Rapla Ralli 2010

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta
Timmu
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 152
Liitunud: 21 Jaan 2004, 11:06
Kontakt:

Postitus Postitas Timmu »

Kivide kändude sekka ka mõned pildid.
http://www.racepics.eu

Kangur pani suht suvalt üle põllu, samas ei tea kas meelega.
hull
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 717
Liitunud: 06 Aug 2005, 12:42
Asukoht: tallinn
Has thanked: 2
Kontakt:

Postitus Postitas hull »

skahar kirjutas:
Crapmaster kirjutas:Tallinna Ralli 2010 - Murakas sõitis teepervel olnud posti otsa ning lõhkus rehvi ja kaotas aega kõvasti. Hiljem kommenteeris, et ta teab seda posti seal kohas, aastaid teab, aga ikka sõitis otsa. Kuid näe, ei läinud ütlema rajameistritele, et korjake ära. Legendi pead ju ise kirjutama, korraldajad ei pea teed kividest-kändudest puhtaks lükkama.
Ei, korraldajad ei pea hakkama teed kividest-kändudest puhtaks lükkama (mina räägin 1-st kahest lollist kohast, mis ei võtaks tükki küljest, aga säästaks masinaid ja elusid!?)

Muraka näide ei sobi siia (ei olnud varjatud, oli juba aastaid seal ning seal ei katkestanud pooled startijatest).
Loe näiteks Kasepõllu kommentaari kah selle kivi kohta.
„Mul oli see legendis ka ohtliku kohana, kahjuks usaldasin rehvi rohkem kui see pidas ja nii see läks. Sabaga kivisse ja ring peale. Sild kõver, sõit läbi,“ kirjeldas Kasepõld toimunut ruudulipp.ee veebilehele.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

Mulle see ralli igati meeldis - oli põnevat võidusõitu, draamat jne. Kuid hea oli ka see, et katsed olid suht kompaktselt koos, ajakava täiesti korralik, teed head. Mulle kui pealtvaatajale oli kõik OK, kui siis saaks nuriseda selle service asukoha üle, kuid see on pigem selline paratamatus :)
Viimati muutis cali, 22 Aug 2010, 17:03, muudetud 1 kord kokku.
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Gustav »

cali kirjutas:Mulle see ralli iagti meeldis - oli põnevat võidusõitu, draamat jne. Kuid hea oli ka see, et katsed olid suht kompaktselt koos, ajakava täiesti korralik, teed head. Mulle kui pealtvaatajale oli kõik OK, kui siis saaks nuriseda selle service asukoha üle, kuid see on pigem selline paratamatus :)
100% nõus. :)
Edit: Rallipass oleks asja ideaalseks muutnud. :P
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

Gustav kirjutas:
cali kirjutas:Mulle see ralli iagti meeldis - oli põnevat võidusõitu, draamat jne. Kuid hea oli ka see, et katsed olid suht kompaktselt koos, ajakava täiesti korralik, teed head. Mulle kui pealtvaatajale oli kõik OK, kui siis saaks nuriseda selle service asukoha üle, kuid see on pigem selline paratamatus :)
100% nõus. :)
Edit: Rallipass oleks asja ideaalseks muutnud. :P
just just, rallipass või käepael poleks olnud paha, kuid ega see 25.- luhvtitamine ka midagi paha polnud :D
allar9944
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2443
Liitunud: 19 Jaan 2010, 22:02
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas allar9944 »

skahar kirjutas:
Ei, korraldajad ei pea hakkama teed kividest-kändudest puhtaks lükkama (mina räägin 1-st kahest lollist kohast, mis ei võtaks tükki küljest, aga säästaks masinaid ja elusid!?)

Muraka näide ei sobi siia (ei olnud varjatud, oli juba aastaid seal ning seal ei katkestanud pooled startijatest).
Se kivi on ka seal aastaid olnud....
Ma usun, et se aasta võttis se kurv niipaljusi maha just selle pärast, et katset pole ennem sõidetud. Järgmine aasta koht teada ja katkestajasi seal ka palju vähem.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Postitus Postitas skahar »

ei väidagi, et saab olema selliseid rallietappe, kus ühtegi välja sõitu ei ole ja ühtegi "lollakat" juhtumit ei tule - mõte on selles, et tulevased rajameistrid enda tööülesannete juures ikka sõitjate olukorda esmajärjekorras silmas peaksid, kui raja skeeme üles märgivad ja teevad endast kõik võimaliku (vastavalt ressurssidele), et rada oleks kiire, atraktiivne aga võimalikult ohutu.

