WRC 2015 hooaeg

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
eib1
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 124
Liitunud: 10 Jaan 2013, 16:06

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas eib1 »

tänaõhtused säutsud, et Bertelli järgmisel aastal mõned etapid WRC-ga
sama arvatakse Protasovi kohta

pole küll esiliiga mehed, kuid Prokopi punkte võivad ära võtta küll :)
ning mis Eesti rallisõbra jaoks peamine - Malcolm saab pappi :D
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas KidrA »

Lärri kirjutas:
Rebane kirjutas:Evans citroenis on ikka väga kahtlane.
Sama mõte, kõik muu võib mingitel tingimustel täitsa klikkida. Ogier seisukohalt on ilmselt VW suhtes kaks tõrget: 1) liiga vähe plönni jagatakse meistrile välja 2) Citroenist õppis ära selle, et champion on tiimis number üks, aga näe - Capito laseb Latvalal vabalt hullata. Ja nii pole võimatu, et kui šeikide klots kindlalt küljes on, siis adieu!
Ma olen üpris kindel, et Ogieri sugust tegelast nüüd selline asi küll ei häiri, et Latvalal on temaga võrdsed võimalused. Pigem just seda ta soovibki, et ei oleks nr.1 ja nr.2 pilooti. See hakkaks ta motivatsiooni sööma, vahet pole kumb piloot ta oleks, kas 1. või 2.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Lärri »

KidrA kirjutas:Ma olen üpris kindel, et Ogieri sugust tegelast nüüd selline asi küll ei häiri, et Latvalal on temaga võrdsed võimalused. Pigem just seda ta soovibki, et ei oleks nr.1 ja nr.2 pilooti. See hakkaks ta motivatsiooni sööma, vahet pole kumb piloot ta oleks, kas 1. või 2.
Jään eriarvamusele :) Ei häiri seni, kuni saab rahulikult esikohale kruisida (2013). Kui asi tõsiseks läheb (2014), küll siis seisukohad muutuvad. Suur Seb oli ikkagi kordades kõvem mees ja lasi ennast vägagi häirida kui number kaks üle sõitma hakkas. Pole selle pisikese prantslasega lood teisiti. Kui nii kõva mees oleks, siis ei oleks ka hala pööratud järjestuse ettepaneku pärast. Siis mees ütleks kimiräikkonenlikult, et pohlad, niikuinii olen kiirem.
Rainy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1771
Liitunud: 30 Sept 2005, 03:05
Asukoht: Kohila

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Rainy »

Mingi aeg tagasi küsiti VW bossilt sama teemalist küsimust Ogieri ja Latvala kohta, ja vastus oli väga konkreetne ja minu arust õige ka:
"Ma tahan, et need poisid sama laua taga sõbralikult lõunat sööksid."
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas KidrA »

Lärri kirjutas:
KidrA kirjutas:Ma olen üpris kindel, et Ogieri sugust tegelast nüüd selline asi küll ei häiri, et Latvalal on temaga võrdsed võimalused. Pigem just seda ta soovibki, et ei oleks nr.1 ja nr.2 pilooti. See hakkaks ta motivatsiooni sööma, vahet pole kumb piloot ta oleks, kas 1. või 2.
Jään eriarvamusele :) Ei häiri seni, kuni saab rahulikult esikohale kruisida (2013). Kui asi tõsiseks läheb (2014), küll siis seisukohad muutuvad. Suur Seb oli ikkagi kordades kõvem mees ja lasi ennast vägagi häirida kui number kaks üle sõitma hakkas. Pole selle pisikese prantslasega lood teisiti. Kui nii kõva mees oleks, siis ei oleks ka hala pööratud järjestuse ettepaneku pärast. Siis mees ütleks kimiräikkonenlikult, et pohlad, niikuinii olen kiirem.
See on sinu arvamus. Mina näen Ogieri ja näen kuidas ta sõitmist ja duelle Latvalaga naudib, seda on ta ka ise korduvalt öelnud. Sinu arvamus põhineb rohkem sellel, kuidas Loeb kartis duelle Ogieriga rajal ja endale tagatubades eristaatuse nõudis. Ja siis ütled, et Loeb oli kordades kõvem kui Ogier. Vastupidi, Ogier oli kõvem kui Loeb. Vähemalt pole tema poolt olndu veel siiani mitte ühtegi märki, et ta kardaks kellegiga rajal mõõtu võtta. Loeb aga kartis, kuidas sa seda aga tugevuseks pead, jääb arusaamatuks.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas KidrA »

