WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

Ma ei saa su loogikast üldse aru.

Et Tänak vaatab lauale, kus on kaks lepingut. Üks on Toyotalt. Miljonid eurod, pea lõpmata finants masina arengusse. Isegi kui masin peaks aeglane olema siis leitakse need miljonid ja inimesed, et see masin lõpuks ikkagi saab piisavalt kiireks.

Ja teine variant on M-Sport, väikese piiratud eelarvega, kus Fordi poolt tuleb minimaalselt toetust. Kus pead sõitmiseks kas peale maksma või sõitma pea tasuta.

....ja siis Tänak vaatab lepinguid ja otsustab, et njah, peaks ikka Fordiga võitma enne ja sammub Tallinna linnaosavalitsuse poole toetust saama, sest M-Spordist saad heal juhul lennukipiletid ja ralli ajal paar tasuta lõunat.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

100% kindlalt käib töö tehasemeeskonda (Toyotassse) saamise nimel. Aga otsustajaks ei ole siin ei Tänak, Märtin ega mõni teine eestlane. Vaid pisikesed, kuid eriti tähtsad Jaapani onud.

Nagu Mäkinen ütles, läheb ta Jaapanisse ja arutab, kas jaapanlased soovivad näha häid tulemusi juba järgmine aasta (loe võetakse Tänak) või läheb järgmine hooaeg täielikult testimise peale (võetakse veel nooremad ja kogenematud Suninenid, Tidemandid).
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Vahula »

KidrA kirjutas: või läheb järgmine hooaeg täielikult testimise peale (võetakse veel nooremad ja kogenematud Suninenid, Tidemandid).
Kas nagu mõte ei kaoks ära sellel võistlus oludes testimisel kui sõidavad mehed kellel WRC kiirusega kogemust pole? Ei viitse see Toyota ka ühte aastat niisama autode solgutamise eest maksta. Muidugi on võimalus et panustavad Hännineni peale aga ka selle mehe kogemus on minimaalne ja ka pole paar aastat võistelnud.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas GC »

No kõigil on vist juba meelest läinud, kuidas Märtin sai suure rahaga kaasa auto, millega vaevles peaaegu terve hooaja...
Mina ei tea WRC tiimide telgitagustest absoluutselt mitte midagi, mõned justkui teaks!?
Julgen selles siiski sügavalt kahelda.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas MKD »

GC kirjutas: Mina ei tea WRC tiimide telgitagustest absoluutselt mitte midagi, mõned justkui teaks!?
Julgen selles siiski sügavalt kahelda.
Ps. Rallifoorumis on kindlasti inimesi, kes teavad rohkem "ralli siseelust", kui enamik, kuid sellest ei räägita ju avalikult ;)
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1342
Liitunud: 30 Jaan 2009, 11:07
Asukoht: Pärnu

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Dubber »

Vahula kirjutas:
KidrA kirjutas: või läheb järgmine hooaeg täielikult testimise peale (võetakse veel nooremad ja kogenematud Suninenid, Tidemandid).
Kas nagu mõte ei kaoks ära sellel võistlus oludes testimisel kui sõidavad mehed kellel WRC kiirusega kogemust pole? Ei viitse see Toyota ka ühte aastat niisama autode solgutamise eest maksta. Muidugi on võimalus et panustavad Hännineni peale aga ka selle mehe kogemus on minimaalne ja ka pole paar aastat võistelnud.
... no testitda saab ju võistlustingimustel siis kui masin ikka kolmandal päeval lõpuni tuleb, mitte ei lõpeta juba esimesel päeval katusel või tükkidena kusagil kraavis - siit edasi ongi risk, et need noored kuked kukuvad siiski "silmi kandiliseks" sõitma. Samas ega need kuked siis NII kogenematud ka ole, lihtsalt tiba aeglasemad võrreldes tippudega.

