16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1503
Joined: Sat May 19, 2018 1:50 pm

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by ElvisP »

Crapmaster wrote:Jumal issand, keegi julges kirjutada et Neuville on kiirem kui Tänak ja kohe kõik vastupidist väitma. Halloo mehed, see on tehnikasport ja teades kuidas Toyota Portugalis lagunes, siis miks ei võiks Neuville olla suurfavoriit samamoodi nagu Ott? Või tõuseb keegi tuhast? Isiklikult arvan, et tuleb päris korralik võitlus esikoha nimel ja mitte ainult kolme mehe vahel.

Kas kihlveokontorid on käinud Hyundai ja Toyota garaazides vaatamas, et bensupumbad töötavad ja põhjakatted radikasse ei lenda? :D Milleks taguda ühte mantrat, kui võiks oodata põnevat heitlust ja rääkida tulemustest peale finishit?

Oodake ralli ära ja siis tehke uus kokkuvõtte oma hetkelistest väidetest, mis tunduvad nii kivisse raiutud olevat.
Lepime ühes asjas kokku ... Neuville ei ole oma unes ka kiirem kui Ott. Ehk siis kui kirjutada, et "Neuville on Otist kiirem" on see tõepoolest rumalus.

Suurfavoriite saab olla ainult üks. See ongi suurfavoriidi definitsioon, et ta on "kõige suurem favoriit".

Kihlveokontorid pole käinud Hyundai ja Toyota garaazides aga seda pole teinud ka need suurfavoriidi ennustajad ... et mis on selle väite point nagu?

Ja nagu ma juba eelpool mainisin siis kellegi teise suurfavoriidiks nimetamine peale Oti on eeldamine, et Otil tekib mingi jama. Teisisõnu, küsige endalt, et kui keegi teile enne starti ütleks, et Ott, Neu ja Ogier ei tee keegi olulisi sõiduvigu, tehnika ei lagune ja küsiks siis, kes võidab Sardiinia ralli? Mis oleks teie vastus ...

Minu jaoks oleks selliste eelduste puhul see 90% tõenäosusega Ott Tänak!
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by MKD »

ElvisP wrote:
Crapmaster wrote:Jumal issand, keegi julges kirjutada et Neuville on kiirem kui Tänak ja kohe kõik vastupidist väitma. Halloo mehed, see on tehnikasport ja teades kuidas Toyota Portugalis lagunes, siis miks ei võiks Neuville olla suurfavoriit samamoodi nagu Ott? Või tõuseb keegi tuhast? Isiklikult arvan, et tuleb päris korralik võitlus esikoha nimel ja mitte ainult kolme mehe vahel.

Kas kihlveokontorid on käinud Hyundai ja Toyota garaazides vaatamas, et bensupumbad töötavad ja põhjakatted radikasse ei lenda? :D Milleks taguda ühte mantrat, kui võiks oodata põnevat heitlust ja rääkida tulemustest peale finishit?

Oodake ralli ära ja siis tehke uus kokkuvõtte oma hetkelistest väidetest, mis tunduvad nii kivisse raiutud olevat.
Lepime ühes asjas kokku ... Neuville ei ole oma unes ka kiirem kui Ott. Ehk siis kui kirjutada, et "Neuville on Otist kiirem" on see tõepoolest rumalus.

Suurfavoriite saab olla ainult üks. See ongi suurfavoriidi definitsioon, et ta on "kõige suurem favoriit".

Kihlveokontorid pole käinud Hyundai ja Toyota garaazides aga seda pole teinud ka need suurfavoriidi ennustajad ... et mis on selle väite point nagu?

Ja nagu ma juba eelpool mainisin siis kellegi teise suurfavoriidiks nimetamine peale Oti on eeldamine, et Otil tekib mingi jama. Teisisõnu, küsige endalt, et kui keegi teile enne starti ütleks, et Ott, Neu ja Ogier ei tee keegi olulisi sõiduvigu, tehnika ei lagune ja küsiks siis, kes võidab Sardiinia ralli? Mis oleks teie vastus ...

Minu jaoks oleks selliste eelduste puhul see 90% tõenäosusega Ott Tänak!
Ott on vaieldamatult kiireim sõitja, selles pole kahtlustki, kuid Sardiinia ralli valguses ma ei tagane arvamusest, et Sardiinias on Neuvillel suuremad võiduvõimalused, kui Otil. See aga ei tähenda, et ma ei ootaks Oti võitu. Artiklit kirjutades tuginesin varasematele rallidele - jah Portugalis oli Ott teiselt kohalt minnes kiirem, kui kolmandana alustanud Neuville, kuid Sardiinias on olud pigem keerulisemad ning positsioonist võib rohkem sõltuda.

