Idee Fotosaidist

lisa oma pildid või imetle teiste loomingut!
eriklep
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 10
Joined: Mon Jan 26, 2004 11:34 pm
Location: Tallinn

Idee Fotosaidist

Post by eriklep »

:idea:

Tuli mõte mõningate sõpradega teha sait, mis oleks keskendunud ainult rallifotograafiale, mitte uudistele. Oleks olemas kasutajad, hindamissüsteem... üles pandaks pildid, mis on ka mingite reeglite järgi kriitikat kannatavad s. t. et kui ikka pilt on mittemidagiütlev, tehniliselt totaalselt mäda siis seda ka ei kuvata. Mõte suht algeline ja ega see piltide filtreerimine ei ole mitte ülbusest vaid pigem hea taseme saavutamiseks. Küsimus nüüd pika lora peale selline, et paljud oleksid huvitatud sellise lehe olemasolust ja paljud lööksid fotode lisamisega kaasa? Kas oleks ka Teie arvates sellist lehte vaja? Ühesõnaga avaldage arvamust ja ka soovitusi, soove, kriitikat....

Ette tänades,
Erik. :wink:
hunt
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 206
Joined: Wed Apr 09, 2003 7:49 pm

Post by hunt »

tavaliselt nagu migni näiteks rally.ee et seal saab tulemusi ja pilte näha....migi eesti rallikogumik on kuskil üleval aga mõte olex hea sest pilte vöiks ikka rohkem olla 8) ....samas peaks seda lehte ikka reklaamima kõvasti et sinna keegi tuleks ka
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

Muidu idee on väga hea, aga jah küsimuseks saab see olema kui palju neid aktiivseid inimesi leidub. Ise hetkel kogun raha, et mingi kaamera osta mis on korralik (kas digitaalne fotokas või siis digitaalne videokaamera), kui see saab kunagi ostetud, siis paneks ise ka pilte üles kui need on korralikud ;)
"Come on, you can see more than that"
mcwax
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1711
Joined: Sat Jun 28, 2003 1:14 pm
Location: Tallinna loomaaed

Post by mcwax »

No ega mõttel viga ole.
Kuid siis peaks jah ikka suhteliselt korralik korntoll peal olema, sest selliseid fotoseeriaid nähtud küll-ja-küll, kus pooled fotod nt. sõpradest.
Ise paneksin vast kah siis mõned pildid ikka üles, kuigi ei ole just väga tihe rallidekülastaja.
Paganlike rallikummardajate kultuse loomaaiast põgenenud jääkarust ülempreester
eriklep
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 10
Joined: Mon Jan 26, 2004 11:34 pm
Location: Tallinn

Post by eriklep »

kas tõesti on nii vähe huvilisi?
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: Sun Feb 16, 2003 1:31 pm
Location: Tallinn

Post by umm »

Kunagi sai pundiga tehtud ja üleval hoitud lehte nimega rallyphotos. Erinevatel põhjustel jäi see aga soiku. Kindlasti on huvilisi ja ka materjali tulemas ja olemas, kuna tegijad ikka oma lõbuks häid kaadreid tabamas käivad. Ma arvan, et veidi diskussiooni ja pilte peaks leiduma. Samas on just kopereerumine hea, saab erinevaid sõidumomente erinevatelt katsetelt. Pole just kuigi huvitav jälgida samu pilte, mis vähe erinevad üksteisest paari kraadi all.
Ma arvan et mingi aeg kokku leppida, saaks ehk inimesed omavahel kokku viia ja niimoodi ehk alustatud.
tax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 844
Joined: Sun Feb 23, 2003 10:20 pm

Post by tax »

Et siis nagu rate.ee ainult et pildid ralliautodest või ? :)
tax eriti ei tea, mida räägib
Karmen
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 975
Joined: Mon Jul 14, 2003 11:00 pm

Post by Karmen »

Mõte on iseenesest hea, rallifotode leht on igati lahe idee. Aga mul tekkis kohe küsimus, et milleks peaks selle jaoks eraldi lehe tegema? Arvan, et Rallifoorum, kus huvilised on juba harjunud käima, on piisavalt heaks põhjaks mõnele sarnase teemaga lehele. RF galeriist võib leida mitmeid päris häid ja isegi superfotosid, samuti on seal juba olemas hindamise ja kommenteerimise võimalus.

Rallifoorumi tegijatel ei oleks kindlasti midagi selle vastu, kui käite välja omad konkreetsed ideed, kuidas saaks sedasama galerii- ja üldse fotograafiaosa huvitavamaks ja asjalikumaks muuta.

Ma ise olen ka kergelt fotohuviline, algul ei tulnud kohe mitte need pildid välja. Nüüd juba vahel mõni tuleb, aga oleks olnud loomulikult hea, kui oleks saanud veidi nõu küsida ja teiste kogemusi lugeda. Jube hea, et siin foorumis on olemas mingi huviliste ring, kes on tahtmist täis, et miskit ilusat valmis teha ja kellelt vahel saab abi küsida. Andke oma mõtetega tuld, kas siis siinsamas teemas või erasõnumitega, head (ja muidugi teostatavad) ideed lähevad ikka käiku. ;)
tax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 844
Joined: Sun Feb 23, 2003 10:20 pm

Post by tax »

Enivei... ma usun et ma lööks kaasa küll.
tax eriti ei tea, mida räägib
Annie
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 339
Joined: Mon Jan 20, 2003 4:10 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Annie »

Mulle meeldib ka see mõte, et kusagil oleks koht, kus kogutud ainult häid ja põnevaid pilte rallilkäikudest ning samal ajal oleks fotoinimestel võimalus arvamust avaldada ning kogemusi jagada. Eks rallifoorumi galeriigi sai sel põhimõttel loodud, et kasutajatel oleks võimalik oma fotosid teistele näidata. Samas ei ole me põhimõtteks võtnud pilte taseme järgi selekteerida, ikka selleks, et kõik saaks võimaluse oma kättetööd presenteerida, ükskõik siis, mis tasemel.

