Neste oil rally 2017

muljeid ja infot kõikvõimalikest rallireisidest nii kodu- kui välismaal ning ideid ja ettepanekuid reisikorraldajatele.

Moderator: anjusha

Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Re: Neste oil rally 2017

Post by Lithium »

snakeplissken wrote:Keegi parkimise eest trahvi on saanud? :D

Tulevad Eesti järgi trahvile?
Siiani pole probleeme olnud..
Söörlöne!
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Neste oil rally 2017

Post by soca »

snakeplissken wrote:Keegi parkimise eest trahvi on saanud? :D

Tulevad Eesti järgi trahvile?

Viska minema. Ei tule
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
-timtim
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 747
Joined: Wed Apr 08, 2009 11:35 am
Location: Lindi Taga

Re: Neste oil rally 2017

Post by -timtim »

väga võimas kogemus :) Esimene Soome ralli,aga juba ootan järgmist . Korraldus midagi muud kui Poolas.
Raskel ajal on rahvaralli ka ralli!
laev3
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 15
Joined: Wed Jan 25, 2017 11:42 pm

Re: Neste oil rally 2017

Post by laev3 »

Sama siin sai ka esimene kord käidud elamus ja kõik muu oli võimas ,kuigi ei ole veel ühegi korraga võrrelda .
Kindlasti juba mõtted järgmise aasta mineku peal.Käimist oli suhteliseltpalju vb ka sellepärast et ei olnud parimad parkimis kohad aga tundub et Soomes see nii ongi kuna rahva tung meeletu ,samamoodi sai ka õhtuti mõnes ummikus oldud aga seegi ei olnud väga häiriv .Nii et üldises pildis vägev ja tasub käia .
Järgmise aastani.!
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 950
Joined: Thu Feb 13, 2003 8:34 pm
Location: Tallinn

Re: Neste oil rally 2017

Post by STI »

-timtim wrote:väga võimas kogemus :) Esimene Soome ralli,aga juba ootan järgmist . Korraldus midagi muud kui Poolas.
Ma olen üle 20 korra Soomes rallit vaatamas käinud (juba alates 1991) aga nüüd viimastel aastatel oleme Rootsit eelistanud. Seal on korraldus veel parem minu arvates ja rahvast on ka tiba vähem kui Soomes ja Poolas mistôttu pole erilisi ummikuid ning 4G nett jookseb igal pool- sai Colin's crestil ilusti live ülekannet vaadata kuigi kolmesaja meetri peale oli ca 4000 inimest mahutunud. 2014 oli Poolas ka veel päris OK nett, enamusel kohalikest oli siis veel nuppudega telefonid ja sai muretult splitte vaadata ja WRC raadiot kuulata. Kui Soomes raadiot kaasas pole siis istud suht infosulus seal sest nett on ikka eriti laupäevastel katsetel suht olematu, hea kui helistatud saad. Meil olid Soomes viimased viis korda rattad kaasas, meeletu ajavõit tänu sellele ja ei pea ennast alati kuskile parklasse kinni sôitma vaid saad auto natuke kaugemale jätta kust saad siis peale katset kiirelt minema.
laev3
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 15
Joined: Wed Jan 25, 2017 11:42 pm

Re: Neste oil rally 2017

Post by laev3 »

Ja see on õige ummikutes ja kuskil katsetel olles on neti ühendus täiesti olematu ,hea oli et enamus aega oli kuskilt kuulata kellegi raadiot kuna endal kaasas polnud.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Re: Neste oil rally 2017

Post by Lithium »

laev3 wrote:Ja see on õige ummikutes ja kuskil katsetel olles on neti ühendus täiesti olematu ,hea oli et enamus aega oli kuskilt kuulata kellegi raadiot kuna endal kaasas polnud.
Ei osanud ka sellega arvestada, et ühendust polnudki, õnneks oli ka vanu olijaid katsetel kellel olid raadiod kaasas. Aga netist küll ühtegi tulemust ei saanud v.a esimesel päeval kui linnas olime.
Söörlöne!
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Neste oil rally 2017

Post by snakeplissken »

Olin ka esimest korda Soomes ja peab nõustuma, et parim ralli kus olen käinud. Võibolla veits üle turvatud, aga ilmselt on see vajalik sellise rahvamassi ohjamiseks.

Ma ostsin soome kaardi sisse. Mingi 3.50 maksis. Terve ralli sai kasutatud. Ei teagi ausalt öeldes mitu Gb seal peal oli, sest kusagilt seda välja ei lugenud. Aga see hangus vaid mõned üksikud korrad ära, muidu oli enamus ajast 4G ja ühendus väga kiire.

