Rallikross 2018

rallikrossiga seonduvast

Moderators: Jaanus, Sparco

jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Rallikross 2018

Post by jens »

Rallikrossi MM-i täisprogrammiga võistlejate nimekiri on avaldatud.

http://www.fiaworldrallycross.com/artic ... entry-list

15 tegevat kaasa täishooaja + liituvad veel igal etapil eraldi tegijad.

Tundub, et keskmike seas on rivi veidi hõredamaks jäänud. Puudu on nii Heikkinen, Scheider kui Nitišs.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Rallikross 2018

Post by calderon »

jens wrote:Rallikrossi MM-i täisprogrammiga võistlejate nimekiri on avaldatud.

http://www.fiaworldrallycross.com/artic ... entry-list

15 tegevat kaasa täishooaja + liituvad veel igal etapil eraldi tegijad.

Tundub, et keskmike seas on rivi veidi hõredamaks jäänud. Puudu on nii Heikkinen, Scheider kui Nitišs.
Nitišs sõidab euroopat
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Rallikross 2018

Post by Kolin »

Kas kusagilt on võimalik lives ka vaadata
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 727
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:58 pm
Location: Harjumaa

Re: Rallikross 2018

Post by Epik »

World ja Euro RX-i mõtled siis eelnevalt näitas nende kodulehelt + youtube, kas vahepeal midagi muutunud ? Viimased aastad veel kui on seal midagi üldse vaadata..
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1883
Joined: Thu Oct 30, 2008 6:09 pm
Location: Tallinn

Re: Rallikross 2018

Post by Gustav »

Kolin wrote:Kas kusagilt on võimalik lives ka vaadata
Barcelona RX Live Show: RD1 - 2018 FIA World Rallycross Championship
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Rallikross 2018

Post by Kolin »

Tänud
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Rallikross 2018

Post by jens »

Heh, Ekström sai finaalist DQ Solbergi rehvidesse lükkamise eest, nii et valitsev meister Kristoffersson on asunud sarja juhtima. Päris palju sagimist oli. Kvali 13. kohalt jõudis Loeb lõpuks teiseks.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Rallikross 2018

Post by calderon »

Meie hooaeg hakkab ka paari nädala pärast pihta aga miskipärast pole veel regamine lahti läinud.
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Rallikross 2018

Post by jens »

Kolme avaetapi põhjal ütleks küll, et vähemalt tipus on seis ikka väga tasavägine. Kolm tipptiimi on sisuliselt ühel tasemel ja tulemused otsustatakse selle põhjal, kellel parajasti rohkem joppab või kes suudab oma auto võistlusolukorras paremale positsioonile mängida. Kõik kuus sõitjat on veel kõrges mängus sees.

Kahju ainult, et nende seljataga rivi üha hõredamaks jääb. Ainult 16-17 võistlejat sageli stardis. Kulude kasv jms ilmselt teguriks. Eks üle pea kasvavad kulud on nii mõnelegi sarjale saatuslikuks saanud.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Rallikross 2018

Post by calderon »

Õun jätkab oma lollust ja ikka saab tulemuse kirja. https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0777882738
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Rallikross 2018

Post by -huviline2- »

Ma siin otseselt nüüd Õuna süüd küll ei tuvasta, shitaks läinud võistlussituatsioon. Samas video ei näita nüüd ka piisavalt hästi.

A mis kõikide avariide tulemuse raskemaks muudab, on betoonplokk. No nende paigutus tuleks küll ümber vaadata, eriti selle terava, kuhu crosskart otse kümpi pani.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Rallikross 2018

Post by calderon »

-huviline2- wrote:Ma siin otseselt nüüd Õuna süüd küll ei tuvasta, shitaks läinud võistlussituatsioon. Samas video ei näita nüüd ka piisavalt hästi.