Seetõttu meeldib mulle see idee väga, et oleks mingi selline lehekülg, kuhu fotograafid - olgu siis asjaarmastajad või profid saaksid üleslaadida ainult oma loomingu paremiku. Siiski peaks vist enne natuke uurima, kui paljud viitsiksid enda pilte üles panna ja neid teistega jagada. Praegu on minu arvates olukord selline, et raja ääred on fotograafe täis, kuid avalikkuse ette jõuab nende loomingust vaid väga-väga väike osa. Kes müüb otse sõitjatele, kes pildistab ajakirjanduse või raamatute jaoks või siis niisama oma lõbuks. Võibolla hoitaksegi oma pilte endale just seepärast, et ei ole kohta, kus ainult oma lemmik ülesvõtteid näidata ning samuti nende üles arutleda...?

Igal juhul jõudu idee teostajatele, luban, et meie omaltpoolt võime alati nõu või jõuga abiks olla, kui vaja. Ja nagu kakuke juba eespool mainis, siis ka igati koostööd teha.

Annie
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: Sun Feb 16, 2003 1:31 pm
Location: Tallinn

Post by umm »

Tervus

Poisid panid pead kokku ja tegid esimesed sammud ära.
Tulemuseks http://rallyphotos.live.ee
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Posts: 5671
Joined: Wed Jan 15, 2003 11:54 am
Location: seal kus ralli
Contact:

Post by Jaanus »

Praegu tundub igati asjalik sait. Lihtne ja kiire kasutada, kvaliteetsed fotod. Kindlasti vajalik lehekülg 8)
eriklep
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 10
Joined: Mon Jan 26, 2004 11:34 pm
Location: Tallinn

ei-ei-ei

Post by eriklep »

see ei ole meie tehtud. aga varsti tuleb...:D...annan teada ka siin
eriklep
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 10
Joined: Mon Jan 26, 2004 11:34 pm
Location: Tallinn

valmis

Post by eriklep »

insane
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 9
Joined: Tue May 17, 2005 7:43 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by insane »

Väga hea mõte. Aasta või nii tagasi tuli mõte teha sarnane asi videodest. Hetkel on asi arenenud nii kaugele www.worldrallyvideo.co.nr Kuna pole eriline veebiäss siis ple korraliku kommenteerimissüsteemi.

Sellist pildiideed pooldan täielikult.
Fulber
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Posts: 1589
Joined: Sat Nov 15, 2003 11:06 pm
Contact:

Post by Fulber »

Mõte igati ok, aga väga korraliku serveri ressursiga tuleb sel juhul kohe varakult arvestada. Et ei tekiks sellist pilt.ee effekti, et kogu sait on meeletult aeglane,
Timmu
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 152
Joined: Wed Jan 21, 2004 11:06 am
Contact:

Post by Timmu »

Aasta siis viimasest postitusest möödas. Mootorisport.ee ei tööta/ei ole enam, kas see töötaski kunagi , seda mina ei tea. Peale Saaremaa rallit tekkis huvi, et kus on need kõik fotod , oli ju seal väga palju fotograafe erinevat värvi Tv vestidega. Et kes oleks käsi vastava saidi loomises? Ise pole it mees. Hea näide on

http://www.looduspilt.ee/?page=viimati

Ettepanekud?
Inka
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 465
Joined: Sun Jan 18, 2004 2:42 pm

Post by Inka »

........
Last edited by Inka on Mon Mar 11, 2019 5:00 pm, edited 1 time in total.
Timmu
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 152
Joined: Wed Jan 21, 2004 11:06 am
Contact:

Re: Idee Fotosaidist

Post by Timmu »

eriklep wrote::idea:

Oleks olemas kasutajad, hindamissüsteem... üles pandaks pildid, mis on ka mingite reeglite järgi kriitikat kannatavad s. t. et kui ikka pilt on mittemidagiütlev, tehniliselt totaalselt mäda siis seda ka ei kuvata. Mõte suht algeline ja ega see piltide filtreerimine ei ole mitte ülbusest vaid pigem hea taseme saavutamiseks.
Ette tänades,
Erik. :wink:
ma pidasin rohkem sellist lehte silmas

Pole aega/tahtmist Rally.ee- s 300 fotot läbi vaadata, millest pooled on väga udused jne.
jyrit
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 1
Joined: Thu Feb 21, 2008 11:36 am

Post by jyrit »

Inka wrote:
Timmu wrote:Peale Saaremaa rallit tekkis huvi, et kus on need kõik fotod , oli ju seal väga palju fotograafe erinevat värvi Tv vestidega.
1. Vaid väike osa vestiomanikke oli Eestist.
2. Neist vaid teatud osa tegi pilte veebi jaoks.
3. Vt. motorsport.ee, rally.ee jne.

Veel üks fotosait? Milleks?
www.honda-racing.ee
sealt leiab ka alati pilte
Post Reply