Portugali ralli III päev

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
Mask
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 563
Liitunud: 19 Sept 2005, 20:02

Postitus Postitas Mask »

draggo kirjutas:Minu mäletsmist mööda eelmine aasta rallivõluris hilisemaid koha muutusi ei arvestatud. Arvestati esimeste ametlike tulemustega.
Till kartulis (f1 ennustus) oli küll niimoodi eelmine hooaeg.
Rallivõlurist rääkida ei oska,kuna eriti ei võtnud osa.
Pilt
Ruubel
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 96
Liitunud: 16 Jaan 2007, 15:14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ruubel »

Mina pakuks välja et Rallivõluri punktide arvestamise aluseks võiks olla nt.72h, peale viimase katse lõppu kehtiv tulemus. Selline reegel on Eurospordi F1 mängus, ja minu meelest mõsitlik.Kuna sellised tühistamised ja trahvid mis antakse pelae võsitluse lõppu mõjutavad paraku ka meie tulemusi, siis tuleks lihtsalt aluseks võtta mingi konkreetne tulemus, ja miks mitte 72h peale ralli lõppu kehtivad tulemused. Mida pikem on periood ( nt. järgmise ralli alguseni võib muuta tulemusi) seda segasem see teema on. Kindlasti ei maksa unustada ka meie tublisid skoori pidajaid, kes kindlasti ei viitsi mitu korda ümber teha arvutusi.
Till Kartulis 2008 võitja :)
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

Rahvusvaheline Autoliit FIA määras Portugali MM-ralli korraldajatele võistluse turvalisuses esinenud puuduste tõttu 37 400 euro ehk 585 200 krooni suuruse rahatrahvi.
Neljapäeval toimunud testikatsel sai vigastada viis inimest, kui portugallane Armindo Araujo kaotas kontrolli oma Mitsubishi üle ja sõitis rahva sekka, vahendas AFP.
Kõik vigastada saanud inimesed seisid pealtvaatajate jaoks keelatud alal.
FIA teatas, et organisaatorite tegevus oli andeksandmatu.
Korraldajate sõnul murdus õnnetuse tulemusel ühel pealtvaatajal käeluu, kohalikul fotograagil aga jalaluu. Ülejäänud kolme vigastused olid kergemad.

PM Online
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Postitus Postitas AS »

Mina arvan ka, et sel juhul tuleks puktide arvestamisega mõnda aega oodata, ( kas või 72h) ja siis ametlike tulemuste kohaselt arvestada rallivõluri tulemusi! Või siis tõesti oodata FIA ametliku otsuseni!? Ei teagi kuidas olek õiglane!?
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

AS kirjutas:Mina arvan ka, et sel juhul tuleks puktide arvestamisega mõnda aega oodata, ( kas või 72h) ja siis ametlike tulemuste kohaselt arvestada rallivõluri tulemusi! Või siis tõesti oodata FIA ametliku otsuseni!? Ei teagi kuidas olek õiglane!?
Õiglane on FIA ametlike tulemuste ära ootamine. Mingi 72h reegel oleks mõttetu, kuna sõltuvalt olukorrast võib ralli ametlike tulemuste väljakuulutamine võtta erinevalt aega.

Variant 1 - ootame ära FIA ametlikud tulemused.
Variant 2 - punkte arvutatakse peale ralli viimast kiiruskatset, ehk siis disklaffe ja karistusi ei arvestata üldse.
draggo
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Juul 2003, 16:14

Postitus Postitas draggo »

Ise eelistaks variant 2-e. Palju lihtsam oleks elu.
Aga eks siin korraldajad otsustavad.
KAIKUL
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1031
Liitunud: 31 Mär 2003, 08:32
Asukoht: Mustamäe

Postitus Postitas KAIKUL »

No kui, siis ikka ametlikud tulemused tuleks arvestada.
insener
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 298
Liitunud: 30 Okt 2005, 11:33
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insener »

arvan ka et ametlikud ikka. isegi kui poole hooaja pealt kellegi tulemused tühistatakse. seda õnneks väga tihti ei juhtu. sorry statistikud :)
sk8erboi
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1078
Liitunud: 24 Mai 2006, 18:42
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sk8erboi »

draggo kirjutas:Ise eelistaks variant 2-e. Palju lihtsam oleks elu.
Aga eks siin korraldajad otsustavad.
nii oli eelmine aasta F1 ennustuses Till Kartulis. aga ka seal on sellest hooajast ametlike tulemuste järgi.
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

ega see punktilugemine raskemaks ei lähe, kui hiljem tulemused uuesti üle arvutada tuleb.
Punktilugemisel võtab enamiku ajast ennustuste sisestamine tabelisse. Punkitulemuste arvutamine läheb väga kiirelt.
alanz
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 451
Liitunud: 16 Dets 2005, 11:16
Kontakt:

Postitus Postitas alanz »

