Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
vinguviiul
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 30
Liitunud: 24 Okt 2015, 10:24
Asukoht: Lõuna pool

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas vinguviiul »

calderon kirjutas:Ei ole mul Otiga mingit teemat. Lihtsalt krdi pinda käib teie vingumine teiste kallal, miks mina ei või siis Oti kallal võtta? On teine ju üks ebastabiilseimaid wrc sarjas

Veel üks ralli tagasi oleksin ma sellise nokkimise peale hirmsat moodi ärritunud.Täna ja praegu-enam mitte.

OLEKSITE kohta nii palju,et oleks on paha poiss.Fakt on ilmselt see,et peale DMACK'i ei tahtnud Otti eelmisel hooajal keegi palgata-testimiseks ta ju on seni sobinud.Paraku katseid võites ja rallisid lõpetamata meistriks ei tule.Ja halvimal juhul ei võida ka usaldust uueks hooajaks asjalike tiimide silmis.Mis tähendab omakorda seda,et Holland jääb ilmselt ilma ühe kiire taksojuhita :roll:
janpoiss
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 755
Liitunud: 31 Juul 2015, 08:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas janpoiss »

Papa ytles ,et ott teeb oma karjääri parimat sõitu,ei usu ,et järgmine aasta tööta jääb
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 389
Liitunud: 29 Mär 2012, 18:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas randos »

calderon kirjutas:Ei ole mul Otiga mingit teemat. Lihtsalt krdi pinda käib teie vingumine teiste kallal, miks mina ei või siis Oti kallal võtta? On teine ju üks ebastabiilseimaid wrc sarjas
Vinguda Tänaku kallal lihtsalt sellepärast, et siin osad teiste kallal vinguvad pole nagu ka mingit sisulist pointi :D
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas -huviline2- »

vinguviiul kirjutas:
calderon kirjutas:Ei ole mul Otiga mingit teemat. Lihtsalt krdi pinda käib teie vingumine teiste kallal, miks mina ei või siis Oti kallal võtta? On teine ju üks ebastabiilseimaid wrc sarjas

Veel üks ralli tagasi oleksin ma sellise nokkimise peale hirmsat moodi ärritunud.Täna ja praegu-enam mitte.

OLEKSITE kohta nii palju,et oleks on paha poiss.Fakt on ilmselt see,et peale DMACK'i ei tahtnud Otti eelmisel hooajal keegi palgata-testimiseks ta ju on seni sobinud.Paraku katseid võites ja rallisid lõpetamata meistriks ei tule.Ja halvimal juhul ei võida ka usaldust uueks hooajaks asjalike tiimide silmis.Mis tähendab omakorda seda,et Holland jääb ilmselt ilma ühe kiire taksojuhita :roll:
Selle loogika järgi ei oleks Latvala pikki aastaid Fordis sõitnud ning nüüd mitu hooaega VW. Samasugune kaua ülesse töötanud mees, keda katkestamised kimbutanud on, on hetkel Meeke. Tööd peab tegema ja vaeva nägema, selge see, aga kokkuvõttes oleme ME KÕIK siin foorumis targutades lollid (eks ole ka päris mitmeid kursis olevaid kasutajaid). Meie ei tee otsuseid ja ei tea telgitaguseid (a kas nüüd töötuks, Mattongi ütles vahepeal, et tulgu rääkima e. siis jällegi me ei tea midagi, ammugi mitte sõlmitud lepingutest/kohustustest...DMacki kasutas Ott rallide vahepeal juba eelmisel aastal, M-Sporti ametlikes värvides auto all ja puha...M-Sport küsis samuti, milline nende sõitjatest on sellel hooajal kõige rohkem üllatanud ning seal olid valikus Monsteri krossimehed, Bentley rinkamehed, suure tiimi rallimehed ja Tänak ehk siis kelle palgal ta lõpuks on, kui mitte Wilsoni? Evansist ei tahetud ka loobuda. Kokkuvõttes rallifännist eraettevõtja leidis endale ja teistele kasuliku tehingu.
Viimati muutis -huviline2-, 31 Juul 2016, 21:08, muudetud 5 korda kokku.
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas calderon »

