Mingi naljakas seik kas rajal või raja ääres

Kas Sinuga on rallirajal või ääres midagi põnevat või koguni naljakat juhtunud? Selle teema all saad seda teistega jagada, ole siis ralli pealtvaataja, sõitja või funktsionäär...

Moderators: Jaanus, Sparco

Post Reply
Tährik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 47
Joined: Thu Oct 30, 2003 6:34 pm
Location: Tartu

Mingi naljakas seik kas rajal või raja ääres

Post by Tährik »

Mõni aasta tagasi Valge Daami rallil mingil katsel pingutasin veits üle ja suutsin käigukangi ära murda. Ei ole just väga suur probleem, palusin kaardilugejal jalaga taguda mingi käigu sisse. Ta võtis asja muidugi väga tõsiselt ning pani sellise paugu et suutis riivata ka kaitsmeid mis asusid käigukangi vahetusläheduses. (Seda avastasime alles siis kui olime ajakaarti vilkurile ära andnud) Saime lõpuks mingi käigu sisse ja kulgesime edasi. Umbes kilomeetri pärast hakkas auto tõrkuma ja pidasime mingi maja juures kinni.Mina tegelesin aktiivselt vea otsimisega ja samal ajal oli kaardilugejale appi tõtanud abivalmis mammi. Kaardilugeja tellis mammi käest et vahest leidub tal mõni lühike suusakeppi moodi torujupp mis asendaks käigukangi! Seepeale lehvis mammi minema. Tagasi tulles oli mammi ühes käes puidust hokikepp ja teises käes sulgpalli reket.... nuta vöi naera aga tol momendil oli meil tahtmine võidu sõita mitte sport mängudega tegelda....
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Posts: 5671
Joined: Wed Jan 15, 2003 11:54 am
Location: seal kus ralli
Contact:

Post by Jaanus »

:lol:
alex

Re: Mingi naljakas seik kas rajal või raja ääres

Post by alex »

Mõni aasta tagasi Valge Daami rallil mingil katsel pingutasin veits üle ja suutsin käigukangi ära murda.
Minu andmetel oli see juhus eelmisel hooajal, aga vaadates Tähriku postituse kellaaega, saame aru, et .... mõni aasta siia-sinna. :wink:
Driver1
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 165
Joined: Wed Aug 27, 2003 2:06 pm
Location: Tallinn

Post by Driver1 »

Mis te nüüd naerate siin teiste üle... :D Oleks ikka paha kyll kui endal selline asi juhtuks. :D :D :D
alex

Post by alex »

Driver1 wrote:Mis te nüüd naerate siin teiste üle... :D Oleks ikka paha kyll kui endal selline asi juhtuks. :D :D :D
Njaa..... kui ikka omal selline asi juhtuks, oleks ikka paha küll. :cry:
X-Dream
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 27
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:00 am
Location: Seal kus hetkel olen

Post by X-Dream »

naljakas see lugu ju on aga tegijal juhtub nii mõndagi...
alex

Post by alex »

X-Dream wrote:naljakas see lugu ju on aga tegijal juhtub nii mõndagi...
ja kusjuures sellele jamale eelnes see, et kaardilugeja pidi suht suure kiiruse juures olema põlvili auto põrandal ja üritama viga kõrvaldada.
X-Dream
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 27
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:00 am
Location: Seal kus hetkel olen

Post by X-Dream »

... mul meenub midagi taolist ka WRC-st äkki Solbergil...tal pidi ka kaardilugeja viga kõrvaldama...tegelikult ma arvan et sellised juhtumised lisavad veel põnevust kogu ralli seltskonnale ,muidugi mitte sellele juhile kelle autol midagi viga on ...aga äkki
laika
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 802
Joined: Tue Aug 19, 2003 9:35 am
Location: Eesti

Post by laika »

raja ääres juhtunud,veidi kahetsusväärne "ebaõnn",

aastal 2001 või 2002,EOS rallil Kääriku katsel,sõitsin katsele peale kuhugi Arula kanti.Valida oli kas lähen paremale poole katset vaatama,või vasakule.Kuna katset läbiti kaks korda otsustasin,et ei hakka tõmblema vaid vaatan mõlemad siin.Läksin paremale.Esimene läbimine.Ralli nagu ralli ikka,aga mingit crashi(üks põhjus miks rallidel käiakse) ei juhtunud.
"Siriuse" mehed küll pääsesid tänu õnnele ,aga see oligi kõik.Vaheajal otsustasin kõndida seekord vasakule.Sain vaevalt ligi km kõndida,kui raja ääres vedeles mingite leedukate mitsu,oli päris haledalt valli põrutanud. Kirusin ennast et polnud enne siiapoole tulnud.Teine läbimine.Mis siin pikalt seletada,seekord pandi sel kohal kus esimesel läbimisel olin,päris korralik katus.Jälle ilma minuta! Vot "ebaõnn"!