Minu jaoks ei ole Neuville sümpaatne, olen seda ka kirjutanud, kuid see ei tähenda, et ma ei võiks talle edu ennustada. See on minu arvamus, mis on täpselt sama õige, kui teil, kes arvate, et Ott on suurfavoriit.

Rallifoorum ongi arvamuse avaldamiseks ning tore, et meil on enne rallit arutelu..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by viplala »

Keegi võiks virtuaalsed punktid ka juba ära jagada selle ralli osas siis on näha, kes võidab. Saaks teemale joone all tõmmata:)
Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 874
Joined: Mon Aug 18, 2008 7:22 am
Location: Tartu

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Ruutu »

ElvisP wrote:Üldiselt on nii, et see põhiline argument miks arvatakse, et Neuville võidab on eelmise aasta tulemus. Ma tuletan teile tagasihoidlikult meelde, et auto nr. 8 katkestas.

Sobib või ei sobi Hyundaile, Ott on lihtsalt hetkel teistest (ka ülejäänud kahest "suures kolmkus") nii palju üle, et see sobivus või mitte sobivus ehk vaid vähendab nende vahet Otiga aga suuska saavad ikkagi ... puhtalt sõidust rääkides siis, tehnilised jamad välja jättes.

Ja lõpetuseks. Vaatame kihlveokontorite koefitsente Sardiinia ralli võidule ...

Ott 2.22
Neu 4.25
Ogi 6.50
Meeke 9.00
JML 9.00
Sordo 10.00

... ja ärge palun tulge väitma "kihlveokontorid ei tea midagi"!

E: Muuseas koefitsent sellele, et Ott võidab tiitli on 1.28 ... ehk siis kihlveokontorite arvates on Ott ülisuur favoriit tiitlile (järgnevad Ogier ja Neu mõlemal koef 4.50)
Lisaks eelmise aasta tulemusele ka see, et Neuvillel parem stardikoht kui Otil ja see, et Hyundai tundub raskete oludes vastupidavam kui Toyota. Meil kõigil on "sinised prillid ees" ja mulle ei ole ka kunagi Neuville meeldinud, aga see ei tähenda, et teda ei saaks enam kunagi võidupretendendiks pidada. Argentiinas nägime, et rasketes oludes ei olnud Ott midagi nii selgelt kiirem vaid enne katkestamist isegi tagapool.

Seega hoiame omadele pöialt ja igalühel võib enne rallit oma favoriit olla. Koefitsendid on bookidel suht "lambist võetud", samamoodi võime meie rallifoorumi oma keskmise koefi välja nuputada. Argentiinas ja Korsikal oli Ott samuti parima koefiga.
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1342
Joined: Fri Jan 30, 2009 11:07 am
Location: Pärnu

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Dubber »

Kirjuta ainult sõnapaar "suurfavoriit Neuville" ja kaks lehekülge postitusi nagu varrukast võetud ...
Huvitav, mis siis juhtuks, kui kirjutaks, et favoriit on hoopis Mikkelsen (kulle mitte suur), kes oli eelmine aasta liider esimese päeva esimeses pooles, enne kui käigukasti probleemiga tee äärde jäi... kindlasti mehel sõidunälg suur ja annab kohe alguses minna. Stardipositsioon ju soosib.

Mina ootan ikka stardi ära ja reede õhtul hakkaks virtuaalseid punne kokku lööma ...
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 874
Joined: Mon Aug 18, 2008 7:22 am
Location: Tartu

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Ruutu »

Dubber wrote:Kirjuta ainult sõnapaar "suurfavoriit Neuville" ja kaks lehekülge postitusi nagu varrukast võetud ...
Huvitav, mis siis juhtuks, kui kirjutaks, et favoriit on hoopis Mikkelsen (kulle mitte suur), kes oli eelmine aasta liider esimese päeva esimeses pooles, enne kui käigukasti probleemiga tee äärde jäi... kindlasti mehel sõidunälg suur ja annab kohe alguses minna. Stardipositsioon ju soosib.

