Kas sellest on kasu?

CMR2, CMR3, WRC II Extreme...jne

Moderaatorid: Jaanus, Sparco, Strike, Erki, Sport, Heix, Krusa

sigla
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 31
Liitunud: 27 Dets 2004, 22:26

Kas sellest on kasu?

Postitus Postitas sigla »

nimelt sooviksin saada teada et kui mängida rallimänge rooli ja pedaalidega kas siis sellest on kasu päris autoga rallisprinti sõites. põhimõtteliselt peaks see parandama reaktsiooni kiirust aga kuidas on päris elus. ja kui sellest oleks abi siis kas mängida arvuti või ps2. kumb tundub raaaalsema ja kummale on rohkem reaalseid rallimänge.

ettetänades martin.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Hetkel pole suurt vahet, kuna enamus roole on toodetud põhiliselt ringraja mängudele.

Aga eks keegi, kes on rallis roolikeeramisega rohkem kursis aitab sind selles küsimuses.

PCle on kaks üsna reaalset mängu Richard Burns Rally ja Xpand Rally, viimane on minu arust kuidagi imelik.
PS2le on WRC sari ning ka RSC, pole neid mänge küll proovinud :(
"Come on, you can see more than that"
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

WRC peaks loogiliselt võttes olema sut arcade mäng (ikkagi vertsu ametlik mäng*)
Ja RSC on ka suht ebareaalne ikkagi, jäisest kurvist panevad läbi nagu asfaldist ja kiirus kasvab kohe mühinal.

*võin ka eksida, nt FIA GT ametlik mäng GTR on väga reaalne ja väga kiidetud.

Lollikindel valik oleks Richard Burns Rally. :P
gaas on endiselt laiffi
sigla
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 31
Liitunud: 27 Dets 2004, 22:26

Postitus Postitas sigla »

aga kas sellest mängimisest kasu ka oleks ? teoreetilislt peaks parandama reageerimis kiirust.
üks küsimus veel et wrc4 peaks saama nii wrc kui ka jwrc sõita.
kas jwrc auto käitub ka täistmoodi kui wrc auto sest jwrc peak olema ju esiveoline aga wrc neliveoline?
nimh
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1195
Liitunud: 12 Mär 2003, 11:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas nimh »

Kui juba Aava on öelnud, et ta kasutas CMR2-te ideede leidmiseks,kuidas kurve võtta jms. siis miks ka mitte kuiva trenni jaoks RBR-d harjutada?
Aastal kaks tuhat kuuskümmend
saab teoks see, millest puudust tunti,
piloodid nr. 1 ja 2 taevastel radadel
viimaks üksteiselt mõõtu võtavad,
ja käia lasevad sellisel võitlusvaimul,
mida pole aegadest saati nähtud
RaitV

Postitus Postitas RaitV »

mind küll see mängimine ei aita.
JWRC käitub kindalt teist moodi kui WRC auto.
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

Usun, et aitab, kui mängida õigeid mänge.
Kaks mängu millest on kasu, RBR ja LiveForSpeed.
Tõmba S2 demo ja proovi seal rallycrossi, seal ongi kohe rallycrossi rada, sõita saab 120 hobuse ringis oleva esieveolise ja tagaveolisega ning 240 hobuselise tagaveolisega. Arvan, et need autod peaksid sarnanema Eestis kasutatvate autodega küll.
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
sigla
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 31
Liitunud: 27 Dets 2004, 22:26

Postitus Postitas sigla »

msi asi on S2??
loll küsimus küll aga ei ole eriti mängudega kursis.
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

Live For Speed S2 :)
http://www.liveforspeed.net/?page=downloads

Proovi järgi :)
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
RaitV

Postitus Postitas RaitV »

mul on mõlemad RBR ja Liveforspeed S2 kõige uuem mis on netist saada (vist)
tehnik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 30
Liitunud: 25 Jaan 2006, 01:29

Re: Kas sellest on kasu?

Postitus Postitas tehnik »

sigla kirjutas:nimelt sooviksin saada teada et kui mängida rallimänge rooli ja pedaalidega kas siis sellest on kasu päris autoga rallisprinti sõites. põhimõtteliselt peaks see parandama reaktsiooni kiirust aga kuidas on päris elus. ja kui sellest oleks abi siis kas mängida arvuti või ps2. kumb tundub raaaalsema ja kummale on rohkem reaalseid rallimänge.

ettetänades martin.
Kui mängida häid mänge heade vahenditega, siis tundub kasu olevat vähemalt "tänavakihutamises" ja kusagil jäärajal omaette proovides - nii on minule tundunud minu praktika käigus.

