Dokumentaalfilm

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta
Battery
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 22
Liitunud: 09 Juun 2010, 13:47

Postitus Postitas Battery »

tuks
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1051
Liitunud: 14 Juul 2008, 20:56

Postitus Postitas tuks »

Huvitav, kaugel siis kogu projekt ka on ?
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

tuks kirjutas:Huvitav, kaugel siis kogu projekt ka on ?
Kaugusele ei oska ma vastata, aga hetkel on ta ootel. Sess ja kooliproduktsioonid on hetkel tähtsamad.
"Come on, you can see more than that"
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

tubli, et keskendud koolile ja puha aga krt mul hakkab kannatus katkema :D:D

Head vana lõppu ja edu uuel aastal filmi lõpetamisega!
tuks
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1051
Liitunud: 14 Juul 2008, 20:56

Postitus Postitas tuks »

Kuidas projekt edeneb ? Kangesti tahaks näha juba. :D
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Lithium »

Varsti saab juba uusi filme teha, see on selleks ajaks juba uunikum :D
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

tuks kirjutas:Kuidas projekt edeneb ? Kangesti tahaks näha juba. :D
Hetkel on monteeritud kuskil 18 minutit. Üks pikk jupp, kaks lühemat lõiku ja kaks introt on vaja veel monteerida, aga seda on päris palju. Siis hakkan heli tegema, kui pildi ja looga saan ühele poole.

Asjaosalised on näinud sellest 18 minutist nii 10 minutit. Nende tagasiside oli positiivne. Olen arvamust küsinud ka inimestelt, kes rallist ei tea suurt midagi või ei valda eesti keelt. Ka nende tagasiside on olnud väga positiivne. Et tundub hea asi tulevat.

Ma loodan, et Siim ei pahanda, kui ma siia osa tema kommentaarist postitan.
Siim Plangi kirjutas:Kui juba mind paelus, siis paelub ka neid, kes mingil määral tahavad rallist kuulda.

Lithium kirjutas:Varsti saab juba uusi filme teha, see on selleks ajaks juba uunikum :D
Sorri, aga selline postitus mõjub rohkem väsitavalt ja mõnitavalt. Jah, esialgne plaan oli saada asjaga valmis vana aasta lõpuks, aga ei jõudnud. Siis jaanuari lõpuks, aga sessiga kaasnevad produktsioonid võtsid kogu aja ära, pärast seda veebruari lõpuks ... noh, ei õnnestunud. Ma ei venita seda meelega. Ma tahaksin selle valmis saada võimalikult kiirelt, aga ma ei suuda asju kiiremini teha.

Dokfilmi või taolise video monteerimine ja tegemine on tunduvalt aega nõudvam kui mingi ralli kokkuvõttevideo või highlights'i tegemine. Toon võrdluseks ühe aasta taguse projekti. Lühidokumentaal, koolitöö, montaaži peale kulus kokku 7 päeva ja video oli natuke üle 7 minuti pikk. Mingi kokkuvõtte või highlightsi suudaks ära teha päeva või kahega. Ja pealegi, selle projektiga tegelen ainult mina.

Kui tahad head asja, siis pead kannatama. Ma ei jäta seda projekti pooleli mitte mingil juhul.
"Come on, you can see more than that"
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

Lithium kirjutas:Varsti saab juba uusi filme teha, see on selleks ajaks juba uunikum :D
Ma soovitaks proovida ise miskit esmalt teha. Ja siis uuesti sõna võtta.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Postitus Postitas muhk »

olles ise ka veitsa filmitegemisega kokkupuutunud, siis selliseid suuri projekte annab kiirelt teha vaid suure meeskonnaga või tõesti siis, kui sul on 24/7 aega sellega jännata. kui teha väga head dokfilmi (nagu tundub Franki teaserite põhjal ulevat) ja seda põhitöö kõrvalt, siis võivadki asjad venima hakata. mina loodan küll sellest filmist palju ja soovin edu ja jõudu Frankile!
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas Crapmaster »

Ootan ise samuti seda filmi, kuid ega kiiret ei ole ju kusagile. Ilmselt teeb Frank asju võimete piiril, peaks pigem jõudu soovima, mitte pooleliolevat projekti uunikumiks kutsuma. Ja nagu vanarahvas ütleb: Kaua tehtud kaunikene! ;)

Jõudu Frank! :)
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Lithium »