A mis kõikide avariide tulemuse raskemaks muudab, on betoonplokk. No nende paigutus tuleks küll ümber vaadata, eriti selle terava, kuhu crosskart otse kümpi pani.
See crosskardi oma oli jah julm. Õuna puhul igatahes kohtunikud otsustasid, et Õun on süüdi. Oli taga nurka lükanud nagu tal ikka kombeks aga nüüd vist suurim ohustaja sellel hooajal enam ei stardi
mitsupitsu
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 378
Joined: Wed Aug 19, 2009 7:06 pm
Location: Rakvere

Re: Rallikross 2018

Post by mitsupitsu »

Tegelt paneks mina selle kardi juhtumi tolmu süüks natuke ja teise osa paneks sõitjale(laks käis minu silme all).Liiga seest haukas kurvi kui aus olla.Pehme serv vedas lihtsalt ära.Muidugi need betoonikärakad on liiast kohati pandud,kasvõi esimene kurv peale starti.
Õuna juhtumit korduvalt vaadanud,siis mina paneks selle puhtalt võistlusmomendiks-kus krt pidi ta Laiveriki tulekut nägema kui betoonmüür on vahel.Kiirendas jokist välja lihtsalt.

Ausalt ei tulegi meelde nii rajude laksudega etappi.
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1134
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:35 am
Location: Tallinn- Ida Virumaa

Re: Rallikross 2018

Post by schalke »

Laiveriku paugu (olin ise kohapeal) kõige ehmatavam osa oli see, kui tundus, et rullib rahvasse. Hoog tundus nii suur olevat. Klaasid ja muu rämps lendaski üle inimeste. Tulevikus võiks kaaluda sinna kurvi metallvõrkude paigaldamist.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Rallikross 2018

Post by calderon »

mitsupitsu wrote:Tegelt paneks mina selle kardi juhtumi tolmu süüks natuke ja teise osa paneks sõitjale(laks käis minu silme all).Liiga seest haukas kurvi kui aus olla.Pehme serv vedas lihtsalt ära.Muidugi need betoonikärakad on liiast kohati pandud,kasvõi esimene kurv peale starti.
Õuna juhtumit korduvalt vaadanud,siis mina paneks selle puhtalt võistlusmomendiks-kus krt pidi ta Laiveriki tulekut nägema kui betoonmüür on vahel.Kiirendas jokist välja lihtsalt.

Ausalt ei tulegi meelde nii rajude laksudega etappi.
Betoon lõppes tükk maad enne hüpet. Raudselt nägi. DQ oleks pidanud selle eest saama, mitte krdi neljanda koha. Aga nojah, ta on ju Õun ja Reinsalu sport.
ccve
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 164
Joined: Mon Mar 15, 2010 6:14 pm

Re: Rallikross 2018

Post by ccve »

mitsupitsu wrote:Tegelt paneks mina selle kardi juhtumi tolmu süüks natuke ja teise osa paneks sõitjale(laks käis minu silme all).Liiga seest haukas kurvi kui aus olla.Pehme serv vedas lihtsalt ära.Muidugi need betoonikärakad on liiast kohati pandud,kasvõi esimene kurv peale starti.
Õuna juhtumit korduvalt vaadanud,siis mina paneks selle puhtalt võistlusmomendiks-kus krt pidi ta Laiveriki tulekut nägema kui betoonmüür on vahel.Kiirendas jokist välja lihtsalt.

Ausalt ei tulegi meelde nii rajude laksudega etappi.
Jokkerist väljudes peab teed andma põhirajal liikujale. Puhas Õuna viga millel väga rasked tagajärjed. Kui ta ise ei näe siis selleks ongi spotterid kes infot annavad.
markol
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 283
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:37 pm
Location: Tartu

Re: Rallikross 2018

Post by markol »

See trampa on piisavalt lai, et sinna kõrvuti peale minna. Puhas õnnetu juhus, et kõik nii lõppes. Trajektoori valik oli ehk mõlemal pisut optimistlik. Parempoolsest servast hüpatakse rajale sissepoole, sellega oleks Õun võinud arvestada, ehk rohkem ruumi jätma. Või vastupidi. MMil näeb pidevalt kohavõitlust peale jokkerit, kõigile siis DQ andma kohe kui millimeetrid mängus. Päeva jooksul oli seal teisigi, kes kõrvuti mõõtu võtsid. Betoonid on tervel rajal turvamata, see tuleks teiseks etapiks kindlasti luubi alla võtta.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Rallikross 2018