Aga noh see siin natuke vale koht selle teema arutamiseks. See Rapla kivi ja känd tuletas lihtsalt meelde mitmeid teisi sarnaseid olukordi ning sõitja silmis on need sellised lollakad kohad/asjaolud, mis hinge kraapima jäävad, sest nende pärast jäi heitlus katki ja ei saanudki teada, kes kiirem oli või jäid just selle ralli punktid puudu EMV medali/koha saamiseks jne jne.

Samas oleks mulle palju rohkem meeldinud vaadata videolõiku, kui Kasepõld/Jõessar oleksid selle koha seal kenasti külg ees läbinud ning hiljem ka selle ralli võitnud - sama moodi ka teisi, kes kahjuks sinna kivi/kännu "alla raha matsid"

Kuna see kivi/känd näha oli kirjutamise ajal, siis las ta jääda, kahju.
AutoralliSuurSõber
Rain1
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010, 21:05
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Rain1 »

To skahar.
Sa kirjutad et kui kivi ei olnud autost näha oleks pidanud rajameister selle kõrvale lükkama, kas sa arvad et rajameister kõnnib mõlemad teeservad läbi? See ongi ju ralli, kui midagi jääb kirja panemata, sorry... Kedagi pole süüdistada.

Äkki peaks siis ohtlikke pealekeeravaid ja negatiivseid kurve hakkama ümber tegema?
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas Crapmaster »

Pakun, et kraavid tuleks ka mulda täis lükata.

Las ralli jääb selliseks nagu ta on terve aja olnud! :)
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1134
Liitunud: 27 Juul 2005, 10:35
Asukoht: Tallinn- Ida Virumaa

Postitus Postitas schalke »

Mina ise ei ole sõitja, kuid mõistan seda, mida skahar soovib ütelda. Et ralli jääb ralliks, ja selliseid lolle kohti tuleb ikka ette. Mõte oli selles, et kui korraldajad näevad mingit suurt kivi vms. ja kui see on jõukohane eemaldamiseks, siis võiks seda teha. Ei ole mõtet ironiseerida kraavide täisajamisest jms.
2007 oli Tallinna rallil ka mingi kivi, mis lõhkus ca 20 rehvi :)
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
Patrick
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 156
Liitunud: 13 Okt 2008, 20:39

Postitus Postitas Patrick »

Mina olin siin foorumis selle ralli mõistlikkuse ja toimumise osas skeptiline. Hea meelega võtaks siin oma sõnad tagasi ja vabandaks korraldajate ees. Huvitav, hea, pingelie ja hästi korraldatud üritus oli. See, et N4 jõudis õnneks ikka 3 autot lõppu (Remmakul oli vist mingi käigukasti jama) ei ole minu arvates põhirühmas eeskujulik tulemus ja teeb kurvaks, sest mõned aastad tagasi "suri" suur A välja nii, et kolmanda koha omanikku mõnel rallil polnudki - aga eks tegemist ajastu märgiga. Ikkagi - hea ralli oli ja palju õnne Egonile - parim mees võitis.
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1387
Liitunud: 02 Veebr 2009, 13:14
Asukoht: vastseliina
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 1

Postitus Postitas enn tarka »

mina arvan ka nii,et kui sõitjad legendi kirjutavad siis peaks iga mees ise kirjutama üles lollid kivid...teinekord pole üldse see kaardilugeja süü kui minnakse kurvi liiga suure hooga...
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
Evo

Postitus Postitas Evo »

Siin seda juttu lugedes võib järeldada et tee äärest tuleks puud ka maha võtta.
Rallit sõitetakse tee peal !! seal kus võimalik saab lõigata , see iga ühe enda võetud risk, et kus kohast ja kui palju.
Kuna ise sõidan siis tean et viga võib siin otsida ainult piloodi osavuses ja võetud riskide suuruses.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Postitus Postitas skahar »

"Evo": Siin seda juttu lugedes võib järeldada et tee äärest tuleks puud ka maha võtta.

siis olete kahjuks valesti järeldanud. Loodust pole siin keegi soovinud ümber korraldada, hoidku selle eest:)
"Schalke" on minu mõttele/vihjetele pihta saanud, ju ei oska end paremini väljendada.