Minule on praegu minu "vähese entusiasmi" juures "sõelale" jäänud Richard Burns Ralli ja GTR.
mcwax

Postitus Postitas mcwax »

Vana teema küll, aga ma arvan, et ega väga kasu pole. Ise sõidan vaid RBR'i, aga ei ole täheldanud, et mu reaalsed sõiduoskused sellest paranenud oleks.
Samas üks on siiski kindel - korralikke ringraja mänge mängides (ise omal ajal lihvisin GP4'ja) saab raudselt oluliselt parema ettekujutuse trajektoori valikust. Sellest on raudselt kasu nt. autoga kuival asfaltil ringrajal sõitmise osas (ja eriti hobikardis :D )
tehnik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 30
Liitunud: 25 Jaan 2006, 01:29

Postitus Postitas tehnik »

mcwax kirjutas:Vana teema küll, aga ma arvan, et ega väga kasu pole. Ise sõidan vaid RBR'i, aga ei ole täheldanud, et mu reaalsed sõiduoskused sellest paranenud oleks.
Samas üks on siiski kindel - korralikke ringraja mänge mängides (ise omal ajal lihvisin GP4'ja) saab raudselt oluliselt parema ettekujutuse trajektoori valikust. Sellest on raudselt kasu nt. autoga kuival asfaltil ringrajal sõitmise osas (ja eriti hobikardis :D )
Jah ega see vale ka pole, sest olen ise ka seda vahet tajunud - mängides GTR-i, tundub pärissõit paremini sujuvat.

See on jah vana teema, kuid "omavahel öeldes" oleksin seda ise ka tahtnud niikuinii uurida. :)
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

See oleneb täielikult mängust mida mängid, näitex Live For Speedis kehtivad kõik nipid gaasi ja piduriga mängides käitub auto nii nagu ta päriselus teex.
Ja näitex käisin Uuno sisekardirajal sõitmas ja mul on seal ajax nüüd 25.50 , mis on ainult 0.29 rajarekordist nõrgem ning kolmas parim aeg sealse tabeli järgi üldse :D Kogemust on mul seal rajal kokku v-b 2 tundi kõige rohkem :) Ei usu, et olexin nii lähedale jõudnud nii vähese ajaga ilma virtuaalse kogemuseta.

näitex, meie foorum Strike, kes ütles, et on seal aastaid sõitmas käinud, tema isiklik seal rajal on 25.60 :D
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5918
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Rudi võta nüüd ikka rahulikult tuure maha. Mu isiklik rekord seal rajal 25,35 seega vara hõiskad. Virtuaal maailmast võib seal kasu olla, kuid ikkagi kõik tuleb lõpuks sõiduga.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
mcwax

Postitus Postitas mcwax »

No see läheb nüüd küll teemast juba välja, aga mina olen seal Uuno rajal korra käinud, ning tagasi sinna küll ei tõmba... Vähemalt 1 parem rada on Tallinnas olemas (varem oli 2).
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

Strike kirjutas:Rudi võta nüüd ikka rahulikult tuure maha. Mu isiklik rekord seal rajal 25,35 seega vara hõiskad. Virtuaal maailmast võib seal kasu olla, kuid ikkagi kõik tuleb lõpuks sõiduga.
Milla Sa selle juba sõitsid? :P ex ma pean kah jälle minema ;)
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
tehnik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 30
Liitunud: 25 Jaan 2006, 01:29

Postitus Postitas tehnik »

Niiet lõpuks võime ikkagi siis öelda või, et virtuaalsest sõitmisest kandub ikkagi midagi vajalikku üle ka reaali ja need kes päris rallit, ringrada jne pole sõitnud, pole ka päris tavalised autojuhid ? Neil on siis paremad eeldused ka tegelikuks autospordiks kui tavalisel autojuhil ?
Minule nii tundub ja ka praktika, mis pole kül seotud ametliku autospordiga, kinnitab seda.
Muidugi jah, mida paremad virtuaalsed vahendid seda parem.
WaltS
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 418
Liitunud: 04 Mär 2003, 13:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas WaltS »

... samas osa tyype kes arvuti taga kõvad käpad ei pruugi reaalis seda kiirust ja riski kannatada niiet...

samas Aava minuarust on öelnud, et CMR2-ga proovis erinevaid kurviläbimisi
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

Colin Mcrae seeriaga harjutades reaalse elu jaox lõppeb küll asi halvasti :)
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
Vasta