Post by calderon »

Ott peaks Kehalas projektijuht olema :D
raig0
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1091
Joined: Mon May 19, 2003 11:41 am
Location: Võrumaa

Re: Rallikross 2018

Post by raig0 »

Siim Sündema kirjutab veisepukis järgmist:
Kehala rallikross....ei teagi kohe kust alustada...karm päev, üksikute positiivsete hetkedega. Treening sõidud hakkasid sõna otseses mõttes suure pauguga, põhjuseks maailmaklassi raja küla krossi tasemel ettevalmistus. Tolmust ja päikesest moodustus rajale valge sein, nähtavus null. Kuna polnu rajal üksinda, ei julgenud ka seisma jääda ning üritasn tolmus orienteeruda, kahjuks mitte eriti edukalt. Sõitsin vastu jokkerit ja põhirada eraldavat betooni, mis oli tähistamata. Tähistused ilmusid sinna vahetult pärast minu pauku. Saime kiirelt boksi ning hindasime kahjud ära, hakkasime tegutsema. saime napilt esimeseks eelsõiduks liikuma tänu mehaanikute kiirele tegutsemisele. Kõige selle segaduse käigus ununes autole paigaldada ajavõtu transponder ning esimese eelsõidu aeg võeti sisuliselt laest, et võistluspäevaga edasi minna. (mõistan suurepäraselt ajavõtjat ja seda otsust, transponderi jätsime ju meie paigaldamata). Olin taga pool ka autost, kellest füüsiliselt olin eespool, neljas koht voorus. Järgmises eelsõidus seega stardi koht kehva ning tegin jokker lapil sõiduvea, mis kolmandast tulemusest paremat ei võimaldanud. Vahepeal mülkaks kastetud rajal ei õnnestunud ka kolmandas eelsõidus positsiooni parandada, olin liiga ettevaatlik. Poolfinaali start õnnestus hästi, tuli ka poolfinaali võit. Finaaliks andis see teise stardipositsiooni esimesest reast. Ka finaali stardi võitsin ja läksin esimesena esimesse kurvi, kahjuks kaasvõistlejale see pähe ei mahtunud. Kõigepealt kolakas taha nurka ja lükkas auto libisime. Tundus juba, et päästan ära ja hakkasin peale tallama kui tuli uus ja kõva pauk, mis mind betoon plokkidesse lennutas. Auto on väga kehvas seisus, täpsemalt ülevaade vigastustest puudub. Nii rahaliselt kui emotsionaalselt väga keerukas olukord. Taaskord tõdesime, et kiirust on kui asjad toimivad, aga see kahjuks tulemust ei taga. Ma ei ole kindel, et esimeses kurvis peaks nii lähedal olema betoonplokid, eelneval aastal seda probleemi Kehalas polnud ja hulga ohtlikke õnnetusi jäi juhtumata ning hulga autosid lõhkumata. Võtame hetkeks mõtlemishetke ja hakkame kuskilt otsast jälle pihta. Loodan, et korraldajad võtavad minu väljaütlemisi konstruktiivse kriitikana, mitte frustreerunud võidusõitja virisemisena, austan nende tööd ja pingutusi väga!!

Mina, kui autospordi fännina sõitsin maha 200 km maha,et näha rajakastmist. Kusjuures rada hakati kastma isegi sõitude vahel sedasi,et jokkeris oli sisuliselt oja. Nagu milleks? 1 voor tolmas ja peale seda käis mingi pläga sees uisutamine. Siis läks nende krosskartide rajalt koristamisega 20-30 min per kart.
Hooaja alguses oli jutt,et kui start läheb,siis on uued mehed juba valmis.... Ei näinud,et see nii oleks olnud.
Aastaid pole kohanud nii kehva korraldust.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Rallikross 2018

Post by calderon »

Kehala rada pidi ju olema ülihea, et isegi MM etappi korraldada
Post Reply