõik ülejäänu on hobi.
Mis ETVsse puutub, siis Lembitu Kuuse küsis ainsana korraldajalt luba ja nõuandeid, kuhu võib minna ning selgitas täpselt, kelle jaoks filmib ning millal tulemust näha saab. Musta huumoriga pooleks: kui Lemps oleks auto alla jäänud, saanuks hauakivile kirjutada "hukkunud tööülesannete täitmisel"; kogu ülejäänud kamp jäi aga anonüümseks (nii isikliku nime kui ka väljaande osas).
svs89
Rallifoorum 24/7
Posts: 2367
Joined: Thu Aug 10, 2006 5:31 pm

Post by svs89 »

Nagu ma varem mainisin siis turva ütles kui foto/video siis võib hunniku otsast võtta ja nii ta oligi.

Ega minagi seda enda tarbeks tee ikka kõikidele, peab ka neid olema, kes ''kroonikat kirjutavad''
Mõned klippid olid juba Rally Estonia rallyvideos.net kokkuvõttes.
Usun, et võisteljatel on hea meel kui enda autost pilt/video olemas võistluselt.

Meie pildid/videod leiab:
http://www.youtube.com/user/svstock
http://public.fotki.com/svs89/
http://nagi.ee/photos/svs89/sets/
koondub kokku siia: http://svs-racing-gallery.blogspot.com/ (uuendamisel)

http://rallyvideos.net/
Last edited by svs89 on Thu Aug 19, 2010 11:53 pm, edited 2 times in total.
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1009
Joined: Tue Jul 15, 2003 7:21 am
Location: Tallinn

Post by Kiiver »

aivar wrote:
Kiiver wrote:Jäi silma huvitav lause: "Minu mäletamist mööda oli platsil üks ametlik filmikaamera - ETV" Lihtsalt huvi pärast tahaks teada, mis otsast ETV kaamera ametlik on? Kas ülejäänud, kes olid teinud akrediteeringu (mida ETV ei teinud), olid siis mitteametlikud ja lindpriid? Ei nori, olen lihtsalt uudishimulik.
Eks ma mõtlesingi seda asja irooniaga. Mul pole mitte midagi ametliku akrediteeringuga tegelaste vastu, kuigi ka nende osas tasuks teha väikest "harvendustööd". Igal võistlusel on akrediteeritud "fotograafe" terve hord, kuid suur osa neist pildistab vaid kodusesse fotopanka või pistab oma teosed suvalisele netilehele üles. EALi fotovesti peaksid saama ikka inimesed, kes teevad koostööd meediaväljaannetega; kõik ülejäänu on hobi.
Mis ETVsse puutub, siis Lembitu Kuuse küsis ainsana korraldajalt luba ja nõuandeid, kuhu võib minna ning selgitas täpselt, kelle jaoks filmib ning millal tulemust näha saab. Musta huumoriga pooleks: kui Lemps oleks auto alla jäänud, saanuks hauakivile kirjutada "hukkunud tööülesannete täitmisel"; kogu ülejäänud kamp jäi aga anonüümseks (nii isikliku nime kui ka väljaande osas).
Läheb asi küll vähe teemast välja, kuid ei saa mitte vait olla. Irooniast oli sul asi kaugel, see selleks. Aga see, mis puudutab kodanikke, kes vestiga kohal olid, siis nende osas oli vähemalt mul üsna selge pilt, kes ja kuhu teeb oma asju. Ja ma võin öelda, et mitme fotograafi pildid esindasid Kehala võistlust ka suures meedias, Postimees, Delfi jne. Lisaks veel, et need, keda sa pead nö hobipiltnikeks-filmijateks, teevad auto-motospordi heaks minu hinnangul rohkem ära kui paljud pro-ajakirjanikud, kes tulevad kohale, topivad suu tasuta võileibu täis ja otsivad siis skandaali.Kui tulevad kohale. Midagi pole teha, peate tunnistama, et ka erinevad väiksemad portaalid on ajakirjandus. Tihtipeale parem kui peavoolu meedia.
Lempsi lugu oli väga viis, mahtusid sisse ka kaheveolised ja veokad.
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 560
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:41 pm
Location: Pärnumaa

Post by Crapmaster »

Eelnevale lisaks, et kui ei oleks neid vestidega hobifotograafe ning filmijaid, siis kuskohast ma näeks korralikke pilte toimunud võistlusest? Ei ole ju suures meedias pilte üleval ega ka mingeid suuremahulisi videosid. Peale rallit/sprinti/krossi ootan ikka, millal teatud "fotograafid" oma pildid üles laevad, et saaks neid vaadata. Mina isiklikult teen ka raja ääres pilte ja hoian need küll endale, sest mul ei ole ei võimsat objektiivi ega säärast asja. Kuid need, kes on investeerinud oma tehnikasse suhteliselt suure summa raha, miks nad peaksid kusagil raja ääres inimeste vahelt üritama head pilti või videot saada?