Lärri kirjutas:
KidrA kirjutas:Ma olen üpris kindel, et Ogieri sugust tegelast nüüd selline asi küll ei häiri, et Latvalal on temaga võrdsed võimalused. Pigem just seda ta soovibki, et ei oleks nr.1 ja nr.2 pilooti. See hakkaks ta motivatsiooni sööma, vahet pole kumb piloot ta oleks, kas 1. või 2.
Kui nii kõva mees oleks, siis ei oleks ka hala pööratud järjestuse ettepaneku pärast. Siis mees ütleks kimiräikkonenlikult, et pohlad, niikuinii olen kiirem.
Pean seda ka veel kommenteerima :D See stardijärjekord, kui tuua võrdlus F1ga siis võib olla parim võrdlus oleks, et starditaks vastupidiselt meistrivõistluste tabeli seisule, ehk liider stardiks viimasena jne. Mine ütle Kimile, et selline muudatusettepanek oleks. Kindlasti ei ole tal pohlad. Sealt tuleks 2 minutit soome keelset roppust selle kohta, peale mida läheks ta sööks närvide rahustamiseks ühe jäätise ja siis tuleks veel 2 minutit juttu otsa.
(Jan)
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1634
Liitunud: 01 Veebr 2014, 14:13

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas (Jan) »

Täiesti nõus Kidraga, Ogier on sõitja kes ei karda kaotada konkurentidele, vastupidi mees naudib selliseid duelle, kus käib võistlus sekund sekundis kuni viimase otsustava katse finishini, aga Loebi kohta ei saa sama öelda, Loeb kartis kaotada Ogierile, ja tegi selleks kõik, et Ogier oli sunnitud talle kaotama ja pidi meeskonda vahetama, see näitab selgelt, kes on nõrk.
Trw
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 313
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:22
Asukoht: Tartumaa.

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Trw »

Või et läbi aegade edukaim piloot on nõrk, mõelge ka natuke mis juttu te ajate. Enne Oggy üheksandat tiitlit ei ole ta kohe kindlasti kõvem mees kui Loeb. Kelleks te siis Solbergi, Sainzi, Burnsi jne Peate, kui juba Loeb nõrk on?
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas MKD »

Tõenäoliselt ei mõelnud KidrA seda, et Loeb sõita ei oskaks vaid pigem seda, et kui mõlemad mehed olid Citroenis, siis hakkas Loeb jonnima ning skeemitama, et saada endale esipiloodi punkt lepingusse ja meeskond peab seda ikkagi 100% täitma. Üheksakordne maailmameister ei tohiks niimoodi vinguda, kuid ilmselt mängis siin suurt rolli EGO, mis üheksa MM tiitliga on kindlasti piiritu :D

Hetkel tundub Ogier käituvat teistmoodi, kuid samas me ei tea seda, mis juhtub, kui Ogier peaks sama palju tiitleid võitma ning oleks samas olukorras.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Lärri »

Ma igaks juhuks lisan, et ma pole Loebi tohutu poolehoidja kunagi olnud. Aga tema esimestel tiitlitel on kindlasti suurem väärtus kui Ogier' omal - konkurents oli toona sootuks teine. See, et ta pisikese Sebi arenedes jonnima hakkas, ei meeldinud loomulikult mullegi. Aga me ei tea keegi kogu tõde ega kokkuleppeid, mis võisid toona osapoolte vahel tehtud olla ega sedagi, kas neid murti otsekohesel viisil või salamisi nuga selga lüües. Lõppeks on need mõlemad ju prantslased või midagi sinnapoole :D

Ja veel: viimane kord koos stardis olles (2013 France) arvas Loeb, et seitsmendana startides on tal teatav disadvantage Ogier ees, kes lähtub esimesena ja saab sõita puhtal asfaldil. Selle peale kukkus Ogier kohe paukuma, et mida see Loeb möliseb, ise on aastaid esimesena startida saanud... Hirm oli suur: võidad küll tiitli, kuid lahkuv meister nopib oma nelja etteastega sinu üle ikka rohkem võite.
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Crapmaster »

Lärri kirjutas:Ma igaks juhuks lisan, et ma pole Loebi tohutu poolehoidja kunagi olnud. Aga tema esimestel tiitlitel on kindlasti suurem väärtus kui Ogier' omal - konkurents oli toona sootuks teine. See, et ta pisikese Sebi arenedes jonnima hakkas, ei meeldinud loomulikult mullegi. Aga me ei tea keegi kogu tõde ega kokkuleppeid, mis võisid toona osapoolte vahel tehtud olla ega sedagi, kas neid murti otsekohesel viisil või salamisi nuga selga lüües. Lõppeks on need mõlemad ju prantslased või midagi sinnapoole :D