Mina ootan ikka stardi ära ja reede õhtul hakkaks virtuaalseid punne kokku lööma ...
See on foorum, siin võime kõik pikalt arutada ja oma arvamust avaldada. :) Aga Mikkelsen on hea tähelepanek, mida temast arvate? Autospordis oli just artikkel temast ja Adamost, kus Mikkelsen ütles midagi sarnast hetkeolukorra kohta, kus peab etappe vahele jätma: "mulle ei meeldi valetada, seega hoian parem suu kinni." Kas ta läheb Sardiinias kohe täiega punnima või hoiab tagasi, et mitte vigu teha?
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Kolin »

Elvis võta korraks sinimustvalged prillid eest.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Kolin »

Ruutu wrote:
Dubber wrote:Kirjuta ainult sõnapaar "suurfavoriit Neuville" ja kaks lehekülge postitusi nagu varrukast võetud ...
Huvitav, mis siis juhtuks, kui kirjutaks, et favoriit on hoopis Mikkelsen (kulle mitte suur), kes oli eelmine aasta liider esimese päeva esimeses pooles, enne kui käigukasti probleemiga tee äärde jäi... kindlasti mehel sõidunälg suur ja annab kohe alguses minna. Stardipositsioon ju soosib.

Mina ootan ikka stardi ära ja reede õhtul hakkaks virtuaalseid punne kokku lööma ...
See on foorum, siin võime kõik pikalt arutada ja oma arvamust avaldada. :) Aga Mikkelsen on hea tähelepanek, mida temast arvate? Autospordis oli just artikkel temast ja Adamost, kus Mikkelsen ütles midagi sarnast hetkeolukorra kohta, kus peab etappe vahele jätma: "mulle ei meeldi valetada, seega hoian parem suu kinni." Kas ta läheb Sardiinias kohe täiega punnima või hoiab tagasi, et mitte vigu teha?

Ega Mikkelsenil palju muud teha polegi kui panna sajaga. Mees peab näitama milleks ta võimeline on. Võimalusi jääb ainult vähemaks omale uus leping sebida.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1503
Joined: Sat May 19, 2018 1:50 pm

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by ElvisP »

Eks arvamusi ja artikleid saab kirjutada nii ja naapidi. Ei pea olema eriline sulesepp (isegi Jaan Martinson saaks sellega hakkama), et kirjutada artikkel, pärast mille lugemist poleks lugejal mingit kahtlustki, et Ott Sardiinias võidab.

Minule isiklikult jääb see Neuville ja Hyundai justkui ei tea kust kerkinud haip, et nad on Sardiinias nii head ja neile nii sobib see ralli veits arusaamatuks. Kõhutunne on, et paljuski on see seotud eelmise aasta mälestusväärse ralliga, kus Neuville napilt Ogieri võitis ja sõitis viimasel katsel vahepeal kahe ratta peal. Sellistel hetkedel on kombeks mällu jääda ja siis tehakse selle pealt projektsioone tulevikuks.

Isiklikult arvan, et kui Oti Toyotal poleks põhi alt ära kukkunud, oleks ta ka eelmisel aastal pannud Ogile ja Neule Sardiinias kalendriga ja see "dramaatiline duell" oleks olnud lihtsalt kahe mehe omavaheline pusserdamine teise koha nimel, mida täna keegi enam ei mäletakski. Kahjuks ei saa me tõde kunagi teada, loodetavasti saame mu väitele sellel nädalavahetusel rohkem kindlust.

Igatahes olen MINA kalendri juba välja võtnud, millega Oti vahet järgnevatega mõõtma hakata ...
Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 874
Joined: Mon Aug 18, 2008 7:22 am
Location: Tartu

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Ruutu »

ElvisP wrote:Eks arvamusi ja artikleid saab kirjutada nii ja naapidi. Ei pea olema eriline sulesepp (isegi Jaan Martinson saaks sellega hakkama), et kirjutada artikkel, pärast mille lugemist poleks lugejal mingit kahtlustki, et Ott Sardiinias võidab.

Minule isiklikult jääb see Neuville ja Hyundai justkui ei tea kust kerkinud haip, et nad on Sardiinias nii head ja neile nii sobib see ralli veits arusaamatuks. Kõhutunne on, et paljuski on see seotud eelmise aasta mälestusväärse ralliga, kus Neuville napilt Ogieri võitis ja sõitis viimasel katsel vahepeal kahe ratta peal. Sellistel hetkedel on kombeks mällu jääda ja siis tehakse selle pealt projektsioone tulevikuks.

Isiklikult arvan, et kui Oti Toyotal poleks põhi alt ära kukkunud, oleks ta ka eelmisel aastal pannud Ogile ja Neule Sardiinias kalendriga ja see "dramaatiline duell" oleks olnud lihtsalt kahe mehe omavaheline pusserdamine teise koha nimel, mida täna keegi enam ei mäletakski. Kahjuks ei saa me tõde kunagi teada, loodetavasti saame mu väitele sellel nädalavahetusel rohkem kindlust.