Teisel telefonil oli Telia rändlus...see munes ja enamus ajast oli umbes.
kalev1234
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 147
Joined: Sun Jun 11, 2017 10:51 am

Re: Neste oil rally 2017

Post by kalev1234 »

Esimene ralli nüüd käidud. Väga vinge elamus. Olen aastaid seda tugitoolispordina harrastanud ja nüüd kohapeal käidud. Isegi Ouninpohja hüppelt kollase maja juures tagasi tulles oli kogu me seltskond motiveeritud edasi tormama. Sinna saamine oli mudugi tugitoolisportlastele üks paras katsumus. Auto jäi 5km kaugusele olude sunnil krt. Aga see polegi oluline. Seal oli nagu festval, pane tribüün püsti ja müü õlut, rahvast nagu muda, hea et üldse midagi näha oli. Pärast 2h ummikus. Kas alati on nii palju rahvast rallil? Nett oli roaminguga ikka parast s..., säh sulle EL ühtlustatud hindadega nett, see tegi ikka päris kurjaks, 4g kiri ja levi põhjas aga data ei liigu :evil: . Kas Saksamaa on sama hull rahva poolest või seal on asi leebem? On seal mingeid kohti mida kindlasti vaadata? Kuidas seal ligi saab, on väha hull matkamine? Mõtted liiguvad vägisi sinna kanti. Huvitaval kombel ei leidnud ühtegi fänni-nänni letti, kus need tavaliselt asuvad?
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Neste oil rally 2017

Post by snakeplissken »

Jäid veits hiljaks Ouninpouhjale minekuga vist, me läksime pea 3 tundi varem ja sai ilusti parklasse. Muidugi head vaatamiskohad olid siis ammu ära võetud :D Fänninänni nägin mina ainult Harju katsel.

Aga jah kõik need korrad mis WRC rallidel olen käinud (3x Poola, 1x Soome) siis olen alati ostnud selle maa kõnekaardi ja garanteeritud et infosulgu ei jää.
hannes36
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 22
Joined: Thu May 19, 2016 2:02 pm

Re: Neste oil rally 2017

Post by hannes36 »

Esimene kord Soomes ja üli äge, netti said ainult Tele2 ehk DNA omanikud. Teiselt kõigil oli umbes. Kambas oli mitu ralli kauget inimest, kes nüüd kõik nakatatud.
Allu12
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1128
Joined: Sat Nov 12, 2011 1:31 pm
Location: Kuressaare

Re: Neste oil rally 2017

Post by Allu12 »

Nüüd kui sai järjest Poola ja Soome käidud sai ikka aru, et Poolat pole mõtet üldse võrrelda Soomega, Soome on ikka nii teine level. Korraldus, teed, fännid jne. on ikka nii palju parem. Tõsiselt nautisime taaskord rallit ja usun, et kõik need eestlased kes minuga koos 'Ogieri kraavi' kohapeal neid katuseid nägid mis sinna järjest tuli, jäid kah rahule. Actionit sai täie raha eest. Järgmiseks aastaks tuleb juba vaikselt jälle Soome plaani ajama hakata! 8)
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 867
Joined: Fri Oct 01, 2010 6:47 pm

Re: Neste oil rally 2017

Post by blizzard »

kalev1234 wrote:Esimene ralli nüüd käidud. Väga vinge elamus. Olen aastaid seda tugitoolispordina harrastanud ja nüüd kohapeal käidud. Isegi Ouninpohja hüppelt kollase maja juures tagasi tulles oli kogu me seltskond motiveeritud edasi tormama. Sinna saamine oli mudugi tugitoolisportlastele üks paras katsumus. Auto jäi 5km kaugusele olude sunnil krt. Aga see polegi oluline. Seal oli nagu festval, pane tribüün püsti ja müü õlut, rahvast nagu muda, hea et üldse midagi näha oli. Pärast 2h ummikus. Kas alati on nii palju rahvast rallil? Nett oli roaminguga ikka parast s..., säh sulle EL ühtlustatud hindadega nett, see tegi ikka päris kurjaks, 4g kiri ja levi põhjas aga data ei liigu :evil: . Kas Saksamaa on sama hull rahva poolest või seal on asi leebem? On seal mingeid kohti mida kindlasti vaadata? Kuidas seal ligi saab, on väha hull matkamine? Mõtted liiguvad vägisi sinna kanti. Huvitaval kombel ei leidnud ühtegi fänni-nänni letti, kus need tavaliselt asuvad?
Samal põhjusel võib ka ralliraadio hanguda katsete lõppudest, sest side on lihtsalt liiga umbes.
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Neste oil rally 2017

Post by soca »

Kolmas aasta järjest käidud ja kunagi pettuma ei pea. Vaatamiskohad olid natuke kehva võitu ja kõva õppetund sai saadud sellega, et Ouninpohjale tuleb ikka hommikuseks läbimiseks minna mitte pärastlõunalseks. Saimegi ainult Kakaristo junctionile kuid parem kui mitte midagi. Üleüldse oli meeletu rahvas see aasta, reedel jäigi kaks katset vaatamata ummikute tõttu.