Väga kahtlen, et hakatakse meeskonda, suurte rahadega, testimiseks ja veel terveks hooajaks välja panema, suhtumisega: "Ah, vaatame mis saab..." aga 2018 paneme täiega.
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas aix »

Loen mina nüüd viimaseid kommentaare ja ei saa aru, kus on siis nüüd välja öeldud, et Ford on kõige nõrgem auto...Ei ole see Fiesta nii kehvake midagi. Ott näitab, et saab sõita võidu küll, ainult tihend peab istme ja rooli vahel õige olema. Seda, et Ott peab võidu võtmiseks nö. "rattad alt ära sõitma" ma ka ei tahaks uskuda. Keegi ei lähe sinna raja peale seisma ja kust kohast üldse võetakse, et teised ei pinguta viimase piirini, et võita? ...Seda esiteks.
Teiseks...Minu arust ei ole mõtet vaidlustega nii teravaks minna, emotsionaalselt ennast üles kütta ja väita 100% ühe või teise asja üle, mida tegelikult ju ei tea keegi peale Oti, Wilsoni, Märtini ja võibolla veel mõne üksiku lähedal seisva isiku. Kes teab kindlalt väita, et Ott ei saa oma sõitude eest endale väärilist palka? Kui palju M-Sport tegelikult Fordi tehaselt raha, või mis iganes tuge saab? Millised on lepingute sisud tegelikult?...jne.
Ma ei taha midagi pahasti ütelda, aga Kidra sa väitsid, et oled 100% kindel, et Otil käib töö tehase meeskonda saamise nimel...Kust kohast sa nii täpselt seda tead (äkki tead kah, sellisel juhul vabandan)? Kas on kuskil Toyota ametlikul lehel öeldud, kui palju nad on valmis panustama wrc-sse?
See kõik on okei, et arutatakse ja spekuleeritakse siin foorumis, aga väita 100% kindlusega on juba naljakas lugeda.
Sellega olen nõus, et Toyota on juba piisavalt testinud, et järgmisel hooajal minna püüdma juba mõnda ralli võitu.Selliste plaanidega läks ju ka VW oma esimesele wrc aastale vastu, aga neil läks ikka oodatust paremini. Kui on õiged juhid roolis, siis miks ei võiks Toyotat samasugune edu saata.
Pikk jutt ja palju küsimusi, aga tegelikult ei ühtegi vastust...:)
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

Arkadi.T kirjutas:Soca, mul on suhtkoht ükskõik kas sa nõustud või mitte. Peale väidet, et Gross otsustab rallimaailmas WRC tasemel midagi, pole sinu jutt väga tõsiselt võetav.

kas ma väitsin, et ta otsustasb? ütlesin, et tema mängib ka rolli, mitte et ta ainuüksi otsustab mis Otist saab.

ja Tänaku kohta tean nii mõndagi. Dmacki minekut teadsin eelmine aasta suht varakult ning Toyotaga läbirääkimisi teadsin juba mai kuus kui näiteks avalikkuse ette jõudis see uudis alles nädal või kaks tagasi. Ning lisaks veel muid asju millest ma ilmselgelt ei hakka siin foorumis kirjutama.

Ei tasu nüüd siin foorumis nii laia lehte mängida, et tead kõike ja teised ei tea midagi...
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1537
Liitunud: 27 Mär 2003, 21:26
Meeldimisi saanud: 1

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas johunn »

No aga pange see konjak siis vahele juba. Mis te ikka tühje sõnu pillute :D
Esireket
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 546
Liitunud: 31 Juul 2014, 19:50

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Esireket »

soca kirjutas:
Arkadi.T kirjutas:Soca, mul on suhtkoht ükskõik kas sa nõustud või mitte. Peale väidet, et Gross otsustab rallimaailmas WRC tasemel midagi, pole sinu jutt väga tõsiselt võetav.

kas ma väitsin, et ta otsustasb? ütlesin, et tema mängib ka rolli, mitte et ta ainuüksi otsustab mis Otist saab.

ja Tänaku kohta tean nii mõndagi. Dmacki minekut teadsin eelmine aasta suht varakult ning Toyotaga läbirääkimisi teadsin juba mai kuus kui näiteks avalikkuse ette jõudis see uudis alles nädal või kaks tagasi. Ning lisaks veel muid asju millest ma ilmselgelt ei hakka siin foorumis kirjutama.