randos kirjutas:
calderon kirjutas:Ei ole mul Otiga mingit teemat. Lihtsalt krdi pinda käib teie vingumine teiste kallal, miks mina ei või siis Oti kallal võtta? On teine ju üks ebastabiilseimaid wrc sarjas
Vinguda Tänaku kallal lihtsalt sellepärast, et siin osad teiste kallal vinguvad pole nagu ka mingit sisulist pointi :D
Sama palju pointi kui vinguda teiste kallal. A mul pohh, viimased kaks rallit on olnud mõnusad jälgida nagu vanadel headel aegadel kui anti sekund sekundis minna.
Soca siin mainis, et miks ma ei kommenteeri kui Otil hästi läheb. Peab siis igast spiltist jne kommenteerima? Ei pea ja pealegi ma suur osa rallidest tööl ja jälgin kiirelt foorumit ja teisi allikaid, ei hakka end sellepärast kuhugi sisse logima, et teatada, et ott esimeses splitis sekund kiirem kui teised ja tubli poiss, et katse võitis. Ei ole ma kunagi suur Oti fänn olnud vaid fänn terve ala vastu. Ei ole wrc sarjas hetkel lemmikut ka. Ralli ja rallikross on aastaid südamelähedane olnud ja võimalusel raja ääres kaasa elamas, kuigi jah, aus olles siis rallikross meelitab rohkem, on ka seal sõpru ja tuttavaid sõitmas.
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 917
Liitunud: 01 Apr 2012, 16:35
Asukoht: Stockholm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas nsa »

snakeplissken kirjutas:
-huviline2- kirjutas:Ebastabiilsust ei saa ju tänavu (veel), kui on sõidetud üle poole hooaaja, ette heita...
Ma arvan sedasama...kes teab mis Oti punktiskoor oleks, kui auto all oleks Michelini rehvid...
Ja esiotsas VW märk :)
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

Kui Tänak tegi seda, mis öeldi (pane niipalju kui tuleb), siis polegi katki midagi - peale selle panni muidugi :D aga sellest kurvist ja kivist veel... Neuville'i sisevideot vaadates, kutsus ka see kivi teda kohvile, aga mingi ...... juuksekarv jäi ikka nende vahele:) Tänak ilmselgelt võttis kutse vastu...

Kuid jah, sõber statistika kogub tõenäosus %, et Tänak = highly big risk to not finish the rally
(olenemata mis masin, kaardilugeja, rehvid või mitu järve või kui suured kivid on rajal)... aga pea põsti ja poistele ikka edu soovides ning kaasa elades!

...Ilma Tänakuta oleks se WRC suht igav ringrada nagunii
AutoralliSuurSõber
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Timur_P »

Ford ei ole kindlasti parim WRC masin ja kui sa tahad sellega head tulemust saada, siis tuleb ka riske võtta. Ostberg näitab kui kiiresti liigub Ford siis kui sõidetakse riskivabalt.
alk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 777
Liitunud: 11 Okt 2005, 11:56

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas alk »

Soomest tagasi ja nüüd foorumit lugedes ei saa mitte enam vaikki olla...enamasti ei sekku siin nendesse diskussioonidesse, kus siis enamasti suubuvad kõik teemad süüdistustesse, et keegi ei tohi enam midagi kirjutada ja oma mõtteid avaldada jne
Oti ainuke võimalus poodiumile saada, oligi kohe esimese läbimisega rünnata ja see 9,5 sekki tagasi võita, sest tegemist oli 2x2 mõttetult lühikese katsega. Kordus läbimisel sõidetakse enamvähem ühte auku ning vahed on minimaalsed...seda tõestas ka Breen 3 ja 4. katsel. Ott läks üritama ja õieti tegi...kui sa ikka pead kolm korda (tänu teh.probleemidele) hakkama kümnendalt kohalt ülesse rühkima ja poodium on käe ulatuses siis ...kahju, et seekord läks sedasi, aga ta ei andnud alla. Ta oli selle nädalavahetuse kiiremaid koos Meekiga ja seda tunnustasid ka kohaliku ralliraadio eksperdid, soome enda ralli suurkujud.
Ja tahaks veel neile öelda, kes pingeliselt väidavad, et Oti asi on sellel aastal ainult rehvi testida ja muud midagi, siis Ott palgati tõesti rehvi arendajaks/testijaks, aga et ta saaks ka järgmisel-ülejärgmisel aastal olla WRC-s siis on temale endale vajalik ka tulemust teha ja ennast näidata.
Ott on sellel aastal kõvasti edasi läinud ning enesekindlamaks ja stabiilsemaks muutunud, et kui varematel aastatel sai hinge kinni hoitud, et kas tuleb lõpuni või ei, siis selle hooaja algusest on tema suhtes kuidagi kindel tunne ja see soome ralli pauk oli natuke nagu väike halb üllatus. Eks see Dmaki kehvus hooaja alguses on ka Otile kasuks tulnud.
Maineka nimega sõitja
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Olarir »