Loogiline oleks et ametlike tulemuste järgi ikka ... sest need kes on millegi vastu eksinud, näiteks alakaal on teinud sohki ja tema tulemus ei võiks olla nii kõrge
Sparco
Hooaja Kaval Ants
Hooaja Kaval Ants
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Veebr 2003, 14:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sparco »

Mina olen ka ametlike tulemuste poolt, sest teoorias ei ole vahet kas trahv saadakse pärast viimast katset, ralli ajal või enne rallit.(seega ei tohiks ka rallivõluri tulemused trahvi saamise ajast muutuda). Ühtlasi oleks see 72h vägagi arvestatav.
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Mina olen ka ametlike lõplike tulemuste poolt. Aga mulle meeldis Bosse esimene kommentaar sellele klaasidejamale mingile soome raadiole. Bosse nimelt irvitas täiega "Those FIA guys are so funny" :lol: Sry about that."

Aga Urmo koha pealt siis lugedes Jaanuse esimest postitust tahtsin sõna võtta, aga mõtlesin, et ei hakka ära sõnuma. :evil:
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5920
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Kindlasti ikka FIA ametlikud tulemused peaksid lugema.
Ja nende järigi siis uus paremusjärjestus :

Loeb
P.Solberg
Sordo
Grönholm
Hirvonen
Carlsson
Galli
Latvala
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

sk8erboi kirjutas:eks ka rallidel on oma ajad, millal hiljemalt nad peavad oma lõpliku tulemuse teatama ja loogiline oleks lähtuda sellest. kui see miski protesti pärast viibib, siis võib lähtuda sellest ja ka punkte ümber arvutada kui vaja.

pakun reegliks välja, et rallivõluri "ühe etapi tulemused on esialgsed (võib muuta) kuni järgmise etapi toimumise alguseni"
Kle mees sina ju neid ei arvuta. Kas sa ka tead kui tüütu on kogu seda kupatust jälle ümber asvutada.
Asi peaks olema nii, et ennustus tulemused arvutatakse välja ralli lõpptulemustega(Nii nagu piloodid finišeerisd). Prosteste ja trahve mis on peale ralli lõppu antud ei arvetsata. Vastasel juhul oota kogu aeg äkki kellegi tulemus läheb tühistamisele või antakse trahv. Ning kui ootad siis hakkavad siin mõned juba räuskama, et miks tulemused juba üleval ei ole. Seega antud ralli puhul lähevad arvesse esialgsete tulemuste järgi ennustus tulemused.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
draggo
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Juul 2003, 16:14

Postitus Postitas draggo »

Ma olen Koliniga täitsa nõus.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Postitus Postitas AS »

Selle peaks ka kuidagi Rallivõluri reeglitesse kirja panema!?
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Kolin kirjutas:
sk8erboi kirjutas:eks ka rallidel on oma ajad, millal hiljemalt nad peavad oma lõpliku tulemuse teatama ja loogiline oleks lähtuda sellest. kui see miski protesti pärast viibib, siis võib lähtuda sellest ja ka punkte ümber arvutada kui vaja.

pakun reegliks välja, et rallivõluri "ühe etapi tulemused on esialgsed (võib muuta) kuni järgmise etapi toimumise alguseni"
Kle mees sina ju neid ei arvuta. Kas sa ka tead kui tüütu on kogu seda kupatust jälle ümber asvutada.
Asi peaks olema nii, et ennustus tulemused arvutatakse välja ralli lõpptulemustega(Nii nagu piloodid finišeerisd). Prosteste ja trahve mis on peale ralli lõppu antud ei arvetsata. Vastasel juhul oota kogu aeg äkki kellegi tulemus läheb tühistamisele või antakse trahv. Ning kui ootad siis hakkavad siin mõned juba räuskama, et miks tulemused juba üleval ei ole. Seega antud ralli puhul lähevad arvesse esialgsete tulemuste järgi ennustus tulemused.
Kui Exceliga teha(nagu Heix seda teeb), tuleb ennustused vaid ühe korra tabelisse kanda ja seejärel tulemused juurde panna. Nii et peavalu see punktilugejale küll teha ei tohiks.
gaas on endiselt laiffi
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

See on ikka kõige suurem idiootsus mida ma näinud olen.Pool millimeetrit-noo olge nüüd.Kindlasti andis see neile suure edu teiste ees. Tekib küsimus kas iga ralli lõpus lüüakse kõigi autode klaasid eest ära ja mõõdetakse?
Tomass
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 110
Liitunud: 06 Veebr 2007, 21:30
Asukoht: Tõrva

Postitus Postitas Tomass »

Korrektne oleks arvestada FIA ametlike tulemustega.Tavaliselt üle paari päeva need ei viibi.Ei saa me ju pidada oma MM arvestust.Ja kui tulebki mõni arvestus ringi teha,kannatame ära.
Vasta