Igatahes olen MINA kalendri juba välja võtnud, millega Oti vahet järgnevatega mõõtma hakata ...
Oleksin väga rõõmus, kui kalender töösse läheks. :) Aga selge on see, et kõiki järgmisi etappe ei saa võita ja ei olegi vaja võita. Sobiks ka see stsenaariumi, et Ott on järgmistel etappidel teine-kolmas, aga tuleb lõpus maailmameistriks.

Eelmisel aastal ei oleks Ott kindlasti nendele kalendriga pannud, sest oli enne katkestamist ehk kaheksanda katse lõpus Ogierist maas 16 ja Neuvillest 5,7 sekundit. See ei tähenda muidugi, et ei oleks võinud lõpus võita, aga "teiselt planeedilt" jutt on küll väike liialdus.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by MKD »

Kolin wrote:
Ruutu wrote:
Dubber wrote:Kirjuta ainult sõnapaar "suurfavoriit Neuville" ja kaks lehekülge postitusi nagu varrukast võetud ...
Huvitav, mis siis juhtuks, kui kirjutaks, et favoriit on hoopis Mikkelsen (kulle mitte suur), kes oli eelmine aasta liider esimese päeva esimeses pooles, enne kui käigukasti probleemiga tee äärde jäi... kindlasti mehel sõidunälg suur ja annab kohe alguses minna. Stardipositsioon ju soosib.

Mina ootan ikka stardi ära ja reede õhtul hakkaks virtuaalseid punne kokku lööma ...
See on foorum, siin võime kõik pikalt arutada ja oma arvamust avaldada. :) Aga Mikkelsen on hea tähelepanek, mida temast arvate? Autospordis oli just artikkel temast ja Adamost, kus Mikkelsen ütles midagi sarnast hetkeolukorra kohta, kus peab etappe vahele jätma: "mulle ei meeldi valetada, seega hoian parem suu kinni." Kas ta läheb Sardiinias kohe täiega punnima või hoiab tagasi, et mitte vigu teha?

Ega Mikkelsenil palju muud teha polegi kui panna sajaga. Mees peab näitama milleks ta võimeline on. Võimalusi jääb ainult vähemaks omale uus leping sebida.
Olukord selles mõttes hapu, et kui sõidab kiiresti aga paneb välja, siis on kehv, kuid sama kehv on ka siis tulemus, kui on aeglane :D

Kummaline oleks arvata, et varasema kiiruse taga oleks vaid Volkswagen olnud, samas eks oma osa autol kindlasti oli, õigemini VW headusel aga teised mehed ju saavad Hyundaiga hakkama.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Kolin »

Uued masinad pidi esile tooma just sõitja oskused.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by -huviline2- »

Iga mees iga autoga lihtsalt ei söida-vöida. Ajaloos küllalt näiteid, kus üks tuleb autoga meistriks, teine meister (sama autoga) hävib. On Mikkelsen pakkunud c3ga konkurentsi Tänakule, teemaks etapivöit...on ta juhtinud eesimeswl päeval Hyundai roolis päevajärgselt jne.
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Strike »

Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Oiks
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 25
Joined: Thu Oct 07, 2010 10:48 am

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Oiks »

Mikkelsenil uue lepingu pärast küll muretseda vaja ei ole. Sõida nii või sõida naa, karjäär WRC auto roolis läbi on nii ehk naa.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by Kolin »

Image
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
raig0
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1091
Joined: Mon May 19, 2003 11:41 am
Location: Võrumaa

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by raig0 »

Sardiiniast raporteeritakse,et Oggyl taganurk lömmis ja auto vildakas. Pani aiale otsa.
ASK
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 109
Joined: Fri Jun 27, 2014 11:01 am

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by ASK »

Neuville pani samale aiapostile samamoodi pihta, aga Hyundai seedis selle löögi ära:)
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by viplala »

Latvala 3:05.4
Suninen 3:07.0
Meeke 3:07.7
Evans 3:11.4- tabas ka aeda
Tänak 3:18.0
Neuville 3:19.7 - sõitis ka vastu aeda.
Ogier 4:11.6 - vigastas autot

jube kitsas olla katsel
Last edited by viplala on Thu Jun 13, 2019 9:16 am, edited 5 times in total.
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: 16. Rally Italia Sardegna 2019 Eelvaade & Shakedown

Post by viplala »

Meeke pääses sellest aiast tänu Evansile, kes slle aiaposti minema sõitis:)
Post Reply