http://m.postimees.ee/section/164/3783885

Fordi rallitiimi M-Spordi juht Malcolm Wilson lausus Soome MM-rallil, et hoiab endiselt Ott Tänaku tegemistel silma peal ning ehkki Tänak Soomes katkestas, on ta sel hooajal Wilsonile muljet avaldanud.


«Olen selles mängus olnud pikka aega ning tean, et pettumused on vaja üle elada, siis tuleb ka edu. Selge on see, et edu pole enam kaugel ja kui aus olla, siis ta sõidab praegu paremini kui kunagi varem,» vahendab ERR Sport Wilsoni sõnu ETV spordisaatele.

Wilson ei välista, et Tänak võib järgmisel hooajal Fordiga jätkata. «Kui otsustame Otti meeskonnas hoida, siis selle jaoks on kõik võimalused loodud,» sõnas Wilson. «Hooaja lõpuni on veel aega ning on selge, et praegust sõitu jätkates on tal hea võimalus sõita tugevas meeskonnas.
Esireket
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 546
Liitunud: 31 Juul 2014, 19:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Esireket »

Taaskord käib jälle mingi jauramine meie enda Eesti rallisõitja ehk Oti üle.
Eestlane on ikka julm ja külm rahvas. Selleasemel, et ainukesele Eestlasele WRC ehk
ralli maailma tipus kaasa elada ja pöialt hoida, tõmbate teie hoopis kiunu ja virinat.
Häbi peaks olema.
Lausa ebameeldiv lugeda sellist paska nagu calderon jne mõned siin ajavad.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

üks huvitav asjaolu jäi minul ka kahesilmavahele, et nad pidid autot ka veel katsete vahel stabiilselt parandama jms. et kõik need asjad kokku, siis - kaua sa ikka jõuad psühholoogiliselt 100% anda, kui teised naudivad teid ja masinat, sina aga pead autot parandama ja mõtlema, kas pidurid on ikka olemas või ei.

Samas ei muuda see fakti, et Tänakul on endiselt väga raske teekond olnud, kas uus/teine auto-meeskond oleks lahendus...jääb vaid oletada
AutoralliSuurSõber
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1134
Liitunud: 27 Juul 2005, 10:35
Asukoht: Tallinn- Ida Virumaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas schalke »

See vingumine ja kiunumine võib tähendada seda, et see asi läheb meile nii kuradi palju korda. Oleme justkui osa Otist. Terve eilne päev oli rikutud, täna ei suuda ilmselt ETV pealt kokkuvõtetki vaadata. Kordan, see tähendab seda, et see asi on lausa isiklikult oluline. Nii on see igal spordialal, iidolid muutuvad meie omandiks.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas viplala »

Ilusti öeldud!
Meeke: «Ott ja (teise koha saanud - toim) Jari näitasid väga head kiirust,» ei varjanud Meeke. «Otist võinuks kujuneda konkurent, aga tal oli nädalavahetuse jooksul palju probleeme. See ongi ralli, kus kõik ei olene sõitjast, vaid asjad peavad paigas olema. Meie jaoks oli tähtede seis õige,» vahendas ERRi spordiportaal Meeke'i ETV spordisaatele öeldud sõnu.
nool
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 342
Liitunud: 09 Nov 2012, 18:31

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas nool »