Rallit sõitetakse tee peal !! seal kus võimalik saab lõigata , see iga ühe enda võetud risk, et kus kohast ja kui palju.
Kuna ise sõidan siis tean et viga võib siin otsida ainult piloodi osavuses ja võetud riskide suuruses.

nii see on, polegi väitnud vastupidist...

Aga Raplast veel, teab keegi mis Ratassep/Heiskoneniga täpsemalt juhtus? Piltide järgi on asi naljast kaugel...
AutoralliSuurSõber
Nimi
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 522
Liitunud: 22 Dets 2008, 12:56
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Nimi »

Täiesti uskumatu, mida mu väsinud silmad peavad siin nägema. Aitäh skahar, et muutsid mu tuju paremaks peale pikka ja väsitavat päeva! :lol:
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Postitus Postitas skahar »

Nimi kirjutas:Täiesti uskumatu, mida mu väsinud silmad peavad siin nägema. Aitäh skahar, et muutsid mu tuju paremaks peale pikka ja väsitavat päeva! :lol:
palun 8) ajasin lihtsalt oma jonni siin, paisus kuidagi suureks jah,

sorry :roll:


Edit: Ladaklubi foorumist öeldi, et Ratassep/Heiskonen sõitsid 190km/h pealt teelt välja...
AutoralliSuurSõber
KLX
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 75
Liitunud: 25 Mär 2004, 21:44

Postitus Postitas KLX »

Rapla ralli korraldus oli väga heal tasemel ning pole ühtegi põhjust eelistada nö vana-Tallinna rallit uuele Rapla rallile. Teedevalik oli korralik, mitte metsasihid ja kruusaaugud, mida mööda pidi Tallinna rallil sõitma. Tipp-topp korraldus ning korralik trass, isegi WC-d olid AKP kohtunikele ja võistlejatele välja pandud!

Mis puudutab siin foorumis seda kiviteemat, siis see oli 100m katse stardist, pigem peaks piloodid vähe rahulikumalt alustama ning sellist kivi metsa sees ei pea korraldaja kindlasti eraldi ära märkima. Ega Kaugatoma sillakurvis keegi ka autot ei lõhuks, kui sinna pidurdusteekonna peale betoonblokke ralliks ei tõstetaks :(

... ja Rataseppa õnnetus oli tõepoolest ralli ühe kõige kiireima lõigu peal...loodame, et mehed on OK!
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

Rattasepa õnnetusest: ilmselt üks viimase aja suurimaid ja samas õnnelikumaid pauke. Õnneks tulid tiirud üle katuse tee peal, mitte ei läinud metsa. Sõitjatest niipalju, et Ainiga rääkisin servises, tal polnud miskit hullu, Tiit sai silma alla paugu, vaadati arstide poolt üle ja saadeti koju. Eks ilmselt põrutusest on mehed kanged. Auto nägi visuaalselt päris kole välja, tänavaautoga oleks....ei taha isegi mõelda.
Nimi
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 522
Liitunud: 22 Dets 2008, 12:56
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Nimi »

Jah, nägin isegi seda autot seal platsil seismas ja peab ütlema, et päris kole vaatepilt.

Siinkohal tuletan kõigile meelde, et kui kellegil on plaanis hakata Ralliga või üldse autospordiga tegelema, siis turvapuur on selline asi, mille pealt EI TOHI kokku hoida!!!
Nimi
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 522
Liitunud: 22 Dets 2008, 12:56
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Nimi »

Ma nüüd ei saa päris täpselt aru. Kas ma käisin nüüd Raplas või Paides???

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=10321
Vasta