Ja veel: viimane kord koos stardis olles (2013 France) arvas Loeb, et seitsmendana startides on tal teatav disadvantage Ogier ees, kes lähtub esimesena ja saab sõita puhtal asfaldil. Selle peale kukkus Ogier kohe paukuma, et mida see Loeb möliseb, ise on aastaid esimesena startida saanud... Hirm oli suur: võidad küll tiitli, kuid lahkuv meister nopib oma nelja etteastega sinu üle ikka rohkem võite.
Kõik jutud ja arvamused siin on täitsa head lugeda, aga ma ei ole sellest aru saanud, et kuidas keegi teab millal Loeb/Ogier on paukunud, nutnud, mölisenud, jonninud jne? Tekstist emotsioone välja lugeda on päris suur anne, seda peaks mujal kasutama kui foorumis. :D
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

Seda on kentsakas lugeda, kui räägitakse, kuidas Ogier ja Loeb "pauguvad", "jonnivad" ja mida kõike teevad. Sellise sõnavaraga tuleb mulle kohe silme ette mingisugune juua täis asotsiaalide tüli.:D Aga need mehed on natukene teise kaliibriga ning meile tuttava "vingumisega" vaevalt et tegelevad.

Ma arvan, et kui sarnase tasemega mehed kokku saavad, siis selliste puhul sageli ongi kõige õigem lahendus eri tiimides võistlemine. Olgu see Senna-Prost, Alonso-Hamilton, Ogier-Loeb. Kui staarid on koos, on neil suure õigusega põhjust arvata, et nende oskuste juures suudaksid nad ise võistkonnale kulda ja karda kokku ajada. Aga kui nad peavad seda au kellegagi jagama, tähendab see vaid ehk 50% tähelepanu. Seega arvan, et kui Ogier peaks kunagi jälle kokku saama tõeliselt võrdväärse vastasega, tekiks ka pingeid. Latvala ei ole selline sõitja, seega hetkel on üsna rahulik.

Ogieri Citroeni minekut on mul küll üsna raske uskuda, sest et Citroen põletas 2011. aastal sillad üsna korralikult. Tollal oli neil valida, kumba Sebi toetati, ning pikaajalise WRC edu asemel valiti lühiajaline (viimane tiitel 2012) ning WTCC projekt (kus koos Loebiga nüüd osaletakse). Kuigi Loeb on märksa vanem ja tema eelistamine tekitas hulga küsimusi. WRC seisukohast ei olnudki sellel eelistamisel suurt perspektiivi. Enam ei ole Citroenil mingeid erilisi väljavaateid VW alistamiseks ning arvan, et Ogieril on seda üsna hea meel näha.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Lärri »

jens kirjutas:Ogieri Citroeni minekut on mul küll üsna raske uskuda, sest et Citroen põletas 2011. aastal sillad üsna korralikult. Enam ei ole Citroenil mingeid erilisi väljavaateid VW alistamiseks ning arvan, et Ogieril on seda üsna hea meel näha.
Ma ei peaks professionaalset rallisõitjat sinisilmseks idealistiks, kes rahale sülitab kui seda pakutakse. Nimesid nimetamata võib näiteid tuua nii lähedalt kui kaugelt, millistel puhkudel on valikuid tehtud ennekõike materiaalsetel kaalutlustel. Ja selles kontekstis ei eksisteeri mingit "sildade põletamist" - raha kas on või seda ei ole ja vastavalt on ka sillad või neid ei ole.

Citroeni väljavaated VW alistamiseks on otseselt (aga loomulikult mitte ainult) sõltuvuses sõitjatest. Iseasi, kas neil üldse vastavad ambitsioonid-eesmärgid-võimalused olemas on.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

Lärri kirjutas: Ma ei peaks professionaalset rallisõitjat sinisilmseks idealistiks, kes rahale sülitab kui seda pakutakse. Nimesid nimetamata võib näiteid tuua nii lähedalt kui kaugelt, millistel puhkudel on valikuid tehtud ennekõike materiaalsetel kaalutlustel. Ja selles kontekstis ei eksisteeri mingit "sildade põletamist" - raha kas on või seda ei ole ja vastavalt on ka sillad või neid ei ole.

