Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Karlip
Rallifoorum 24/7
Posts: 2098
Joined: Mon Jul 11, 2011 2:06 am
Location: Võru Linn

Ott Tänaku diskussioon

Post by Karlip »

Nähes palju vastuseid teistes teemades tahtsin ma teha sellise teema, kuhu inimesed saaksid kirjutada oma arvamused, et mis Tänakul võib puudu olla või isegi kiita. Samuti ka temaga seotud uudised.

Postitage aga! :)

Soovin Tänakule endale jaksu edaspidiseks, loodetavasti saab end pildil hoida.
Last edited by Karlip on Wed Mar 06, 2013 10:40 pm, edited 2 times in total.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
Synt3r
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 402
Joined: Thu Jan 13, 2011 1:55 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Synt3r »

Karlip wrote:Tõstataksin esimese teema: Kaardid. Kui keegi teaks põhjust, et miks Märtin läks üle Inglise keelele, siis paluks postitada ja kas eesti keel on liiga aeglane WRC-suguste kiirete rallide jaoks?
Kiire google leidis postimehe arhiivist järgneva artikkli

http://arhiiv2.postimees.ee:8080/htbin/ ... htmXkolmas

«Eestist poleks ma nii kogenud kaardilugejat leidnud. Piiri taga tegutseb kindlasti osavamaidki, kuid arvestasin ka enda noorust - kardan, et 50-aastaste meestega oleks mul autoroolis raskem klappi leida.»

EDIT: Juutuubis ka üks klipp, mis veidi räägib sellest http://www.youtube.com/watch?v=kH9FU-hBnWo (alates 0:22)
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Timur_P »

Mis mind hämmastab on see, et juba teab mitmes ralli kui sõidetakse auto puruks olukorras, kus ei ole enam kedagi püüda ega keegi ka taga ohustamas. Interviuudes ütleb, et sõidab rahulikult ja naudib loodust. Võib olla peaks looduse nautimisest loobuma ja keskenduma sõitmisele? Paneb mõtlema, et kui mees ei püsi ka rahulikult sõites rajal, mis siis veel saab kui ta täiega pingutab?
Karlip
Rallifoorum 24/7
Posts: 2098
Joined: Mon Jul 11, 2011 2:06 am
Location: Võru Linn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Karlip »

Eks see ole ka õppimises kõik sees. Just oli twitteris üks jutuajamine, kus mulle öeldi, et Tänak teeb autodest "romud", aga ta on siiamaani hoidnud autosid rohkem kui teised õppurid on. Võtame näiteks Räikkoneni või Novikovi, kellel autod püsisid harva koos. Tänak siiamaani autot hästi hoidnud.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 727
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:58 pm
Location: Harjumaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Epik »

Tänak on ehe näide, et rahata ei ole võimalik kõrgel tasemel sõita.
Ehk peaks kunagi rallikrossi peale üle minema kui asi ei parane, seal saab kõvasti rada lihvida ja ei tule probleeme "loodust nautides" :D .
Ega tegelikult polegi nagu midagi öelda. Masendav.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by KidrA »

Karlip wrote:Eks see ole ka õppimises kõik sees. Just oli twitteris üks jutuajamine, kus mulle öeldi, et Tänak teeb autodest "romud", aga ta on siiamaani hoidnud autosid rohkem kui teised õppurid on. Võtame näiteks Räikkoneni või Novikovi, kellel autod püsisid harva koos. Tänak siiamaani autot hästi hoidnud.
Mina ei võrdleks Tänakut mitu aastat noorema Novikoviga või Räikköneniga. Ma võrdleks teda Neuvillega. Kuigi Neuville on pea aasta noorem (mis samuti ei ole hea näitaja) siis nende karjäär on olnud suht sarnane. Samuti alustati ka WRC sarjas suht sama aegselt. Aga üks näitab arenemise märke ja teine mitte.
xone
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 133
Joined: Sun Aug 05, 2012 10:26 am
Location: Saaremaa
Contact:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by xone »

Rääkides vastu sellele,et mida tänak teeks kui sõidaks suure kiirusega,siis vaidlen vastu,et kui tänak on andnud endast kõik et kedagi püüda on ta vähem vigu teinud kui siis ,kui ta on aeglaseid aegu näidanud
-Drive it like your being chased by an STI cop car.
1987
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 194
Joined: Wed Jan 11, 2012 6:24 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by 1987 »

KidrA wrote:
Karlip wrote:Eks see ole ka õppimises kõik sees. Just oli twitteris üks jutuajamine, kus mulle öeldi, et Tänak teeb autodest "romud", aga ta on siiamaani hoidnud autosid rohkem kui teised õppurid on. Võtame näiteks Räikkoneni või Novikovi, kellel autod püsisid harva koos. Tänak siiamaani autot hästi hoidnud.
Mina ei võrdleks Tänakut mitu aastat noorema Novikoviga või Räikköneniga. Ma võrdleks teda Neuvillega. Kuigi Neuville on pea aasta noorem (mis samuti ei ole hea näitaja) siis nende karjäär on olnud suht sarnane. Samuti alustati ka WRC sarjas suht sama aegselt. Aga üks näitab arenemise märke ja teine mitte.
Neuville saab rohkem trenni ka teha, tema pluss on see. Ja nagu isegi teate Ott ei saa trenni teha.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Kolin »