Kiiver kirjutas:
Lithium kirjutas:Varsti saab juba uusi filme teha, see on selleks ajaks juba uunikum :D
Ma soovitaks proovida ise miskit esmalt teha. Ja siis uuesti sõna võtta.
Pole ju midagi tehtudki ju, et saaks midagi öelda :wink:
tuks
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1051
Liitunud: 14 Juul 2008, 20:56

Postitus Postitas tuks »

Igatahes edu ! Jään ootama. :P
kala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 574
Liitunud: 12 Mär 2004, 08:59
Kontakt:

Postitus Postitas kala »

Lithium kirjutas:
Kiiver kirjutas:
Lithium kirjutas:Varsti saab juba uusi filme teha, see on selleks ajaks juba uunikum :D
Ma soovitaks proovida ise miskit esmalt teha. Ja siis uuesti sõna võtta.
Pole ju midagi tehtudki ju, et saaks midagi öelda :wink:
Kuidas ei ole midagi tehtud? Piisavalt on juba ju, et paljudel ei püsi näpud paigas kuna vaid näha saaks! Ja hetkel näha olnud kokku pandud kaadritest võib tõesti öelda, et tegu on kvaliteetse tööga, mitte lihtsalt suvaliselt kokku pandud ralliklippidega!

Mina soovin edu ja jõudu tegijale!
WaltS
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 418
Liitunud: 04 Mär 2003, 13:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas WaltS »

Ka minu silm tõmbleb juba mõnda aega ootusärevusest :) aga ärge nüüd mõistke Frank'i hukka selle eest, et ta enne valmimist mainis, et miskit teoksil.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Äitah toetuse eest! :)

Nii nagu FBs lubasin, kirjutan kahe nädala pärast kuidas asjad edenevad.

Olen valmis saanud lisaks varem mainitule natuke üle kümne minuti monteeritud materjali Rally Estoniast. Täpsemalt teise päeva lõpp ning viimase päeva algus ja rallifinish. Loodan nädala lõpuks Rally Estoniaga peaaegu ühele poole jõuda. Siis jääb veel monteerida filmi algus ning lõpp, pluss introd mõlemale ekipaažile. Aga kõik see ei tähenda veel, et see hakkab valmis saama, sest video/film peab võimalikult hea olema ning jutustus jooksma sujuvalt ja loogiliselt. Lisaks sellele on vaja teha kogu helikujundus ning graafikad. Tööd jagub parajalt.

Filmi pikkusest natuke. Enne monteerima asumist tundus, et film tuleb kuhugi 25 minuti kanti ning enne märtsi valmis monteeritu osutas ka sinna poole. Hetkel on valmis monteeritud üle 25 minuti, hinnanguliselt 28 minutit. Et film võib tulla lõpuks sinna 40 minuti alla. Venimist ette ei tule ning viimased kaks päeva olen lõiganud ümber ja muutnud nii, et asi on hetkel kaks minutit lühem kui ta alguses oli.

Nüüd kurb uudis kõigile kannatamutele. Järgmine nädal ma ei monteeri - vaja puhata.

Järgmise postituse teen siin teemas kui saan filmi täispikkuses esimest korda valmis monteeritud. FBs teen lühikese postituse, kui saan Rally Estonia valmis. Kui kellegil mingeid küsimusi või kaebusi on, siis andke tuld.
"Come on, you can see more than that"
tuks
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1051
Liitunud: 14 Juul 2008, 20:56

Postitus Postitas tuks »

Väga vinge, et 40min. Eks me kannatame veel siis. Hea, et üldse keegi sellise asja ette viitsis võtta. Edu jällegi !
Rajareits
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 234
Liitunud: 06 Juul 2010, 21:02
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Rajareits »

Jöudu!
www.keretood.ee - Autode kereremont Viljandis.
marko1509
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 965
Liitunud: 02 Juun 2006, 09:26
Asukoht: Tartu
Meeldimisi saanud: 1

Postitus Postitas marko1509 »

mmm mis selle filmiga saanud on? Olen ma kõik maha maganud või pole see ikka veel valmis?
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1387
Liitunud: 02 Veebr 2009, 13:14
Asukoht: vastseliina
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 1

Postitus Postitas enn tarka »

filmi esilinastus toimub millalgi juuli alguses,vahetult enne rally estoniat...nii on facebookis kirjas vähemalt
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

enn tarka kirjutas:filmi esilinastus toimub millalgi juuli alguses,vahetult enne rally estoniat...nii on facebookis kirjas vähemalt
Jah. Kuupäevaks üritan saada 11. juulit, aga see pole veel ametlikult lukus.
"Come on, you can see more than that"
Vasta