Citroeni väljavaated VW alistamiseks on otseselt (aga loomulikult mitte ainult) sõltuvuses sõitjatest. Iseasi, kas neil üldse vastavad ambitsioonid-eesmärgid-võimalused olemas on.
Ma arvan, et Citroeni tegi aastal 2011 valiku, mille tulemused ulatuvad ka tänasesse päeva. Nende valik on pühendumine WTCC-le ning WRC on pigem teisejärguline. Nagu näha, sõltub nende eelarve seal naftarahadest. Materiaalsest seisukohast võttes ei tundu väga tõenäoline, et Citroen suudaks VW üle maksta. Kuigi Hyundai võib-olla suudab. Nüüd oleneb VW prioriteeditest.

Ma isiklikult arvan, et Ogier ja Capito ei ole "tülis", vaid nad lihtsalt kauplevad uue lepingu üle. Kuna Ogierile on tulnud ka Hyundai pakkumine, võimaldab see prantslasel VW-lt natukene rohkem raha välja pinnida - "vaadake ma olen nõutud sõitja, ma võin vabalt mujale minna, kui te mu tingimusi ei täida." VW-l on muidugi väga hea auto, aga samas ma ei usu, et nad tahaks Ogieri niisama lihtsalt ära anda, sest et siis suurenevad väljavaated VW lüüasaamiseks märkimisväärseks. Pakuks, et kui VW/Capito vähegi Ogieri palgasoovidele vastu tulevad, jääb Ogier VW-sse.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas soca »

http://www.autosport.com/news/report.php/id/115913


tundub et lõppude lõpuks ei muutu siin eriti midagi.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Lärri »

jens kirjutas:
Ma arvan, et Citroeni tegi aastal 2011 valiku, mille tulemused ulatuvad ka tänasesse päeva. Nende valik on pühendumine WTCC-le ning WRC on pigem teisejärguline. Nagu näha, sõltub nende eelarve seal naftarahadest. Materiaalsest seisukohast võttes ei tundu väga tõenäoline, et Citroen suudaks VW üle maksta. Kuigi Hyundai võib-olla suudab. Nüüd oleneb VW prioriteeditest.

Ma isiklikult arvan, et Ogier ja Capito ei ole "tülis", vaid nad lihtsalt kauplevad uue lepingu üle. Kuna Ogierile on tulnud ka Hyundai pakkumine, võimaldab see prantslasel VW-lt natukene rohkem raha välja pinnida - "vaadake ma olen nõutud sõitja, ma võin vabalt mujale minna, kui te mu tingimusi ei täida." VW-l on muidugi väga hea auto, aga samas ma ei usu, et nad tahaks Ogieri niisama lihtsalt ära anda, sest et siis suurenevad väljavaated VW lüüasaamiseks märkimisväärseks. Pakuks, et kui VW/Capito vähegi Ogieri palgasoovidele vastu tulevad, jääb Ogier VW-sse.
Selle mõttearendusega olen küll täitsa päri.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

soca kirjutas:http://www.autosport.com/news/report.php/id/115913


tundub et lõppude lõpuks ei muutu siin eriti midagi.
Asi liigub jah vist sinnapoole, et Ogier jääb VW. Kui Capito jutust aru saada siis toovad järgmine hooaeg kolmanda auto ka ikka kogu hooajaks rajale Mikkelseni jaoks.
postimehe artikkel:
http://sport.postimees.ee/2923933/volks ... d-vahetama

Ma ei tea kas olen õieti aru saanud, et peale 2015 hooaega tulevad autode koha pealt jälle mingid muutused?
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
(Jan)
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1634
Liitunud: 01 Veebr 2014, 14:13

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas (Jan) »

MARTIN PROKOP AND LORENZO BERTELLI WITH FORD WRC NEXT SEASON - 2015- IN THE SAME PRIVATE RALLY TEAM

Selline info sis Facebookis
WRC Fann
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 460
Liitunud: 03 Jaan 2008, 11:55
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas WRC Fann »

(Jan) kirjutas:MARTIN PROKOP AND LORENZO BERTELLI WITH FORD WRC NEXT SEASON - 2015- IN THE SAME PRIVATE RALLY TEAM

Selline info sis Facebookis
Jälle WRR leht?
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

Rahvusvahelises foorumis pakutakse sedasi, et Østberg liigub Fordi ja Citroen panustab Tänakule. Samas idee oleks hea. Aga ei tea ju kui kaua citroen wrc sarjas püsib. Kuid sheikide raha annad kindlust rohkem kui Fordi hetke olukord.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Vasta