Mina pigem arvan, et tema need vead ongi vähese testimise tulem. Kui sa ikka trenni teha ei saa ja oma setingud sättida. Vaid pead külmalt shakedownil sanga istuma ja kohe aja peale sõitma hakkama. Siis ei ole papa Wilsonil nagu õigus mehe üle vinguda. Aga kui nüüd Tänakul asi hapuks läheb siis.... **** happens.
Aga jah Ott peaks tõesti mõtlema ingliskeelse lugeja peale. Novikov kasutab sama moodi ingliskeelset kaarti. Ta vahetas suht ruttu venekeelse välja.

Lihtsalt kahju, et järjekordne hea ralli läks puu taha pa*ale. Uus-Meremaal keeras võpsikusse. Siin me veel ei tea kas mehe enda süü või siis see spinn kui ta vastu valli sõitis. Võis nüüd järgi anda.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Timur_P »

xone wrote:Rääkides vastu sellele,et mida tänak teeks kui sõidaks suure kiirusega,siis vaidlen vastu,et kui tänak on andnud endast kõik et kedagi püüda on ta vähem vigu teinud kui siis ,kui ta on aeglaseid aegu näidanud
Nagu näiteks Uus-Meremaa Ralli kui ta viimasel päeval pingutas, et Neuville selja taga hoida või Rootsi ralli kus tal lubati esimesest päevast alates paugutada. :wink:

Otil on vähe selliseid rallisi, kus tal oleks kõik kenasti välja tulnud, ühel päeval on ikka mingi jama juhtunud. Ma saan aru, et õppise aasta aga see hooaeg hakkab juba lõppema ja kui sedasi jätkata ei pruugi järgmist hooaega tullagi. :cry:
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Lithium »

Panustaks siis järgmise ralli lõpetamise peale. Rally de France 7 kiiruskatse kuues kilomeeter. :D
Söörlöne!
AGM
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 19
Joined: Sat Sep 15, 2012 1:30 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by AGM »

Nagu siit lugeda võib, siis hea, et vähemalt kodune toetus nii kõva on...
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1883
Joined: Thu Oct 30, 2008 6:09 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Gustav »

Lithium wrote:Panustaks siis järgmise ralli lõpetamise peale. Rally de France 7 kiiruskatse kuues kilomeeter. :D
Sellise "naljaga" võid postimehe artiklit kommenteerima minna.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Lithium »

Gustav wrote:
Lithium wrote:Panustaks siis järgmise ralli lõpetamise peale. Rally de France 7 kiiruskatse kuues kilomeeter. :D
Sellise "naljaga" võid postimehe artiklit kommenteerima minna.
See pole enam ju nali, see kipub tõepoole minema nii kahju kui see ka poleks ju.
Söörlöne!
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1134
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:35 am
Location: Tallinn- Ida Virumaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by schalke »

Peaks ju juba sellega harjunud olema, aga ikka tegi nii kuradi palju haiget :(
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by KidrA »

Kui vead tulevad sisse katse teistkordsel läbimisel siis järelikult esimesest läbimisest pole õpitud. Kas mõni test, mida teised on rohkem saanud, parandaks seda olukorda? Ma ei usu.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Kolin »

Aga me keegi ei tea miks see ratas alt ära tuli. Milline viga selle põhjustas. Või oli lihtsalt kivi tee peal mis ratta alt rebis. Või olid ka inglismaal samasugused VÄRDJAD nagu meil siin mulgi ralli ajal. Kes kive teele sätivad. Või lihtsalt tehnika väsis. Me keegi ei tea seda. Minul on veel vähemalt usku Tänakusse
Ärge veel Tänakut tapma hakake kui keegi täpselt ie tea mis selle katkestamise põhjustas.

Lugege kõik kolme ralli päeva teemad läbi. Ning siis alles see halamis teema. Vaadake kas leiate arinevused.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by KidrA »

Leidsin arinevused üles. Mis auhinnaks on?
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1883
Joined: Thu Oct 30, 2008 6:09 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Gustav »

M-Sport ametlikus kokkuvõttes kirjutati, et esimesed autod olid suuri kive teele tõmmanud. Enamus neist jõuti ära koristada, aga nagu ikka, oli Tänakul veidi ebaõnne ja tabas üht künka varjus olnud kivi. Kõige kurvem ongi asja juures see, et miks just MEIE mees???

http://www.m-sport.co.uk/index.php/news ... s-rally-gb
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1134
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:35 am
Location: Tallinn- Ida Virumaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by schalke »

Peaasi, et see oleks ka Wilsoni jaoks argument.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
Post Reply