Kaks eelmist aastat olen ka ostnud seal selle kohaliku mingi Saunalahti kaarti kuid sellega oli samamoodi, et metsa vahel oli täiesti kinni. See aasta kasutasin siis roamingut kuna hinnad enam nii kirved pole kuid nagu siin eespool öeldud siis Telia ei töötanud üldse. Sõbral kõrval oli DNA ja see jooksis tal väga ilusti igal pool. Raadio oli ka muidugi kaasas aga seal nad kipuvad vahepeal pikalt maast ja ilmast rääkima ning splitte ei öelda ning siis ongi neti abi vaja :) kuid üleüldiselt see ralliraadio ikka väga kuld asi. Info jookseb ikka kiiresti.

Teen juba plaane järgmiseks aastaks.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Neste oil rally 2017

Post by snakeplissken »

Ouninpouhja hüppele viiv tee oli peaaegu suure teeni ära pargitud, kui me sealt minema läksime. Vaatasime esimest läbimist, WRC ja natukene WRC2 autosid.
laev3
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 15
Joined: Wed Jan 25, 2017 11:42 pm

Re: Neste oil rally 2017

Post by laev3 »

Üldse minu meelest need kaardil olevad vaatamis ja parkimise kohad üle rahvastatud. Paljud üldse otsisid mingeid omakohti või palju käia viitsisid? Ligi pääs katsetele väga suur ei ole, mõnel juhul üks kaks sissepääsu. Kuigii nüüd youtubest vaadata videoid siis näed seal ikka väga vägevad hüppeid ja kohti, kas need leiate kõik kuidagi eelnevalt rada läbides või lihtsalt aastatega .?
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Neste oil rally 2017

Post by snakeplissken »

No põhikohad on ikka teada ja näiteks ma ise sõitsin pooled reedesed katsed läbi.

Kuna olin esimest aastat Soome rallil siis läksin ametlikesse vaatamiskohtadesse. Üks koht oli ka selline kus oli parkla, aga vaatamiskohta kaardile märgitud ei olnud. Mis mulle silma jäi oli see, et osad teed olid ikka kinni pandud kuigi ametlikus kavad keelumärki ei olnud.

Ilmselt tuleb siis enne teede sulgemist mitteametlikkesse vaatamiskohtadesse minna?
Siksikunn
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 98
Joined: Fri Jul 08, 2016 9:51 pm

Re: Neste oil rally 2017

Post by Siksikunn »

laev3 wrote:Üldse minu meelest need kaardil olevad vaatamis ja parkimise kohad üle rahvastatud. Paljud üldse otsisid mingeid omakohti või palju käia viitsisid? Ligi pääs katsetele väga suur ei ole, mõnel juhul üks kaks sissepääsu. Kuigii nüüd youtubest vaadata videoid siis näed seal ikka väga vägevad hüppeid ja kohti, kas need leiate kõik kuidagi eelnevalt rada läbides või lihtsalt aastatega .?
Laupäeval ja pühapäeval käisime ainult mitte ametlikes kohtades. Täiesti välistasin ametlikud vaatamiskohad.
Allu12
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1128
Joined: Sat Nov 12, 2011 1:31 pm
Location: Kuressaare

Re: Neste oil rally 2017

Post by Allu12 »

laev3 wrote:Üldse minu meelest need kaardil olevad vaatamis ja parkimise kohad üle rahvastatud. Paljud üldse otsisid mingeid omakohti või palju käia viitsisid? Ligi pääs katsetele väga suur ei ole, mõnel juhul üks kaks sissepääsu. Kuigii nüüd youtubest vaadata videoid siis näed seal ikka väga vägevad hüppeid ja kohti, kas need leiate kõik kuidagi eelnevalt rada läbides või lihtsalt aastatega .?
Minul olid välja vaadatud kõik kohad sellised, kus rahvapunkte märgitud ei olnud. Kohati oli muidugi 3km kõndimist aga see ei ole probleemiks. Jukojärvil olin ühe kurvi peal kus oli vast 30 inimest, jala oli mingi 800m minna. Nägin mitut offi ja momenti. Laukaa peal kõndisin 2,5km ja olin vist 10 inimesega kurvi peal. Nägin taas päris ohtralt momente. Laupäevane Päijälä 'ogieri koht' oli muidugi üllatusena nii üle rahvastatud, kõndida oli kuskil 700m. Õnneks vaadata oli mäe küljepeal ruumi küllaga kes soovis. Tasuks 10 katust + offid. Pühapäeval läksin Tidemandi väljasõidu kohta. Jala kuskil 3,5km minekut. Kuna oli kuulus koht siis oli rahvast ka kõvasti, aga samas sain jälle väga hästi vaatama. Tasuks taas väljasõit ja mõned momendid.
Eeltööd oli ikka vaja teha, aga see tasub alati 100x ära ralli ajal. See kaks päeva mis ma arvuti taga veetsin, et leida onboardide ja google mapsi ning youtube videode abil häid kohti pole niii ränk pingutus. Mulle olid muidugi abiks ka kohalikud soome videomehed, kes oskasid soovitada kuhu minna ja kuhu mitte.
Post Reply