Ei tasu nüüd siin foorumis nii laia lehte mängida, et tead kõike ja teised ei tea midagi...
Nüüd ajasid sipelgapesa veel rohkem kihevile :D Saladusi tundub rohkem olevat :D
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

johunn kirjutas:No aga pange see konjak siis vahele juba. Mis te ikka tühje sõnu pillute :D
ei, sest konjak ei maitse ja ma ei vaidle talle vastu selle koha pealt, et Tänak sõidab järgmine aasta Fordis.

Polnud nõus sellega, et Tänak sõidab ainult siis m-sporti põhitiimis kui Ford tagasi tuleb.


AGA muidu hea näha, et foorum on elavnenud ja arvamusi paju ning arutelu käib. Oligi liiga vaikne siin.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 14
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Kolin »

50-50 seis on selle Fordi ja Toyotaga. Kõik ikkagi sõltub ees olevatest rallidest. Kui need peaks metse minema siis on hea kui Tänak üldse sõita saaks. Kui aga peaks hästi minema siis on suur võimalus maanduda tehasemeeskonnas. Olgu see siis Toyota, Hyundai või Citroen. Tegelikult ei ole ühelgi meeskonnal va. VW kõik paigas. Seega on võimalusi palju.
Toyolt pidime uudiseid kuulma peale Saksamaa rallit. Aga kaldun arvama, et Tommy teeb sellest Finland meeskonna. Lappi, Sunninen ja Hänninen
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Arkadi.T
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Nov 2015, 15:16

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Arkadi.T »

Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks.
Bet jõus kuni keskööni!
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

johunn kirjutas:No aga pange see konjak siis vahele juba. Mis te ikka tühje sõnu pillute :D
Kilhveo küsimus on natuke teine. Sellele on raske siin kellegil vastu vaielda. Kilhveoks oli, et Tänak jätkab Fordiga. Selle koha pealt vast keegi vastu ei vaidlegi, sest me keegi ei tea kus ta jätkab.

Ma vaidlen selle koha pealt vastu, et kui mõni tehasemeeskond peaks Tänakule lepingut pakkuma, et ta siis sellele ära ütleb ja tahab hoopis D-Macki või M-Spordiga edasi vurada.
eib1
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 124
Liitunud: 10 Jaan 2013, 16:06

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas eib1 »

Rahvusvahelisest foorumist:

One Ford guy is close to 2+1 years contract with Toyota.

Hmm.. kes see küll olla võiks..
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

Tänak see olla ei saa, sest nagu me kõik teada saime, Ott sõidab järgmised aastal Fordiga. PUNKT! :D

Reaalsuses siin mõtlema ei pea. Östbergi ja Camillit ei soovi peale tänavust hooaega enam ükski tehasemeeskond.
janpoiss
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 755
Liitunud: 31 Juul 2015, 08:00

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas janpoiss »

Ma räägin ,et Mads see on! Rahulik ,stabiilne . Ideaalne WRC kogemusega mees auto arendamises. Järgmise nädala jooksul saame ehk teada....kes see on!?
-saxx-
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 403
Liitunud: 11 Jaan 2011, 00:23

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -saxx- »

janpoiss kirjutas:Ma räägin ,et Mads see on! Rahulik ,stabiilne . Ideaalne WRC kogemusega mees auto arendamises. Järgmise nädala jooksul saame ehk teada....kes see on!?
Mis tuleviku mees see Mads on, et temaga lausa 2+1 aasta leping sõlmida?
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas calderon »

-saxx- kirjutas:
janpoiss kirjutas:Ma räägin ,et Mads see on! Rahulik ,stabiilne . Ideaalne WRC kogemusega mees auto arendamises. Järgmise nädala jooksul saame ehk teada....kes see on!?
Mis tuleviku mees see Mads on, et temaga lausa 2+1 aasta leping sõlmida?
Ei peagi olema tuleviku mees uude tiimi. Stabiilsus ja mees kes ei tekita lisa kulutusi st ei lõhu autot.
Arkadi.T
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Nov 2015, 15:16

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Arkadi.T »

Mu hea sõber, Napoleon Bonaparte ütles, et Toyota pidi hoopis sõlmima 7+1 lepingu Harri Rovanperäga. :roll:
Vasta