Kah tagasi, hirmus emotsionaalne nädalavahetus oli. Ott võitles väga tublilt, sellises tipus sellise kiirusega ja sellise tahtmisega võivad vead sisse tulla, see käib asja juurde. Kõik võimalikud eksimused said juba pühapäeva hommikul enne algust andeks antud, aga noh eks ikka pettumus oli kui kiirus hakkas püsivalt nulli näitama. Breeni üle oli esialgi hea meel, aga pärast laupäevaõhtust pressikonverentsi ei arva temast suurt midagi, tema kolmas koht oli ehk lihtsalt õnnelik juhus, las ta olla.
Näha on, et Ott ja Raigo on viimaste rallide eel meeletut eeltööd teinud. Kui vanasti tundus, et ainukesena Ogier on recce videosid sadu kordi läbi vaadanud, siis täna tundub, et kogu tipp näeb meeletut vaeva. Sellise kiiruse juures ei saa üle 10 kraadi võ üle 5km/h kordagi eksida. Müts maha meeste ees, peaasi, et seda tahtmist jätkuks, mina elan kaasa.
Üllatus oli Ogieri ja Mikkelseni kehv kiirus poweril kus kõik eelised olid olemas, kas VW aeg hakkab ümber saama? Ok, ogieri stardipositsioon oli kehva, aga teine läbimine siiski ja 3sek 10 km kohta on liiga palju.. pingutavad üle või on tõesti motivatsiooni kriis?
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas viplala »

PS katsel rajaolud ei soosinud kuidagi esimesi mehi.
Siin Ogieri komm peale katset: "I don't think it's enough. I had a good run but the road was still too slippery"!
Ja siin Mikkelsen peale katset: "I'm happy with this drive on the Power Stage. Let's see."
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Frank »

nool kirjutas:Breeni üle oli esialgi hea meel, aga pärast laupäevaõhtust pressikonverentsi ei arva temast suurt midagi, tema kolmas koht oli ehk lihtsalt õnnelik juhus, las ta olla.
Millega ta suutis Su arvamust 180 kraadi muuta?
"Come on, you can see more than that"
MasterPuppet
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 155
Liitunud: 27 Juul 2010, 13:42

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MasterPuppet »

Ogier kurtis jah, et teisel läbimisel ei ole ikka olud sobivad, kuna rahvusliku klassi sõitjatel teine sõidujoon ning WRC sõidujoon ikka teiseks läbimiseks sodine.
nool
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 342
Liitunud: 09 Nov 2012, 18:31

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas nool »

Frank kirjutas:
nool kirjutas:Breeni üle oli esialgi hea meel, aga pärast laupäevaõhtust pressikonverentsi ei arva temast suurt midagi, tema kolmas koht oli ehk lihtsalt õnnelik juhus, las ta olla.
Millega ta suutis Su arvamust 180 kraadi muuta?
Loodan ise et kuulsin valesti, aga kui Breene käest küsiti what about battle with Tänak tomrrow?" siis Breene vastus oli miskit sarnast: "et siin pole midagi arutada ma arvan, et õige mees on homme poodiumil, (ehk mina)".. Meek kergitas kulmu imestunult kõrval. Rahva seast kostus üllatav mõmin selle peale. See vastus kõlas negatiivselt ja ülbelt.. paistis, et mitte ainult minu jaoks.
ehk imbub kuskilt mõni salvestus selle kohta siis saab ülevaadata.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 14
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

nool kirjutas:
Frank kirjutas:
nool kirjutas:Breeni üle oli esialgi hea meel, aga pärast laupäevaõhtust pressikonverentsi ei arva temast suurt midagi, tema kolmas koht oli ehk lihtsalt õnnelik juhus, las ta olla.
Millega ta suutis Su arvamust 180 kraadi muuta?
Loodan ise et kuulsin valesti, aga kui Breene käest küsiti what about battle with Tänak tomrrow?" siis Breene vastus oli miskit sarnast: "et siin pole midagi arutada ma arvan, et õige mees on homme poodiumil, (ehk mina)".. Meek kergitas kulmu imestunult kõrval. Rahva seast kostus üllatav mõmin selle peale. See vastus kõlas negatiivselt ja ülbelt.. paistis, et mitte ainult minu jaoks.
ehk imbub kuskilt mõni salvestus selle kohta siis saab ülevaadata.
Ok see oli natuke ülbe suhtumine. See ehk ongi selline noorte kukkede teema. Aga samas oli see ka targalt tehtud psühholoogiline rünnak. Umbes nagu Märtin tegi 2003 aastal soomes. Kui väitis, et sõitis varuga. Mille peale Grönholm välja pani ja rattalaagri lõhkus.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Vasta