Minu jaoks tegi selle naljakaks tõsiasi,et olen rallidel käinud alates aastast vast ´80,aga ühtki crashi polnud õnnestunud näha.Õnneks päästis mind sellest "needusest" Balodis,selle aasta "Võru Talvel"
timps
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 3
Joined: Thu Aug 12, 2004 9:10 pm
Location: rakvere
Contact:

Post by timps »

mõni aasta tagasi käisime soomes neste rallit vaatamas.olime kusagil esimese katse alguse pool ja mingid sommid panid meie ees kohe päris hea katuse maha.loomukukult selleks ajax olin ma juba kaamera väljalylitanud:)aga njah sõitjad olid vennad ja kui auto lõpux ratastele maandus siis yx jooxis metsa minema ja teine jäi autose.kui meie minema läxime siis yx vist ikka veel kykitas kusagil metsas.mehed said kõige rohkem 3-4km sõitta.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1864
Joined: Sun Jan 02, 2005 4:32 pm
Location: Elva

Post by Märtinfänn »

Ise vaatasin 2003 eos rallit.Õnnetuseks valisin päris halva koha kus saime alati kivirahe osalisteks.Aga märtinil õnnestus üks parasjagu 3-4 kilone kivi mulle jalapihta sõitta.Mitu päeva ei saanud kõndida-aga ikkagi märtin :D :D
rudolf
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 6
Joined: Wed Jan 19, 2005 6:51 pm
Location: Tartu

Post by rudolf »

sai kunagi käidud EOS rallil...viimane katse oli vist....esimest korda (minu mäletamist mööda) sõideti katse teistpidi ja juhtus seal olema negatiivse kaldega kurv kus 3 autot nina ees üle katuse veeresid....üx neist oli veel null auto :D
Kurvis kraavis
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1864
Joined: Sun Jan 02, 2005 4:32 pm
Location: Elva

Post by Märtinfänn »

ja ütle veel et null auto on ohutusauto:D
Oliver05
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 95
Joined: Fri Apr 29, 2005 10:19 pm
Location: Tallinn

Post by Oliver05 »

minu jaoks oli kõige põnevam paide ralli.kus hommikul nägin ühte katust.ja siis loomulikult kuulus sõpruse auk kus linnamäe ja šimkus minu ajal tegid pulli.kahju et jalavat ei näind aga noh jah
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1902
Joined: Sun Oct 02, 2005 8:26 am
Location: Good Morning
Contact:

Post by kiilakass »

2005 aasta mulle tundus et ühes kurvis lehvitas mulle sebastian loeb
kollerimees
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 48
Joined: Mon Jan 09, 2006 10:46 pm
Location: tartu-võru vahel
Contact:

Post by kollerimees »

See oli aastaid tagasi kui autovedude (Tartu) volga rallikatega sai käidud saaremaa rallil.Tooaeg lisati bensiini sisse kastoor õli.See aga oli mingil põhjusel Tartusse jäänud.Kus häda kõige suurem ,seal abi kõige lähem ja sai mindud Kuressaarde apteki. Seal oli kena järjekord ja meie habetunud mehed ka siis järjekorras kastoor õli ostmas.Asjad arenesid umbes nii:
Palun kastoor õli
Apteeker: Palju?
niipalju kui on!
Mammi tagantpoolt: Neh, nüüd juuakse siis seda kah.

Aga kaldun arvama ,et järgnev kipub olema rohkem rahvaluule kanti. Nimelt seal samal rallil toodi ohvriks Volgade poolt paljud piimapukid.Ainukese vahega,et ühele olid külamehed mõnusa koha leidnud ja võtsid külmarohtu. Peale pauku oli üks end leidnud lumehangest ja esimene asi mis tegi oli käe koos pudeliga ülesse tõstnud ning ise kiitnud,et teveks jäi(pudel siis)
Neid lugusi võib palju pajatada kuid kes neid trükkida ja lugeda ikka viitsib.
Praegusel autol nagu jäärada näeb võistlusolukorras,nii paneb pidurid hirmust peale ja jätabki. Ka pisut koomiline anomaalia millest pole aru saanud.Kohtunikud karjuvad vahepeal,et lase käsa maha IRW.
mialia
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 2
Joined: Fri Oct 05, 2012 10:05 pm

Re: Mingi naljakas seik kas rajal või raja ääres

Post by mialia »

Tährik wrote:Mõni aasta tagasi Valge Daami rallil mingil katsel pingutasin veits üle ja suutsin käigukangi ära murda. Ei ole just väga suur probleem, palusin kaardilugejal jalaga taguda mingi käigu sisse. Ta võtis asja muidugi väga tõsiselt ning pani sellise paugu et suutis riivata ka kaitsmeid mis asusid käigukangi vahetusläheduses. (Seda avastasime alles siis kui olime ajakaarti vilkurile ära andnud) Saime lõpuks mingi käigu sisse ja kulgesime edasi. Umbes kilomeetri pärast hakkas auto tõrkuma ja pidasime mingi maja juures kinni.Mina tegelesin aktiivselt vea otsimisega ja samal ajal oli kaardilugejale appi tõtanud abivalmis mammi. Kaardilugeja tellis mammi käest et vahest leidub tal mõni lühike suusakeppi moodi torujupp mis asendaks käigukangi! Seepeale lehvis mammi minema. Tagasi tulles oli mammi ühes käes puidust hokikepp ja teises käes sulgpalli reket.... nuta vöi naera aga tol momendil oli meil tahtmine võidu sõita mitte sport mängudega tegelda....
Loe nagu anekdooti :D Ilmselt see siis ei olnud selline huumor...
Post Reply