Ka ei nori ega kiru kedagi. Lihtsalt arvamust avaldan.
jann
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 47
Joined: Sun Aug 31, 2008 10:25 pm
Location: Tallinn

Post by jann »

Toetaks viimaseid sõnavõttusid veel. Mis pointi on sellest suurest hulgast fotograafidest vestidega? Suures plaanis pildistavad oma kamraade ja puha. Igal suurel rallivõistlusel on vähemalt tosin pilti oma vestivendade nägudest. Tõesti ei huvita. Pigem vaataks ikka osalejaid. Selle asemel võiks pildistada ka mõnd tagaotsa sõitjat. Jaaaaa kindlasti pole see nii põnev kui eesotsa weeertsseed, kuid ka nemad püüavad. On maksnud pappi nii tehnikasse, osalemisse jne.
Lühinägelik suhtumine. Ei tasu unustada ,et harjutamine teeb meistriks.
Seepärast ongi vaja neid hobiplõksijaid ,et näeks ka muid mehi, peale esikümne, suuremas plaanis hiljem pildi pealt. Kohati palju adekvaatsem väljund.
Läks ka teemast välja kuid jätkem teistele ka ruumi hingata. Las inimesed tegelevad oma hobiga seal raja ääres. Seda väärtuslikum on see hea pilt hobifotograafi kaamerast. Tema peab oma postitsiooni pärast kordi rohkem võitlema.
Puhtalt üks arvamus. Ei tasu märgata.
Inka
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 465
Joined: Sun Jan 18, 2004 2:42 pm

Post by Inka »

........
Last edited by Inka on Mon Mar 11, 2019 4:17 pm, edited 1 time in total.
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 456
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:07 am
Location: Aruküla
Contact:

Post by busse »

Kehalas ma ei käinud, kuid hetkel on tunne, et seal astuti kellegile saba peale.

Kevadel käisin Talsi rallil pildistamas. Asi oli konkreetne - pressifotograafidel on vest seljas+neil on nöutud kehtiv elukindlustus. Turvad vaatavad, et press ei oleks liiga ohtlikes kohtades ja sjo. Rohkem neid ei torgita. Muu publik, kes tahab pilti teha vöi vaadata istub ilusti lindi taga. Keegi ei kobise ega vingu ja süsteemist jäi toimiv mulje. Kusjuures seal polnud lint raja ääres nagu meil, vaid kurvides oli ikka meeletult suured ohutusalad, kuhu rahvast ei lastud.

Minu arust on Eestis päris palju kodulehti, portaale, kus rallid saavad kena kajastuse fotomaterjali näol. Paljudel juhtudel jah armastatakse pildistada esinumbreid, aga see ei ole alati nii. Kes tahab, leiab ka rivi lõpusöitjatest pilte. Isiklik kogemus näitab, et apsakaid pigem teevad rivi löpupoole söitjad kui esimesed. Aga noh, kas see, et keegi üle katuse käib on just see, mida peaks kajastama. Ehk siis laskma liugu teise önnetuse najal. Siin vöiks nii ja naa vaielda.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1965
Joined: Sat May 01, 2010 5:59 pm

Post by muhk »

busse wrote:Kevadel käisin Talsi rallil pildistamas. Asi oli konkreetne - pressifotograafidel on vest seljas+neil on nöutud kehtiv elukindlustus. Turvad vaatavad, et press ei oleks liiga ohtlikes kohtades ja sjo. Rohkem neid ei torgita...
turvad võivad küll sind õpetada ja öelda, et ära sinna kohta mine, kuid kui sul on eal-i poolt antud vest ja sa oled allkirja andnud teatud dokumentidele, siis on sul põhimõtteliselt õigus selle vestiga keset rada seista. see ei tähenda muidugi seda, et sa pead ilmtingimata tegema seda, mida võid. näide 2009 tallinna ralli lauluväljaku katselt. kogu publik oli nagu ikka laulukaare all ja selle taga starti vaatamas. ja vestiga mehed ka mäe peal, aga kuidagi moodi sattusid sinna ka töllerdama tüübid, kelledel vesti polnud. ei tulnud nendega keegi hüppama. mina pean oma töö tehtud saama, aga kui mingi vend tuleb töllerdab sul objektiivi ees, siis peab teda ise korrale kutsuma, mis mitte ei mõju positiivselt videokvaliteedile, kui ma peand temaga ärplema. kusjuures pressivestiga tüüpe oli mäel 3-5, teise matse oli oma 10. pärast 10ndat autot umbes hakati küll neid minema viima turvade poolt, aga siis olid juba kõik "staarid" möödas.

ja kui minu töö seisneb selles, et filmida üles ikkagi ülvõidu pärast rebivaid mehi, siis oligi pmst tööpäev mokkas.
Timole
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1037
Joined: Wed Sep 29, 2004 1:05 pm
Location: Rallil
Contact:

Minu arvamus

Post by Timole »

Lugesin siin kodanike erinevad kirjutised läbi ja otsustasin ka veidi kirjutada. Head rallisõbrad, hobifotograafid ja -filmijad jne see on nagu see koht, kus tuleb mõista, et meedia ei tee seal raja ääres nalja ja ei chilli niisama kusagil keelualades. See on nende konkreetsete inimeste töö mingil konkreetsel võistlusel. Ärge veel sellepärast neid inimesi risti lööge. Need inimsed kajastavad võistlust ja annavad oma materjali üle meedia väljaandele, kelle heaks need EAL vesti kandvad fotograafid ja filmijad töötavad. Vestide arv on iseküsimus. See, et kajastust saavad rohkem esiotsa sõitjad on loogiline, kuna nemad võistlevad võistlustel kõrgete absoluutarvestuse kohtade eest, ning seda ehk siis siinkohal ma mõtlen võitjat ja esikolmikut (klasside parimad) tahavad kajastada ka meediaväljaanded. Siinkohal tasuks meeles pidada, et videoga on ülevaatalikumat uudislugu teha oluliselt lihtsam kui kirjutavas pressis. Lehe pinda on alati vähe, konkurents on tihe ja alati on kuskil paralleelselt olulised võistlused. Lõpuks ongi see konkreetse meedia väljaande otsustada kas nad kasutavad nende fotograafi tööd või mitte teevad uudise või mitte, küll on aga fotograaf nende jaoks materjali teinud ja neile ka üle andnud.
Loomulikult on hea kui kõik toimuks ka raja ääres sõbralikult ja üks ei segaks teist kuid kahjuks alati see nii ei ole. Mõistev ja sõbralik suhtumine aga on kindlasti hea. Ja kui näha kedagi kes kannab vesti ja käitub ülbelt ka raja turvameestega nende käsklusi eirates, siis vastavalt sellele teeb võistluse korraldaja oma järelduse ja otsuse ning teavitab sellest ka EALi.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1965
Joined: Sat May 01, 2010 5:59 pm

Post by muhk »

ma nüüd natukene lähen ralli teemast välja, aga igasugustel motovõistlustel, näiteks, see on mulle silma hakanud, et eal-i rohelisest fotovestist ei tehta väljagi. küsitakse, mis see on?! ilmselt siis ka lohakas õpetus noortele rajaturvajatele. lihtsalt väike märkus.
Karmen
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 975
Joined: Mon Jul 14, 2003 11:00 pm

Post by Karmen »

muhk wrote:
turvad võivad küll sind õpetada ja öelda, et ära sinna kohta mine, kuid kui sul on eal-i poolt antud vest ja sa oled allkirja andnud teatud dokumentidele, siis on sul põhimõtteliselt õigus selle vestiga keset rada seista.
vale
Inka
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 465
Joined: Sun Jan 18, 2004 2:42 pm

Post by Inka »

........
Last edited by Inka on Mon Mar 11, 2019 5:22 pm, edited 1 time in total.
kristjanmust
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 470
Joined: Sun Jul 06, 2008 11:09 am

Post by kristjanmust »

Mina ka ei mõista, kuidas on need, kellel ravimatut mölapidamatust ( ei mõtle siin kedagi isiklikult vaid lihtsalt selline väljend ) pole, amatöörid ning ei peaks üldse akrediteeringut saama. Samas paljud need väidetud amatöörid teevad oma tööd kordades paremini, kui need, kes lobisevad kõigiga. Loogika on ju selles, et need, kes teevad tööd kogu aja ja ei lobise, teevad paremad pildid, sest samal ajal ju nemad otsivad paremaid kohti pildistamiseks ja teevad pilte, kui teisel lõuad käivad.
Ise olen pildistanud rallidel üle 1.5a EALi vestiga ja pildid laadinud alati oma kodulehele http://unknown.pri.ee/ üles. Mida rohkem pilte igalt võistluselt seda parem ju.
Timmu
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 152
Joined: Wed Jan 21, 2004 11:06 am
Contact:

Post by Timmu »

Mina pole siiamaani vesti selga saanud. L-Eestis tundis tuttav huvi , et kus vest on. Vastasin ,et pole erilist vajadust olnud v.a. mõned juhtumid Saaremaa jne. suuremad üritused - ja siis hakkas kohe k.pp peale.

Image

Vasakul preilist oli siis veel üks turva ,kes pidi hästi lähedalt kõike nägema ja paremal pool olid ülejäänud vestimehed. Mõne puhta kaardi ikka sai aga enamusel oli kas turva hall pea või preili ahter.

Reeglina leiab ikka mõne augu kust pilt ära teha

Samas tekkis eile vestimehi vaadates mõte( tegelt mõte sai alguse juba L-E preili taguotsa kaedes ) , et kas ei võiks olla vestil silt, mis meediat ta esindab. Saab hiljem oma pilte võrrelda(teise nurga alt) ja saab ka tema meedia reklaami ju.

Tundub ,et see aasta peab saarele vestiga minema.

Vestita Timmu
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1009
Joined: Tue Jul 15, 2003 7:21 am
Location: Tallinn

Post by Kiiver »

skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2316
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Post by skahar »

Ega pole kuskilt kuulda olnud, kuidas näeb välja 2011 sprindisarja kalender?
Või on veel koostamisel?
AutoralliSuurSõber
Post Reply